Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

tranquill

Romantické fantasy drama s trochu táhnoucím se příběhem, respektive možná melodramatické. Ale podívat se na něj určitě dá, emoce tam jsou. ()

R&omize

Po prvních pár scénách jsem nasadil "optiku pohádky" a bral film tak, jak byl servírován... a jako pozitivní a romantická dušička jsem si to i docela užil... :) Bylo zajímavé sledovat film jdoucí "na mouchu s bazukou", kdy pohádkově jednoduché postavy hrají slovutní páni herci... úsměvné... mně to tedy úsměv na tváři vykouzlilo, a to se počítá... ;) Nejlépe se v tomto "plaveckém závodě na brouzdališti" umístila Jennifer Connelly, které role neházela tak šíleně klacky pod nohy jako třeba Russellu Crowelovi... Roli Willa Smithe jako takovou jsem vůbec nepochopil, přitom je to jeden z mých oblíbenců... :D Jednohubka, co nenadchne, ani neurazí..... Další den viděno opět v kině podruhé a kupodivu se líbilo ještě více, přihazuju tedy hvězdičku. ()

Anschutz

Zdejší intelektuální komentáře opět nezklamaly a tak si já, totální ignorant a filmový neznalec (pouze vděčný divák), dovolím vyjádřit názor, že to bylo opravdu hezké pokoukání, které mělo na několika místech svoje kouzlo. Ano, je to pohádka, v níž skutečně najdeme spoustu nelogičností - proto je třeba si říct, že je to skutečně pohádkový příběh a jak všichni dobře víme - silnou stránkou pohádek skutečně není silná logická dějová linka... Jako hezké rozptýlení a pohlazení na duši je to film více než dostačující... Po dlouhé době zase něco milého a optimistického. ()

D.Sleeper

Matly, patly.... Jako když si pejsek a kočička dělali k svátku dort... Spousta dobrých prvků (hudba, herci, některé záběry) dohromady není záruka úspěchu. Jako divák zvyklý alespoň od jmen typu Crow, Connelly, Farrell na určitý standard s hrůzou zjišťuji, co je Goldsman za "kuchaře" a dle jakého "receptu" to "upekl" :-/ Co je na tom nejpodivnější? Některé "kuchařovy recepty" patří k mým nejoblíbenějším... Já totiž dorty rád, a tenhle, už vzhledem k ingrediencím, mohl být "vyjímečná delikatesa". ()

Black-star

Věčný boj dobra se zlem - nikdy nekončící a stále aktuální téma.... vpěkná metafora a do života hodně k zamyšlení... Je to vlastně takový hodně pohádkový příběh, kdy každý má nějakou roli... otázka zní jakou? Osobně mě to oslovilo a strašlivě mě rozesmál Smith co by největší záporák ze všech záporáku as. DEVIL... Jinak bomba herecké výkony... jako s pohádkou pro dospělé jsem spokojená:-) ()

lather

Tu hvězdičku dávám jen z úcty k hercům. Film je naprosto plytký, o ničem. Celou dobu čekáte co z toho bude a nakonec zklamaně zjistíte že nic. ()

wiix

Jedine malé plus pre vlasy Colina Farrella a diabolský hlas Russella Crowea, inak to človeku nič nedá a vezme mu 2 hodiny voľného času. ()

E lan

Romantická pohádka jak se patří. Nesmí se nad tolik přemýšlet, protože si hraje trochu navíc a no to ten příběh prostě nemá, ale jinak je to výborné dílo. Herci sedí, scéńř ve zmíněných intencích také a celkové zpracování je nadprůměrné. ()

bono22vox

Film s velkými herci, skladatelem hudby a i zvučným jménem režiséra a hlavně s velkým tupým scénářem. Příběhu jsem nemohl přijít na chut za celou dobu sledování. Herci hrají dobře, ale na úkor hloupého příběhu, naprosto naprázdno. Ne, tohle je bohužel omyl. Film, který mě svým trailerem tak krásně navnadil abych nakonec zjistil, že tak tupou hloupou fantasy jsem už dlouho neviděl. Ale i tak dávám tři hvězdičky. Jelikož tyhle všechny pocity ve mě vybublali až po shlédnutí snímku. Mnohem horší snímky už bych dávno vypnul... ()

Karmin

Přijde mi zvláštní, když tu tolik lidí píše, že "jim příběh nedával smysl". Mě ano. Jak je to možné? Třeba se nesnažili. Šlo to natočit srozumitelněji, přehledněji, ale...Já si myslím, že poselství bylo předáno. Těším se, že si přečtu knihu. ()

PavelU

Film mě zprvu zcela strhl, že jsem byl ke konci dojatý. Neshledávám na něm žádné nedostatky, má vše, co má takový slaďák mít. Je sice pravdou, že to někomu může přijít příliš nudné, hloupé a podobně. Nicméně styl vyprávění je velmi zajímavý, děj rozhodně nijak neustrnul, naopak. Skvěle se to prolíná, ukazuje, jak nezměrná je lidská fantazie, osudovost a tíha života, kterou si s sebou nese. Herecky a výpravou zvládnuté taktéž dobře, nemohlo to být natočené líp. ()

Khalia

Neskutečně podhodnocený film. Ale není se čemu divit. Těm skutečně pravým, hodnotným skvostům nemůže porozumět každý. Ale já prakticky nemám co vytknout. Mně film bral dech každou vteřinou. Tohle se nedá popsat, to se musí vidět. Zažít. 90% ()

Nocturno culto

Tyhle pohádky o souboji dobra se zlem mám rád, tahle není vyjímkou. Skvělé obsazení, zejména charismatický drsňák Crowe, sympaťák Farrell a okouzlující, éterická Findlay s neméně atraktivní Connelly, byť ta se ve snímku jen mihla. Vše rámuje bezvadná hudba Mr.Zimmera a nádherné kulisy starého i současného New Yorku..bavilo mě to a klidně se na to podívám znovu..jen toho Lucifera mohl klidně hrát někdo jiný, nevím zda to za to Smithovi stálo.. ()

pulDag

Nesoudržné filmové cvičení, které v podstatě vůbec nic neřekne. Motivy postav jsou záhadou po celou stopáž. Podprahově citově vydírá od začátku do konce. Doporučuju -.- ()

Webgirl

Sice jsem se nenudila, ale nějak jsem od toho čekala víc. Při zmínce o tom, že kůň je vlastně pes, se mi vybavil film Na vlásku :-) ()

Axela

Ja som išla do kina s tým, že mám chuť ísť proste do kina(:D). Sestra mi spomínala, že chce ísť na Zimný príbeh, tak som si teda povedala- fajn, prečo nie... ani som si nepozrela trailer, obsah, vôbec nič o filme, jednoducho som dúfala, že sa príjemne prekvapím. Začalo to sľubne. Keď som zistila, že je to aj fantasy, potešila som sa, pretože je to moja šálka kávy. No keď sa tam zjavil len tak ten kôň (alebo pes? Doteraz som to nepochopila...) začali moje obavy narastať. Nakoniec to skončilo tak, že ani nejaký ten pekný alebo vtipný moment neprevážil tie (doslovne aj nedoslovne) "koniny", ktoré tam boli. A to dievčatko na konci? Moja sestra bola z toho konca unesená... mne osobne to prišlo ako len niečo v zmysle: "skúsme ešte vytrieskať nejaké emócie" a to sa im (minimálne u mňa) nepodarilo a prišlo mi to ešte lacnejšie. Ale aspoň som si uvedomila, že keď budem náhodou raz natáčať aj ja nejaký film, budem tam musieť dať snímok vesmíru a k tomu nejakú veľkú "múdrosť", pretože to ľuďom naokolo príde viac ako niečo super intelektuálne a na vyššej úrovni. ()

RAFT

Pěkně koukatelný film na sobotní deštivé odpoledne.Film se mi líbil ,Will Smith jako Lucifer? to si vážně děláte prdel,raději bych ho ve filmu vystřhl.Ale ,jinak herci : Russel Crowe ,Collin Farrell perfektní. za mě 60% víc ani tuk. ()

Colchack

Zrodila sa nová hviezdička menom Jessica Brown Findlay, ktorá je úplne čarovná :) Pekná milá fantasy rozprávočka na dobrú noc s príjemnou hudbičkou (krásny klavír....Hans ZImmer? hm...). ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)