Legendární parta

Christina Steinberg

Joyce Arrastia

Scénografie:

Patrick Marc Hanenberger

Rusofilní Santa, víla řízlá dinosaurem, bojovej zajíc, Sandman, ze kterýho Gaiman hryže klávesnici a metrosexuální albín vs. Jude Law, kterej chce ovládnout dětskej svět. Místy vtipný, animace na úrovni, ale z mýho pohledu to není ten typ animáku, kterej by dokázal pobavit jak děti, tak dospělý. 60%(15.8.2013)

Jelikož je Legendární parta zaměřena spíše pro mladší publikum, velice mě zajímá, jakým způsobem bude přijat u nás, kde nevyšla kniha Williama Joyce, a kde především ani nejsou příliš zažité postavy Jacka Frosta, Sandmana a de facto ani Víly Zuběnky. Film samotný je v na animáky průměrném 3D, nechybí mu moc dobré momenty ani emoce, přesto se občas potopí do vln patosu, což se samozřejmě dalo čekat. Bavil jsem se sice méně než u Raubíře Ralfa, ale pořád patří Legendární parta mezi nejlepší animáky letoška.(20.11.2012)

• Zodd

Už si to po těch letech nepamatuju, hodně rychle jsem to zapomněl. I přes název (hlavně ten orig.) to bylo i na poměry DreamWorks neskutečně dětské. Na druhou stranu to nebylo překvapivě vůbec otravné. A to je asi ten důvod. U málokterého filmu jsem tolik cítil to spotřební zboží vzhledem k možnostem studia, přesto pro mladší věk vůbec ne špatné. Škoda, že s tím nepřišel Disney nebo Bluth dvě tři dekády zpátky, takhle působí jako z jiné planety (či snad části světa) a svých diváků si proto moc nenajde. Pokud si ho nebudou pouštět jen na Vánoce. Jestli mi něco opravdu zůstalo v hlavě, byl to tragický flashback (nebo to nebyl flashback?) hlavního hrdiny a o rok později ta mánie fanartů párování jeho s Elzičkou. U toho jsem se zasmál rozhodně víc než u celého filmu.(27.10.2019)

Jediná vec ma nútila dať nižšie hodnotenie a to tiež len do chvíle kým som ju naplno pochopil. A teda záležitosť týkajúca sa moon told me so... Najprv mi to pripadalo akože buď tvorcovia nevedia ako majú pôvod guardianov vysvetliť, alebo že nechcú k tomu využiť priamo náboženstvo, no niekým zhora si aj tak dopomôžu. A potom som si to uvedomil. Veď mesiac je tu dôležitá postava! Všetci hrdinovia predsa prichádzajú/pracujú v noci. Či už majú deťom zabezpečiť sny, alebo darčeky, vždy prichádzajú v čase keď všetci spia. Oni majú na starosti detskú vieru v sny, nádeje a splnené priania, a mesiac im pri tom svieti na cestu. Jednoduché, ale pekné. Asi by som mal pozerať viac animákov, lebo takto raz za čas ma vie takmer hocičo ohúriť. No som si istý, že nie každá rozprávka má natoľko známe a napriek tomu stále zaujímavé postavy.(25.12.2013)

• honajz

Tak nám móda crossoverů a propletenců komiksových postav v jednom filmu dorazila i mezi tuhle legendární partu - Mrazíka zamlada, reklamního Santu Klause, vílu Zuběnku, kterou snad v ČR nikdo nezná, nějakého písečného mužíčka, co rozdává sny, velikonočního králíčka, co je nabroušený, ale dává ta barevná velikonoční vajíčka (to je tedy taky pakárna, vám povím, ještě že u nás dětem nemusím ta vajíčka cpát někam pod lopuchy v lese), a na druhé straně strašidelného bubáka... Nechybí dokonce ani psychologický efekt (kdo vlastně jsem? jaká je moje minulost?), i když se s ní dále nepracuje (proč Jack Frost alias Mrazík nenavštíví potom svoji zachráněnou sestřičku?) Na všem je vidět, jak to mělo být hezké, barevné a hlavně pro 3D, takže nechybějí propasti, jámy, skoky do jam, průlety oblohou a mezi mraky... Až člověk skoro zapomene, jak hloupý je ten příběh, a že věřit může člověk možná v Boha, ale určitě ne v postavu vymyšlenou reklamními agenty. Mohlo by se namítnout, že mi chybí poetické a dětské cítění. Možná. Ale tuhle jsem na Kampě potkal vodníka a víly, tak to možná zase tak zlé se mnou nebude. A bubáka se přitom taky nebojím, heč. (Btw, náš šestiletý syn se u té telenovelové selanky nudil už po dvaceti minutách.)(8.12.2013)

• - Jackovi je ve filmu 18 let , což znamená, že je mu 18 i v den, kdy zemřel. Vzhledem k tomu, že mléčné zuby vypadnou obvykle do 13 let, neměly by obsahovat Jackovi vzpomínky. (Mrs.Blue)

• - Sandman rozhazující uspávací prach je stejně jako ostaní známá postava. Nejpravděpodobněji se tvůrci inspirovali německou verzí Večerníčku. Sandman, jak se postavička jmenuje, vypráví německým dětem pohádky už od roku 1959 a na závěr jim háže do očí písek, po kterém si začnou mnout oči a usnou. (Margay)

• - Animátoři Jacka Frosta uvedli, že ve mu je ve filmu 18 let. Herec Chris Pine, který Jacka namluvil, měl v té době 32 let. (Mrs.Blue)