Epizody(12)

Jednoho dne dojde ke kouzelnému setkání, které může změnit osud Madoka Kaname. Toto je začátek nového příběhu o čarodějných dívkách. (Netflix)

Secretus

/人◕ ‿‿ ◕人\ Vám splní jakékoliv přání, cenou je, že se musíte stát Puella Magi - kouzelnou dívkou bojující s čarodějnicemi, které ubližují lidem. Špičkový příběh s geniálním koncem. Někomu však nemusí sednou kresba, prostředí steam punku budoucnosti je zajímavé a osvěžující, ale scény z magických bludišť jsou kresleny stylem připomínajícím Terryho Gilliama, které jsou prostě hnusné a oku nelahodící, zkousnout se to dá - není jich tam zas tak moc, někomu se to možná může i líbit. Holky jsou sympatické, není tam jediná postava, co by Vás štvala, slzičky a naivita jsou v rozumné míře. Střízlivění z naivity je podáno precizně. ()

umisk

Nakonec to nebude 5*. Závěr se prostě na můj vkus moc táhnul, filozofování by mi stačilo i míň. Přesto se mi příběh moc líbil a na hudbu si stěžovat taky nemůžu :) Rozhodně se jedná o doporučeníhodné dílko. ()

Lettanea

Masterpiece. Vlastne mi to pripomína Evangelion, akurát s lepším koncom. Všetko je viac menej podobné, boje proti neznámemu zlu pre záchranu ľudstva, následné odhalenie "temnej skutočnosti" a záver, ktorý je v Madoke oveľa zrozumiteľnejší a lepšie podaný. Madoka však má výhodu. Dievčenské prostredie na začiatku seriálu krásne kontrastuje s poslednými časťami, dadaistické "witches", vážne umenie. Ak sa mám zamyslieť nad príbehovou stránkou, vadila mi bezbrannosť Madoky (čo sa vyriešilo na konci). S postavami sa nedalo tak dobre zžiť, za tých 12 častí to asi ani nejde. (okem Madoky a Homury). Koniec... No, posledné Madokine želanie ma napadlo okolo piatej časti, veď Kyuubey vravel že splní akékoľvek želanie, takže mi príde trocha čudné že museli prejsť toľkými "životmi" aby mala Madoka silu dosiahnuť to čo chcela. V porovnaní s koncom nakoniec všetko príde bezvýznamné, presne ako v Evangelione. Najviac ma však zaujal rozhovor Kyuubeya s Madokou o zvieratkách, má to niečo do seba... ale vegetariánom sa nestanem. 5* ()

ing.man

Myslel jsem si, že to odhodím po prvním dílu, potom po třetím dílu, ale nakonec jsem to dokoukal. Nejsem fanoušek žánru, ale mělo to naštěstí i slušný příběh. ()

JohnyTrava

Nato, že sa jedná o moje prvé stretnutie s mahou shoujo žánrom (pár dielov sailor moon, čo som videl ako krpec, že už ani neviem o čom boli, nepočítam) musím priznať, že som naozaj nadšený. Nuž zrejme som trafil naozaj skvost. Úvod príde taký trochu nenápadnejší, nenudí ale moje srdce nezviera silná túžba vidieť ďalší diel (ako tomu bolo napr u Death Note). Našťastie sa toto zmení a ku koncu by človek kľudne prijal viac, ak by zniesol( mňa to celkom dojalo). Kresba, uf čo k nej dodať, kresba sa mi veľmi páčila, aj keď netradičné pojatie nepriateľov a ich prostredia ma celkom prekvapilo/vystrašilo/odradilo ale zvykol som si a nakoniec bez toho by to asi nebolo ono. Opening som nevynechal ani raz, ono cele OST bolo vynikajúce. Takže 10/10 ()

Koonix

[] Opening-Ending [] Dostal som presne čo som čakal, o nič viac, o nič menej. Premyslený, temný príbeh, spolu s úplne fantastickou animáciou (boje v "bludiskách" sú nefalšovaný vizuálny orgazmus), a o nič menej kvalitným OST. Navyše samotný futuristicko-industriálny dizajn (skoro) všetkých prostredí je kapitola sama o sebe. Kde inde uvidíte roztomilé dievčatká v roztomilých oblečkoch rozprávať sa na pozadí zhrdzavených stĺpov elektrického vedenia? Takéto kontrastné zloženie jednotlivých scén spolu s všadeprítomnou smrťou a temnotou vás rýchlo vyvedie z domienky že sledujete niečo čo je určené nižšej vekovej kategórii. Čo sa týka postáv, aj ony boli nakreslené trochu iným spôsobom než ten na aký som zvyknutý, ale nemal som s tým žiadny problém. Ich charaktery sú zaujímavé, dá sa povedať že každá je iná, najviac ma zaujala Akemi Homura a potom ešte Sakura Kyouko, k samotnej Madoke som si nejaký vzťah vybudovať nedokázal, čo je celkom škoda, keďže sa logicky objavuje na scéne najčastejšie :). Jediné čo môžem vytknúť je, že pri niektorých scénach sa podľa mňa dalo viac pritlačiť na pílu, a tým pádom z nich vyžmýkať silnejšie emócie, ale to nič nemení na tom že tento kúsok by som doporučil každému všetkými desiatimi. Na záver by som ešte rád pochválil skladbu v endingu ktorá je vynikajúca, a presne vystihuje temnú atmosféru tohoto anime. Slabších 5*. ()

daGGos

Kdyby mi někdo řekl, že jedním ze žhavých kandidátů na anime roku bude anime typu mahó šódžó, asi bych se před shlédnutím Mahō shōjo Madoka Magika jen shovívavě usmál a zaťukal si na čelo. Madoka však do tohoto zatuchlého a stereotypy až po strop zaplněného žánru přinesla tak potřebný čerstvý vzduch a to způsobem vpravdě geniálním. Základ je totiž zase ono staré známé "školačky se transformují do roztomilých šatiček, ve kterých bojují proti zlým bubákům a když zrovna nebojují, tak se baví o lásce, přátelství a naději". To, čím právě Madoka vyniká je ... a víte co, nebo raději ne. Myslím si totiž, že právě onen fakt, že jsem k tomuhle seriálu přistupoval jako nepopsaný list bez nějakých zevrubnějších informací, můj zážitek jedině umocnil. Proto kašlete na čtení mého komentáře a Madoku si rovnou pusťte. ***** ()

Palisander

(Pozor, spoilery!) Čo začne ako rozprávka sa časom zvrhne na cynickú psychodrámu a naberie úplne iný smer. To je to dobré. Najmä vďaka tajomnej Akemi. Aj to celkom funguje. Neustále nad sebou plačúca Madoka je čím ďalej tým otravnejšia. Až príde jej očakávaných a predvídateľných päť minút slávy. Lenže hapruje samotný záver, kde sa mi zdá "nie jednoznačne dobrý koniec" natlačený dosť nasilu. Že zmena zákonov vesmíru.. Madoka by sa mala zastaviť na kus reči u Haruhi, tá takéto veci robí bežne. A s lepším výsledkom ;-). PS: Grafika++. Najmä tmavé a nočné scény. ()

dudo24

Bolo to super, ale s nedostatkami. Tento seriál je jedna veľká filozofia. Predkladá veľa životných otázok a pohľadov na svet. Neskutočne som sa v tom vyžíval. Krásny príbeh priateľstva, vytrvalosti a tragédie. Nespokojný som so slabším vývojom vzťahov. Problém bol päť hlavných postáv na ktoré sa striedalo zameranie deja počas seriálu. Nebolo tam konzistentné prehlbovanie väzieb medzi nimi. To čo som dostal mi prišlo moc stručné a skákavé. Keď sa začal vzťah medzi nejakými postavami divákovi viac otvárať, tak sa príbeh posunul zase na iné charaktery. ***SPOILER*** Vyzdvihnúť by som chcel zase vývoj postavy Homura Akemi. Prototyp tragického hrdinu. Od naivných začiatkov, cez drinu a cieľavedomosť, až po mentálnu premenu z neprestajného boja a samo vnútenú apatiu. Nesmú chýbať zvratové odhalenia. Naozaj skvelé. Ďalšiu výhradu mám voči vizuálnej reprezentácii čarodejníc. Môj odhad je, že sa tvorcovia snažili ušetriť na efektoch. V tom ale nie je môj problém. Toto abstraktné poňatie malo svoje čaro. Lenže to platilo iba na začiatku, keď čarodejnice boli iba nejaká reprezentácia zla. Keď sme sa však dozvedeli pravý pôvod čarodejníc, tak už moja spokojnosť opadla. Toto je vec ktorú si asi nie všetci uvedomujú, ale vo všeobecnosti, humanoidné a silno personifikované postavy vyvolávajú oveľa silnejšiu citovú odozvu ako postavy ktorým tieto vlastnosti chýbajú. Ak je antagonista robot v tvare plechovej skrine a nevie rozprávať súvislou peknou rečou, tak pri jeho zničení slzu nevyroním. Akonáhle je to ale android s tvarom ľudského tela, vlasmi a tvárou, ktorý po smrteľnej rane povie: „Nič z tohto som si neželal, ale nemohol som sa priečim príkazom mojich stvoriteľov.“, tak emócie hneď zapracujú inak. Bol tam teda problém stotožnenia sa s nejakou čarodejnicou, hlavne keď sa na ňu premenila Sayaka Miki. Nič som necítil keď proti nej bojovali, lebo z nej neostalo už nič čo by sa podobalo ľudskému. Tretia výhrada sa trochu spája s prvou. Na konci som totiž nedostal to vzťahové utuženie hlavných postáv, ktoré som očakával. Po tom, čo sa Madoka premenila na inú entitu a dostali sme sa do nového prepísaného sveta, bola nám ukázaná iba jedna scéna kde boli všetky štyri postavy pokope. A to Sayaka hneď zmizla a v nasledujúcich scénach už bola Homura sama bez Kyoko a Mami. Chýbalo mi tam aspoň nejaké rozlúčenie medzi týmito postavami, alebo hocijaké uzavretie. ***END SPOILER*** Všetky tieto nedostatky ktoré som opísal na mňa nepôsobili nijako negatívne. Spôsobili to, že ma tento seriál emočne nezasiahol svojim plným potenciálom a následne preto nedávam plný počet. Čo je veľká škoda. Napriek tomu sa mi to dosť páčilo a budem pokračovať filmami. ()

Sakikura

Příběh sám o sobě je něco jako ukázkový případ roztomilé, mazlivé kočičky, kterou si vezmete domů a ona se vám potom promění v obrovskou krvelačnou bestii. No spíše tak vyhlíží všechny super hrdinky tohohle na pohled super-kawaii anime. Osobně jsem to hodně dlouho odmítala kvůli té kresbě, až tak jsem se bála mahou shoujo žánru, ale byla jsem mile překvapená. Jako fandovi psychologických anime jsem našla opravdový klenot. Sice jsem v prvních epizodách málem hryzala stůl kvůli té záplavy růžového světla, ale ani jsem se nenadála, světlo zhaslo a atmosféra v mžiku připomínala spíš noční můru. Prostě geniální. Tleskám tvůrcům Madoka Magica! ()

Stan Borowitz

Zhlédnuto se zájmem a v rámci časových možností na pár zátahů, ale čekal jsem mnohem víc. Svět má i přes místy nejednoznačná, místy podivná pravidla solidní potenciál, o postavách to platí dvojnásob. Tento potenciál je však využit tak na 20 procent. Rozjezd je velice slibný, ale pak přichází stagnace. Když na začátku posledního dílu konečně vypadne z Madoky její přání, tak jsem si řekl jen: "Co?! Na tohle jsme celou dobu čekali?!" Závěr je zklamání. Bojový potenciál děvčat i jejich "rodových" zbraní využit velmi slabě. "Legenda o magickém děvčeti, lučištnici Madoce, která během 296 minut filmu vystřelí z luku asi dvakrát." (Grimlok, Robin Hood, 2010 :-)) Týmových bojů, které jsem od seriálu očekával, jsem se nedočkal vůbec. Kamera výborná, režisérsky nic moc. Zlomové scény nedostatečně prodané, přicházejí tak nějak nedostatečně uvedené, nedostatečně nahypované, bez drtivého dopadu. Tam, kde v jiných anime ani nedýcháte, sedíte s otevřenou pusou nebo vám běhá mráz po zádech, tady si jen řeknete "hm". Filozoficky místy ucházející, místy se vaří miso z vody, bez shiitake hub. Ne vždy jsem si byl jist, která postava zrovna mluví. Navíc se tak trošku zapomnělo na základní koření každého dobrého anime, na "scény, ve kterých se nic neděje". Škoda. ()

Maou

Po druhom a treťom vzhliadnutí (v novom anglickom dabingu, ktorý je naozaj výborný), menej ako 5 hviezdičiek dať nemôžem. Toto anime je klenot. Obzvlášť vynikajúca je hudba, ktorá pomáha tvoriť hustú temnú atmosféru. Animácia je tiež prvotriedna s mnohými inovátorskými prvkami. Keby mi po prvom vzhliadnutí prvého dielu niekto povedal, že toto bude jeden z mojich obľúbených seriálov, tak ho asi vysmejem. "Don’t forget. Always, somewhere, someone is fighting for you. As long as you remember her, you are not alone." 100% ()

NairuWana

Mam ráda mahou shoujo obecně, ale občas je na mě moc přeslazený a optimistický. Protože Madoka je pořád ještě mahou shoujo, ale Urobuchi si očividně řek, že přeslazenost taky neni jeho šálek čaje, vzniklo něco, co si budu pamatovat do smrti. Vzniklo dílo, který kombinuje moe kresbu magickejch dívek, divný až groteskní animace "witches", extrémně depresivní atmosféru a zajímavej děj. Když už si myslíte, že vás nic nepřekvapí, vždycky se něco objeví. Kyuubey je jeden z nejlepších "záporáků" (je on vlastně vůbec záporák??) všech dob a přejete mu strašlivou smrt. Hudbu jsem si zamilovala, a to japonský hudbě zas až tak moc obecně neholduju. I po třetím maratonu anime miluju pořád stejně a asi už se to nikdy nezmění. A jako správná yuristka řikam - HomuMado a KyouSaya navždy! :D ()

Tionois

Doporučuji nejprve se podívat na první tři díly, než se rozhodnete, jestli vám Madoka vyhovuje nebo ne. Ano, všechny počáteční komponenty ukazují na typickou oddechovku pro holčičky. Máme hlavní hrdinku, která v ničem nijak zvlášť nevyniká. Kamarádku bezhlavě zamilovanou do hocha, jehož od dětství obdivuje. Tajemnou cizinku, která čas od času utrousí nějakou ještě tajemnější předzvěst. A roztomilého kouzelného maskota - ten jeho heboučký ocásek a krásná růžovoučká ouška... Pak se ovšem všechno zkomplikuje a počáteční idylka je pryč. Rozkošný maskot Kjúbe bude před vašima očima nabývat netušených rozměrů a vy se budete těšit, co nového vypluje na povrch přes ten jeho nesmazatelný úsměv. I kdyby nakonec nešlo o váš šálek čaje, krásná vizuální stránka a hudba vám ztracený čas vynahradí. ()

Maysha

Ze začátku jsem si říkala, že se bude jednat o nějaké kawaii holčičky, které bojují proti kawaii příšerkám, nicméně mi hlavou vrtal žánr "psychologický thriller", a tak jsem se na to s kamarádem z nudy vrhla a nelituji. Každá epizoda končí napínavě, takže jste nuceni si pustit další díl. Opravdu ojedinělé anime. 5/5 ()

mp5991

[Spoilery] V podstatě celý tenhle seriál na mě působil jako neuvěřitelně dlouhý úvod a když se konečně začne něco pořádně dít, přichází takový závěr, že i takové souboje ve Fairy Tail vyhrané jen silou přátelství vedle toho působí naprosto realisticky. Závěr vlastně pohřbívá úplně všechno, ze seriálu, který celou dobu směřoval skoro až k hororu, je najednou absurdní pohádka, Kyubey, celou dobu prezentovaný jako bytost uvažují ryze logicky, najednou souhlasí s něčím pro něj naprosto nevýhodným, proč proboha? Proč musí mít seriál nutně dobrý konec, když k němu ani v nejmenším nesměřuje? ()