Maskovaný vrah je polomrtvý odvezen lidmi ze své organizace do tajné nemocnice, kde mu je implantován obličej a zotavuje se ze svých zranění. Poté může pokračovat ve svém řádění a pomstít se těm, kteří ho málem připravili o život... Chromeskull, zabiják s chromovou maskou, je odvezen svou organizací do tajné nemocnice, kde mu je implantován obličej a zotavuje se ze svých zranění. Jeho poskok Preston zatím chytí slečnu, která mu zranění způsobila, a zabije ji. Se zavražděnou dívkou byl i mladík jménem Tommy, kterého chce organizace také zabít.
Po třech měsících se Chromeskull opět postaví na nohy a jeho podřízení pro něj mají novou zábavu. Je to mladá dívka jménem Jessica, která je na očním spolu se svou matkou. Má před operací očí a špatně vidí. Chromeskull si pro ni přijde a při tom zabije i její kamarádku. Na místo činu přijedou policisté, kteří vyšetřují oba případy zavražděných dívek. Tommy se mezitím dostane ke své přítelkyni, kam přijde i Chromeskull a jeho přítelkyni zabije. Tommy si mezi tím odskočí ven, tam ho chytnou policisté a odvezou ho na policejní stanici, kde ho vyslechnou. Mezitím si Preston vyrábí nástroje na mučení a vyhrožuje Jessice...
Jessice se podaří vysvobodit a zavolá své matce. Stále však je v uzavřené továrně, odkud se dostat nemůže. Matka zburcuje policii. Mezitím pomocník Chromeskulla Preston zabije policistku, která se vydala pátrat poblíž jejich úkrytu. Preston se pak vydá na policejní stanici a chytí Tommyho.
Policie pošle další kolegy k místu, kde se ztratila pátrající policistka. Mezitím Preston dovleče Tomyho do skrýše. Chromeskull Prestonovi sdělí, že už ho v rámci organizace nepotřebuje. To se Prestonovi nelíbí...
Tommymu a Jessice se podaří vysvobodit. Tommy jí řekne, že Chromeskull zabíjí holky a natáčí si to. Pak zavolá na policii a ta se ho snaží vystopovat podle mobilu. Mezitím se Preston oholí dohola, protože chce být jako Chromeskull, a také si nechá vytetovat lebku na břicho. Dva policisté zatím dorazí ke skrýši, kde objeví auto kolegyně. Zavolají posily a rozhodnou se pátrat dál... (TV Prima)

Aurus

Tenhle horor musím vážně hodně pochválit. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické a hudba je výborná. Atmosféra je děsivá a to je dobře. Za mě 8,5/10. ()

MickeyStuma

Hned ze začátku zkritizuji český název snímku. Proč? Chybí mi tam číslo dvě. Ano, kdo tento film nezná a podívá se na něj, okamžitě zjistí, že příběh začíná nějak podivně. Aby ne, když navazuje na předchozí díl. Ale to z názvu neznalý divák prostě nepozná. Taktéž se tu vůbec nedozví mnohé podstatné věci. Kdo že to vlastně ten masový vrah je, kde se vzal, proč vraždí, proč má tu masku, proč mu nějací lidé pomáhají. Prostě nic. Tento film je pouze o brutalitě, slasher efektech a gore scén. Takže nic pro slabé povahy. A příběh? Vlastně tu žádný téměř není. Takže kdo neviděl předchozí díl, doporučuji tento vynechat. Pouze se tu vraždí bez sebemenšího vysvětlení a to je vše. Čeští distributoři by se už nad sebou mohli konečně zamyslet. Jinak je snímek temný, vcelku rychlý a velmi vražedný. Ostří nože se bez problému prořeže i lebkou, jakoby bylo z másla. Zabiják bez sebemenší lítosti na nic nečeká a zabijí jak na běžícím pásu. Film opravdu jen pro tvrdé nátury. Ostatním by mohlo být blivno. ()

helloween93

Tenhle horor mi neskutečně štval, samoúčelné násilí, hloupé chování celého policejního týmu, který nakonci zasahuje ve skladišti. Hvězda za masku ()

helraiser

Strašně jsem se na to těšil, jelikož předchozí díl byl vážně skvělej, takový gore se jen tak nevidí, no, ale bohužel jsem zklamán. Tentokrát se něco vážně nepovedlo. Vraždy a gore jsou opět výborný o tom žádná, ale to je bohužel taky všechno. No prostě většinu filmu se kecá a kecá, divák se nestačí divit kdo všechno se zabijákem spolupracuje, jak musí každou akci naplánovat, docela velká část filmu se zabejvá i policejním vyšetřováním a tak většinu filmu se divák chtě nechtě prostě nudí. Takže prostě velké zklamání, no , ale kdyby byl film v ražení poslední dvacetiminutovky tak to by teda byla jízda, ale tak to bohužel není a tak se jedná o lehce podprůměrnej slasher a to opravdu zamrzí. ()

Alexandre

Pokračování s ještě větší porcí krve, ale k čemu to je, když nudí... Už to není tak zábavné jako první díl, bohužel. Na pokračování jsem se vyloženě těšil a čekal od něj dokonce víc jak od jedničky. Dopadlo to tak, jak to dopadlo, dostalo se mi zklamání a téměř nulové atmosféry. Napětí nic moc, prostředí hrůza, ale pro vraha mám pořád slabost. Jen škoda, že tu paseku nenadělal v záživnější verzi. 4/10 ()

Knor

Pokračování brutální vyvražďovačky nás zavede do zákulisí zabijákovi firmy a předvede přehlídku vraždícího běsnění. Zabiják v chromovaný masce je jednoduše skvělej a zaručeně se stará o dost prokrvenou zábavu, gore je tu naprosto luxusní. Jednička mě bavila o malinko víc, i kdyzž je to zábava skoro stejná, chtělo by to ještě do třetice závěrečnou epizodu. ()

Pitryx

No, můžeme se těšit na trojku. Nemíním rozebírat, co bylo lepší, jestli první či druhý film. Mně to vyšlo nastejno. Každý má své klady i své zápory. Tento má možná rychlejší spád… Nebo ne?? 201209088821/9320 ()

MFZB

Normálne sa mi toto pokračovanie páčilo viac ako prvý diel. Neviem čím to bude, ale jediná vec ktorá ma napadá, je že to bolo asi o dosť krvavejšie s perfektnými gore efektmi a scénami a toto je asi najväčším plusom tejto minisérie. Už horšie to bolo po tej technickej/filmárskej stránke. Kamera bola v niektorých prípadoch mimoriadne roztrasená a človek ani nestíhal tým páadom popri čítaní tituliek vnímať, čo sa práve deje. Ale môžem vyjadriť spokojnosť, po pomerne nudnej jednotke som neočakával moc od pokračovania, ale milé prekvapenie. Dúfam, že sa jedného pekného dňa i trojky dočkáme... ()

PECHY15

Jeden z nejotřesnějších scénářů všech dob! ... R.I.P. science a časová posloupnosti ... když tohle všechno ale opominu, perfektní masky, originální smrti až jsem se od srdce pousmál ba i pokřiveným obličejem, jako když verbal obdrží jeden ze svých liebesbriefů zasmál. ()

Vlkodlak13 odpad!

Většinou se komentářů k něčemu, čeho jsem viděl jen část zdržuju, ale někdy musím udělat vyjímku. Nastavuju si večer nahrávání pořadů z TV a zahlídnu tam mlhavě scénu, kde nějaká holka křičí a někdo se jí snaží zachránit před kýmsi pod maskou. Chvilku na to tam přijíždí auto, kde zahlídnu i Owaina ze seriálu Mentalista, kde hraje agenta Wayna Rigsbyho a v tu chvíli si říkám, no, jelikož je to už u konce, tak si to zkusím najít a zkouknout celý, už jen kvůli němu. Ne, o pár záběrů později se mi naskytne možnost vidět odporný zabití několika lidí, který bylo dost detailní i na zhruba 100x100pixelový náhled při nastavování nahrávání. No tak jsem si nastavoval dál a až jsem byl u konce, tak ten "maskovanej" prasák "skončil" a já se chtěl přesvědčit zda v něčem takovým opravdu hraje Owain. Tak jsem si slabě pustil zvuk a krom chvilky "napětí" a pak ječení jsem se dostal ke konci, kde i když jsem se nedozvěděl komplet zápletku koukám, že ten příběh je založen na pořádné stupiditě, kdy "něco většího" umožňuje tomuto praseti vraždit, aniž by ho zavřeli do vězení. ----- No nevím, viděl jsem jen část konce a v klidu můžu říct, že takový násilný paskvily co se točí by měly být zničeny a nikdy víc vysílany..nemluvě o přezkoumání duševního zdraví tvůrců. U takovýchto "filmů" si vždy říkám, že je tam velká škoda těch herců a uvažuju nad tím, že ty společnosti co toto povolí točit a ty televize co to vysílají musí vést nějací idioti, kterým je u (někde) co se tam děje a jestli to nekazí morálku.. ()

vinducha

To samé , co 1. díl , ale tady je bonusem Dejvid z Beverly Hills a jeho smrt , toho už jsem dlouho nikde neviděl. Asi je to tím , že točí samé kraviny. ()

Miroslav.Zac

Brutální násilí a skvělé gore efekty jsou bohužel jedinou devizou tohoto filmu. To ale na dobrý horor nestačí (nebo ano?). Děj se snaží nabízet zajímavé zvraty, ale moc se mu to nedaří. Po celou dobu jsem měl na tváři kamenný nielsenovský výraz (což taky o něčem svědčí) a čekal na něco, co mi vyrazí dech. Nic nepřišlo. Naštěstí to není moc dlouhé, nerad se u hororu nudím. Pro nováčka žánru to jistě bude naplňující zážitek, pro člověka, který na hororech vyrůstal a má jich za sebou stovky, to však bude ničím neobvyklá tuctovka. ()

PuppetMistr

Plné hodnocení dávám jenom za vraždy a dobrý děj. Jinak tady pokračování odsuzuju. Vůbec nechápu jak tady mohli tvůrci udělat pokračování. Když to bylo jasně ukončený. Vraha jasně zabili. Vůbec nechápu jak mohl vrah tohle přežít. Kyselinou si strhl celý obličej. Už v tu chvíli byl vrah jasně mrtví. Holka vezme ocelovou pálku a hlavu mu rozdrtí na padrt. Holka jako vítěz jede pryč. A najednou se tam z ničeho nic objeví nějaký dementi co ho naberou. A hned ho dají dohromady. Nejvíc mně tam sral ten zmrd Preston který tam vůbec neměl co dělat. A už vůbec neměl tam co zabíjet. Ještě že herečka z předchozího dílu tady nefigurovala. Bobby Sue Luther udělala dobře že se tohoto nesmyslu nezúčastnila. Naší hlavní hrdinku z prvního dílu měli úplně vystřihnout. Ale tvůrci mně musí vždy něčím naštvat. První psychouš naší hrdinku nahání celý první díl. Ona se s toho nádherně dostane. A vzápětí se tam objeví jíní magor a bez boje a problému je v pohodě zabije. Začátek druhého dílu si tvůrci mohli odpustit. Jinak Preston mi pil krev celou dobu než ho konečně Chromeskull vyřadil ze hry protože se do toho neměl srát. Štve mně že Preston netrpěl víc. Jinak Chromeskull tady moc prostoru nedostal. Změna prostředí taky nic moc. Až polovina filmu se vratila do starých kolejí. Ale Preston mi to tam totálně zkazil. Jednička byla úplně bez chyby. Čistě jeden vrah a nikdo jíní se tam do toho nepletl. Dvojka je takhle dobrý horor. Ale prostě tady žádné pokračování být nemělo. Protože tvůrci nebyly schopni za celých 10 let po natočení dvojky schopni natočit trojku. Bůh ví jestli trojka vůbec nekdy vyjde. Měli natočit jedničku a tím to nechat ukončený. V životě sem neviděl že by vrah kterého jasně zabily. Mohl žít. Naprostá kravina. Na dvojku koukám jenom kvůli povedeným vraždám. Jinak jedničkou je to pro mně ukončený. ()