Greg Heffley, kluk, který proslavil „poseroutky“, se vrací v neskutečně legračním pokračování filmu, jenž vznikl na motivy druhého dílu série knižních bestsellerů! Greg se konečně zbavil svého sýrového prokletí, směle nastupuje do sedmé třídy a oči může nechat na Holly Hills, dívce, která se právě přistěhovala do města. Jen doma se mu věci vymykají z rukou, obzvláště jeho starší brácha Rodrick ho pořádně trápí. A tak Greg brzy zjistí, že může být ještě něco daleko děsivějšího než škola — jeho vlastní rodina! (oficiální text distributora)

Trailer

honajz2

Můj druhý pokus pochopit, co mě na těch knížkách tehdy, když jsem byl ještě děcko, tak bavilo - v tom smyslu, že jsem se u toho nikdy nesmál, jenom to bylo hodně, hodně čtivé. A na rozdíl od jedničky to tady tak nějak chápu, protože fekální humor tu sice zůstal, ale je ho o poznání míň a celkově jsem se u toho už necítil trapně. Spíš to bylo takové mile debilní, hlavně pro děcka, ale tak co čekat, když i ty knížky jsou pro děcka. Navíc Greg Heffley mi připadá jako dobře vymyšlená postava. Prostě takový obyčejný kluk, který se dostává do průšvihů, potýká se s prvními láskami, má pár přátel, otravného staršího i mladšího bratra... aspoň v něčem málo se s ním bude moct stotožnit většina děcek. A stejně jako byly pro mě tehdy ty knížky čtivé, i tenhle film je víceméně příjemný na sledování, sice trvá zbytečně dlouho a ten humor je chvílemi fakt celkem trapný (např. scéna v kostele), ale překvapivě to docela ušlo. Znova to ale vidět nemusím. Slabé 3* ()

Fr

,,TAK JSTE SE USMÍŘILI?“... ,,JSME BRATŘI!“...... /// Mít bráchu neznamená pro každýho terno. Hlavně, když je starší (a puberťák) nebo o moc mladší (a rozmazlenej). Bratrský ,,trauma“ a věci, který ho způsobují - toť hlavním tématem filmu. Jinak taky to, že ,,poseroutka“ je trochu .... – vlastně všem nám bylo třináct. Občas trapný, ale i vtipný a pokud máte kolem sebe kluky podobnýho věku, rozhodně se nudit nebudete (nebo spíš oni). Víc vlastně nemá smysl řešit. Můj mladej se smál furt – a vo tom to je! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knížku ,,Deník malého poseroutky 2: Rodrick je king“, kterou napsal Jeff Kinney číst nebudu. 2.) Mám bráchu 3.) Ať se v pátek večer děje cokoliv, umělou ,,blitku“ nic nepřekoná. 4.) Jsem kouzelník – začátečník a hledám nápady pro svoji show. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Rikinka02

Bože! To je tak pravdivý film! Ano, taky mám dva sourozence. Já jsem na střední, sestra v 7. třídě a bratr je rozmazlenej malej spratek. A tomuto filmu nemůžu nic vytknout, jen možná ten slabší český dabing, u některých postav to prostě absolutně nesedí. Jinak prostě: Rodrick Rules! (Jo, nějak jsem si ho zamilovala). 85%, ale na 5* to není ;) ()

freddy

Malý hubený klučina Greg se vrací se svými neotřelými zážitky, které rozhodně stojí za to vidět. Nemůžu si pomoct, ale tenhle příběh pro mě má nějaké zvláštní kouzlo. Už v prvním díle jsem si hlavního hrdinu oblíbil, ale celkově jsem film nevnímal jako nic extra. A o to víc mě překvapilo toto pokračování, kdy jsem za celou dobu nespustil z obrazovky svůj zrak a celý film jsem si královsky užíval s potutelným, dalo by se říci skoro až rošťáckým úsměvem na rtech. Představitel hlavního hrdiny je ohromný sympaťák, a i když je to takové tintítko, přesto má určité kouzlo a charisma, a když se sbližuje se svým starším "neandrtálským" bráchou, tak to nemá chybu. Právě utužování sourozeneckého vztahu je tou nejsilnější a nejzajímavější částí tohoto filmu, ale rozhodně není jedinou zajímavou částí. Film jako podívaná pro celou rodinu zkrátka funguje pohromadě a já byl z výsledku nadšený. Tohle je přesně ten typ filmu, který není nijak objevný ani originální ani nemá nějaké extra kvality, ale který je prostě milý a okouzlující. A protože tenhle film mě dokázal zaujmout, aniž bych se u něj byť jen malou chvilku nudil, uděluji mu nakonec nadprůměrné čtyři hvězdy. ()

misterz

Neviem, asi som si na slabocha zvykol, dvojka sa mi vidí lepšia ako jednotka. Je to síce zábava hlavne pre mladšie ročníky, avšak ani tým starším nuda nehrozí. Milé, priateľské a láskavé... o tom, že byť žiakom na druhom stupni a mať staršieho bláznivého brata nie je žiadna sranda. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

• Postavu nejmladšího Gregova (Zachary Gordon) bratra Mannyho si zahráli stejně jako v první díle dva herci, dvojčata Connor a Owen Fielding. (metal.storm)