Legendární parta

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg

Nakonec z toho vzešel celkem slušný animák, kde nechybělo skoro nic, co by správný animák měl mít. Je to animák dělaný pro americká dítka. U nás se schovávání vajíček a vkládání vypadlých zubů pod polštář moc nepraktikuje, to mě zas tak nevadí. Hlavní je, že se budu bavit a něco si z toho taky odnesu.(16.6.2013)

Legendární parta je velice dobře natočený animák, který nepostrádá jak vtipné scény, tak megaakční sekvence, při kterých se mi tajil dech. Jednoznačně nejsympatičtější postavou byl pro mě Sandman, který budil dojem roztomilého panáčka, ale když šlo do tuhého, tak to uměl parádně roztočit. Jack Frost byl rovněž sympaťák a nejvtipnějšími hláškami mě dostal Velikonoční zajíc ("To je ale kosa!", "Asi vrhnu mrkev!"). Animace se mi celkově opravdu líbila, a ikdyž se tu tvůrci nevyhnuli oněm poučným a sentimentálním scénám, tak i přesto si mě tento snímek získal. Zkrátka milá oddychovka, která ve mně vyvolala jak smích a radost, tak i smutek a napětí.(21.9.2013)

Rozpočet $145miliónovTržby USA $103,412,758Tržby Celosvetovo $306,900,902Tržby za predaj Blu-ray v USA $22,624,746 //počet predaných kusov 981,504Tržby za predaj DVD v USA $39,778,073 //počet predaných kusov 1,899,304║ Taký troška nešťastní animák ktorý sa asi na seba nezarobí, z jednej strany poväčšinou roztomilé postavičky(víla zubenka, Jack Frost, Veľkonočný zajac, trpaslíci, Santa,...), úžasná pestrofarebná animácia, miestami krásne uletené až dych berúce dobrodužstvo, 3D sneh a iné prskajúce efekty úžasné, dokonca sú tam aj dosť silné scénky, s tej druhej strany troška silnejšia temnota, tie čierne "asfaltové" kone sú fakt desivé, z toho by veru detúrence v kine mohli mať fakt hrôzu, v štýle prevedenia roztomilosť versus temnota sa to môže prirovnať Ga'Hoole: Legenda o strážcoch, osobne som najprv moc od toho nečakal ale nakoniec milé prekvapenie roka 2012. __No sakra videl aj druhý krát v kine a ono to má potenciál aj na Oscara za animák roka 2012. A áno ono si to po prvom vlažnom prijatí v kinách nakoniec aj na seba zarobí, podobne zle sa rozbiehal v kinách aj Ako vycvičiť draka. /videl v kine 3D verziu 2x: 100%/(1.12.2012)

Nijak výrazný, vtipný nebo vizuálně dokonalý, ale nápad, onen hlavní nápad, který pohání celý příběh je natolik poutavý, že jsem si tento animák, překvapivě užil.(7.5.2013)

// Distribútor: Paramount (DreamWorks) // Počet premietajúcich kín v USA: 3,672 // Otvárací Víkend USA: $23,773,465 //(25.3.2013)

• - V jedné scéně Zajíc obviňuje Jacka Frosta, že je zodpovědný za vánici na velikonoční neděli v roce 1969. Tato válnice je skutečnou událostí. Zasáhla New York a okolí od 8. do 10. února 1969. (Lokitre)

• - Bunnymund v jedné ze scén upozorňuje frází 'Vy nechcete závodit se zajícem', což je humor, který pochopí jen ti, kteří znají situaci za ním. Na Aesopovi bajky, kde závodila želva a zajíc, totiž nevyhrál zajíc jak by mnozí očekávali, ale želva. (betyn)

• - Animátoři Jacka Frosta uvedli, že ve mu je ve filmu 18 let. Herec Chris Pine, který Jacka namluvil, měl v té době 32 let. (Mrs.Blue)