Legendární parta

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg

Joyce Arrastia

Santa Claus jako potetovaný Rus se dvěma meči a velikonoční zajíček jako namachrovaný drsňák s bumerangem?? No, co na to říct... V zásadě je to pohádka o důležitosti víry dětí v nadpřirozené bytosti, což je moc pěkné, ale bohužel se v tom tak nějak nehezky odráží tendence dnešní doby. A kouzlo je pak tatam. Navíc by bylo fajn, kdyby se tam našlo o něco víc komických momentů než jen scéna s rozčarovaným yettim, který barví hračky na modro/červeno. Stojím si za tím, že mezi současnými animáky by se našly daleko povedenější filmy. ~(2,8)~(14.2.2014)

Spolu s Ralf-Rozbito najlepší animák za tento rok. Legendárna partia rovnako ako ostatné drahé animáky očarí nádhernou animáciou (a 3Dčkom), ale to niečo čo chýba ostatným nalešteným rozprávkam je príbeh. Legendárna partia ma príbeh, ktorý je hravý, vtipný, akčný a okrem toho ma aj kopec sympatických postáv. Nuda skutočne nehrozí, 90 minút ubehne ako voda a vy v tom príbehu, ktorý je plný neskutočných fantasy vecí sa nebude vedieť nabažiť. 89% - 4*(25.4.2013)

Legendární parta je velice dobře natočený animák, který nepostrádá jak vtipné scény, tak megaakční sekvence, při kterých se mi tajil dech. Jednoznačně nejsympatičtější postavou byl pro mě Sandman, který budil dojem roztomilého panáčka, ale když šlo do tuhého, tak to uměl parádně roztočit. Jack Frost byl rovněž sympaťák a nejvtipnějšími hláškami mě dostal Velikonoční zajíc ("To je ale kosa!", "Asi vrhnu mrkev!"). Animace se mi celkově opravdu líbila, a ikdyž se tu tvůrci nevyhnuli oněm poučným a sentimentálním scénám, tak i přesto si mě tento snímek získal. Zkrátka milá oddychovka, která ve mně vyvolala jak smích a radost, tak i smutek a napětí.(21.9.2013)

Strážci se snaží hrát na nostalgii, občas i úspěšně, ale jako by se báli vystoupit ze stínu pohádky a už nenabízí přidanou hodnotu ani podtext, který by mohli ocenit i čistě dospělí, vizuálně je snímek na velmi vysoké úrovni, postavy jsou dostatečně zajímavé, souboje efektní, o to více zamrzí odfláknutý závěr s otřepaným poselstvím... Stín měl na to, stát se jedním z nejlepších pohádkových antihrdinů, nakonec ale zůstal ,,pouze'' u padouchů... A kdo se stará o dospělé, aby věřili?! : ))(22.8.2015)

Jelikož je Legendární parta zaměřena spíše pro mladší publikum, velice mě zajímá, jakým způsobem bude přijat u nás, kde nevyšla kniha Williama Joyce, a kde především ani nejsou příliš zažité postavy Jacka Frosta, Sandmana a de facto ani Víly Zuběnky. Film samotný je v na animáky průměrném 3D, nechybí mu moc dobré momenty ani emoce, přesto se občas potopí do vln patosu, což se samozřejmě dalo čekat. Bavil jsem se sice méně než u Raubíře Ralfa, ale pořád patří Legendární parta mezi nejlepší animáky letoška.(20.11.2012)

• - Toothiana (Isla Fisher) je kombinací člověka a kolibříka. (josefklimes)

• - Postavu Jacka Frosta mal pôvodne nahovoriť Leonardo DiCaprio. (Niles)

• - Spoiler: Jack Frost nemohl odnést Sofie domů ze zajícovo doupěte, protože v něj Sofie nevěřila, neviděla ho a tudíž se ho nemohla dotknout. (MichelleMV)