Legendární parta

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg
  • playboxguest

Za rok 2012 asi ten nejnudnější animák, který jsem viděla. Dabing parádní, animace též, ale ten příběh byl tak nezajímavý, že jsem ho poslední půlhodinku doslova prozívala a bylo mi šumák, jak dopadne. Velká škoda, protože naopak 3D: ***** je u tohohle animáku společně s Na Vlásku to nejlepší, jakého se mi zatím dostalo. Výborné efekty i pestrost od začátku do konce!(19.3.2013)

Nemůžu si pomoct, ale na mě to zapůsobilo. Příjemně se na to dívá, pěkné animace. Pohádka, jak se patří na odreagování. Zlo nikdy nemůže zvítězit na dobrem... s tím musel bubák počítat :D(3.8.2013)

Animovaný film, který vrací diváka do dob, kdy tento žánr nebyl určený dospělým, ale těm nejměnším. Dobro a zlo je tedy jasně rozděleno, žádného sofistikovaného, složitého humoru se člověk nedočká, konec je předem jasný. A přes to vše musím přiznat, že jsem v závěru byla lehce dojatá.(27.1.2013)

Príjemné oživenie animovanej ponuky, kde vystupujú klasické americké postavičky ( nie komiksové ) obhajujúce ozajstné hodnoty.(3.3.2013)

Ačkoliv nemám příliš v lásce moderní americké pohádkové postavy jakou je třeba Santa Claus coby z reklamy na Coca Colu vzniknuvší patron dobra a štědrosti, jenž se skupinou skřítků na Severním pólu monitoruje všechny děti, aby jim o vánocích na sobím spřežení přinesl nějaký ten dárek, musím s klidným srdcem říct, že tenhle animák mě, právě podstatou svých figur, k sebepoškozování nedonutil. Naopak, zcela zaujal a s nadšením jsem jej dokoukal. Obzor vědění si rozšíříme o několik dalších nových pohádkových bytostí, mezi zajímavé přijde určitě Sandman (hrdina pohádek Hanse Christiana Andersena), Jack Frost, o kterém jsem si z jiného filmu myslel, že je to sněhulák, zatímco se jedná spíš o magického ducha mrtvého chlapce, u nás se zažitým jménem Mráz, děda Mráz, Mrazík, dále pak Velikonoční zajíc, který vypadá jako Kojot Vilík z animáků Road Runners anebo víla Zubněnka, která sedmiletým Američanům cpe doláče pod polštář za jejich mléčné zuby. Vskutku bizarní partička. Proti nim povstane záporák Stín a uhněte se z toho docela slušná polízanice. Pokud vás už omrzela Červená Karkulka, kůzlátka, prasátka, Jeníček s Mařenkou, hloupý Honza, statečný Jiřík, lakomá Barka nebo komunista Dařbuján, tahle parta vás zaručeně pobaví.(3.8.2013)