Deník malého poseroutky 2

Diary of a Wimpy Kid 2: Rodrick Rules

Denník slabocha 2

Komedie / Rodinný

USA, 2011, 95 min

Bože! To je tak pravdivý film! Ano, taky mám dva sourozence. Já jsem na střední, sestra v 7. třídě a bratr je rozmazlenej malej spratek. A tomuto filmu nemůžu nic vytknout, jen možná ten slabší český dabing, u některých postav to prostě absolutně nesedí. Jinak prostě: Rodrick Rules! (Jo, nějak jsem si ho zamilovala). 85%, ale na 5* to není ;)(13.5.2012)

Viděl jsem to dříve než první díl a myslím, že ideální je první díl vůbec nevidět, protože jsem nevěděl, z jaké trapnosti to vychází. Tomuhle dílu se totiž povedlo přehoupnout se do nadprůměru. Především díky dobrému popisu vztahu mladšího a staršího bratra, přičemž hlavně postava toho staršího je skvěle napsaná i zahraná. A kvůli tomu "překvapivému" pěveckému číslu té zlé holky na konci.(9.8.2012)

Knižní serie Deníku malého poseroutky je docela legrace, a to je taky důvod, proč jsem se na filmové zpracování dívat nechtěl. vystrašen mimo jiné nedávnou velmi nepovedenou adaptací výborného Mládí v hajzlu. Tenhle film ale předlohu nepopravil. Jasně, maminku Grega jsem si nepředstavoval jako Sarah Palin, ale gagy celkem navazovaly a nakonec jsem se v pohodě s dětni dodíval do konce. Jinak ale vražte milánkům doma do ruky knihu spíš než DVD.(6.11.2012)

• Hal_Moore

O malinký kousíček lepší než první díl, který však na druhou hvězdu vytáhla Chloe Moretz. Její absence je v pokračování znát a obsazení Peyton List na samostatnou hvězdičku v hodnocení nestačí. Rodrick Rules je však o něco vtipnější a o něco méně trapnější než jeho předchůdce, proto si vyslouží skoro stejné hodnocení (2 a 1/2*). Za delší komentář to však nestojí.(30.11.2011)

Velice příjemná oddychovka pro celou rodinu i když musím podotknout, že obsazení je opravdu slabé. Do role mi tam sedí snad jen Rodrick a Gregova maminka, jinak jsem se těšil na lepší herce. Zvlášť když vidím představitele Rowlieho zpívat na židli, obrací se mi z něho žaludek! Ještě horší je potom český dabing, ale když ho překousnete a nebo si pustíte film v originále, tak vás potěší úsměvné scénky a občas i vydařené vtipy docela ucházejcího filmu kopírující světovou knižní předlohu, kterou jak to u filmových adaptací často bývá, nepřekoná.(25.1.2012)

• - Postavu nejmladšího Gregova (Zachary Gordon) bratra Mannyho si zahráli stejně jako v první díle dva herci, dvojčata Connor a Owen Fielding. (metal.storm)