SpaceOdyseus

Prvni dve tretiny jde o az psychologicke drama o trosku blaznivych lidech a o tom, jak se snazi vyrovnat se svymi demony se skvelymi hereckymi vykony vsech zucastnenych a spoustou zajimavych rezijnich napadu. Ke konci ale zacne prevladat romanticka rovina a film trosku ztraci na duraznosti a zajimavosti, ale i tak jde o vyborny film. ()

aquiver

David O. Russell zjevně chtěl natočit hlubokou romanci s člověkem s duševní poruchou, ale výsledný dojem je víc než rozpačitý. Postavy jsou napsané nezajímavě, scénář je povrchní, režie víceméně nudná... 8 nominací na Oscara byl zas jeden z úletů Akademie, která asi dosud nestihla vidět kvalitní žánrové filmy :-) 55 % ()

Sufferer

Možno to nie je na prvý pohľad zrejmé, ale táto spleť na hlavu padnutých ľudí, ktorá z času na čas pripomína chaos, má v skutočnosti hlavu i pätu a vnútorný poriadok. Od začiatku do konca sa príbeh má o čo oprieť a od čoho odraziť, žiadna z postáv nepôsobí ako dekorácia, má svoje určené miesto a ich vzájomná previazanosť v sebe skrýva určitý náboj, ktorý tomuto mišmašu psychických rozpoložení a nálad dáva zmysel. Zahrané ako z veľkej učebnice (keď im hrablo v bedni, zožral som to aj s navijakom), úsmevné nadostač a sugestívne zároveň, akurát mohol Russell viac škrtnúť zápalkou a zohriať nás romantikou. Šialene dobrý film. Presne na rozhraní medzi štyrmi a piatimi. ()

peetriss

Taková trochu zvláštní romantická "dramedie" a tak trochu falešné indie, které v sobě má určité kouzlo, ale bohužel především v první polovině je až trochu moc ukecané a loudavé, aby v závěru vyústilo v jemně dojemné romantické happy end rozuzlení. Velmi dobře se své role zhostila Jennifer Lawrence, která je neuvěřitelně charismatická, živočišná i krásná. 70% ()

Lionheart

Je to fajn film, člověk se zasměje, zamyslí, je to netradiční a milé, ale zas zbytečně bych to nevychvaloval. Prostě povedený romantický film. Herci výborní. ()

romain vagnae

Když jsem o tomto filmu slyšel poprvé, říkám si: "Kristova noho, to bude zas nějaká romantická slátanina s Jennifer Aniston a Adamem Sandlerem" - strašný český název, fakt že jo. Nakonec je to ale z bahna letošních nominantů na Oscara skoro jediný, který podle mne stojí za zhlédnutí. Jakožto psychicky vyšinutý člověk jsem si při sledování hlavních postav říkal "hmm konečně normální lidé", překvapivě jsem se u dvouhodinové stopáže nenudil, Jennifer Larence fest píše a Bradley Cooper má super strniště (a nějak menší nos než obvykle, zdá se mi). Docela hezký příběh, zajímavě natočeno, ale při finální - taneční - scéně jsem byl dost naštvaný, protože jisté fragmenty toho tance byly tak neskutečně trapné a amatérské, že by určitě kýžených 5 bodů, i vzhledem k tomu, že týpci před nimi byli totální profíci a měli jen 7,2, nedostali (jo a proč musí vždy ve filmu vyjít všechno tak přesně? Nemohli mít radši 5,2, aby to bylo reálnější? Jasně, osud .. ale reálnější by to být mohlo) .. takže shrnuto a podtrženo asi 8 minut před koncem jsem uvažoval, že dám 3* nebo snad dokonce jen dvě, ale ta závěrečná sladká scéna .. hmmmm jsem romantik .. a jsou skoro 4 hodiny ráno, jsem unavený a rozněžnělý z romantického závěru .. tak se plácnu přes kapsu a fouknu tam 4* ()

dormouse

Viděla jsem horší snímky. Jen jsem čekala lepší film. Nejvíc mne namíchlo, jak si autor předlohy představuje, že vypadá život s cyklofrenií. On si myslí, že je to nějaká legrace, a že stačí si zobnout prášek a stane se z člověka mírumilovný kamarád. Tak tomu není. Cyklofrenie je svině, z člověka udělá tlusťocha (prášky) a pobyt na psychiatrii nad tebou neustále visí jako hrozba. Stejně jako děsivá možnost, že člověk v manické fázi prodá všechen svůj i cizí majetek. Kromě toho se děj vůbec nerozvíjel, první třetina stagnuje na místě, po objevení Tiffany se začne trochu posouvat, ale děj je strašně kýčovitý a předvídatelný. A že by to byl oskarový výkon? No nevím. ()

iampatrik

80% Vy-ni-ka-jí-cí Bradley Cooper, krásná Jennifer Lawrence (i vedlejší postavy se neztratí jako například R. De Niro), krásné romantické drama, které jsem v kině hltal asi díky právě zmiňovaným hereckým výkonům, ale i díky příběhu (ač je jasné, že není nejoriginálnější svou zápletkou), napínavý, emoční (např. hádka otce-syna, nebo taneční soutěž) a tak dále a tak dále. Já se skvěle bavil, po dlouhé době nové kvalitní romantické drama. ()

Schuldiner

Příběhy o pošahancích mam rád, taky mezi ně patřim, takže ok a vlastně mě to docela bavilo, ale asi se na to budu muset kouknout ještě střízlivej... ()

Piškotka

Film měl tu pravou šťávu, hrál si s nadsázkou a nechyběl mu smysl pro humor. Pat, ač na jednu stranu byl nesnesitelný, měl milující srdce. Do poslední chvíle nebylo zcela jasné, jak to s city má. Tiffany mu nastavila zrcadlo a k jeho pocitům byla přímá a adresná. Zklamal mě konec, jak z přislazeného příběhu pro děti. Užila jsem si výkonu R. de Nira, role netradičních stárnoucích otců mu svědčí. B. Cooper je sympatický. ()

PetkaW.

Tenhle film je tak šílený, až je dobrý. Docela jsem se na něj těšila a ve směs můžu říct, že mě nezklamal, ale zároveň ani nijak extra nenadchl. Děj byl zajímavý, neokoukaný, ale ztvárnění mohlo být o kapičku lepší. To samé platí ohledně psychologie postav. Občas mi přišlo, že jsou jejich motivace, vztahy a záměry zbytečně ploché a málo vysvětlené. Několik úseků filmu je opravdu skvělých, ať už jde o vtipné scény, nebo o scény vyhrocené. Každá má co nabídnout. Výsledný dojem pak o úroveň výš posouvají herci, kteří byli vybraní vážně dobře. Co mi vadilo asi nejvíc, byla předvídatelnost a zařazení filmu mezi romantické komedie. Terapie láskou sedne asi málokomu, člověk na ni musí být v té správné náladě a rozpoložení, ale myslím, že za shlédnutí stojí. Za mě jde o záležitost mezi 3 a 4 hvězdičkami ()

yoco

Dech beroucí film. Od samého začátku má divák pocit, že Pet, který má problémy se zvládáním stresu má před sebou dokonalé napravení a skončí se svou ženou, kterou miluje. Vše se ale mění. Konec, je však ještě šťastnější, než by se dalo čekat. Film jako tenhle dokáže člověka naprosto zasáhnout. Tolik romantiky a vášně, která film provází. Neskutečné. ()

Wishkah

Téměř každý rok se objeví malý nenápadný film, který si na Oskarech vydobyde svoji slávu. Případy jako Moje Tlustá Řecká Svatba, Malá Miss Sunshine nebo Juno. Někdy si film svůj úspěch poctivě vydobude, u jiných diváci zjistí, že šlo víceméně o nafouklou bublinu. Trochu od obojího obsahuje tenhle snímek. Film je i přes některé zajímavé postupy a situace celkem šablonovitý a postavy jsou celkem ploché. Ale i přes tyto výtky jsem naprosto spokojený. Film je skvěle zahraný a herci si své role užívají. Prostě mě to baví a své čtyři hvězdičky si film jednoznačně zaslouží...P.S: Zvedačka Johnyho a Baby je po tomhle filmu už navždy mrtvá:-) ()

Perverz

Jo, jo, jo. Ta stopáž je přestřelená. Je přestřelená o ten nudný začátek, ve kterém není nic, jen opakované zdůrazňování, že Patovi (Cooper) opravdu hrabe. Film se pěkně rozjíždí ve chvíli kdy nastupuje Lawrencovic holka, které také šibe ale alespoň se na ní dá koukat, to že jí dali za tohle Oscara opravdu nechápu. Vím že v osobním životě je dost přidrzlá a trochu ostřejší, takže má malé plus, a hezká taky. No pak se dají do tančení, míra koukatelnosti se zvedá, klape to, a je to fajn. Nic převratného, a nebýt toho utahaného začátku, tak bych za tu podívanou navalil čtyři. Pičo 122 minut je prostě mooc. ()

Darik

Film s velice silným příběhem. Herecké výkony jsou naprosto úchvatné (ani se nedivím těm nominacím na Oskary). Mezi ústřední dvojicí panuje taková chemie, že to snad museli simulovat někde v laboratoři. Pro mne naprosto úchvatný a krásný film s naprosto úžasným hereckým výkonem. A teď pánové - přiznejte se - kdo by chtěl být na místě pana Coopera při tanci (a vlastně celé nacvičování)? Já bych to bral :) 85% ()

marnold

Po drugim dziwaniu mie fest bawila gra miyndzy tymi dwoma glownymi. A dotworzyni atmosfery ukozanim rodzinki a zwykow... po piyrszym zech to tak nie widziol. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží