Podraz

Setup

Akční / Krimi / Drama

USA, 2011, 85 min

• drankeryth

Podpriemerne krimi v dost videnych, nudnych scenach, ktore obcas dokreslilo nieco pozitivnejsie, ale dost zriedkavo. Bruce Williis toho moc neukazal, co je v jeho silach, ved ho ani dokopy poriadne neukazovali vo filme. Cely film sa nejako stale viac a viac utapal do smrduteho bahna v nejakom mociari, skade sa nie a nie vyhrabat na pevnu zem.(4.10.2012)

• Morholt

Chápu producenty i režiséry, že obsazují hereckého a hudebního diletanta 50 Centa - gangsta nigga scéna je početná a filmy se svým idolem se u ní určitě těší velké oblibě. Co ale nechápu je, proč se takových sraček zúčastňují formáty jako Bruce Willis a Ryan Phillipe. Doufám, že si osvědčená jména budou propříště pamatovat, že lézt před kameru po boku toho podprůměrného recitátora se nevyplácí. 10%(30.1.2012)

• maddy

Predpokladám, že väčšina divákov sa k filmu dostane vďaka účasti Bruca Willisa (čo bol aj môj prípad), takže casting a marketingový ťah producentov vyšiel. Čo však v takejto nudnej béčkovej brečke smerujúcej „direct-to-video“ robia hviezdy typu Bruce Willis alebo Ryan Phillippe je mi už naozaj záhadou?! 50 Cent nech radšej ostane pri svojom „rap-umení“, pretože v herectve ešte má čo doháňať, aj keď na druhej strane film mu ani neponúka, čo by len jednu scénu, pri ktorej by výrazne musel zapracovať na svojom hereckom prejave. Príbeh sa snaží tváriť ako komplikovaná gangsterka s množstvom vedľajších postáv, ktoré nedostanú takmer žiaden priestor, a záver je pritom neuveriteľne jednoduchý a tak odfláknutý, že by nevystačil ani na jednu epizódu krimi seriálu. Keby sa to nehralo na nič viac a vsadilo aspoň na klasickú béčkovú zábavu, ale ani nie je tu ani žiadna akcia (okrem 2 krátkych scénok). Úplne zbytočný film. Hviezdičky hlavne za veľmi slušnú technickú stránku ako kamera, strih, vďaka nim film nevyzerá ako „z videopožičovne“, ale miestami vytvára pekné obrázky, a druhá * za účasť spomínaných hviezd, aj keď Willis si tu odbil cca. 15 minút, napriek tomu bol jeho odľahčený výkon fajn, potešil aj "Dexterov otec" Jamer Remar. CELKOVO: (slabé, veľmi slabé) 2*(30.9.2011)

• vander19

Filmový tvorcovia si opäť raz vzali na paškál Detroit. Mesto proslulé fantastickým hokejom a vysokou kriminalitou. A ako ďalší z rapperov sa nám v Detroite (napr. po Eminemovy) predstavil 50 Cent a treba uznať, že biedne. Jeho fylozofické rozprávanie s farárom o bohu bolo neskutočne nudné. Rovnako ako 85% filmu, Proste kecanie bez deja. Jediný, kto to ako tak vyzdvihoval bol B. Willis ale ani jeho charizma proste na všetko nestačí. Pár scén to treba uznať bolo vtipných (mäsiar a likvidácia obete), ale inak slabota. A záverečná prestrelka??? No ako ťažký gangstri do seba pália 2-4 metrov a majú problém sa poriadne trafiť. 35% a to nehovorím, že tomu chýbala klasická dobrá Detroitská hudba...(9.12.2012)

• Fr

,,JAK JSEM TAM LEŽEL A LAPAL PO DECHU, POZNAL JSEM, ŽE MI DAL BŮH DRUHOU ŠANCI. ALE BYL JSEM BLBEJ, ABYCH SE JÍ CHOPIL. CHTĚL JSEM SI VZÍT, CO MI PATŘÍ.“....... /// O chlápkovi, kterej ukradl diamanty, ztratil kámoše (oba) a dostal druhou šanci. Jenže Sonny je lepenka na problémy a místo, aby byl rád, že žije, cpe chlápka (mrtvýho) do kufru. Film je plnej děsivejch zločinců, kteří jsou zároveň naivně debilní. Sonny není B.Willis. Ten tu hraje (?) strašlivýho mafiána a ty von neumí, ani když mu do držky nevkládaj takový sračky. Když už si myslím, že to nemůže bejt horší, přichází neskutečně zajímavě rozlousknutá zápletka. DĚLÁM SI PRDEL !!! Konec jen zapadá do celkovýho děje a shazuje příběh ještě víc (a hlavně níž). Netěšte se na Willise. Nečekejte akční film. Svý dostanete jen jestli máte všude (v kabelce, na wc, v autě, ve slipech, v ipodu) fotky 50ti Centů. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Moc by sem chtěl vidět při práci řezníka od Mc Donalda. 2.) Bruce Willis je moje nejoblíbenější záporná postava. 3.) Thx za titule ,,iqtiqe“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(14.9.2011)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Michigan, a to v mestách Detroit a Grand Rapids. (MikaelSVK)

• - Sonny (Curtis "50 Cent" Jackson) nosí hodinky značky Hublot. (dyfur)

• - Spoiler: V scéne, kde Vincent (Ryan Phillippe) nájde Miu (Jenna Dewan-Tatum) mŕtvu na podlahe, je možné vidieť, že Mia mimovoľne hýbe očami. (N0X.)