Legendární parta

• USA Rise of the Guardians (více)

Před dávnými časy si kouzelný Měsíc vybral strážce, kteří bdí nad dětmi z celého světa, chrání je a naplňují je údivem, nadějí a sny. Strážci Santa Claus, Sandman, Velikonoční králík a víla Zuběnka jsou parta pohádkových stvoření, která ovládají speciální schopnosti. Musí ale rychle spojit své síly, aby porazili zlého ducha Pitche, který přebírá vládu nad světem tím, že v dětských srdcích vzbuzuje strach. Měl by se k nim přidat i Jack Frost. Ten ovšem o práci strážce nestojí, smyslem jeho života není chránit děti, ale bavit se a provádět mrazivé neplechy... (TV Nova)

Bobik9

Tak toto je veliké zklamání! Legendární parta se tváří jako ty animované komedie, které jsou zábavou pro celou rodinu a pro všechny generace, nicméně tomu tak není. Je to pohádka pouze pro děti a ještě si myslím, že ani kdybych byl dítě, tak jí neocením. Hlavním kamenem úrazu je hlavní hrdina Jack Frost, který je tak nesympaticky vytvořený, že zkrátka nejde mu přát nic jiného než roztátí. Věřím v původním znění to mohlo být skutečně dobré, protože hlasové obsazení je hvězda na hvězdě, nicméně česky to nemůže vytáhnout nic. Vtip - 0, příbeh - 0, napětí - 0, animace dost dobrá ale. ()

Ivuse

Aby se mi takhle líbil animák jsem už dlouho nezažila. 90 minut bylo v tahu a já ještě dlouho poté seděla se zatajeným dechem :-) Opravdu bych řekla, že tohle je animovaná událost roku... ()

Pavlínka9

Je to chytlavé. Nedokážu popsat, jak je to natočené, ale je to jiný animák, než jsem očekávala :) Způsob animace je tak "lidský" - tak ne zcela animovaný :D :D Ne zrovna lehce se mi to popisuje :) Celá parta je skvělá skvadra a borec Zajíc, který je veliký bojovník, ale má také v sobě vřelou část a bojuje za své Velikonoce :) Ten mi v hlavě utkvěl nejvíc :) Ať to není Kuře :D :D Je tam plno vtipů, narážek, skvělých hlášek a všichni jsou tam prostě k sežrání :) Ne jako roztomilostí, ale celkově svým chováním :) "Všichni nepracují jen jeden den v roce" :D :D Víra - ať v cokoliv, kdy v tomto případě se jedná o víru dětí, kteří jsou budoucností světa - a snaha udržet jejich víru co nejdéle jelikož - jinak zmizíte - to nechcete ;) Jack Frost a jeho kouzlo, z něhož i zubničky jsou paf :D :D Víla Zubnička, která pracuje 24/7, Yettiové všude u Severu :) Sandman se svou nemluvností a rychlým promítáním myšlenek :D :D A Skřítci, kteří cinkají o stošest :) Všichni jsou skvělý :) :) A rozhodně to chci vidět znovu :) U VŠECH MRKVÍ :) :) ()

venalce

Překvapivě kvalitní animák. Vtipný, nápaditý, s pěknou animací a co je nejlepší s originálně podaným příběhem. ()

Petr23

Hovořit o příběhu nemá cenu, ale přesto se tu najde pár zajímavých zvratů, u kterých je poznat že jsou z knižní předlohy. Originální animace, která je z velké části inspirovaná del Torem. Z velkého množství mýtických postav se jednoznačně povedla postava Jacka Frosta. Sledování jeho příběhu pro mě bylo během celého filmu jedním velkým tahákem. Bylo vidět, že je film z velké části dělán na efekty a pro 3D, takže jestli máte doma velká plátna či obrazovky, nebo dokonce vše ve 3D, užijete si film dle mého ještě více. ()

drake31

Veľmi oceňujem keď sa niekto dokáže vysporiadať s istou mytológiou tak aby to nepôsobilo lacne, nudne, hlúpo, a dokázalo si to udržať svoje čaro. Rise of the Guardians je presne ten prípad kedy to vyšlo, a vznikla tak skvelá rozprávka, so zaujímavým námetom, s postavami ktoré nie je problém si obľúbiť a k tomu ešte vynikajúci dabing postáv. Veľmi som si užil sledovanie a bez najmenším pochybností tomu dám plný počet. ()

Mishqo

Nemôžem povedať že by ma to nejako extra oslovilo ale vyložený prúser to tiež nebol. Jednotlivé postavičky mi jednoducho nesadli, animácia asi tiež nebola celkom dobre riešená keďže zúbková víla vyzerala ako brazilská kurva, Jack Frost bol čistý Joffrey Baratheon a tak ďalej...no ale takých 65-70% môže byť ()

Trustme

Nekonečný příběh nejen svou stopáží a rozvleklostí. V poslední době u animovaných filmů omílané téma: Zima - Vánoce - Narušení tradic - Čistá dětská duše. A ono to je zřejmě potřeba dávat těm malým divákům v dnešní době. Zde s jistým vlivem na asijskou animační rozmáchlost - neustálé létání a vzdušné souboje, atmosférické výbuchy a silové čáry-máry, magické třpytění a dokola se opakující souboje mezi dobrem a zlem. Film toho ale naplno využívá ve prospěch třetího rozměru. Graficky není absolutně co vytknout a 10 minut trvající titulky dokazují, proč tenhle animák má díky stovkám animačních expertů, tak oku lahodící prostředí a detaily. Dějově i tématicky bohužel nudí. ()

VanTom

Vynikající vizuál a dynamické akční scény s perfektní kamerou a hudbou doprovázejí klasický děj o hledání sebe sama a svých vnitřních kvalit; ona celá zápletka o existenci mytických bytostí závislých na víře v ně působí hodně vykonstruovaně, její globální měřítko nevěrohodně a dopad pak příliš zrychleně. Sympatické postavy zapadají do konceptu dětského superhrdinského fantasy, škoda jen, že veškerý "šokující" posun, který tvůrci učinili oproti jejich zažitým předobrazům (Santa jako bodré lamželezo s ruským přízvukem, Velikonoční zajíc jako militantní akční figurka) a na který hodně sázejí, zůstane normálním středoevropským divákem nedoceněn. ()

Sany33

Rozprávka sa mi sama o sebe páčila, mala pútavý príbeh, ktorý bol podkreslený množstvom akčných scén boja dobra proti zlu. Na druhej strane príbeh ponúkol aj množstvo vtipných a zábavných situácií na ktorých som sa dobre pobavil. Legendárna partia je príbeh asi viac dobrodružný v ktorom ide hlavne o hľadanie podstaty samého seba a preto za mňa 77%. ()

Kicune

I přes (skoro) neznalost hrdinů, kteří jsou v povědomí spíše americkému publiku, jsem se báječně bavila a byla okouzlená od začátku až do konce. Dětská hravost a inteligentní humor předčila má očekávání. Sympatičtí jsou nejenom hlavní postavy (můj favorit Sandy), ale i vedlejší kouzelné bytosti (hlavně elfové), prostřednictvím kterých svými bavičskými eskapádami jakoby tvůrci pomrkávali na diváka. Skvělá jízda plná akce, dechberoucích efektů, mini humorných vložek a hlavně propracovaný a inteligentní příběh o sebepoznání, sebeuvědomění a víře v kouzelno. Legendární parta je pro všechny, kdo věří na sny. ()

Aven

Po trailerech jsem teda čekal podstatně větší bad ass jízdu. Nebýt Jackmanova Zajdy, tak je to jen další rutinní animák pro děti. ()

lykan9

Příjemná změna oproti již dokola vysílaného Shreka. Postavy zajímavé a zábavné a pěkný, koukatelný příběh. ()

Master19

Příjemné překvapení. Skvělý scénář, inteligentní příběh a vynikající pointa. Ten balast kolem mě trochu děsil a nejistota se projevovala i v tápání při překládání Santy jako Severa, kdy to sem tam uletělo. Jinak dabing na velmi dobré úrovni, je poznat když dabuje extratřída. Výsledek si tedy může užít divák všech věků a rozměrů. ()

Myrreczech

Trailer jsem neviděl, čekal jsem docela průměrnou blbinu pro děti, a nakonec jsem byl naprosto u vytržení. Nevěřil bych, jak tenhle nejklasičtější příběh dobro vs. zlo může být nápaditý ale jednoduchý, dětský ale temný, zábavný ale i k zamyšlení. Animace byla jedna z těch nejlíbivějších, jaké jsem doposud viděl a i ty stupidní americké postavičky si nakonec musíte zamilovat (z nich vyzdvihnu především Sandmana a jeho krásné provedení plné velmi originálních nápadů). Pro mě po Ralphovi animák roku 2012. ()

vyfuk

Ani jsem nevěděl co čekat. V celku lehce přehlédnutelný animák se nakonec stal v celku jedním z masterštiků. Původně jsem si po pár minutách myslel, že to bude něco jako animovaná DreamWorks verze Pána prstenů a nebo nějaké fantasy adventury. Později mi došlo, že jde v podstatě o mýtické postavy, které se mezi sebou protínají a vytváří Strážce. Mimochodem český a nakonec i slovenský překlad, je katastrofální. Nakonec se z toho vyvinula taková mýtická verze Avengers. Autoři se nechtěli tolik vrtat v mýtice Santa Clause, čímž by si určitě Coca Cola žádala autorská práva a tak nositele dárků označili jako "Sever" ... KING OF THE NORTH! ... Třeba Sandy a samotný Frost byla pro mne mýtická novinka. Církevní film by mohl vypadat, takže Vánoce by zastoupilo malé dítě, Velikonoce černovlasý týpek na kříži, sny Quentin Tarantino, zuby pan Novák a zimu asi pán jménem "Počasí". Každopádně na "Legendární partu" budu vzpomínat jako na animovanou verzi Avengers a super animovaný film s pointou. ()

Guzo

Film v podstatě ničím nevyčuhuje nad ostatní animáky a minimálně u mě upadne do zapomnění. Co mi vadilo nejvíc byla animace Santy a Yettiů, kteří jsou strašně hranatí a bez detailů. Přitom třeba Jack Frost nebo Bogeyman jsou zvládnutí bez problémů. Příběh pak kromě vytvoření dost zvláštní týmovky (za to palec nahoru) také nepřichází s ničím novým, takže na víc jak průměr to bohužel není. 55 % ()

after.rain odpad!

Tristo k*k*tov aj s takou robotou !!! Ja chvalabohu deti nemám, takže by mi to vlastne mohlo byť aj jedno, ale... naozaj sa naše deti potrebujú pozerať na Santa Clausa, Zubnú vílu, Jacka Frosta a Sandmana? Ľudia, veď sa už spamätajte, do pi*e !!! ()

Dagoussek

Krásná pohádka o Santa Clausovi, Zuběnce, Velikonočním zajíci a dalších postavičkách, ve kterých musíte věřit... ()

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (více)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky