Legendární parta

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg

Ale jo, proc by ne. Trailer sice slibuje skoro az epickou jizdu a vysledek je spis jen takovy postuchovani, ale film se nikde moc nezdrzuje a zameruje se spis na tu akci, takze se to da v pohode skouknout. Parta strazcu jsou sice jen takovy poserove a urcite by se dali vybrat i lepsi postavy, ale jsou to vcelku sympataci. Takze ve vysledku docela zabavna zalezitost na jedno skouknuti.(3.4.2013)

"Ztráta velikonoc nás hodně oslabila. A Zajdu ze všech nejvíc." Tahle parta mě bavila. Zejména namachrovaný zajíc v kapesním vydání byl vynikající, bohatýr Santa Mráz měl taky něco do sebe a vůbec nejzábavnější byl němý vřískal Sandman. A proti strachu pana Stína taky nemám výraznějších námitek, takže jsem se za asistence svých ratolestí docela pobavil a možná jsem i nějaké to poučení do života získal. Jen si ho nepamatuju, ale asi to bude něco ve smyslu, že věřit se dá v i v něco jiného než v tržní ekonomiku, neúplatnost politiků a zprávy na ČT.(2.11.2016)

• playboxguest

Za rok 2012 asi ten nejnudnější animák, který jsem viděla. Dabing parádní, animace též, ale ten příběh byl tak nezajímavý, že jsem ho poslední půlhodinku doslova prozívala a bylo mi šumák, jak dopadne. Velká škoda, protože naopak 3D: ***** je u tohohle animáku společně s Na Vlásku to nejlepší, jakého se mi zatím dostalo. Výborné efekty i pestrost od začátku do konce!(19.3.2013)

Musím o jednu hvězdu nadhodnotit, protože animák, který by měl úplně jiný koncept než většina dnešních pohádek a nesnažil se mi vštípit nějaké mravní ponaučení, tu nebyl už sakra dlouho. Rebelka, Na vlásku (přestože ta je povedená), nebo Croodsovi - všechny jsou jako podle nějaké šablony. Ale Rise of the Guardians, to je jiná. Konečně! Nemluvě o vizuálu, lepší a realističtější jsem u animáku prozatím neviděla. Mimo to film přímo srší nápady - potetovaný a drsný Santa-Rusák (jen ten nesantovský obleček mi nepadl do oka), Jack Frost, Sandy man nebo zeměkoule se světýlky (=věřícími dětmi) ? Jednoduše unikátní. Mimochodem, u tohoto kousku obzvlášt doporučuji původní dabing a to kvůli přízvukům :)(30.11.2013)

Nečekaně příjemné překvapení a s Raubířem Ralfem zatím nejlepší animák, který jsem letos viděl. Už téma mě zaujalo, ale byl jsem trochu speptický k tomu zda se mé očekávání filmu podaří naplnit. A podařilo. Měrou vrchovatou. Pohádkoví Avengers zasahují a jde jim to stejně dobře jako těm marveláckým. Téma o tom jak důležité je chránit dětskou víru v zázraky je výborné stejně jako jeho zpracování a totéž platí o postupném odhalování Jackova tajemství. Občas zábavně ujeté, občas pohádkově nádherné a občas až překvapivě akční. Nechybí emoce, vtípky a ptákoviny, několik vizuálně vymazlených momentů a několik opravdu silných okamžiků. Pojetí Santa Clause pobavilo, stejně jako drsný velikonoční zajíc, Sandman vyloženě potěšil. Animace tomu dokonale sedla a celé to šlapalo jako hodinky.(15.6.2013)

• - V jedné scéně Zajíc obviňuje Jacka Frosta, že je zodpovědný za vánici na velikonoční neděli v roce 1969. Tato válnice je skutečnou událostí. Zasáhla New York a okolí od 8. do 10. února 1969. (Lokitre)

• - Guillermo del Toro, rovnako ako pri predchádzajúcich filmov DreamWorks, pracoval ako výkonný producent a od začiatku pomáhal utvárať príbeh, dizajn, charaktery a štruktúru filmu. (Greenpeacak)

• - Jedná se o poslední film z dílny DreamWorks, který byl distribuován Paramoutnem. (PSJR)