Deník malého poseroutky 2

Diary of a Wimpy Kid 2: Rodrick Rules

Denník slabocha 2

Komedie / Rodinný

USA, 2011, 95 min

Oproti Deníku slabocha rozhodně zlepšení. Těžko ale říct jestli se jedná o zlepšení v důsledku uvědomění si vlastních chyb z předchozího filmu nebo o silnější knižní předlohu (tu jsem samozřejmě nečetl). Každopádně děj je tentokrát koncipován spíše na sourozenecký vztah, než na ten přátelský. Hlavní představitelé Zachary Gordon a Devon Bostick (jako dva bratři) jsou průměrnými herci, kteří však své role dokáží ukočírovat. Rozhodně je na ně lepší podívaná, než na celý první film. Režisér David Bowers si je zřejmě vědom slabých stránek, které scénář měl a tak se je pokusil zaplácat různými dějově nesouvisejícími gagy, které někdy fungují, jindy jsou naopak přítěží. Přesto je deník malého poseroutky 2 o jednu třídu výš, než jeho prvotní film (Deník slabocha). Pro relaxaci je to film ideální. Pro hledání něčeho chytřejšího doporučuji poohlédnout se po něčem jiném. 60%(10.9.2011)

Oveľa príjemnejšie ako jednotka. Greg je starší a z detskej komédie sa stáva rodinný film. Na klišé sa nešetrí, ale keďže sa film sústredí na vzťah dvoch bratov, mám pocit, že sa tým klišé a miernym dojákom vyhnúť nedalo. Nejde o nič náročné, ani od hercov sa neočakávajú úžasné herecké výkony vzhľadom na žáner, Zach Gordon a Devon Bostick (Btw, jeho si pamätám zo SAW VI) sú však veľmi sympatickí a film vyznieva príjemne. Obľúbené scény? Rowley a Tik Tok od Keshy, párty a naháňačka Grega s Rodrickom.(5.8.2012)

Druhý díl deníku si udržel stejnou úrověn jako ten první i když ho režíroval někdo jiný. Viděl jsem oba díly ve sletu po sobě a nic se nezměnilo. Gregovi problémy jsou pořád stejné a jeho jediným snem je být oblíbený. U filmu jsem se opět bavil i když je určený pro dětské osazenstvo. Koukám,že scenáristi už plánují třetí díl,tak jsem zvědavý. Celkově 50%(8.10.2011)

• coinneach

Pokračování filmu, jež by se dal nazvat nevýrazným, jde tentokráte o něco dál, na řadu přišlo doslovné prznění pojmu dětský film. Deník malého poseroutky 2 je jako želatinová tyčinka, která se na popud scénáristů a režiséra kýve odnikudy nikam. Této rádoby komedii chybí pevná ruka režiséra a jasná vize scénáristů, která by film udělala alespoň mírně snesitelným. Dalším hřebíčkem do rakve filmového umění jsou do teatrálnosti přetažené herecké výkony, které nemají opodstatnění ani v dětské komedii, názornou ukázkou nezvládnuté role se pak stává otec ztřeštěné rodiny v podání Steve Zahna, jehož do absurdna dotažené úšklebky mající vyvolat smích jsou bolestivé i pro nenáročného diváka. Přesto se najdou i v tomto balastu prvky, nutíc neklesat s hodnocením ještě níže, v první řadě je to herecký talent malého hrdiny Zachary Gordona, jemuž ale vyloženě škodí režisérovo pojetí snímku. A zejména, přestože se v pojetí nynějších tvůrců jedná o pouhou přehlídku infantilních skečů, pozornému oku neujde, že námět má veliký potenciál, a stačí přitom tak málo k jeho rozkřesání. U kormidla by se ale museli objevit lidé dělajíc poctivé řemeslo, ke kterému má tato přehlídka teatrálnosti nezdravě daleko. 40 %(28.8.2011)

Neznal jsem ani knižní předlohu, ani první film, takže jsem neměl žadný očekávání. Ale nakonec to nedopadlo tak hrozně, a řekl bych to asi tak : věkově to byla na mě trochu nízká kategorie, přeci jen dvanáctiletý děcka nejsou až tak vtipný. Ale kupodivu tam bylo ve výsledku celkem dost vtipů, a i když to nebylo na trhání bránice, souboj malý versus velký brácha byl celkem vděčné téma. Když pominu dost ujetou rodinu, a dost podivný dětský role, jedná se o příjemnej film, jen s trochu moc dětskou tématikou.(21.8.2011)

• - Postavu nejmladšího Gregova (Zachary Gordon) bratra Mannyho si zahráli stejně jako v první díle dva herci, dvojčata Connor a Owen Fielding. (metal.storm)