Legendární parta

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg

Joyce Arrastia

Pro mě téměř na plný počet. Výborná animovaná zábava, kde je střetů "kouzel" více než ve všech dílech H.Pottera dohromady. Zapracování lehce moderního kabátu, pokérovaný Santa s pirátskými mačetami a turbo sáňkami, je velmi zdařilé, nenáslné a vyloženě baví. Celé pojetí filmu je originální, nápadité a se svěžím akčním nádechem, který skvěle funguje. Postavy jsou parádní jak charakterově, tak vizuálně. Děj samotný je taky dobře svérázně napsaný, je jak dětský, místy pochmurný, tak akční, dojemný, správně vánoční a dobře zakomponovaný s příběhem Jacka Frosta a hledání sebe sama. Mě se to hodně líbilo.(3.3.2013)

"Ztráta velikonoc nás hodně oslabila. A Zajdu ze všech nejvíc." Tahle parta mě bavila. Zejména namachrovaný zajíc v kapesním vydání byl vynikající, bohatýr Santa Mráz měl taky něco do sebe a vůbec nejzábavnější byl němý vřískal Sandman. A proti strachu pana Stína taky nemám výraznějších námitek, takže jsem se za asistence svých ratolestí docela pobavil a možná jsem i nějaké to poučení do života získal. Jen si ho nepamatuju, ale asi to bude něco ve smyslu, že věřit se dá v i v něco jiného než v tržní ekonomiku, neúplatnost politiků a zprávy na ČT.(2.11.2016)

Legendární parta je velice dobře natočený animák, který nepostrádá jak vtipné scény, tak megaakční sekvence, při kterých se mi tajil dech. Jednoznačně nejsympatičtější postavou byl pro mě Sandman, který budil dojem roztomilého panáčka, ale když šlo do tuhého, tak to uměl parádně roztočit. Jack Frost byl rovněž sympaťák a nejvtipnějšími hláškami mě dostal Velikonoční zajíc ("To je ale kosa!", "Asi vrhnu mrkev!"). Animace se mi celkově opravdu líbila, a ikdyž se tu tvůrci nevyhnuli oněm poučným a sentimentálním scénám, tak i přesto si mě tento snímek získal. Zkrátka milá oddychovka, která ve mně vyvolala jak smích a radost, tak i smutek a napětí.(21.9.2013)

,,Podívej se na ty krásné zoubky, ještě je na nich krev a kousky dásní." Animáky a pohádky které nejsou zaměřeny vyloženě na dětského diváka můžu. Kouzelné akce zde bylo dost, k naprosté dokonalosti chybělo jen trochu více humoru, protože hlavní postavičky bohatýrského Santy, narkoleptického Sandmana, ujeté víly Zuběnky a samurajského velikonočního Zajíce jsem si snadno oblíbil. A dokonce ve mě sympaťák Jack Frost i osamocený Stín vzbudily pocit lítosti které jsme k podobným postavičkám měl jako malé dítě. Více takových anime - fantasy, prosím.(11.2.2013)

Spolu s Ralf-Rozbito najlepší animák za tento rok. Legendárna partia rovnako ako ostatné drahé animáky očarí nádhernou animáciou (a 3Dčkom), ale to niečo čo chýba ostatným nalešteným rozprávkam je príbeh. Legendárna partia ma príbeh, ktorý je hravý, vtipný, akčný a okrem toho ma aj kopec sympatických postáv. Nuda skutočne nehrozí, 90 minút ubehne ako voda a vy v tom príbehu, ktorý je plný neskutočných fantasy vecí sa nebude vedieť nabažiť. 89% - 4*(25.4.2013)

• - Během celého filmu je vidět úplněk, přestože děj celého filmu probíhá během několika dní. (Mrs.Blue)

• - Postavu Jacka Frosta mal pôvodne nahovoriť Leonardo DiCaprio. (Niles)

• - Bunnymund v jedné ze scén upozorňuje frází 'Vy nechcete závodit se zajícem', což je humor, který pochopí jen ti, kteří znají situaci za ním. Na Aesopovi bajky, kde závodila želva a zajíc, totiž nevyhrál zajíc jak by mnozí očekávali, ale želva. (betyn)