Love

Někdy to slovo znamená lásku, někdy peníze. Ale nikdy ne obojí najednou. Bratislavští kamarádi Maťo a Tomáš si velmi dobře vydělávají kradením a vykrádáním aut. Bydlí spolu a nemají prakticky žádné starosti, neboť pohyb za hranicí zákona je pro ně přirozeným způsobem existence. Jenže ten dostane první trhliny, když se Maťo zamiluje do půvabné studentky Veroniky a začne vážně pomýšlet na konec zločinecké kariéry. Jako svou poslední společnou akci vykradou mladíci benzinovou pumpu. Jenže akce neproběhne zdaleka tak hladce, jak by měla. Pro Maťa to znamená definitivní vystřízlivění… (Česká televize)

MareT.

Jsou to ty lepší 3 hvězdičky a to hlavně za konec, který má zajímavý dopad. Herci se snaží seč jím síly stačí (místama ale šustili papírem až běda), zápletka není nikterak originální, ale na všechno se dobře dívá a člověk má radost, že se naši bratia konečeně dostali na nějakou úroveň. ()

Orthank

Vzhľadom na stále pretrvávajúce ťažké pôrodné bolesti slovenskej kinematografie, vcelku podarená komerčná žánrovka, ktorá si nekladie servítku pred ústa - teda aspoň čo sa týka výrazového slovníka. Niekedy zbytočne samoúčelné vulgárne vyjadrovanie učarí väčšine mladšej generácie odrastajúcej na pochybnom slovenskom rape, no ostatným viac náročnejším divákom nezanechá hlbšiu stopu. Musí sa však uznať, že konečne niekto pochopil ako má vyzerať postkomunistická réžia. Dynamická, svieža a vizuálne príťažlivá. Stále sa však jedná o scenáristickú plytkosť, navyše so stokrát okopírovanou zápletkou, v ktorej napočudovanie poteší záverečný zvrat, ale to tiež len vďaka prezieravej réžii. Na slovenské pomery vcelku slušné. ()

Kovaja

Na slováky hodně povedenej kousek. Bratislava a její zlodějíčci v plné kráse. Musím pochválit kočičku K.Svarinskou které to nadpozemsky seklo a její postelová scéna s odhalenýma kozičkama byla famozní. ()

Marrty3

Hodnotil bych to jako nejlepší slovenský film vůbec. Hodně mě to překvapilo. Spousta vtipných i dramatických scének které na mě emočně velmi zapůsobili.Nejvíc vtipná scéna pro mě byla,když opouští Maťo intr a střetne se s dalšíma klukama na balkóně.A ta nejdramatičtější je asi už předem jasná.Výborný film.Cenim ! ()

Sufferer

Iskierka nádeje slovenského filmu? Dosť možné. Na tunajšie pomery spravil Jakub Kroner výrazný krok vpred. V duchu hesla od mladých pre mladých dokáže veľmi dobre predať jednoduchý príbeh chalana dimenzovaný na dve roviny (kriminálna dráha s kamarátom, vzťah s dievčaťom), ktoré sa po celý čas plynulo pretínajú a ovplyvňujú. Herci občas hrajú s nezúčastneným výrazom a ich dialógy sú miestami strojené až beda, ale je mi nanajvýš sympatické vidieť, ako sa mladý tvorca snaží hrať s obrazom (split screen), vtipne odľahčiť (hotel, kontrola na internáte), ako aj zachytiť miesto a dobu. Pri väčšej snahe mohla vzniknúť generačná výpoveď, avšak Lóve je konečne domáci, slovenský film, ktorý nemá diery v logike ako po vytrhaných zuboch a dá sa naň bezbolestne dívať. Na začiatok celkom fajn. ()

Harapes

Velmi příjemné filmové překvapení od bratrů Slováků.Film má dobrej příběh a fakt jsem tomu klukovi fandil...film mě dost zaujal,jen škoda že na premiéru u nás v kině přišlo 6 lidí.Škoda. ()

L@cy

Z hlediska nenáročného, komerčního diváka, který se neklaní před snímky typu " Mazací hlava ", hodnotím tento film jako SUPER ! ! ! . Nemám žádné výtky a podbný snímek v současné ČR - SR kinematografii prostě chybě. Opomenout nemohu dialogy ve slovenštině..... to jsou perly ( v dobrém smyslu ) ... fakt sem se pobavil ...... ()

TERRORDROME

Šak nééé...more! Slovenské filmy neznášam, ale občas sa na ne škodoradostne pozriem aby som ich mohol veselo zdrbať. Lóve sa snaží o akýsi coolovo natočený pohľad na Bratislafskú lúzu. Celý film sa dá rozdeliť na dve linky, tá prvá "gangsterská" o dvoch pouličných húličských čórošoch ( ten dredovatý hašišák je excelentný chuj ) plná výrazov typu "čo si mal miesto hlavy kokot" a tá druhá zas útrpná romanca so snáď ešte horšími muci-muci šplechmi. Je pravda že ja nerozoznám dobrý herecký výkon od krabice banánov a Tinin výstup mi neprišiel tak tragický, ale zato Svarinská mi pije krv odjakživa. Tá je taká toporná, že by dostala zlatú malinu aj za amatérske pornovideo. V závere sa dej inak začal dosť slušne vyostrovať, ale v tej chvíli už bol koniec. A čo sa týka toho pouličného realizmu, je mi jasné že všetci tínejdžeri ( ktorým je film jasne určený ) budú od smiechu močiť do svojich rapperských gatí pri každej nadávke, ale na mňa to určite neplatí. ()

Paldiny

Veľké prekvapenie! Takýto generačný film naša kinematografia potrebovala, škoda len toho, že naň nevie nadviazať žiadny iný tvorca. Zápletka o tínedžeroch, ktorí nenašli zmysel svojho bytia a žijú, čo im ulica dovolí je uveriteľná, čomu vo veľkej miere prispieva aj undergroudová mluva s modifikáciou všetkých možných výrazov. Žeby nepriamy odkaz na dobu, v ktorej prachy, podrazy a odrby hrajú až priveľkú rolu? Film mal ale skončiť odchodom do basy. ()

gumolit

No slovenský film to nevytiahol ani teraz aj keď si myslím , že sa ich natáča dosť ,ale toto snádˇ tvorcovia ani nemysleli vážne.Každý filmový fajnšmejker si takýto film zaradí na koniec rebríčka už len kvôli tým priblblým sladkým dialógom , ktoré budú žrať hádam len násťročný inak to nevidím.Keby nás istá komerčná televízia neoblbovala svojimi debilními seriálmi aj by som to bral , ale stretnete sa tu úplne ale úplne so všetkými hercami z Ordinácii, Panelákov, Zít na krku a hádam aj zo Superstar:-)Pôsobí to strašne blbo najmä keď poniektorí nevedia ani hrať/Nemtuda,Tina/ a nejaké tie hodiny herectva by im nezaškodili.Takže samozrejme na zahraničnú tvorbu to nemá ani najmenšiu šancu a nejakých dobrých scén je strašne málo skoro žiadna ale nadávok je tam neúrekom čo už taký asi sme ten náš slovenský národ a ak sa niekto na tom baví tak ja nie.Brať to ako nejakí vydarený film môžu snáď len nejakí pubertálni výrastkovia alebo nejaké násťročné slečny my normálnejší sa na to vykašleme.Aby som len nekritizoval sú tu veci , ktroé si zapamätám ako napr.vyznanie lásky medzi dvoma "Ty si ale dobrá jebačka " alebo "Som spuchnutá ako Kelly Osbourne.A samozrejme Kristína nám ukáže kozy takže to je asi tak všetko z tohto filmu čo ma zaujalo,Veľmi zlé takto sa to nerobí ! ()

Marina111

Buď už začínam doplácať na filmový deficit, alebo som priveľmi prišla na chuť vysokoškolskému životu, alebo podlieham nejakým vývojovým zmenám, ale táto komerčná gebuzina sa mi páčila. Dokonca nehorázne. ()

Santino7

Mladý slovenský režisér Jakub Kroner a jeho druhý celovečerný projekt. V porovnaní s Bratislavafilmom je vidno, že Lóve, napriek tomu, že sú stále určené v prvom rade pre mladších divákov, sú komerčne oveľa prijateľnejšie. Majú potenciál zaujať širšie publikum. A to aj napriek tomu, že sa tu opäť stretávame s odvrátenou stranou hlavného mesta, ako tomu bolo tiež v Kronerovej prvotine. Je to však viac v norme, dotvára to dôstojnú atmosféru k hlavnej dejovej linke vzťahu dvoch mladých ľudí. Príbeh sám o sebe nie je ničím extra výnimočný (podobne vystavaných zápletiek tu bolo už nespočetne), zaujímavé je však skôr prevedenie, ktoré je tunajším divákom pochopiteľne bližšie a dá sa s ním ako tak stotožniť. Je vidno, že tvorcovia sa pohybujú v prostredí, ktoré aspoň sčasti dôverne poznajú a preto film pôsobí vcelku autenticky, narozdiel od mnohých iných tunajších súčasných snímkov. Vyzdvihol by som aj herecké výkony, na svoj vek podali Nemtuda aj Svarinská obdivuhodné výkony. Odporúčam pozrieť, minimálne na priblíženie dnešnej mladej generácie, na ktorú sa tento film primárne sústredí. Pre mňa osobne možno najlepší slovenský film za posledné roky (ale priznajme si to, v poslednej dobe sa ich u nás zas toľko nenatočilo). 70% ()

mira007

Ty hvězdy dávám za to, jak jsem byl překvapen, že na slovensku vznikají nějaké filmy natož takto zajímavé. ()

Marys

Áno aj nie. V prvom rade si určite väčšina ľudí mužského pohlavia pozrela film najmä kvôli posteľnej scéne Kristíny Svarinskej. Na tom by nebolo nič zlé. Ináč mi ani dej osobne veľmi neprekážal, malo to príjemnú atmosféru, známe miesta z môjho študentského obdobia, bol veľmi pozerateľný. Čakal som, ako bude zakončený a aj keď by mi v hlave asi lepší záver neskrsol, nebol som s týmto veľmi spokojný. Navyše, u petržalských chalanov mi bratislavský prízvuk neprekážal, no keď začal zaznievať aj na internáte, trochu ma to prekvapilo. Odôvodnenie, že "Sandra je z Trnavy" nebolo úplne na mieste, lebo Trnavčania zrovna internáty v Bratislave nedostávajú. No a keď som si začal lámať hlavu práve nad takýmito vecami, usúdil som, že viac ako 3 hviezdy dať nemôžem. ()

el.zapikano

reziser sa nevie rozhodnut ci to ma byt gangsterka alebo romanca. najde sa zopar zaujimavych momentov, ktore vsak uplne zatiena strasne dialogy a mnozstvo nelogickych blbosti. ()

bohemia_regent odpad!

Snůška všemožných klišé včetně hlavní zápletky... dialogy "hlubokomyslné" jak z nějaké telenovely - pokud jde o "bohatost" slovní zásoby, nejfrekventovanější výrazy „kokot“ a „piča“ zpestří pro změnu leda tak "jebať"... slabí herci (co ale mají hrát?)... neskutečně kýčovitá píseň pod závěrečnými titulky... Jak se TOHLE mohlo objevit ve vysílání ČT art??? -------- V titulcích filmu uvedeno: název Lóve. ()

LudeCZek

Mám rád české a slovenské filmy, obhajuji je a chválím, ale tady to nejde... nebýt nadávek a pár vtipných scén tak je ten film zralý na nevýznamnou epizodu nějakého trapného seriálu. Dobrá dobrá, pominu ty nelogičnosti, šílené náhody a voloviny a přidám procenta, za to, že je to "náš film" max 3*. ať nežeru ()

Wancohoff

fakt som tomu neveril, ale slovakom sa konecne podarilo natocit velmi dobry maly/velky film o tom ako "love" a "lóve" menia zivot. ()