VOD (1)

Parta tří zlodějů a nerozlučných kamarádů z dětství provede loupež diamantů. Po zdařilé akci jeden z nich chladnokrevně oddělá své parťáky a v domnění, že se jich zbavil navždy, pláchne i s tučným lupem neznámo kam. Sonny (Curtis „50 Cent“ Jackson) však přežil a jediné, po čem teď touží, je pomsta. Za zády mu navíc stojí Biggs (Bruce Willis), největší boss celého podsvětí, který chce dostat zpět to, co mu patří ... (oficiální text distributora)

kingik

Film hodně láká na Bruce Willise, ačkoliv na něj vyšla "jen" vedlejší role okradeného šéfa mafie, který chce i přes mrtvoly svoje peníze zpět a Willis si svoji roli zjevně užíval. V hlavní roli je však k vidění Curtis Jackson jako lupič s měkkým srdcem. Jako hudebník 50 Cent je jistě pozoruhodný, jako neúnavný producent akčních béček si tentokrát troufl angažovat i Bruce Willise, ale jako herec ještě pořád má co dohánět, ačkoliv tentokrát podal jeden ze svých nejsnesitelnějších hereckých výkonů ve svém působení na filmovém poli, i když jeho herecký projev nemusí být každému sympatický. Jeho postava funguje jako vypravěč a po zdařilé loupeži diamantů, kterou provedl ve trojici, je jedním z parťáků postřelen a ten v domnění, že se svého komplice zbavil navždy, pláchne i s tučným lupem neznámo kam. Od té doby jde hlavní hrdina z maléru do maléru a v zádech má všechny detroitské mizery, včetně nájemného vraha a zmíněného mafiána i s jeho poskoky. Těch postav je na jeden film možná až moc a ne všechny jsou dokonale využity vzhledem k limitovanému prostoru, ale všichni herci zvučných jmen je zahráli perfektně. Podrazáka si zahrál Ryan Phillippe a jeho ničema je podán celkem uvěřitelným způsobem. Chladnou mrchu ztvárnila Jenna Dewan, která po všech těch přeslazených rolích, zahrála něco, co od ní nebývá obvyklé. Randy Couture se sice nezdrží dlouho, ale jeho mafiánský poskok, který neodborně manipuluje s nabitou zbraní bez pojistky, je docela nepřehlédnutelná postava, z Shauna Touba v roli nájemného vraha jde respekt i stylovost a dobrou práci odvedl i James Remar v roli odsouzeného vězně. Výčet postav tedy spíše evokuje kousky z dílny Tarantina a Ritchieho, než nějaký nabušený akční film, za který by mohl být mylně považován. Je sice pravda, že nějaká akce se tady najde, ale o nic výbušně nadupaného se rozhodně nejedná. Hlavní složku totiž tvoří kvalitní herecké výkony, nepředvídatelně koncipovaný děj spojený s nevypočitatelným odklízením postav a následné překvapivé finální zúčtování. Mě to zabavilo dokonale a zdejší nízké hodnocení nechápu. 100% ()

n3uro

Trhák to není, herecké výkony průměrn, příběh stokrát omletý, 50 cent kterej se do filmu prostě nehodí a scénář hodně špatně napsanej, ale zase na druhou stránku, film obsahuje pár detailů které ve většině filmů neuvidíte. To, a občasně příjemná atmosféra s poslouchatelným soundtrackem (kterej pořád někdo v autě vypíná), dělá z filmu podprůměr co dokáže zaplnit jinak obyčejný den. ()

mourinho

44%? Co zase blbnete? Aha, už asi vím. Všichni čekáte novou Willisovku a on se tam mihne jen ve vedlejší roli. No to snad ten Gunther nemyslí vážně? Jsem přesvědčený, že kdyby tam Bruce nehrál vůbec, bylo by zdejší hodnocení mnohem vyšší. A nebo by stačilo, kdyby si s Curtisem možná jen vyměnily role. Ale tak už to bohužel bývá. Pro mě rozhodně solidní krimi. ()

MartinezZ

Netuším, jaké je pozadí filmu, ale představuji si to tak, že udělali v JúEsEj nějakou školní soutěž o sepsání námětu nebo návrhu scénáře k filmu, vyhrál to nějaký černoušek, co právě nastoupil na místní hajskůl na periferii města, dostal to do rukou nějaký znuděný průměrný scénárista, a producent, co není moc úspěšný a zrovna nemá moc do čeho píchnout, avšak má konexe, zazářil a sehnal do téhle školní filmové inscenace pár známých ksichtů do rolí herců. V pořádku, až potud dobré. Bohužel znuděný scénárista měl asi na práci něco zajímavějšího, přesto tohle musel sfouknout do týdne. No a tak to taky vypadá. Kamera, střih ani samotný námět není úplně béčkově špatný, bohužel jako celek jsou příběh, chování postav, náhody a dějové zvraty tak nudné, že i jako "Direct-to-DVD" je to poměrně zbytečné dílko. Hodina a půl je navíc docela dlouho a už ve 45. minutě jsem zvažoval, jestli má cenu to dokoukávat. Já se nakonec přesvědčil, byť bych bez druhé poloviny mohl bez problému žít, ale co vy? Dokážete využít 45, vlastně 90 minut lépe? Věřím že ano. Toť mé "doporučení". ()

Arsenal83

Typický film, kde je v hlavnej úlohe polhalier. Vraždy, krádeže a kriminalita, na to je 50 centov zvyknutý. Nerozumiem ale, ktorí režiséri a producenti stále považujú túto gorilu nielen postavou za nejakého herca. Takýto film sa pravdepodobne robí len pre obyvateľov čiernych ghett, kde oslavujú svojho kráľa, ktorý ich má dávno v paži. Bruce Willis má len okrajovú rolu, ani tam nemusel byť. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Michigan, a to v mestách Detroit a Grand Rapids. (MikaelSVK)