Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) původně pracoval u losangeleské policie, ale po jedné zpackané akci skončil jako šerif ospalého městečka u mexických hranic, Sommerton Junction. Šéfovat bandě neschopných policistů v poklidné zašívárně, kde je nejvážnějším zločinem šťourání se v nose, není žádné umění. Dny plné nudy utne až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Při převozu z Las Vegas do mexické věznice totiž uprchnul nebezpečný boss mexické mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega). Během transportu ho vysvobodili členové jeho drogového kartelu a on se snaží prchnout do své domoviny. S pomocí kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojmím prchá Cortéz v našlapané Corvetě ZR 1 rychlostí 250 mil/hod k hranicím. Poslední překážkou na cestě ke svobodě je právě šerifovo městečko. Jenže zdejší strážci zákona a pořádku se moc netváří na to, že by se měli postavit do cesty muži, na nějž je celá FBI krátká. Jejich šéf ale nechce znovu pošpinit svou pověst, a tak nakonec provětrají své zbrojnice a vytáhnou z nich pušky, kulomety a meče a vydají se vstříc nelítostné řežbě s cílem zastavit zdánlivě nepřemožitelného gangstera a jeho pohůnky. Bude městečko Sommerton Junction díky šerifovi Owensovi Cortézova konečná? (Magic Box)

Rupmen

Ten film je pustá vykrádačka, což by nemuselo zase překážet, nejspíš to je i hlavní „umělecký“ záměr. Ten film je hloupej, ale nemělo by být omluvou, že hloupej je záměrně. Patrně jde o oslavu Béčkových filmů se stárnoucím superhero. OK. Arnold vlastně ani nevadí. Na někoho možná zapůsobí hlášky, ale myslím, že žádná další „Hasta La Vista, Baby“ se tu nenajde. Vlastně jsem chtěl být překvapený, že nepůjde o zbytečný snímek, alespoň trochu - bohužel, výsledek nepřekvapil. ()

misiacik

Atrofovaný Arnie opäť zasahuje, v lepšej forme než kedy pred tým. Je to drsňák a jeho varlata musia byť tvrdé ako skala, nie ležérne vysiace a pohupújúce sa, ale pevné, plné života. Zaspal som pri tom, ale až pri konci, síce lámalo ma už od polovice, ale snažil som sa, bojoval som Arniíí, ja som sa tak snažil, no nuda a sterilita snímku ma uspali. DOKONALE. ()

Loooba

Nejsem nějaký extra fanda tohoto typu akčňáků, ale jsem rád za to, že Arnie je zpět tam, kde je nejlepší! Po době akčních superhrdinů se supervlastnostmi, je tu jeden sherif, který nejde pro ránu daleko! Super! ()

Farchio

Akční snímek, kde se sejde Knoxville s Arniem prostě nemůže bejt špatnej :D Guvernér na svá stará kolena nezahodil flintu do žita, nýbrž ji pevně uchopil za pažbu a začal střílet jako pominutej. Přesně tak, jak to dělal za mlada a dnes s daleko větším vtipem. 5* hvězd nedávám jenom z důvodu toho, že ty si nechávám pro Postradatelné, ovšem kdyby bylo, tak dám 4,5*! Odmyslete si z plakátu Johnnyho, a každej si řekne - WOW! Arnold natočil novou akční "nařachlost". Ale Knoxville tam je, takže každému dojde, že Arnold natočil moderní akční komedii (což je mimochodem žánr, kterej v popisu filmu chybí, a to je přímo nasírací)!!! Je to vtipné, akční a může to působit jako medikament na krizi středního věku pro jedince, kteří neberou všechno tak vážně, jak se na první pohled zdá. A kdo hodnotí snímek záporně, tak vůbec nepochopil, oč vlastně jde a co se tvůrci snažili naznačit již před jeho zveřejněním! Bože!!! Tomu chlapovi bude 70 a zvedá lidi nad hlavu :D Probuďte se!! Blažený úsměv se dostavil a nelze se ho zbavit! Dóóóóóst dobrý to bylo :-) ()

Foltin

Film je taková jednohubka na pěkně zabitý den a tak vůbec neurazil. Někdy se blýskne pěkná hláška, scény jsou akční a Arnie na to stále má :-) ()

SkyWolf

Nakonec jsem ani nevěděl, co jsem viděl. Nebyl to propadák, ale v paměti tento film dlouho nezůstane. Jediný větší tahák je Arnie, ale jinak se bohužel tato akce řadí mezi kopu dalších nově natočených akcí - poslední dobou je to všechno o tom samém. Žádná sláva. ()

Wlacho

Ale ano. Terminator 2 to nie je, pohodovy komedialny akcnak ano. Arnie na dochodku sa filmami bavi a je to vidiet. Zaverecna scena ukazuje, kto je a navzdy ostane pan! ()

Chenile

Akcnich filmu, ktere me obcas dostaly smichy do kolen je opravdu jak safranu a proto davam plny pocet... Skvela komedie s akci, kterou ma maloktery akcni film, ktery se tvari zcela vazne. ()

themiracle

Tisíckrát omletý příběh o zločinci, který uteče z vězení. V tomhle podání to ale sedlo. Párkrát jsem u tohoto filmu i vyprskl smíchy, což u spolucestujících v linkovém autobuse, kde jsem film sledoval, vzbudilo pozornost. Za mě dobrý. ()

mezonek

Je to parádní akční film s vtipným nádechem. Zápletka je sice totožná s tou z filmu SWAT, ale tady je mnohem zábavněji rozvinutá. No upřímně celé je to takové kýčovité. Boss drogových kartelů, který vypadá jako fešný Mexičan, je náhodou velkým závodníkem a ujíždí do Mexika, má svou malou armádu, která mu dokonce postaví most. Trochu ujeté že? Ale velmi zábavné. U totohle filmu hltám akci, užívám si ty drsné střílečky a rvačky a přitom se směju občasným vtipným situacím. A Arnold Schwarzenegger je tahoun celého díla, samozřejmě. Mně takový styl sedí. Užil jsem si to a celou dobu jsem se dobře bavil. Takže hodnotím velmi kladně. Tenhle film by zasloužil tak 74%. ()

floppy4

Švajco sa mal davno vysrat na filmy, ale ako vidim tak pre penáze by predal aj vlastnu mater. Je to maximalne weird vidiet Arnolda ako stareho deda, ktory sa ledva hybe a v ramci moznosti sa snazia z neho dostat co najviac bojovej akcie, akurat oproti tomu na co sme pozerali kedysi v Terminatorovi a podobnych klasikach to je otrasne tragicke. Cool imidz ostrielaneho serifa niekde v americkom zapadakove by mu sedel mozno v nejakom vaznom filme, ale ne podla traileru drsne tvariaceho sa akcnaku, plus pri tych wannabe cool hlaskach sa mi otvaral nozik vo vrecku. Ostatne postavy ani nekomentujem, obsadit Johnyho Knoxvilla do vedlasej postavy bola dost nestastna ironia. Plusom ale je, ze zaciatok sa dejovo vyvijal celkom slubne, prekonaval ocakavania, ale asi v polke filmu kazdemu dojde kolka bije a akcia tiez nestoji za rec, snad jedna scena ked vymakli tych stavitelov na poli mala svoju emociu, inak fullout vystrielavanie zasobnika bez krytia a za mohutneho indianskeho pokriku malym tucnym hispancom tomu tiez nepridalo. ()

Ollivander

Chápu ta nižší hodnocení, i já bych jinak dal stěží 3. Ale když vidím dědu Arnieho, jak bere do ruky brokovnici a trousí hlášky, kterými si dělá srandu sám ze sebe, tak mu ještě tu jednu, šerifskou hvězdu musím přidat. Hudba (MOWG): 4z5 (80%) ()

lupik84

Parádní Arnoldův návrat. Je to béčko se spoustou kravin, ale bavil jsem se a reálie neřešil. Celkově to hodnotím jako dobrý film, protože jsem z kina neodcházel nasranej, že jsem na to vůbec šel :-) ()

damapo

Dobrý akční film se sympatickými herci (především se mi líbil staronový Arnold Schwarzenegger). Není to na opakované shlédnutí, ale jako jednorázovka se mi film líbil. Tempo nekolísalo, což je také plus. Suma sumárum 3 hvězdičky. ()

panter666

Sem celkem překvapen hodnocením tohoto filmu. Čekal sem to horší a to minimálně o 20 %. Důvody sou jednoduché. Hodně moc klišé film, chápu, že tady asi moc nešlo o zápletku, ale spíš o to, že se Arnie vrátil (už zase), jenže nelze hodnotit pouze Schwarzeneggera. Film je předvídatelný, šerifové na maloměstě mají evidentně lepší výcvik než agenti FBI, kteří opět neposlouchají šerifa z vídlákova a proto sou zabíjeni po desítkách. No jako vtip dobrý, ale Postradatelným se to nepřiblížilo ani o milimetr (jak jedničce tak dvojce), ale aspoň to nebylo myšlený vážně, jako Pád Bílého domu (tomu s Butlerem, s Tatumem sem ještě neviděl). ()

Martyjoker

Pěkný akčňák, jak vystřižený z 80.let...Hlavní role filmu by spíše slušela Clintu Eastwoodovi, ale Arnie taky není špatnej, i když místy připomíná spíše komediálního, než akčního hrdinu..... ()

jerzy1976

Jako Arnoldův skalní fanoušek hodnotím tento jeho počin vysloveně pozitivně. Pro mě to zkrátka byl starý (už doslova) dobrý Arnold ve starém dobrém akčním filmu:-) Film mě bavil mnohem víc, než jeho poslední počiny před guvernérskou kariérou, jako byl třeba Protiúder nebo Šestý den a ani nevím proč, ale dýchla na mě atmosféra z doby, kdy jsme u VHS hltali třeba Špinavou dohodu nebo Nolteho Extrémní předsudek. Upřímně řečeno jsem už ani nečekal, že Arnold nechá politiky a začne zase točit - takže spokojenost na druhou. ()

alien128

Celkem slušná akční podívaná navazující na Arnoldovi filmy z 90 let, zakončená střílečkou ve velkém stylu a osobním soubojem toho dobrého s padouchem. Prostě klasika, kterou každej zná a ve filmech tohoto ražení i očekává. Oddychovka u který se člověk pobaví a nemusí o ničem přemejšlet. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (více)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (více)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (více)