Legendární parta

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg

Príjemná rozprávka o tom, aké dôležité je, aby deti verili v niečo, čo neexistuje. :-) Len mi je záhadou, kto bol ten piesočný mužíček? Na neho tiež veria americké decká? Aj s ostatnými členmi party to ale u tunajších detí nebude ľahké, asi len tá Zúbková víla sa tu dokázala presadiť. No nemusí to vadiť, animácia je pekná, príbeh tiež celkom ujde a občas je to aj zábavné.(14.12.2014)

Tak chudák bubák, on byl smutný, že na něj nikdo nevěří, a tak chtěl všem ukázat, že i s ním se musí počítat. Ovšem tvrdá parta bojovníků, složená ze santy, velikonočního zajíce, zubní víly, Jacka Frosta a dalších, se zastrašit nenechala, a to zejména díky tomu, že to santa cítil v břiše (něco podobného cítím já, hlavně když mám hlad), a hrdě vzdorovala a bubáka překonala. Takže vše dobře dopadlo a děti se nemusí bát stínů.(13.1.2013)

• Hem.m

Ponaučení z filmu: Děti jsou tak hloupý.. Ze dne na den přestanou věřit a pak zase začít věřit, to umí jen děti, no.. Tato pohádka má jednu geniální stránku a to je naprosto skvělý záporák, Stín/Strach, který nikdy neudělá chybu, chybný je jedině film.. A nejhorší na tom bylo to, že toho, kterého zabil, na konci zase žije. Já být Džekem Frostem, tak se určitě spojím se Stínem, byl totiž skvělý. Ale ten konec mě dostal jak nikdá, takhle hloupě to zvrátit, to bych nevymyslel ani já.. Ale tak musím zase říci jedno plus, taky bych chtěl tu mrazící hůlku, jo a hudba je příšerná, no, spíš jen průměrná, ale už mi to vadí..(18.8.2013)

Animáky, to já můžu! A ne že bych byl zrovna ta cílená věková kategorie. Perfektní animace a grafické zpracování (škoda že jsem neviděl ve 3D). Další velmi povedený animák. Pokud máte doma problém s dětmi a rádi byste ještě o pár roků oddálili dobu, kdy přestanou věřit, toho je ten pravý film, který jim máte pustit. A kdo ví, možná jako bonus dostanou ještě nějaké ty bytosti navíc.(3.3.2013)

• hous.enka

Pár dobrých scének, ale příběh je tak slabý, že by u toho jeden usnul (ne, já jsem byla z nás dvou ta statečnější). Všechny postavy mi byly nesympatické jak svým zjevem, tak svým egoistickým jednáním. Dreamworks v mých očích stále klesá a já se jen utvrzuji v tom, že americké animáky poslední doby stojí za nic a příště si pustím raději evropský animovaný film.(30.9.2013)

• - Postavu Jacka Frosta mal pôvodne nahovoriť Leonardo DiCaprio. (Niles)

• - Jackovi je ve filmu 18 let , což znamená, že je mu 18 i v den, kdy zemřel. Vzhledem k tomu, že mléčné zuby vypadnou obvykle do 13 let, neměly by obsahovat Jackovi vzpomínky. (Mrs.Blue)

• - Guillermo del Toro, rovnako ako pri predchádzajúcich filmov DreamWorks, pracoval ako výkonný producent a od začiatku pomáhal utvárať príbeh, dizajn, charaktery a štruktúru filmu. (Greenpeacak)