Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

dwbmb

Už dopředu jsem byl připraven na to, že uvidím pohádku, a přizpůsobil jsem tomu svá měřítka a očekávání. Hovno to pomohlo, je to prostě sračka. Dobře natočená, velmi dobře zahraná, ale sračka. Takový hovno v dárkovym balení s mašličkou a skořicí. ()

TommyDiamond

Goldsman některými svými scénáři dokázal, že tvořit umí, ale jeho režijní debit tak slavný nebyl. I když do svého prvního filmu umluvil poměrně dost slavných jmen, tak jeho zimní příběh mě nijak zvlášť u srdce nechytil… Plytká tragická romance, která aby na diváka alespoň trochu zapůsobila musí využít fantasy prvků. I když jsem knihu nečetl (věřím, že je lepší než film), tak na mě neudělal dojem ani stoletý posun v dějové linii. Celé mi to přijde jak jedna velká promarněná chvíle. Rád bych ještě podotkl, že Colin Farrell a romantika nejdou dohromady...... I přesto dám dvě hvězdy ()

Zombiepod

Ďalšia blockbusterová cukrová romantika, tak príjemne gýčovo podfarbená neoriginálnym fantasy námetom, ktorá zapadne prachom. Rozprávkový a neškodný filmík, kde dych vyrazia jedine herecké megahviezdy (ktoré sú jediným nosníkom filmu). Colin stále rovnako charismatický, Russel takmer dokonalý démonický zloduch, a mnoho pomerne nevýrazných postáv, ktoré sa točia okolo mierne nahlúplej a v závere až úsmevnej pointy. Winter's Tale pôsobí nedokončene a prázdno, no svoje čaro i napriek tomu má. Raz však stačilo. ()

Neuge

Forma, navzdory několika efektům kvalitativně srovnatelným s Megažralokem, je slušná. Napsané je to ale Špatně (ano, s velkým Š). Místo toho, aby film těžil z neokoukané J. B. Findlay (jako Misfitskou "mindfuck bitch" bych ji vážně nepoznal) a počátku 20. století, tak se místy utápí ve sterilní současnosti a Jennifer Connelly to nezachrání. Představoval jsem si ten přechod mezi časovými liniemi hodně jinak. Pointa jde přímo proti několika tvrzením, jež ve filmu zazněly. Celý je to postupem času nějaký mimo a hlavně tam je málo lovískování!! Ne, fakt. Ten scénář je "lame" a je to vzhledem k obsazení i provedení převeliká škoda. ()

Zuzu_kuc

Nudil jsem se od začátku až do konce, nebo od konce až do začátku? Jak chcete. Jediny koukatelný stvoření tam je Jessica Brown Findlay. ()

papadoce

Celkovo pekný vizuál a absolútne dokonalý Russell Crowe. Jeden z najlepších hercov vôbec. Práve jemu dávam tie 2 hviezdy. Ten ostatok je sklamaním, ktoré sa zbytočne tiahne a tiahne a tiahne a tiahne a........ ()

sWONDER

Any ryba, ani rak. Ja by som prijal viac fantasy, viac Crowea a Smita a mohlo to byť o niečom inom. Takto iba nevýrazná romanca. A Farrell mi sem vôbec nesedel. 2/3 ()

Gromit

Přiznám se, že s tímto filmem si moc nevím rady. Prý byl natočen podle hodně tlusté knihy, ale vzhledem k tomu, že jsem ji nečetl, nemohu říci, zda se jedná o velmi zpackanou adaptaci. Každopádně mi děj přišel dosti přeplácaný, taková žánrová všehochuť. Jo a některé dialogy se mi neposlouchaly zrovna dobře (jejich absurdita mě vysloveně tahala za uši). Jenže po řemeslné stránce to není nejhorší, Zimní příběh má skvělou hudbu, kameru a výpravu. Čas od času dojde i na nějakou tu opravdu pěknou či působivou scénu, za kterou by se nestyděly ani výrazně lepší a výrazně úspěšnější filmy. Co říct k hercům? Colin Farrell dělá, co může, ale co má znamenat, propánakrále, ten jeho strašný účes? Na Russellu Croweovi je vidět, že si svého padoucha jak se patří užil, do podobných filmů je ho ovšem škoda. A Will Smith? Ten se tu pouze mihne. Doteď se nemohu rozhodnout, zda si Zimní příběh zaslouží dvě nebo tři hvězdičky. Proto si alibisticky pomohu čísly: 50% ()

Miagy

Uff, tak tento film som ani vidieť nemusel. Vidina aspoň akého takého fantasy príbehu ma však presvedčila a okrem lietajúceho koníka, ktorý mimochodom spôsobil, že filmu dávam 2 a nie 1 hviezdičku, ma film takmer vôbec nezaujal. Z deju filmu sme sa vôbec nedozvedeli o čo vlastne ide, prečo vlastne všetci idú po zlodejovi starožitností. Mimochodom, to ako spoznal svoju prvú lásku bolo viac ako pritiahnuté za vlasy. Neviem, film ma jednoducho nebavil, nevedel som, či sa pozerám na drámu z 19.storočia, alebo na fantasy, a celý čas som vlastne čakal nejaký zimný príbeh.... ()

jadran90

Ten kůň s křídly není kůň, ti přece nemají křídla. Je to pouze pes, co vypadá jako kůň s křídly. Asi taková je logika filmu. Buď jsem zmeškal prequel, nebo se zběsile stříhal děj, protože tento svět vůbec nemá smysluplná pravidla, kterými by se řídil. Dialogy asi psal puberťák, co se poprvé zamiloval. Hlavně ať je to pořádně poetické a o lásce. A je to škoda, protože tento žánr mám rád a určitý potenciál by tu byl. Zázrak, že se filmu upsala jména jako Zimmer nebo Crowe. Zima se blíží. ()

EpsilonZet

Těžko říct, jestli si to zaslouží pět hvězd, aniž bych musela trochu přimhouřit oko, buďme upřímní. Divák nemůže velebit kameru, herecké výkony, ani hlubokomyslný příběh... Je to ale jeden z těch snímků, u kterých mám pocit, že jsou přesně tím, čím chtěly být. Má to v sobě dost lásky a sentimentu, a Colin je ve své roli okouzlující, i s tím otřesně podivným účesem. Vážně nechápu mrzácké hodnocení některých uživatelů. Přičítám to zlomeným srdcím a tragickému nedostatku magických koní. Vždyť je to pohádka! ()

PhoenixSwan

"Zatímco pátráme po světle, stahuje se na nás temnota." Každý by měl aspoň trochu věřit na zázraky. Existují věci, které nemůžeme pochopit a dějí se. Nekonečný boj mezi nebem a peklem, jenž nemůže ani jedna strana vyhrát. Musí být rovnováha, jen se nám někdy zdá, že se váhy překlápí na stranu zla. Winter's Tale je moc pěkný příběh. Bohužel tento námět není dostatečně věrohodně převeden do filmové podoby. Dalo se z toho vytřískat tolik, ale zdá se, že Goldsman ani ostatní nedotáhli vše dokonce. Příběh je občas dost zmatený a ze začátku mezi přeskoky časem aby se čert vyznal. Herci vypadají jako by si jen tak odskočili a ani jeden z nich není dostatečně přesvědčivý. Škoda promarněného pohádkového námětu. ()

gicous

Abych byl upřímný, čekal jsem mnohem větší bordel, než to ve skutečnosti opravdu je. Chvíli jsem dokonce váhal nad třemi hvězdami. Závěr ale dokonale pohřbil celý film. Zimní příběh je především pohádka o boji dobra a zla. Takto k tomu musíte přistupovat, abyste u jeho sledování vydrželi až do úplného konce. Je to pohádka vyloženě pro dospělé se zajimavým námětem, kde je osud prezentován jako zlo a zázrak jako dobro. Vystupují tam démoni, Lucifer, létající kuň, a příšerně ostříhaný Colin Farrell. V rukou Akivy Goldsmana se tohle všechno změnilo v příběhovou spoušť, ke které by tvůrci měli povinně rozdávat divákům kompas, aby se v tom vyznali. Jediné co jakžtakž obstojí, jsou herci a ústřední romance mezi Farellem a zrzkou. Jinak ale na tento film pozor! Nevím, jestli jste na něco podobného připraveni. 4/10 ()

miki68cz

Odvážný režijní debut ostříleného scénáristy. Tento muž musí mít vpravdě bujnou fantasii. Párkrát jsem to chtěl vypnout, nelíbila se mi role Crowea, Will Smith jako Lucifer byl trapnej, ale něco v tom filmu bylo pohádkově zázračného, něco, co mne udrželo v bdělosti až do konce. Zajímavý příběh, hezká hudba, krásný, milovaný New York v jemném náznaku. Doporučuji vřele, zasněte se. ()

pekas

Žena říkala, že se jí to vůbec nelíbilo. Prý to nebylo ani romantický, ani jiný, jen smutný. No, něco na tom je, ale dle mého to zase tak špatný nebylo. Přece to bylo o naději. A láska mezi Farrellem a Findlayovou byla nádherně zahraná. Slabší 4. 65% ()

Daryl.Dixon

Příjemně laděný příběh, až na tu Colinovu přehazovačku nebo co mu to spadlo na hlavu...možná mu tam jen chcípla nějaká vrána. Osobně bych prohodil role Russella a Willa Smitha, který až na scénu s vyceněnými zoubky nepůsobil nebezpečně ani tajemně. Jinak romantické filmy moc nevyhledávám, ale tady to nebylo ve smyslu slaďáku, tak to na mě působilo v celku dobrým dojmem. ()

nooly

Škoda, že k filmu nedali upozornění, že mimo tupých třináctek by se na něj neměl nikdo dívat. Ano, technicky dobře natočený, ale takto samoúčelný doják si zaslouží snad jen výsměch. ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)