Deník malého poseroutky 2

Diary of a Wimpy Kid 2: Rodrick Rules

Denník slabocha 2

Komedie / Rodinný

USA, 2011, 95 min

Ve dvojce se děje prakticky to samé co v jedničce a dětského skotačení je tady opět dost. Po zhlédnutí ale trošku zamrzí absence Chloe Moretz a více scének ze školy. Řešení bratské "lásky" a nakonec i více vážnějších scén druhý díl sráželo trošku k zemi. Zábava pro puberťáky je to ale opět slušná a některé scény (herna pro důchodce, zvratek) mi opět připomněly ty skvělé trapárny z jedničky. 7/10(13.8.2012)

Příjemná blbůstkaa na zpestření času. Herecké obsazení bylo obstojné, ani špatné, ani nijak zvlášť exluzivní či hvězdné. Skvěle zpracované podle knihy, což filmu rozhodně přidalo na kvalitě, neboť jsem teď dočetl první tři díly, a Jeff Kinney napsal poseroutku dobře a hlavně vtipně (dobře se to čte i v pozdějším věku). Je to fajn, a volný čas to skvěle zaplní. Takže nakonec proč ne?(26.4.2013)

Dokonalý model toho, jak by měla vypadat ne komedie pro teenagery, ale komedie pro základoškoláky. A samozřejmě, nemluvě i o pobavení pro dospělejší publikum, které díky zábavnosti tento film poskytuje. Zatímco minulý díl byl spíš o přátelství, tento je o bratrství. S minimem toho, co by se dalo považovat za moralizující - ba naopak, vše, co se ve filmu děje, spíš naopak silně demoralizuje. Rozhodně jsem s druhým dílem této trilogie velmi spokojen. 80%(29.12.2016)

Moje dítě by tomu dalo plný počet. Doma má tři deníky Poseroutky a jeden byl zapůjčen i z knihovny. Takže za sebe hodnotit nebudu. To by dopadlo, věru, špatně. I já jsem prošla dětstvím a vzpomínám si na své pubertální nápady a věci, které se mi tenkrát líbily. Tím si projde každý. První lásečky, kamarádství a průšvihy.(3.1.2015)

• honajz

Série fiktivních deníků nepochopených dospívajících dětí se od dob Adriana Krtka nějak rozmohly. Tahle je další z nich. U nás ze série autora Jeffa Kinneyho, který si knihy i sám ilustroval, vyšlo celkem šest knih. A stejně jako u deníků od dalších autorů, kteří se snaží navázat na britskou klasiku, byly i Kinneyho knihy zfilmované. Námětů je v posledních desetiletích málo, když nepočítáme komiksy, tak se sáhne i po tomto. V podstatě jde o sled scének, jak se dějí dvanáctiletému klukovi z běžné americké středostavovské rodiny se starším bráchou a tříletým bráchou samá příkoří, ani ve škole nepatří mezi hvězdy, sem tam, spíše častěji, se objeví nějaký ten populární fekální fórek. Možná dopoledne v sobotu ve vysílání pro děti by to mohlo menší rozruch vzbudit, ale u dospělých se obávám, že by mohli mít strach o svou inteligenci.(15.12.2011)

• - Postavu nejmladšího Gregova (Zachary Gordon) bratra Mannyho si zahráli stejně jako v první díle dva herci, dvojčata Connor a Owen Fielding. (metal.storm)