Legendární parta

• USA Rise of the Guardians (více)

Před dávnými časy si kouzelný Měsíc vybral strážce, kteří bdí nad dětmi z celého světa, chrání je a naplňují je údivem, nadějí a sny. Strážci Santa Claus, Sandman, Velikonoční králík a víla Zuběnka jsou parta pohádkových stvoření, která ovládají speciální schopnosti. Musí ale rychle spojit své síly, aby porazili zlého ducha Pitche, který přebírá vládu nad světem tím, že v dětských srdcích vzbuzuje strach. Měl by se k nim přidat i Jack Frost. Ten ovšem o práci strážce nestojí, smyslem jeho života není chránit děti, ale bavit se a provádět mrazivé neplechy... (TV Nova)

PEZ

Uzasna animacia. To je najvacsi klad Rise of the Guardians. Inak je to vpohode animak vhodny skor pre deti ako pre dospelych. Este prva polovica je dobra, obsahuje dost slusnu davku vtipnych napadov, ale akonahle su vsetci hrdinovia pokope a zacina boj proti zloduchovi, dostavuje sa klasicka podoba boja dobra so zlom, ktora je vyslovene detska a neponuka ziadne prekvapenia. Dokonca som sa uz na konci dost nudil, takze pre mne len tak tak za tri. Kto ma deti, oceni tento film viac. Maly detail na zaver - videne v kine, takze dabing. Trosku skoda, ked vidim kto to nahovoril v originali. 6/10 ()

SamanthaM.M

Fakt ľutujem, že som tento film nestihla v kine, videla som ho iba doma v mizernej kvalite nahrávky z kina. Keby som ho videla v 3D, určite by som dala 5 hviezdičiek, pretože skvelý príbeh, perfektné postavičky a očarujúca hudba si získali moje srdce. Jack Frost je najlepší rozprávkový hrdina od čias Štikúta. Vlastne, vidno tam dosť podobností, keďže aj tento animák robili DreamWorks a teda je tiež úžasný. Pitch je neskutočne sympatický a naozaj temný podliak, čo sa len tak nevidí. Nominujem na Oscara. ()

Torgal

Neverím sám sebe, že som tomuto filmu, čo na mňa už z trailerov pôsobil ako splácanina v primitívnej grafike vytiahol štvrtú hviezdu. Možno je to aj množstvom zdĺhavých a nudných filmov čo som videl v poslednom čase, ale toto malo konečne poriadne tempo, zaujímavé postavy a vývoj príbehu. Animačne je to síce chudobný príbuzný animákov z dielne Pixaru, ale výtvarné návrhy a podanie jednotlivých scén sú výborné. Mám síce výhrady k obsadeniu Chrisa Pinea, ktorého hlas mi u Jacka Frosta znel nepatrične, no voice-acting všetkých zúčastnených je na vysokej úrovni. Je to síce materiál skôr pre tých mladších, ale aj ja som si tu našiel dostatok dôvodov prečo to ohodnotiť takto pozitívne. 7/10 ()

pepa3rd

Fantazie je skvělá věc a zde ji tvůrci využili hodně ze široka a předeším značně netradičně a s nadhledem. Škoda jen, že tu nebylo o trošku víc ironie a sarkasmu, když už film díky opravdu děsivě ztvárněnému zlu necílí na uplně malé diváky. Nechtěl bych někde v temné uličce potkat asfaltově temného nočního děsa, protože i moskomorové z Harryho Pottera jsou proti nim příjemní chlápci. Dobrodružství, boj dobra a zla, hledání minulosti i sebe sama, přátelství i víra. Nic z toho tu nechybí. Škoda, že se tak moc drželi zpátky v konverzačním humoru, protože ta trocha, v rámci rivality jednotlivých hrdinů, fungovala bezchybně. Pak bych šel bych s hodnocením o hvězdičku výše. 70 % ()

Jakubik

Milé překvapení. Bez velkých avíz velice sympatický animáč. Slušný příběh, pěkná animace a nevýrazný soundtrack. Toto jsou hlavní znaky filmu. Film nebude ani na chvilku nudit a všichni si v něm něco najdou. Potetovanej děda Mráz je fakt cool… ()

dandislav1991

Králíkoklokan,Dědamrázkozák,Sandman, JackFrostconenísněhulák..... ale jo tohle se povedlo, spousta odkazů na dětství vykouzlilo i slzu v oku :) ()

Nail

Fakt super animáč, bavil jsem se nad pokérovaným Santou, velikonočním zajíčkem s bumerangama :-D Pohádka na nedělní válení jak dělaná. ()

Kingjiri

Větší přehlídku nesympatickejch animovanejch postav aby člověk pohledal. Pokérovanej Santa Claus kříženej s dědou Mrázem nebo velikonoční zajíc jasně vedou žebříček "Miss/Mister nesympatie" a Frostova postava je nemastná, neslaná. I když byl příběh akční, stejně jsem se dost nudil. Dokonalou animaci jsem nezaregistroval, spíš bych jí označil za šedej žánrovej průměr. Hvězdně obsazenej dabing mě taky nijak nenadchnul. Červenýmu hodnocení se teda dost divim. Dokonalej návod jak utopit 145 mega, za který mohly v klidu vzniknout dva až tři mnohem zábavnější bijáky, dvě silnější hvězdy. PS: Všechno nejvíc korunuje dementní českej název. ()

IPajule

Zoubková víla, Jack Frost, Velikonoční Zajda, Santa a "Sendmen", který vytváří krásné sny. Tihle všichni tvoří dokonalou pětku. Bez nich by to nešlo. Byla jsem napjatá a ke konci překvapená. Stačí jen věřit. ()

SiMMaS

Když jsem viděla první trailer, tak se mi hlavou honilo jen: "WTF? A to jako proč? Proč někdo něco takového točí. Ti už neví, co by na to plátno hodili..." No, po shlédnutí musím otočit. Bylo to fajn, několikrát mě to i pořádně rozesmálo. Skvělý dabing (en)! Až na malou neznalost US kultury - kdo je Sandy? - je to fajn podívaná. Ano, zápletka "věřím" je stejná jako u Nekonečného příběhu, Polárního expresu a mnoha dalších, ale je spolehlivá!:) ()

darkreider

Zaujímavý mix. Ale fakt, že nápad má svoje svetlé stránky. Škoda, že to skončilo tak ako som si hneď na začiatku predstavil, že by to šlo hneď. Ale, čo tam potom, santa claus, čo vyzerá jak pešiak ruskej mafie, ktorého pustili na podmienku po 20 rokoch na tvrdo, ja tutovka. To sa len tak nevidí. Akčná omalovánka, prečo nie, na jedno večerné zakusnutie akurát. ()

Hpatrik

Výtvarný styl Dreamworks je mi hodně blízký, takže i postavičky z téhle pohádky byly vizuálně fantastické a nemám vůči nim jedinou výtku. Není to sice žádný epický nářez, ale na nic takového si to ani nehraje a vcelku jednoduchý příběh příjemně plyne a nevtíravě baví. Viděl jsem s CZ dabingem (který sice nebyl špatný), což mě docela mrzí, za účasti takové herecké elity v originálním znění. ()

goni

Rozpravka skor pre tie najmensie deti. Napriek peknej vizualnej stranke ma to az tak velmi neoslovilo a vascinu filmu som sa trochu nudil [13/2013]. ()

Ihuj

Je to dost pro děti. Příběhově to vykrádá mého oblíbeného Otce prasátek a zbavuje ho to všeho, co by mohlo zajímat dospělé. Hlavní hrdina mi bůhvíproč připomíná Joffreyho Baratheona :) Film je ale kompaktní a jeho poetika není až tak rozjívená, jak by asi mohla, takže solidní výsledek. Předpokládám, že děti by film ocenily víc, než já. ()

katmandzoo

Milé, pozitívne, farebné, netradičné. Legendárnu partiu tvoria potetovaný ruský Santa, drsný dvojmetrový veľkonočný zajac, mlčanlivý Sandman, nežná Zúbková víla a rebelský Jack Frost. Všetci musia spojiť svoje sily, aby odvrátili nekalé plány "Strachu" vytratiť z mysli detí všetko šťastie sveta. Je to celkom svižná a vtipná jazda počas celých 90 minút, takže nudiť sa určite nebudete. Snímok je veľmi nápaditý a vhodný pre celú rodinu. Na odreagovanie, relax a pobavenie film ako stvorený. ()

Corbinian

Úžasně nápaditá záležitost plná vtipů. Skvěle vykreslené charaktery jednotlivých postav a hlavně pak ta interakce mezi nimi. Strašně mě bavila ta přehnaná velkolepost v některých scénách (hlavně se Santou). Samozřejmě, nemá to nijak složitý děj, ale to v tomhle případě není ani potřeba. Nakonec si přeci jen dovolím menší výtku. Grafika víl Zubniček a zubů obecně mohla být přeci jen zpracována o trochu lépe :) |80%| ()

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (více)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky