Deník malého poseroutky 2

Diary of a Wimpy Kid 2: Rodrick Rules

Denník slabocha 2

Komedie / Rodinný

USA, 2011, 95 min

Oveľa príjemnejšie ako jednotka. Greg je starší a z detskej komédie sa stáva rodinný film. Na klišé sa nešetrí, ale keďže sa film sústredí na vzťah dvoch bratov, mám pocit, že sa tým klišé a miernym dojákom vyhnúť nedalo. Nejde o nič náročné, ani od hercov sa neočakávajú úžasné herecké výkony vzhľadom na žáner, Zach Gordon a Devon Bostick (Btw, jeho si pamätám zo SAW VI) sú však veľmi sympatickí a film vyznieva príjemne. Obľúbené scény? Rowley a Tik Tok od Keshy, párty a naháňačka Grega s Rodrickom.(5.8.2012)

Ve dvojce se děje prakticky to samé co v jedničce a dětského skotačení je tady opět dost. Po zhlédnutí ale trošku zamrzí absence Chloe Moretz a více scének ze školy. Řešení bratské "lásky" a nakonec i více vážnějších scén druhý díl sráželo trošku k zemi. Zábava pro puberťáky je to ale opět slušná a některé scény (herna pro důchodce, zvratek) mi opět připomněly ty skvělé trapárny z jedničky. 7/10(13.8.2012)

• Hal_Moore

O malinký kousíček lepší než první díl, který však na druhou hvězdu vytáhla Chloe Moretz. Její absence je v pokračování znát a obsazení Peyton List na samostatnou hvězdičku v hodnocení nestačí. Rodrick Rules je však o něco vtipnější a o něco méně trapnější než jeho předchůdce, proto si vyslouží skoro stejné hodnocení (2 a 1/2*). Za delší komentář to však nestojí.(30.11.2011)

Bože! To je tak pravdivý film! Ano, taky mám dva sourozence. Já jsem na střední, sestra v 7. třídě a bratr je rozmazlenej malej spratek. A tomuto filmu nemůžu nic vytknout, jen možná ten slabší český dabing, u některých postav to prostě absolutně nesedí. Jinak prostě: Rodrick Rules! (Jo, nějak jsem si ho zamilovala). 85%, ale na 5* to není ;)(13.5.2012)

Neznal jsem ani knižní předlohu, ani první film, takže jsem neměl žadný očekávání. Ale nakonec to nedopadlo tak hrozně, a řekl bych to asi tak : věkově to byla na mě trochu nízká kategorie, přeci jen dvanáctiletý děcka nejsou až tak vtipný. Ale kupodivu tam bylo ve výsledku celkem dost vtipů, a i když to nebylo na trhání bránice, souboj malý versus velký brácha byl celkem vděčné téma. Když pominu dost ujetou rodinu, a dost podivný dětský role, jedná se o příjemnej film, jen s trochu moc dětskou tématikou.(21.8.2011)

• - Postavu nejmladšího Gregova (Zachary Gordon) bratra Mannyho si zahráli stejně jako v první díle dva herci, dvojčata Connor a Owen Fielding. (metal.storm)