Jen Bůh odpouští

• Dánsko Only God Forgives (více)

Před deseti lety Julian zabil policajta, ale podařilo se mu utéct. Dnes je z něj jeden z největších drogových dealerů v Bangkoku. Když Julianův bratr zabije prostitutku, policie si pozve na pomoc Changa – Anděla pomsty, který dovolí otci zavražděné, aby ho osobně zabil. Tím však rozpoutá peklo, protože do situace se vloží Julianova matka, šéfka jedné z nejmocnějších kriminálních organizací, která Juliana vysílá pomstít svého bratra. (oficiální text distributora)

SniperG1

Nechápu jak tomu nějaký kardinální idiot mohl dát odpad !?! To je přímo brilantní temný thriller s neskutečně mrazivou atmosférou Bangkoku! Pro mě dokonalý zážitek s nečekaným koncem !!! Nicolas Refn natočil další skvost hned po filmu Drive a budu se těšit na jeho další kousek, třeba - I Walk with the Dead :) Ryan Gosling jako velice klidný, tichý a psychicky narušený magor svou roli zvládnul jako vždy na jedničku a moc jsem si to užíval !! Hudba od Cliffa velice trefná! Fakt bomba a nechápu tak nízké hodnocení... 95% ()

Doudis19

Drive byl přesně ten typ filmu, kde všechno ladí, a mírně artový přístup z něho dělal něco víc, než oduševnělou gangstarku s ikonickým, hlavním hrdinou. Stejný tým, ale tady toho naopak ladí pramálo. K uzoufání pomalé, nezajímavé a především mimo zdravý rozum v důsledku věčného naznačování. Se stíny a filtry umí Refn divy, ale až příliš věří ve svou fanouškovskou základnu a především ve své dovednosti. ()

kinghome

Refn je pro mě oficiálně největší magor roku! Tohle nemůže natočit normální člověk. Místo toho aby natočil hollywoodskej trhák, tak natočí takovýhle film, který je jasným propadákem a nikdy se nemůže dostat do kladných čísel. Já nevím proč, ale film se mi příšerně líbil, když jsem vešel do kina tak jsem věděl, že nemůžu čekat nějakou akci. Upřímně, když jsem slyšel od pár debílků před kinem, že to je sračka, že tam nebyla žádná akce, tak jsem jim měl sto chutí říct, že jsou asi úplně vypatlaný, když od tohohle čekají akci, honičky atd... To měli jít na Rychle a zběsile. Ale to není zadarmo že? To byl asi ten problém...... Ryan za celý film řekne 3 smysluplný věty a zbytek záběrů jen kouká do kamery nebo vykřikne jedno, dvě slova. Takovýhle filmy mě strašně sraly a normálně bych to hned vypínal, ale tady mě to prostě chytlo už od začátku. Nejlepší části byli ty brutální. Mučeníčko toho chlápka v restauraci bylo naprosto famózní a docela nekoukatelný, teda pokud jste nějaká slabší osoba, co nemá ráda násilí ve filmech. Tenhle film vážně nejde moc dobře pochopit. Neřeší se tam, proč kdo koho zabil, hlavně začátek na vás vletí ani nevíte jak. Prostě jen tak z prdele někdo zabije šlapku. A už to jede. Jsou to obrazové a hudební orgie a Refn je vážně magor, který si dělá filmy pro radost a tak, jak se líbí jemu a né všem okolo. Tenhle film se nikdy nedostane do červené barvy, je až moc jiný než všechny ostatní filmy. Za mě luxusní film 80% ()

Honzek

Velice příjemná podívaná, alespoň tedy z mé strany. Čím to však je? Scénář je totiž naprosto o ničem. Bude tam Ryan, ano, dostane dokonce na budku...Těžce...Ale ruku na srdce, držák filmu je naprosto přísnej bambusák, kterej krájí a bodá lidi po celý film a v neposlední řadě taky umí super zpívat. Mě se na tom ale nejvíce líbilo zpracování a rukopis filmu Drive, který je tady více než zřejmý, možná proto mi to také sedlo ač to originál nepředčilo. No a dalším stěžejním bodem budiž hudební podkres který je vynikající a OST samo o sobě bude velice příjemný poslech. Při koukání doporučuji vypnout mozkovnu a užívat si film, který mě sice chvílemi odporně nudil, ale zároveň byl až zběsile dobrý a předčil má očekávání. Tak nízké hodnocení nechápu, snad se to docení časem. ()

ivan_drago

Červeno-modrý film, kde všichni čumí a režisérův záměr, podat vysvětlení ohledně svého miniaturního penisu, jsem nepochopil... Jedna hvězda je za velice vzáné se přiblížení Lynchovi, v některých málo záběrech města... Jinak je ve filmu mnoho zbytečného násilí a všichni neustále zbytečně čumí... a jsou u toho modře nebo červeně nasvíceni... ()

ecceHOMMO

Artová divácky nie príliš atraktívna a podivne prevedená záležitosť, ktorá postupne odkrýva svoje zákutia. V druhej polovici postavená na vyvražďovaní ( z jednej či druhej strany). */** ()

psajko

Nikdy nechtějte naštvat bangkokského policejního bosse! Mohl by totiž vyhladit celou vaši rodinu, a to jenom s velmi ostrou kudličkou, kterou vytahuje odnikud. A vám pak nezbude nic jiného než hodiny čumět do prázdná jako Ryan. ()

viperDavid odpad!

Vážně jsem musel dát odpad. Hroznej film, příšerně natočenej a ještě hůr zahranej. Kravina na ntou. Nechápu jak Rayn mohl na něco takového přistoupit. Zaprodal se Thajské duši za kus hovězého a ještě sirového. Hamba ()

Sfinkter

Hůře uchopitelné než Drive, trochu ospalé a vzhledem k zápletce nevytěžené. Refn se měl vrátit ke stylu Pusher III, ten by zde seděl lépe. ()

Homer Simpson odpad!

Tak to byl pěkně špatný vtip. Doufám, že příště se Gosling s Kristin aspoň přečtou scénář a ušetří mě tak od 90 minut nudy. ()

Johnny.ARN odpad!

Subjektívne to trvá pol dňa. A aj bez netalentovaného Goslinga to je číre zlo, s ním to ale dosiahlo piaty kruh pekelný. ODPAD! ()

PiLgRiM

Refn točí filmy jako z jiného světa a já mu to opět sežral i s navijákem. S Goslingem se pro sebe narodili a já doufám v další budoucí spolupráce. ()

Cushing

Ten pan režisér umí dvoje: obdivovat a získat zajímavé herce. Ale od obdivu k mistrům (Lynch, Japonci, i Tarantino, atd) je k mistrovství dlouhá štreka. Herce má, ale neumí s nimi pracovat. Stylovka Drive nechť neopakuje se, pěkně vypadající dutost, opakovaně zkouknutelná, se tady stává karikaturou. I když může jít o záměr, to se u špatných pokusů o umění říká: ono je to blbý jaksi schválně. Člověk však chová podezření, že i kdyby o umění nepokoušeno, starej prostej thriller bez přívlastků by se nekonal. Onť těžší než umění. Pěkná fotografie. Ale to je na film málo. Jméno Refn zklamáním roku. Bublina roku: Refn. Splachuji, slyšíte to? Brr. ()

marvan

Je znát, že tenhle scénář napsal Refn ještě před Drivem, atmosférou to připomíná režisérův starší Fear X, takovou variaci na Lynche, akorát plošší. Ale pořád je to překvapivě hodně dobré, navzdory těm negativním reakcím. ()

ywo666

Ježiš to bola chujovina. Scénar je nulový. Nekonečný počet ničnehovoriach záberov do ksichtu. Postavy sa ani za boha nechcú púšťať do dialógov. Tešil som sa na záverečný fight s policajtom. Výsledok? Netešte sa. Za čo vlastne dám 2*? Film obsahuje pár dobrých scén so solídnym hudobným podmazom a atmosférov. A ten šikmáč policajt je solídny, Thomasová tiež obstála. Ale inak je to píčovina. Refn by sa mal zas vrátiť nohami na zem. A Gosling nepredviedol absolútne nič. Nechápem načo podstupoval tréning thajského boxu keď z neho nepredviedol takmer žiadne techniky. 2* a premrhaný potenciál. ()

lennyd

Julian (Ryan Gosling) je šéfem drogové organizace v Bangkoku. Drží se svého businessu, a do ostatního se moc nemíchá - až do okamžiku, kdy jeho bratr zabije mladistvou prostitutku, a neortodoxní policista (Vithaya Pansringarm) zase nechá otce zavražděné zabít Julianova bratra.. Julian se i nyní nechce do případu moc míchat, ale jeho matka (Kristin Scott Thomas) má jasno. Julian musí svého bratra pomstít... Tento film jsem si vyhlídl proto, že Ryan Gosling už pár let patří do mé top 10 v kategorii herců, a veškeré filmy s ním si vychutnávám. Tento mne ale zas tak moc neoslovil, sice v detailech je jeho síla, a scény, kdy ultradrsný policista zpívá svým kolegům na večírku mne dost dostaly. Stejně tak ona několikrát zmiňovaná "mučící" scéna je hodně drsná. Ale Ryan Gosling nedostává tolik prostoru kolik by si zasloužil, a ani Kristin Scott Thomas mne nijak neoslovila (v krátké době je to druhý film, kde se mi vůbec, ale vůbec nelíbila). O trochu lepší je to s Vithaya Pansringarmem, byť ten si po celý film vystačil s jedním hereckým postojem. Za podívání film určitě stojí, ale maximálně za jedno. Podruhé jej už vidět nemusím... ()

terunka003

Ryan, Thajsko x unikalo mi úplně všechno. Já jsem to prostě nepochopila. Některý scény super, jiný nudný. Ona ta rodina jako měla nějakou psychickou poruchu? Po úspěchu s Drivem je pro mě tohle neskutečný propadák. ..zlatej Twin Peaks a trpaslík co mluvil pozadu.. ()

venison

No, je to síla - vytvořit lyrickej film na vyloženě epický téma.. V podstatě Ryan Gosling jen chodí, divně vejrá, promluví dohromady asi 10 vět, osahává thajskou šlapku, snáší nadávky od ledové královny matky a nechá si rozsekat tlamu.. Prapodivnej místní detektiv bere asi zákon do svejch rukou nebo co a vraždí lidi na potkání bez hlavy a paty a když se zrovna "smiluje" tak jen seká packy.. Buď je tam tma plná thajskejch tapet nebo světlo v chladném hotelu.. Zhruba 1/3 filmu zabírá thajský karaoke - možná, že v něm zpívaj něco na vysvětlenou děje, ale titulky k písním fakt nebyly.. Těch pár mučících a vraždících scén bylo maskérsky fakt suprově zpracováno, že by se za ně nestyděl ani mistr krve Quentin Tarantino.. Je fakt, že těch pár minut krváků vynikne ve filmu o to víc, že zbylejch dejme tomu 70 minut se koušete nudou a pak vám naservírujou syrové masíčko nasáklé krví.. Jako jediný, co se mi v podstatě líbilo byla počáteční myšlenka "soudu" (člověče, zabili ti dceru, tak tě s vrahem strčím do jedný místnosti a dějej si co chceš - cože? ty jsi ho zabil? tak to tě budeme muset potrestat) = asi jediná kloudná myšlenka filmu.. Jinak v podstatě hodně blbej pokus "udělat" Davida Lynche na thajskej způsob.. CO TO SAKRA BYLO ??? ()

Redi

Po Drive dálší výborný Refnův krimithriller (asi je načase věnovat pozornost jeho předchozí tvorbě), který už ale nenalajnoval tak "mainstreamově" jednoznačně akčně, což jak jde vidět, spousta diváků neskouslo. Mé očekávání se mu ovšem podařilo naplnit téměř na výbornou a ten způsob práce kamery, vizuálu, podmanivé hudby a pomalého tempa je bravůrní. Gosling si jede zase tu svou tichošlápskou, takže tam taky není žádný problém. Koketuju s plným hodnocením, ale s tím ještě počkám po třetí projekci, na kterou se v krátkém intervalu chystám. Zatím mě nezbývá nic jiného, než se mrskat za to, že jsem vynechal kino na základě většinového názoru. ()

Pavlínka9

Dlouho jsem přemýšlela, jak film prvotně popsat - po přečtení této zajímavosti zde, jsem to našla: Představitelka matky Kristin Scott Thomas sama řekla, že film je velmi znepokojující a těžce sledovatelný. Je to zcela pravda. Přibližně po půl hodině sledování jsem si nebyla jistá, zdali jsem nenarazila na špatnou variantu filmu - zdali se třeba nejedná o špatný dvdrip - třeba jako nějaký tip filmu, který není úplně dotočen....:D :D Bohužel jsem pochopila, že ticho, mystika - jak chtěl režisér popsat svoje prostředí a nasranost a deprese všech hlavních postav - je hlavní tahoun snímku :D :D To, že jsem si po chvilce taky řekla, že mi to přijde dost podobné s jedním jiným snímkem, který jsem si zamilovala a kde jsem se na Goslinga mohla dívat dokonce několikrát v měsíci - Drive, jsem pochopila při pohledu na jméno režiséra :D :D Bohužel - tento film byl podle mého názoru chybou...Ano, Gosling je ten tip, na kterého se budete dívat, i když polovinu svého času ve filmu mlčí a jen se uhrančivě dívá (ať už na "společnice" či na člověka, kterého chce zabít), ale to není všechno. Červená barva - to si asi hlavně odnesu z tohoto filmu, ale i to, že vím, že jsem jednu scénu neviděla celou - jelikož postupné zabíjení muže v klubu vším možným - jo, to byla jedna z nejhorších smrtí, které jsem kdy ve filmu viděla. Ale jinak mě snímek dost zklamal. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Refn si vyjde s mrtvými

Refn si vyjde s mrtvými

16.06.2014

Nicolas Winding Refn si po rozporuplně přijatém thajském výletu Jen Bůh odpouští vybíral mezi několika projekty a teprve před pár dny došlo k oficiálnímu potvrzení, že jeho následujícím filmem bude I… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (více)