Láska

• Francie Amour (více)

"Jakmile člověk dosáhne určitého věku, musí se vypořádat s útrapami lidí, které miluje: rodičů, svého partnera. To je nevyhnutelné," řekl Haneke. "Je velmi obtížné vidět trpět své milované," dodal Haneke. Film zachycuje útrapy stárnoucího manželského páru ve věku kolem 80 let, kdy se žena stane závislou na trvalé péči. Hlavní postavy Anne a George, jsou spolu už dlouho, mají dceru a stále se ještě mají rádi. Anne však jednoho dne postihne mozková mrtvice, která jí ochromí polovinu těla. Muž ji nechce dát do domova důchodců a stará se o ni sám. Ale po její druhé mrtvici se situace dramaticky zhorší. (Česká televize)

Sgt.Tracnik

Natočený moc, moc křehký příběh, které se odehrávají často okolo nás, ale my o tom nevíme. Hodně pomalé - není pro každého. ()

laurence

Citově náročné drama k zamyšlení nad smyslem stáří a umírání. Upřímně doufám ve smrt náhlou a nečekanou. ()

Nikiko

Příběh silný, přesto mi tam nějak chyběly silnější emoce. Neumím to vysvětlit, jako by to Haneke točil za trest. ()

wick

Natočit v dnešní době trikových blockbusterů dvouhodinový film o dvou starých lidech může blázen nebo genius. Haneke je zcela jistě ten druhý případ. Často si vystačí se strohou kamerou, udržuje v napětí po celou dobu, přestože kromě úvodní scény se vše odehrává pouze v bytě. Bez zbytečného manýrismu si vystačí se skvělými hereckými výkony. ()

ProfiDivak

Precízna práca s podobenstvami na Hanekeho spôsob. To, či "puding" treba za každých okolností a za každú cenu dojesť až do konca je jasné asi len (morálnym) vychovávateľom, ktorí stoja nad stolom a na druhej strane, s opačnou odpoveďou liberálom, ktorí v ňom vidia iba puding. Haneke tiež nedáva jasnú odpoveď. Vie, že táto otázka je pascou. Odpovedá príbehmi. Aj jeho hrdina Georges sa následkom slepej lásky dostáva do pasce, z ktorej niet úniku. Alebo je? ()

kolodej1

Haneke sice tohle téma uchopil dost jinak, než bývá zvykem, jistou originalitu mu tedy nejde upřít. Film plyne velmi pomalým tempem, přesto si nemohu pomoci, ale i tak je tohle téma tak maximálně na hodinu. Těžké a depresivní téma by mě samo o sobě neodradilo, ale přepálená, uměle natahovaná stopáž měla za následek, že jsem se stále víc nudil a měl jsem problém film vůbec dokoukat do konce. Film byl, patrně záměrně, mdlý stejně jako nemocná Anne. Podle mého silně přehodnocený film, vychválený patrně jen proto, že je za ním režisér s takovým jménem. ()

kokofek

Při svatebním obřadu zazní mimo jiné i slova o vzájemné pomoci jeden druhému i v době nemoci.Já už nevím jak je to přesně, ale významově je to tak nějak podobně.Ve skutečném životě to však nefunguje.Ano,dřívější generace se tak často nerozváděli,ale to neznamená, že spolu dnes v době jejich stáří,žijí v lásce a porozumění.Většinou se to jaký vztah tito lidé spolu mají, zjistí právě v době kdy jeden z nich tu pomoc potřebuje.Láska a takto silný vztah ve stáří není zcela obvyklý.Ano občas se s tím setkám a stále mě to dojímá.Snímek je velmi realistický se vším všudy a proto i velmi silný. ()

buchannon odpad!

Původně jsem napsal toto: "Vydržel jsem sledovat 25 minut. To hovoří za vše. Jedním slovem nuda. Opravdu nemám rád takováto pseudodramata." Ale nakonec jsem film dokoukal celý. Jakmile zapnu počítač, mažu z disku. Toto "veledílo" je ještě horší než filmy s Delonem. Původně jsem dal jednu hvězdu jen za vážné téma, které by se nemělo zlehčovat a za snahu natočit "dobrý" film, ale po delší době jsem si to rozmyslel a nasolil jsem odpad!, pádž je to největší francouzská sračka všech dob a to velice urážím slovo "sračka". ()

BoKo_CzT

Skvelý, ale ťažký film plný základných emócií idúcich až na dreň. Pomov komentár je pre mňa úplne nepochopiteľný - absolútne prijatie blízkeho človeka v dobrom aj zlom predsa túto látku pre film určite nedegraduje. Každopádne to však nie je nejaká oddychová marvelovka a vonkoncom sa nejedná o film, ktorý sadne každému divákovi. ()

Jurcekk

Vyrušilo ma ako Trintignant "vyriešil problém". Teda ... ako to Haneke zobrazil. Tento film by som vo filmovej škole ukazoval študentom. Pozrite sa na excelentnú režijnú prácu. Malé, komorné, pomalé takmer dokonalé. Inak veľa otázok. Čo dcéra? napríklad. ()

prezyvkos

aj keď možno hanekemu vytknúť, že silou mocou chce, aby sme súcitili, keď on ostáva chladný, mne to nevadí. držať si odstup a nechať sa vydierať. meditácia, od ktorej som nedokázal odtrhnúť oči. dlhé statické zábery nechávajú diváka premýšľať, tomuto filmu nedokážem mať nič proti, aj keď pochopím, ak niekto áno ()

LUCIM

Michael Haneke je velmi dobrý režizérem. Ale většina snímků mě neoslovila tak, jako tento film. A musím opravdu říct, že je to asi vrchol jeho kariéry. ()

vito_s

Etuda pro dvě přestárlé herecké legendy a jeden byt. Kdyby mohl film předávat i pachové vjemy, tak zcela jistě ucítíte zatuchlý pařížský byt a stařecký pach smrti. Psychicky náročný výborný artový film, který umí jenom Haneke. ()

Mar_Mar

Snímek na mě nezapůsobil nijak emotivně, ničím výjemčným mě nezaujal. Nutno poukázat na naprosto brilantní výkony obou protagonistů. Nějak jsem se nedostala do hloubky a podstaty filmu, prostě to nešlo. Ale ten byt, ten bych chtěla mít, ten byl dokonalý :) ()

ivanlaris

Trochu sklamanie vzhľadom na vysoké hodnotenia a ocenenia filmu. Postáv pár, ak ich bolo spolu 10, tak je to veľa... Minutáž hoooodne cez limit. Asi som niečo nepochopil... ()

ledoborkyne

Film, který mi zůstal pod kůží i po několika mesících. Jako by to bylo dnes, vybavuju si atmosféru celého filmu, to palčivé ticho a zároveň krásnou melodii...I přesto, že se zde moc nemluvilo, mám pocit, že mi film řekl vše, co chtěl. Nádherný, dojemný, fascinující snímek o skutečně lásce. ()

metylovice

Přes prvních 30 minut jsem se nemohl dostat, pokud jsem byl unavený. Ale na potřetí se povedlo. Až v pozdější chvíli jsem si uvědomil, že Emmanuelle Riva to hraje báječně. ()

Evropské kultovky jen na KVIFF.TV

Evropské kultovky jen na KVIFF.TV