Parta tří zlodějů a nerozlučných kamarádů z dětství provede loupež diamantů. Po zdařilé akci jeden z nich chladnokrevně oddělá své parťáky a v domnění, že se jich zbavil navždy, pláchne i s tučným lupem neznámo kam. Sonny (Curtis „50 Cent“ Jackson) však přežil a jediné, po čem teď touží, je pomsta. Za zády mu navíc stojí Biggs (Bruce Willis), největší boss celého podsvětí, který chce dostat zpět to, co mu patří ... (oficiální text distributora)

George Stobbart

SetUp je normálna, moderná gangsterka o trojici zlodejíčkov, z ktorých sa jeden z nich pri lúpeži diamantov rozhodne zhrabnúť celý podiel a zbaviť sa svojich komplicov, no jedného nezastrelí úplne a ten mu začne ísť po krku. Postupne sa do toho primiešavajú ďalšie postavičky, ktoré majú o diamanty a peniaze záujem a tak sa všetko zľahka zamotáva. V hlavnej úlohe je tu 50 Cent, ktorý si zrejme na chvíľu odbehol od rapkania, ale prekvapivo som si na neho rýchlo zvykol a jeho protivníka si vcelku nezvykle zahral Ryan Phillippe. V pozícii mafiánskeho bossa na nich dozerá Bruce Willis, ktorý si tu strihol (podobne ako napr. v The Siege alebo v Lucky Number Slevin) skôr vedľajšiu a viac-menej zápornú úlohu. Filmík síce nie je originálny a pri pozeraní mi na um prišlo množstvo podobne ladených kúskov; od gangsteriek Guya Ritchieho, cez Four Brothers či Payback až k Street Kings alebo Hard Easy. A aj keď sú všetky spomenuté o niečo lepšie než SetUp, pri pozeraní som sa nenudil a nie je to žiadna katastrofa; ako by sa mohlo zdať z mnohých komentov naokolo. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Když jsem byl mladší, chtěl jsem být knězem. Chtěl jsem bojovat za spásu lidských duší před zlem celého světa. Ale když jsem vyrostl... uviděl jsem svět takový, jaký doopravdy je. Už nešlo o to, koho zachráním, ale kdo zachrání svět přede mnou." Podraz naprosto nepřekvapivý a v podstatě nijaký... Plus na thriller málo napětí a na komedii málo humoru. Ten humor vnášel Bruce Willis a jeho chladnokrevný šéf gangu, který měl několik dobrých hlášek. Plus scéna s topením rusáka byla fakt zábavná. Jinak nic moc film. - 40%. ()

verbal odpad!

Ten recitující Australopiték si prostě nedá pokoj! Už mu nestačí jen vyřvávat po ghetu "gagsta nigga bitcha mothafucka", on chce hrát ve filmech, ačkoliv by mu slušelo daleko více, kdyby v nějakém resortu v Malibu shazoval turistům z palem kokosy! No, filmech... Tento výraz je možná v daném kontextu trochu nadnesený. Nedochází mu bohužel, že pravděpodobnost toho, že z něj někdy bude herec je zhruba stejná, jako že dokončí povinnou školní docházku! Mimořádně odpudivý týpek s konstantním výrazem dawna po zásahu elektrickým proudem však na to nedbá a veškeré své vypřednášené úspory sveřepě vráží do céčkových sraček, ve kterých může rapovým krokem znuděného slona chodit po place, tvářit se hustě retardovaně a s kadencí svých básní trousit dementní dialogy. Problém pro konzumního diváka však nastává v momentě, kdy se v té stoce objeví velký Brús! To se mu po hodině a půl čirého utrpení vyrojí v hlavě spousta spekulací, jestli mu Curtis tak dlouho vyhrožoval smrtí nebo přátele z gangu zmlátili před školou rezervního taťku Kušnera, narvali do černého Hummeru Rumovou Glen a Tullamore Dew a dcerušky vydali až poté, co si Wiliš odtrpěl svůj part. Ať je tomu jak chce, měl by Brús rychle Tvrdě umřít, protože po tomhle začíná být těžce Postradatelný! ()

Xmilden

Můj kdysi veliký a zbožňovaný oblíbenec se řítí do podobných propastí jako De Niro a bere role ve všem co se mu nabídne aniž by se předem zajímal o scénář, režiséra anebo o herecké kolegy. Takto by se přece nemohlo stát aby Bruce vzal roli ve filmu, který točí nějaký amatér, příběh vypadá jako televizní film a navíc hlavní roli hraje 50 centový neherec. Veliká bída, vedle které vypadají i některé Seagalovky poslední doby jako oscaroví adepti. PS: Za vrchol naprosté debility se dá považovat scéna, ve které sedí 50 cent v baru a promluví na krásnou servírku a místo aby ji nabaloval anebo ji aspoň zalichotil, začnou si notovat o bohu!? No kde to sme! ()

Fr

,,JAK JSEM TAM LEŽEL A LAPAL PO DECHU, POZNAL JSEM, ŽE MI DAL BŮH DRUHOU ŠANCI. ALE BYL JSEM BLBEJ, ABYCH SE JÍ CHOPIL. CHTĚL JSEM SI VZÍT, CO MI PATŘÍ.“....... /// O chlápkovi, kterej ukradl diamanty, ztratil kámoše (oba) a dostal druhou šanci. Jenže Sonny je lepenka na problémy a místo, aby byl rád, že žije, cpe chlápka (mrtvýho) do kufru. Film je plnej děsivejch zločinců, kteří jsou zároveň naivně debilní. Sonny není B.Willis. Ten tu hraje (?) strašlivýho mafiána a ty von neumí, ani když mu do držky nevkládaj takový sračky. Když už si myslím, že to nemůže bejt horší, přichází neskutečně zajímavě rozlousknutá zápletka. DĚLÁM SI PRDEL !!! Konec jen zapadá do celkovýho děje a shazuje příběh ještě víc (a hlavně níž). Netěšte se na Willise. Nečekejte akční film. Svý dostanete jen jestli máte všude (v kabelce, na wc, v autě, ve slipech, v ipodu) fotky 50ti Centů. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Moc by sem chtěl vidět při práci řezníka od Mc Donalda. 2.) Bruce Willis je moje nejoblíbenější záporná postava. 3.) Thx za titule ,,iqtiqe“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Michigan, a to v mestách Detroit a Grand Rapids. (MikaelSVK)