Greg Heffley, kluk, který proslavil „poseroutky“, se vrací v neskutečně legračním pokračování filmu, jenž vznikl na motivy druhého dílu série knižních bestsellerů! Greg se konečně zbavil svého sýrového prokletí, směle nastupuje do sedmé třídy a oči může nechat na Holly Hills, dívce, která se právě přistěhovala do města. Jen doma se mu věci vymykají z rukou, obzvláště jeho starší brácha Rodrick ho pořádně trápí. A tak Greg brzy zjistí, že může být ještě něco daleko děsivějšího než škola — jeho vlastní rodina! (oficiální text distributora)

Teresis52

"Někdy přemýšlím o věcech, co ještě neznám. Třeba jaký byl svět před sty lety. Drandili tady pralidi na dinosaurech? Rostly vůbec kytky? Nevládli náhodou zemi pavouci, Ležely pouště pod sněhem? Jenže tehdy nebyly ani lidi, ani knihy, jak máme teda vědět jak žili lidi před sty lety?! ()

Linduna

přesto, že film je dětský, já ho miluju! můj oblíbený Devon Bostick a Zach Gordon se v sérii DOAWK předvedli! a přesto, že knížka je asi lepší, můžu na to koukat pořád dokola a pořád se směju! ()

Pelmeninator

Že ten stupídny šmejd zbalí Peyton List je jediná absolútne nepredvídateľná vec tohoto filmu. Vydržal som to pozerať cca. 30 minút s bratom a aj to len vďaka Rodrickovi, s ktorým sa celkom stotožňujem. Ak sa hlavná postava čo i len minimálne podobá rozkvetu americkej mládeže tak to treba celú generáciu spláchnuť do hajzla. Scénárista bol buď nedocenený génius alebo úplný kretén (možno niečo medzi), humor trápny, problémy medzi rodičmi a synom, na ktorých snímok stavia absurdné. 1* za Peyton a Rodricka... ()

peproch

Který kluk to snad čet ten si oživí, co čet a my ostatní rodiče a prarodiče to nějak přežijem, jak se bratři na přání mamky sbližují, jak se sedmák zamiluje do úža spolužačky a třeba se i zasmějem sami sobě a budem se ptát, co je v duši toho mládence vedle nás ()