Reklama

Reklama

Legendární parta

  • USA Rise of the Guardians (více)
Trailer 2

Před dávnými časy si kouzelný Měsíc vybral strážce, kteří bdí nad dětmi z celého světa, chrání je a naplňují je údivem, nadějí a sny. Strážci Santa Claus, Sandman, Velikonoční králík a víla Zuběnka jsou parta pohádkových stvoření, která ovládají speciální schopnosti. Musí ale rychle spojit své síly, aby porazili zlého ducha Pitche, který přebírá vládu nad světem tím, že v dětských srdcích vzbuzuje strach. Měl by se k nim přidat i Jack Frost. Ten ovšem o práci strážce nestojí, smyslem jeho života není chránit děti, ale bavit se a provádět mrazivé neplechy... (TV Nova)

(více)

Videa (44)

Trailer 2

Recenze (436)

MMR 

všechny recenze uživatele

Tak chudák bubák, on byl smutný, že na něj nikdo nevěří, a tak chtěl všem ukázat, že i s ním se musí počítat. Ovšem tvrdá parta bojovníků, složená ze santy, velikonočního zajíce, zubní víly, Jacka Frosta a dalších, se zastrašit nenechala, a to zejména díky tomu, že to santa cítil v břiše (něco podobného cítím já, hlavně když mám hlad), a hrdě vzdorovala a bubáka překonala. Takže vše dobře dopadlo a děti se nemusí bát stínů. ()

joehot 

všechny recenze uživatele

Jelikož je Legendární parta zaměřena spíše pro mladší publikum, velice mě zajímá, jakým způsobem bude přijat u nás, kde nevyšla kniha Williama Joyce, a kde především ani nejsou příliš zažité postavy Jacka Frosta, Sandmana a de facto ani Víly Zuběnky. Film samotný je v na animáky průměrném 3D, nechybí mu moc dobré momenty ani emoce, přesto se občas potopí do vln patosu, což se samozřejmě dalo čekat. Bavil jsem se sice méně než u Raubíře Ralfa, ale pořád patří Legendární parta mezi nejlepší animáky letoška. ()

Reklama

ConanVJ 

všechny recenze uživatele

Legendární parta je pěkná pohádka, která potěší nejen děti. Všechny postavičky jsou pěkně vymyšlené a mají svůj prostor. Líbilo se mi, že se v pohádce nevěnují pouze Vánocím, ale jsou tu třeba i Velikonoce. Yetiové a malý skřítci jsou vtipní a nejednou mě rozesmáli. Příběh je hodně povedený, hudba filmu sedne. Za mě 90% :) ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Santa Claus jako potetovaný Rus se dvěma meči a velikonoční zajíček jako namachrovaný drsňák s bumerangem?? No, co na to říct... V zásadě je to pohádka o důležitosti víry dětí v nadpřirozené bytosti, což je moc pěkné, ale bohužel se v tom tak nějak nehezky odráží tendence dnešní doby. A kouzlo je pak tatam. Navíc by bylo fajn, kdyby se tam našlo o něco víc komických momentů než jen scéna s rozčarovaným yettim, který barví hračky na modro/červeno. Stojím si za tím, že mezi současnými animáky by se našly daleko povedenější filmy. ~(2,8)~ ()

robbiee 

všechny recenze uživatele

[imdb: 7.2/10] | me: Priamočiara rozprávka pre najmenších, ktorá sa nesnaží byť viac. Deti (hlavne tie americké) si to určite užijú, pretože celá táto rozprávka je tu iba pre ne. Dospelý divák ma teda možnosť vrátiť sa v čase a vypnúť tak mozog na celých 90 minút, pretože tu žiadne skryté odkazy, vtipy, ... nenájde. Je to novodobé spracovanie klasického motívu boja dobra proti zlu, kde prvé husle hrajú takmer všetky (ako som už spomenul - hlavne pre americké deťúrence všeobecne známe) rozprávkovo-prázdninové legendárne postavičky. Jednoduché, fajn, ok. [3.5 *] ()

Galerie (72)

Zajímavosti (20)

  • Proč vlastně v USA hledají poschovávaná vajíčka a co s tím má společného velikonoční zajíc? Tato tradice vychází z pověsti o bohyni jara Ostaře, která měla na starost příchod jara. Ostara ale jednou nedopatřením probudila jaro o něco později a na zemi pak našla skoro zmrzlého ptáčka. Sice ho uzdravila, ale protože měl křídla poničená od mrazu a nedokázal rychle létat, bohyně proměnila chromého a pomalého ptáka ve hbitého zajíce a jako vzpomínku na někdejší podobu mu nechala schopnost snášet vajíčka. (Plamen_Ignis)
  • Na efekty, ktoré vytvára Sandman, museli tvorcovia vyvinúť efektívnejšiu verziu programu OpenVDB, ktorý manipuloval a ukladal informácie, napr. pri snímaní dymu. (Greenpeacak)

Související novinky

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (více)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

14.01.2013

Letošní jubilejní 70. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton je skončeno. Pod vedením "drzé" dvojice Tiny Fey a Amy Poehler se celý večer nesl v dynamickém tempu a až na pár dojemných… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Stejně jako v loňském roce, i letos vám přinášíme přehled nejlepších filmů uplynulého roku dle předních uživatelů ČSFD.cz. Uživatelé i filmy v jejich výběru jsou seřazeny abecedně. Nejoblíbenějším… (více)

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (více)

Reklama

Reklama