Legendární parta

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg

Příběh Jacka Frosta, česky zřejmě dědy Mráze, a pár dalších postav, pro které v českých zemích ani nemáme ekvivalent. Vcelku pěkný animák se spoustou roztomilých vtipů a postav, boji dobra se zlem a dobrodružství. Bohužel ale postrádá hlubší dějovou linku a vše je tak trochu slabší. Zdá se mi, že to mohlo být lepší a je to možná i tím, že jsem čekal něco jiného, ale musím dát nižší hodnocení, ač je to animák a ty vždy hodnotím kladně.. Určitě stojí za zhlédnutí, ale myslím, že jednou to bohatě stačí. 65%(31.3.2013)

,,JAKÝ TO ROZKOŠNÝ SEN! TAK ROZTOMILÉ...TAK PLNÉ NADĚJE A ZÁZRAKŮ. PROČ, TADY JEN JEDINA VĚC CHYBÍ? DOTEK STRACHU. TEN NIKDY NEZESTÁRNE. POCIŤ STRACH…….“ /// Superhrdinská story! Dospěláci maj Avangers a děti ….Velikonočního zajíce, Vílu Zuběnku, Santu …. Strach a smůla se jim lepí na paty, ale děti nebojte se! Víra (v dobro) strach překoná! Příběh, proti kterýmu jediný dítě nemůže říct ani ,,ň“. a Dospělákům by se zase mohlo líbit zpracování. Děti daj určitě 4* a vy velicí bubáci….hoňte si ego jinde než na animácích! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdo je Jack Frost. 2.) Cože? Sandman? Tak toho taky neznám…. 3.) Santa Claus? Počkej… a jó, už vím….(chodí k sousedům a nosí děti místo kapra…). 4.) Thx za titule: ,,to jméno mám strach napsat“! /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(8.3.2013)

• Hem.m

Ponaučení z filmu: Děti jsou tak hloupý.. Ze dne na den přestanou věřit a pak zase začít věřit, to umí jen děti, no.. Tato pohádka má jednu geniální stránku a to je naprosto skvělý záporák, Stín/Strach, který nikdy neudělá chybu, chybný je jedině film.. A nejhorší na tom bylo to, že toho, kterého zabil, na konci zase žije. Já být Džekem Frostem, tak se určitě spojím se Stínem, byl totiž skvělý. Ale ten konec mě dostal jak nikdá, takhle hloupě to zvrátit, to bych nevymyslel ani já.. Ale tak musím zase říci jedno plus, taky bych chtěl tu mrazící hůlku, jo a hudba je příšerná, no, spíš jen průměrná, ale už mi to vadí..(18.8.2013)

Viděl jsem mnoho animovaných snímků v roce 2012, ale žádný mne neuchvátil jako právě Rise of the Guardians. Žádná romantika, žádný trapný humor, ale obyčejná krásná pohádka. U dětí jistota, že je tato parta bude bavit, u dospělých si budou srdce získávat hůře. Já si pohádku užil a hlavně přenádhernou vizuální stránku.. 8/10 = 88%(9.3.2013)

Celkem fajn animák s pár prima nápady (Yettiové, sbírání zubů), ovšem také tak trochu promarněným potenciálem. Akčním scénám chybí drajv a z kooperace pohádkových legend se také dalo vytěžit daleko víc. Dospělé to navíc asi moc neosloví, což je škoda hlavně kvůli tomu, že zdejší děti se u některých u nás neznámých postav asi taky nebudou příliš chytat. Jako prima jednohubka s pár vtipnými momenty ale stále dostačující.(17.4.2013)