Legendární parta

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg

Naprosto luxusní animák! Výborná animace, výborný příběh, výborný hlavní hrdina, výborní další hrdinové (Santa, Velikonoční zajíc, Sandman), výborný záporák kterému jsem fakt věřil, že chce vyvolat u dětí strach a noční můry. Konečně fakt suprovej záporák, páč v ostatních animácích jsou většinou ti záporáci směšní. Pro mě určitě nejlepší animák roku 2012!(20.12.2014)

Věděla jsem už když jsem viděla trailer, že se mi tenhle animák bude líbit a překvapivě se mi dokonce nakonec líbily i postavičky, které původně vypadaly, že budou hrozné (zajíc byl fakt cool a Sandman byl prostě skvělý). Trošku na škodu bylo, že většinu těch postaviček my tady neznáme nebo jen velmi letmo, jinak by to určitě získalo ještě lepší dojem.(26.3.2013)

"Ztráta velikonoc nás hodně oslabila. A Zajdu ze všech nejvíc." Tahle parta mě bavila. Zejména namachrovaný zajíc v kapesním vydání byl vynikající, bohatýr Santa Mráz měl taky něco do sebe a vůbec nejzábavnější byl němý vřískal Sandman. A proti strachu pana Stína taky nemám výraznějších námitek, takže jsem se za asistence svých ratolestí docela pobavil a možná jsem i nějaké to poučení do života získal. Jen si ho nepamatuju, ale asi to bude něco ve smyslu, že věřit se dá v i v něco jiného než v tržní ekonomiku, neúplatnost politiků a zprávy na ČT.(2.11.2016)

Viděl jsem mnoho animovaných snímků v roce 2012, ale žádný mne neuchvátil jako právě Rise of the Guardians. Žádná romantika, žádný trapný humor, ale obyčejná krásná pohádka. U dětí jistota, že je tato parta bude bavit, u dospělých si budou srdce získávat hůře. Já si pohádku užil a hlavně přenádhernou vizuální stránku.. 8/10 = 88%(9.3.2013)

,,Podívej se na ty krásné zoubky, ještě je na nich krev a kousky dásní." Animáky a pohádky které nejsou zaměřeny vyloženě na dětského diváka můžu. Kouzelné akce zde bylo dost, k naprosté dokonalosti chybělo jen trochu více humoru, protože hlavní postavičky bohatýrského Santy, narkoleptického Sandmana, ujeté víly Zuběnky a samurajského velikonočního Zajíce jsem si snadno oblíbil. A dokonce ve mě sympaťák Jack Frost i osamocený Stín vzbudily pocit lítosti které jsme k podobným postavičkám měl jako malé dítě. Více takových anime - fantasy, prosím.(11.2.2013)

• - Scéna, kdy Bunnymund 'otevře' králičí noru a skočí dolů, je odkazem na film Alenka v říši divů (2010), kde kraličí nora vede do jiné dimenze. (betyn)

• - Toothiana (Isla Fisher) je kombinací člověka a kolibříka. (josefklimes)

• - Spoiler: Jack Frost nemohl odnést Sofie domů ze zajícovo doupěte, protože v něj Sofie nevěřila, neviděla ho a tudíž se ho nemohla dotknout. (MichelleMV)