Legendární parta

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg

Joyce Arrastia

,,JAKÝ TO ROZKOŠNÝ SEN! TAK ROZTOMILÉ...TAK PLNÉ NADĚJE A ZÁZRAKŮ. PROČ, TADY JEN JEDINA VĚC CHYBÍ? DOTEK STRACHU. TEN NIKDY NEZESTÁRNE. POCIŤ STRACH…….“ /// Superhrdinská story! Dospěláci maj Avangers a děti ….Velikonočního zajíce, Vílu Zuběnku, Santu …. Strach a smůla se jim lepí na paty, ale děti nebojte se! Víra (v dobro) strach překoná! Příběh, proti kterýmu jediný dítě nemůže říct ani ,,ň“. a Dospělákům by se zase mohlo líbit zpracování. Děti daj určitě 4* a vy velicí bubáci….hoňte si ego jinde než na animácích! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdo je Jack Frost. 2.) Cože? Sandman? Tak toho taky neznám…. 3.) Santa Claus? Počkej… a jó, už vím….(chodí k sousedům a nosí děti místo kapra…). 4.) Thx za titule: ,,to jméno mám strach napsat“! /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(8.3.2013)

Nechci tvrdit, že mě "Legendární parta" zhnusila, film se mi ve skutečnosti moc líbil a na hodinu a půl mě zabavil. Jenže je až moc klišovitý, až moc jede v zajetých kolejích, a tak nás nemá čím překvapit. To, že se všechno v dobré obrátí, to je jasné od začátku. Je to pořád film pro děti a ten má určitá pravidla. Nemluvě pak o tom, že v příběhu, kde mají i děti důležitou roli, se prostě moc ošklivých věcí dít nemůže, a když, tak je možné je napravit (Co se stalo se Sandym?), anebo jsou cestou k tomu, aby se některý hrdina polepšil (Co se to vlastně tenkrát stalo na kluzišti?). Děti to pobaví, vizuálně je to pěkné, sem tam vtipné, většinou roztomilé, ale není to animák, který by musel v každém případně nadchnout všechny, mezi dospělými budou tací, co si jistě trochu zívnou. Možná proto, že budou mít pocit, že něco podobného už prostě viděli. A pravděpodobně ještě uvidí.(19.11.2013)

Viděl jsem mnoho animovaných snímků v roce 2012, ale žádný mne neuchvátil jako právě Rise of the Guardians. Žádná romantika, žádný trapný humor, ale obyčejná krásná pohádka. U dětí jistota, že je tato parta bude bavit, u dospělých si budou srdce získávat hůře. Já si pohádku užil a hlavně přenádhernou vizuální stránku.. 8/10 = 88%(9.3.2013)

Musím sa priznať, že vôbec som nevedela o čom to bude ale aj tak som čakala od toho veľa. Nakoniec bola z toho rozprávka o viere detí a nebolo to presne tak ako som očakávala, nevadí. Občas som sa schuti nasmiala a ten ňuňu malý králiček bol proste juj, škoda, na neho deti nemuseli veriť aspoň by zostal zakrslý. Určite táto rozprávka nebola sklamanie ale nebolo to zas ani najlepšie. Slabé 4* A Santova kérovica Naughty bola vážne pecková.(11.6.2013)

Parta nepravděpodobných hrdinů - Děda mráz (protože je to kozák, tak nepíšu Santa), Velikonoční zajíc, víla Zuběnka, Sandman a Jack Frost a jejich různí henchmeni jako třeba skřítci, zubní víly nebo Yettiové se musí spojit, aby porazili zlého stína a zajistili dětem po celém světě klidné dětství :-) Originální a zábavné.(8.12.2014)

• - Na efekty, ktoré vytvára Sandman, museli tvorcovia vyvinúť efektívnejšiu verziu programu OpenVDB, ktorý manipuloval a ukladal informácie, napr. pri snímaní dymu. (Greenpeacak)

• - Bunnymund v jedné ze scén upozorňuje frází 'Vy nechcete závodit se zajícem', což je humor, který pochopí jen ti, kteří znají situaci za ním. Na Aesopovi bajky, kde závodila želva a zajíc, totiž nevyhrál zajíc jak by mnozí očekávali, ale želva. (betyn)

• - Scéna, kdy Bunnymund 'otevře' králičí noru a skočí dolů, je odkazem na film Alenka v říši divů (2010), kde kraličí nora vede do jiné dimenze. (betyn)