Když se ukáže, že v autě, které vylovili v Tokijském zálivu, zahynul nejlepší vyšetřovatel, zahájí policie okamžitě tažení proti organizovanému zločinu a pověří vedením vyšetřování zkorumpovaného Kataoka. Ten se nemůže dočkat, až opepří polívčičku rivalům - zločineckým rodinám Sanno a Hanabishi. Kataoka to obratně hraje na obě strany a manipuluje všemi coby křivácký policajt, jenž ve skutečnosti hájí zájmy yakuzy. Jenže když udělá zásadní chybu s vůdcem rodiny Sanno Katem, vyhledá Kataoka pomoc u bývalého gangstera Ohtoma. Ten má své vlastní důvody, proč zneškodnit Kata a jeho slizského zástupce Ishiharu: Kato ho kdysi zradil a díky tomu získal moc - a těžce poraněný Ohtomo skončil ve vězení. (oficiální text distributora)

JimiH

První třetinu jede Kitano trochu na autopilota a snaží se navázat na jedničku. Vzápětí se sám zjeví jako „mrtvý muž“ a film začne nabíhat grády. Rádoby drsná fasáda jakuzy dostává díky jeho přítomnosti pomyslnou ťafku a další vybíjená může začít. ()

netWoor

Jestliže v prvním díle jsem tápal, kdo je kdo a proč ten vraždí tamtoho, tak v díle druhém mi to přijde ještě zmatenější. Někdo se s někým baví, střih a záběr na mrtvá těla a vim prd kdo a proč koho povraždil. Navíc už mě navlas stejné věty o pitomcích začaly i nudit a nic nového se neobjevilo. Tři hvězdy z nostalgie... ()

KVBahnhof

Zatímco jednička je klasická kitanovka se vším všudy, dvojka je jiný film. Kitano se více zaměřuje na psychologii postav a především vzájemných vztahů v nekončící spirále. Hlavní proměna především nastala u postavy Kitana, která po opuštění věznice a návratu mezi Yakuzu dochází k uvědomění celé té nekončící spirály, beznaděje atd. Škoda, že je ve filmu málo Kitano fail scén, v tomhle ohledu je jednička skutečně výživnější, nevím jestli to byl záměr kvůli stylu filmu, ale prostě mi to tam trochu chybí, takže prozatím za 4*. Doufám, že Kitano ještě dotočí třetí díl. ()

Blazkowicz

Zrovna tuto filmovou sérii vůbec nechápu. Kromě drsných scén na tom nic není. První díl jakž takž, ale když už si ho nepamatuju, tak tady jsem byl úplně ztracený. 2-* ()

Happy98

Sakra, to byla otresna blbost...Prvni hodinu se tam nedeje absolutne nic, jen tam skupinky sikmookejch dedku melou nesmysly, navic vsichni vypadaj uplne stejne, takze stejne nevim kdo je kdo. V druhy pulce se to o malicko zlepsi. Nudny kecy jsou obcas prolozeny nakou tou mrtvolou, ale stejne, pokud nejste vylozene fanousci filmu od nasich zlutych bratru, tak s tim vubec neztracejte cas. 15% ()

CrazymanM

Co se mě týče,líbilo se mi to o něco víc,než film Ukrutnost.Nejsem nějaký velký zbožňovatel Kitanovy tvorby,ale uznávám jeho kvality,i když už má možná nejlepší léty za sebou,jeho filmy jsou pořád velmi dobré! ()

Mukade

sú tu, minimálne, dve fakt pamätihodné scény (Otoma na návšteve u Fuseho a vŕtačka). Môj druhý najobľúbenejší film od neho. Najlepší film o Yakuze. ()

RoyBatty444

Komorné pokračovanie sa nesie v duchu pomsty a intríg ako v Jakuze tak aj radách polície. Filmu chýba silnejšie vybudovaná atmosféra ale kamera je stále nadpriemerná ako strih a herecké výkony. ()

doogiemus

Jednotka je ultra kultová záležitosť. V tomto pokračovaní však už čosi veľmi chýba. Hodnotím to ako taký priemer. Dúfam však, že trojka to napraví a dostane sa to opäť do správnych koľají. ()

mdf

Co mi jen utkvělo v paměti je .....předsedo sem,předsedo tam..........yamaha nemá ráda sonyho,kawasaki asi zabije toyotu,suzuky zradil,toyota se vrátí z vězení a spolu s casio a mitchibuschem všechno vyřeší.nic víc,nic míň. ()