poster

Legendární parta

 • USA

  Rise of the Guardians

 • Slovensko

  Legendárna partia

 • Velká Británie

  Rise of the Guardians

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2012, 93 min

Režie:

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Producenti:

Christina Steinberg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BMW12
  *****

  Naprosto luxusní animák! Výborná animace, výborný příběh, výborný hlavní hrdina, výborní další hrdinové (Santa, Velikonoční zajíc, Sandman), výborný záporák kterému jsem fakt věřil, že chce vyvolat u dětí strach a noční můry. Konečně fakt suprovej záporák, páč v ostatních animácích jsou většinou ti záporáci směšní. Pro mě určitě nejlepší animák roku 2012!(20.12.2014)

 • Jossie
  ****

  Věděla jsem už když jsem viděla trailer, že se mi tenhle animák bude líbit a překvapivě se mi dokonce nakonec líbily i postavičky, které původně vypadaly, že budou hrozné (zajíc byl fakt cool a Sandman byl prostě skvělý). Trošku na škodu bylo, že většinu těch postaviček my tady neznáme nebo jen velmi letmo, jinak by to určitě získalo ještě lepší dojem.(26.3.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Ztráta velikonoc nás hodně oslabila. A Zajdu ze všech nejvíc." Tahle parta mě bavila. Zejména namachrovaný zajíc v kapesním vydání byl vynikající, bohatýr Santa Mráz měl taky něco do sebe a vůbec nejzábavnější byl němý vřískal Sandman. A proti strachu pana Stína taky nemám výraznějších námitek, takže jsem se za asistence svých ratolestí docela pobavil a možná jsem i nějaké to poučení do života získal. Jen si ho nepamatuju, ale asi to bude něco ve smyslu, že věřit se dá v i v něco jiného než v tržní ekonomiku, neúplatnost politiků a zprávy na ČT.(2.11.2016)

 • Pilda17
  ****

  Viděl jsem mnoho animovaných snímků v roce 2012, ale žádný mne neuchvátil jako právě Rise of the Guardians. Žádná romantika, žádný trapný humor, ale obyčejná krásná pohádka. U dětí jistota, že je tato parta bude bavit, u dospělých si budou srdce získávat hůře. Já si pohádku užil a hlavně přenádhernou vizuální stránku.. 8/10 = 88%(9.3.2013)

 • mahler
  ****

  ,,Podívej se na ty krásné zoubky, ještě je na nich krev a kousky dásní." Animáky a pohádky které nejsou zaměřeny vyloženě na dětského diváka můžu. Kouzelné akce zde bylo dost, k naprosté dokonalosti chybělo jen trochu více humoru, protože hlavní postavičky bohatýrského Santy, narkoleptického Sandmana, ujeté víly Zuběnky a samurajského velikonočního Zajíce jsem si snadno oblíbil. A dokonce ve mě sympaťák Jack Frost i osamocený Stín vzbudily pocit lítosti které jsme k podobným postavičkám měl jako malé dítě. Více takových anime - fantasy, prosím.(11.2.2013)

 • - Scéna, kdy Bunnymund 'otevře' králičí noru a skočí dolů, je odkazem na film Alenka v říši divů (2010), kde kraličí nora vede do jiné dimenze. (betyn)

 • - Toothiana (Isla Fisher) je kombinací člověka a kolibříka. (josefklimes)

 • - Spoiler: Jack Frost nemohl odnést Sofie domů ze zajícovo doupěte, protože v něj Sofie nevěřila, neviděla ho a tudíž se ho nemohla dotknout. (MichelleMV)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace