Podraz

Setup

Akční / Krimi / Drama

USA, 2011, 85 min

• Xmilden

Můj kdysi veliký a zbožňovaný oblíbenec se řítí do podobných propastí jako De Niro a bere role ve všem co se mu nabídne aniž by se předem zajímal o scénář, režiséra anebo o herecké kolegy. Takto by se přece nemohlo stát aby Bruce vzal roli ve filmu, který točí nějaký amatér, příběh vypadá jako televizní film a navíc hlavní roli hraje 50 centový neherec. Veliká bída, vedle které vypadají i některé Seagalovky poslední doby jako oscaroví adepti. PS: Za vrchol naprosté debility se dá považovat scéna, ve které sedí 50 cent v baru a promluví na krásnou servírku a místo aby ji nabaloval anebo ji aspoň zalichotil, začnou si notovat o bohu!? No kde to sme!(29.9.2011)

• Hollohlaway

Byl jsem příjemně překvapenej 50 Centem, protože to zahral dost charismaticky, i když na Oskara to fakt nebylo samozřejmě. Ale jak je mi jeho muzika ukradená tak mně se líbil, zarputile se tvářícího černouše co se chce mstít zahrál slušně. Scénář teda děsivě kostrbatej, některý nesmysly mi vyloudily úsměv na tváři, ale naštěstí sem tam nějakej hlod ušel, a Willis má sice jen malou roli, ale zdaleka ne tak pidi jak jsem se obával a výběr herců do vedlejších rolí byl celkem solidní. Bohužel to vyhlíží dost lacině, a scénáristicky je to dost odfláklý, takže mi to sice neublížilo, ale stěží dám 50% pro 50 Centa.(28.9.2011)

SetUp je normálna, moderná gangsterka o trojici zlodejíčkov, z ktorých sa jeden z nich pri lúpeži diamantov rozhodne zhrabnúť celý podiel a zbaviť sa svojich komplicov, no jedného nezastrelí úplne a ten mu začne ísť po krku. Postupne sa do toho primiešavajú ďalšie postavičky, ktoré majú o diamanty a peniaze záujem a tak sa všetko zľahka zamotáva. V hlavnej úlohe je tu 50 Cent, ktorý si zrejme na chvíľu odbehol od rapkania, ale prekvapivo som si na neho rýchlo zvykol a jeho protivníka si vcelku nezvykle zahral Ryan Phillippe. V pozícii mafiánskeho bossa na nich dozerá Bruce Willis, ktorý si tu strihol (podobne ako napr. v The Siege alebo v Lucky Number Slevin) skôr vedľajšiu a viac-menej zápornú úlohu. Filmík síce nie je originálny a pri pozeraní mi na um prišlo množstvo podobne ladených kúskov; od gangsteriek Guya Ritchieho, cez Four Brothers či Payback až k Street Kings alebo Hard Easy. A aj keď sú všetky spomenuté o niečo lepšie než SetUp, pri pozeraní som sa nenudil a nie je to žiadna katastrofa; ako by sa mohlo zdať z mnohých komentov naokolo.(15.9.2011)

Film ktorý príbehovo hlavne ku koncu trocha pokrivkáva. Pár gangsterských hlášok z filmu Tarantinovku neurobí, ale kto to občas neskúsi, ten nemôže uspieť. Na druhú stranu by si asi mali lepšie vybrať predstaviteľov. Najväčšiu zábavu predstavuje pár Bruceových Willisových štekov, skvelý mäsiar a Coutureovo hranie s pištoľkami. Inak je to štandardný priemer, ktorý ma síce neurazil, ale keby som ho nevidel, tak by to kurz dolára v Amerike pravdepodobne neovplyvnilo. Veľmi hladký priebeh, žiadny nečakaný zádrhel, veľmi jednoduchý záver. Na akčňák až veľmi bez krvi.(8.2.2015)

• darkreider

Ešte že páni majú Bruca Willisa, inak by to skončilo bez hviezdy. Ďialógy sú až extrémne debilné. To by jeden neveril. Pár zaujímavých hlášok sa tu precedí, ale slovom pár myslím fakt dve. A mantavý poldolár ... škoda slov. Tých necelých 85 minút je až až. Ak niekoho nemáte radi, toto je film vďaka ktorému bude trpieť. Tá jedna hviezda je zo súcitu.(13.10.2011)

• - Sonny (Curtis "50 Cent" Jackson) nosí hodinky značky Hublot. (dyfur)

• - Spoiler: V scéne, kde Vincent (Ryan Phillippe) nájde Miu (Jenna Dewan-Tatum) mŕtvu na podlahe, je možné vidieť, že Mia mimovoľne hýbe očami. (N0X.)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Michigan, a to v mestách Detroit a Grand Rapids. (MikaelSVK)