Legendární parta

USA, 2012, 93 min

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Legendární parta je pěkná pohádka, která potěší nejen děti. Všechny postavičky jsou pěkně vymyšlené a mají svůj prostor. Líbilo se mi, že se v pohádce nevěnují pouze Vánocím, ale jsou tu třeba i Velikonoce. Yetiové a malý skřítci jsou vtipní a nejednou mě rozesmáli. Příběh je hodně povedený, hudba filmu sedne. Za mě 90% :)(6.5.2013)

Dabingové prokletí občas pořádně zamíchá hvězdičkami, Jackmana nebo Lawa by totiž určitě byla radost poslouchat. Čímž netvrdím, že kino bylo špatné - filmu sluší, o tom žádná. Legendární partě se daří pracovat s výjimečnými postavami i s jejich výjimečnějšími schopnostmi, potenciál výbušné akce ale přesto zůstává naplněn jen z poloviny. Podobně bohužel sem tam zaskřípe i dějová linie či napínavé zvraty: téměř pokaždé, kdy se má přihodit něco zásadního, se tak děje jen jakoby mimochodem a bez patřičné animované elegance. Příběh je celkově hodně fajn, devadesát minut ale navodí pocit spíše přeplácaného olbřímího videoklipu, prokládaného náloží povedených gagů než celovečerního filmu, který by měl nějaký širší smysl. Přitom poselství by se našla a některá jsou hodně cool - no prostě děcka si to užijou. Přitvrdit! Del Toro si nevybral vyloženě špatnou látku, jen se mohlo více cílit na dospělé. To ale asi napraví až MARVELovští Guardians of the Galaxy za dva roky... P.S. 3D 45%(20.11.2012)

• hous.enka

Pár dobrých scének, ale příběh je tak slabý, že by u toho jeden usnul (ne, já jsem byla z nás dvou ta statečnější). Všechny postavy mi byly nesympatické jak svým zjevem, tak svým egoistickým jednáním. Dreamworks v mých očích stále klesá a já se jen utvrzuji v tom, že americké animáky poslední doby stojí za nic a příště si pustím raději evropský animovaný film.(30.9.2013)

Věděla jsem už když jsem viděla trailer, že se mi tenhle animák bude líbit a překvapivě se mi dokonce nakonec líbily i postavičky, které původně vypadaly, že budou hrozné (zajíc byl fakt cool a Sandman byl prostě skvělý). Trošku na škodu bylo, že většinu těch postaviček my tady neznáme nebo jen velmi letmo, jinak by to určitě získalo ještě lepší dojem.(26.3.2013)

Nakonec z toho vzešel celkem slušný animák, kde nechybělo skoro nic, co by správný animák měl mít. Je to animák dělaný pro americká dítka. U nás se schovávání vajíček a vkládání vypadlých zubů pod polštář moc nepraktikuje, to mě zas tak nevadí. Hlavní je, že se budu bavit a něco si z toho taky odnesu.(16.6.2013)

• - Jackovi je ve filmu 18 let , což znamená, že je mu 18 i v den, kdy zemřel. Vzhledem k tomu, že mléčné zuby vypadnou obvykle do 13 let, neměly by obsahovat Jackovi vzpomínky. (Mrs.Blue)

• - Na efekty, ktoré vytvára Sandman, museli tvorcovia vyvinúť efektívnejšiu verziu programu OpenVDB, ktorý manipuloval a ukladal informácie, napr. pri snímaní dymu. (Greenpeacak)

• - V jedné scéně Zajíc obviňuje Jacka Frosta, že je zodpovědný za vánici na velikonoční neděli v roce 1969. Tato válnice je skutečnou událostí. Zasáhla New York a okolí od 8. do 10. února 1969. (Lokitre)