Legendární parta

• USA Rise of the Guardians (více)

Před dávnými časy si kouzelný Měsíc vybral strážce, kteří bdí nad dětmi z celého světa, chrání je a naplňují je údivem, nadějí a sny. Strážci Santa Claus, Sandman, Velikonoční králík a víla Zuběnka jsou parta pohádkových stvoření, která ovládají speciální schopnosti. Musí ale rychle spojit své síly, aby porazili zlého ducha Pitche, který přebírá vládu nad světem tím, že v dětských srdcích vzbuzuje strach. Měl by se k nim přidat i Jack Frost. Ten ovšem o práci strážce nestojí, smyslem jeho života není chránit děti, ale bavit se a provádět mrazivé neplechy... (TV Nova)

Yardie

Tak to bylo velmi milé překvapení. Neskutečně jsem se bavil. Super nápady, spousta vtípků, inteligentní humor, krásná animace a vše krásně klape. Prostě paráda! Nemám nic, co bych vytýkal. Skvělá pohádka pro děti i dospělé. Nemám co víc bych dodal - naprostá spokojenost! Howgh! ()

Lovely.Bones

Adventní film letoška číslo 10 se neodehrává o vánocích, ale to vůbec nevadí. Jedná se totiž o jeden z nejlepších počinů studia DreamWorks. Tohle, Shrek 2 a Kung-Fu Panda 2 jsou taková moje osobní Top 3-ka. Nádherná animace, vtipné dialogy, hluboký a zajímavý příběh. Tohle se skrývá pod naprosto debilním českým názvem. Mimochodem, jedná se o jeden z těch pár mála případů, kdy mi dabing vyhovoval více nežli originál :) Z celé "party" je můj oblíbenec č. 1 rozhodně Jack Frost. Je mladej, sympatickej, vtipnej a extrémní žárlivost na mé straně co se týká jeho mikiny. Tu bych bral všemi deseti ;-) Potom asi Sandy, který je nádhernou vizuálním dokonalostí. Isla Fisher v roli Víly Zuběnky se vtipná a energetická (a pravděpodobně odvádí lepší práci než The Rock, i když jsem jeho verzi Zuběnky neviděl). Jako "nejméně" oblíbené bych zařadil Zajdu a ruského Santu, kteří mají ve zvyku přednášet pseudo-epické proslovy. Záporák má ke svému záporáctví uvěřitelné a pochopitelné důvody. Jeho vizuál je sice slabší, ale to nahrazuje nádherný styl pohybování (okopírovaný od Eris z animáku Sindibád) a jeho zbraně. Finální operní píseň Still Dream je naprosto nádherná a možná vám i vykouzlí na tváři slzičku. Neviděl jsem poprvé a rozhodně ani naposledy ;-) ()

bohemia_regent

Hlavní téma filmu je sice okopírované z Nekonečného příběhu, ale pak už se s ním pracuje docela svébytně. I úroveň humoru je mírně nadprůměrná. ()

Eterninox

Audiovizuálně úchvatný a vypravěčsky nápaditý rodinný animák s překvapivě neinfantilní atmosférou, výborným hlasovým obsazením a o nic horší Desplatovou hudbou. Příběh samotný je bohužel co do kvality značně kolísavý, a pro české publikum navíc i ne příliš přístupný, vzhledem k jeho zaměření na anglo-saskou lidovou mytologii. Pro mě však rozhodně jde o příjemné překvapení. (Viděno v AJ): 80% ()

majo_svk

Legendárna partia je skupina ochrancov (veľmi známych „amerických“ rozprávkových postavičiek) pripomínajúca detskú verziu Avangers. Sú známi, legendárni, akční a vtipní. Film je nádherne pestrý vizuálne i príbehovo. Nie je založený čisto na humore a zábave. Má skôr rodinný, detský, snový charakter zobrazujúci nekonečný boj dobra proti zlu. Je dynamický, akčný a bez hluchých miest. Užijú si ho hlavne tí najmenší, ale aj my ostatní sa môžeme (na necelé dve hodinky) vrátiť do úžasných detských čias. Krásne (aj keď často patetické a klišéovité) pohladenie rozprávkové zmyslov aj duše. ()

Nolanofil

Prekvapivo práve v tomto animáku mi to rodinné klišé nevadilo. Možno kvôli svižnému príbehu, veľa kvalitnej akcie, hlavným little Avengers hrdinom, ktorým to pekne klape. ()

Yokolobuna

Možná trošku moc shovívavých, ale přesto plných pět hvězdiček. Pro animáky mám prostě slabost a i přes počátečně ohrnování nosu nad námětem (podíl na tom má i dementní český název), se konalo příjemné překvapení. Hrstkám skvělých nápadů, pěkné dávce roztomilosti a parádním postavám to kazí jen hodně obyčejný soundtrack. ()

Hepy13

Dneska už je to samá parta všeljakých superhrdinů. Ale parta sestavená z těch v které děti věří, tu určitě ještě nebyla. A jako záporák ten, kterej ve spánku sny mění v nočí můry (obzvlášť graficky vypiplanej). Rozhodně palec hore za tento nápad dát dohromady potetovanýho Santa Klause, ''šampóna'' Jacka Frosta, bojovýho velikonočního zajocha, zubní vílu a Sandmana (upřímně řečeno vůbec nemám potuchy kdo to je) :D Další kouzelný film se snovou animací! ()

S.Kok.i

Mám rád animáky, ktoré pobavia ako deti, tak aj dospelých. Legendárna partia je jedným z nich. Na nič sa tu nečaká, je to dobrodružstvo od začiatku do konca a všetky či už kladné alebo záporné postavy sú super, a dobre sa na ne pozeralo. Vzhľadom na to, že postava Pitch a jeho armáda čiernych koní, sú celkom desiví, by som to najmenším deťom asi nepúšťal, ale od takých siedmich rokov odporúčam všetkými desiatimi. Za mňa najlepšia postava: Potetovaný Santa. 85% ()

Brambu

Ano tak tenhle vyvedený animák se mi opravdu líbil. Skvěle promyšlené a výborně provedené. Zahrnout mezi hrdiny sníh, který mají všechny děti rádi je skvělé, ovšem udělat z něj hlavního hrdinu, to už je přímo mistrovské dílo. Bravo! ()

Majkl1711

Velice povedený a oddychový animák. Apelující hlavně na stránku našeho dětství a víry v nadpřirozené bytosti... Myslím, že mohu s klidným svědomím udělit 4* ... Dodal bych zde ještě jedno hodnocení a to hodnocení postavy Santa Clause.(6*) Protože Santa, který je potetovaný a vypadá jako Rus má opravdu něco do sebe. :-D Nehledě na to, že ovládá své dvě šavle pomalu stejně dobře jako Oralndo Bloom ve filmu Piráti z Karibiku :-D ()

Mona-Lisa

Akorátně ochucený mix nostalgie pro mou maličkost: banda pohádkových(?) sympaťáků s řadou odkazů na svou ikonnost; jeden "Vyvolený", co má uvěřit :-); záporák s charismatem a hláškami Scara; a jako třešnička kolíbříkovitá zubní víla chrlící hlasem s českým falsetem dabérky Kate Winslet "Jacku, Jacku!" v každé druhé větě. Promítání s načasováním na svátky dotvořilo potřebnou mašli kolem tohoto dárkového animáku přímo pro mě. ()

Dlaha

Krásná pohádka, u které jsem se zase pro jednou cítil jako malé dítko. Nic takového tady už dlouho nebylo. Skvělé zpracování, úžasně vykreslené postavy, nádherná animace, ... S klidným svědomím nadhodnocuji o jednu hvězdičku. ()

filmator

Kvuli tomu pitomemu nazvu jsem to v kinech ignoroval. A ejhle, sympaticky pribeh, zabavny, napinavy, dojemny. Vsechny postavy zajimave. Dokonce i Stin. Je to v mych top animovanych filmech, klidne bych si ho hned pustil znovu. (Ovsem chce to velky obraz, kdyz ne platno, tak aspon tv s poradne dlouhou uhloprickou!) ()

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (více)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky