Legendární parta

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg

Jediná vec ma nútila dať nižšie hodnotenie a to tiež len do chvíle kým som ju naplno pochopil. A teda záležitosť týkajúca sa moon told me so... Najprv mi to pripadalo akože buď tvorcovia nevedia ako majú pôvod guardianov vysvetliť, alebo že nechcú k tomu využiť priamo náboženstvo, no niekým zhora si aj tak dopomôžu. A potom som si to uvedomil. Veď mesiac je tu dôležitá postava! Všetci hrdinovia predsa prichádzajú/pracujú v noci. Či už majú deťom zabezpečiť sny, alebo darčeky, vždy prichádzajú v čase keď všetci spia. Oni majú na starosti detskú vieru v sny, nádeje a splnené priania, a mesiac im pri tom svieti na cestu. Jednoduché, ale pekné. Asi by som mal pozerať viac animákov, lebo takto raz za čas ma vie takmer hocičo ohúriť. No som si istý, že nie každá rozprávka má natoľko známe a napriek tomu stále zaujímavé postavy.(25.12.2013)

V dnešní uspěchané době plné starostí jsem ráda, že se můžu díky podobným snímkům vrátit do dětství a užívat si základní životní pravdu: „Dobro vítězí nad zlem“ :o) Dítě ve mně je a vždycky bude a teď už jen záleží, jak budou tvůrci animáků šikovní a jak moc velké se ve mně probudí. Legendární partě se povedlo to, co už dlouho žádnému filmu, ani na vteřinu jsem nespustila oči z televize a prakticky ani nemrkala, jak mě animace, postavy a příběh pohltily. Do detailů propracované a vypiplané, že jsem dojetím nedýchala a v koutku rtů se mi neustále objevoval úsměv. Každá postava měla svůj osobitý charakter, kterým se vzájemně doplňovaly a nedopustily, aby měl příběh hluchá místa. Tahle parta mě tak šíleně bavila, že musím prohlásit, že snad lepší animák jsem ještě neviděla :o) Neznám nic lepšího, než utéct alespoň na dvě hodinky do říše pohádek!(21.3.2013)

Tak zde máme další vánoční animák, který nám vnese jasno jak to s těmi Vánocemi vlastně doopravdy je. Zajíc, Večerníček (ano, je to opravdu pro děti), Zuběnka a Santa Claus s ruským přízvukem Aleca Baldwina se spojí s Jackem Frostem proti Černodýmovi. To vše pod dohledem Měsíčníka. Komu tohle dalo zabrat ať zvedne ruku. Jedná se o takový animovaný dětský Avengers. Dětinské je to asi podobně jako Horton. 50%(12.3.2013)

• playboxguest

Za rok 2012 asi ten nejnudnější animák, který jsem viděla. Dabing parádní, animace též, ale ten příběh byl tak nezajímavý, že jsem ho poslední půlhodinku doslova prozívala a bylo mi šumák, jak dopadne. Velká škoda, protože naopak 3D: ***** je u tohohle animáku společně s Na Vlásku to nejlepší, jakého se mi zatím dostalo. Výborné efekty i pestrost od začátku do konce!(19.3.2013)

Parta nepravděpodobných hrdinů - Děda mráz (protože je to kozák, tak nepíšu Santa), Velikonoční zajíc, víla Zuběnka, Sandman a Jack Frost a jejich různí henchmeni jako třeba skřítci, zubní víly nebo Yettiové se musí spojit, aby porazili zlého stína a zajistili dětem po celém světě klidné dětství :-) Originální a zábavné.(8.12.2014)

• - Animátoři Jacka Frosta uvedli, že ve mu je ve filmu 18 let. Herec Chris Pine, který Jacka namluvil, měl v té době 32 let. (Mrs.Blue)

• - Toothiana (Isla Fisher) je kombinací člověka a kolibříka. (josefklimes)

• - V jedné scéně Zajíc obviňuje Jacka Frosta, že je zodpovědný za vánici na velikonoční neděli v roce 1969. Tato válnice je skutečnou událostí. Zasáhla New York a okolí od 8. do 10. února 1969. (Lokitre)