Jedné zimní noci, na samém počátku 20. století, se pouliční zloděj Peter Lake pokusí vykrást honosný dům známého novinářského magnáta. Dům však není prázdný, Peter tam potká krásnou dívku jménem Beverly. Okamžitě jejímu kouzlu podlehne. Jejich láska však zůstává nenaplněná, protože Beverly umírá na tuberkulózu. Zoufalý Peter se během jedné z honiček, kterou na něj nachystají členové bývalého zlodějského gangu, vrhá z Brooklynského mostu do vody. Zdá se, že zde příběh končí. Osud však rozhodne jinak. Peter Lake se znovu vynořuje o mnoho desetiletí později, obdařen zvláštními schopnostmi, o kterých zpočátku nemá ani tušení. Zmateně tápe v ulicích New Yorku a jen matně si vzpomíná, odkud přichází. Až při pohledu na starý obraz Beverly si uvědomí, kým je, a vydává se nalézt svou lásku i smysl života. (TV Nova)

Djkoma

V zámoří velice populární kniha v podání Akiva Goldsmana o tom, že pro všechny je tu smysl života a zázraky existují. Akivu považuji za nepříliš kvalitního scénáristu, ale musím říct, že jeho první film má rozhodně své kvality. Vizuální strának je i přes určitou umělost velice zajímavá až pohádková, což doufám byl záměr. Příběh je doslova vánočně pohádkový, i když v něm vystupují andělé, démoni i sám Lucifer. Obsazení je papírově dokonalé, ale ve výsledku možná spíše škodí. I přes svou zdlouhavost filmu a nelehkou úlohu přetvoření knihy ve film (zde je ten proces opravdu bolestivý), nejde o špatný film, jen ten důraz na city až do konce filmu mi přišel přehnaný. PS: v podstatě všem postavám je i přes zimní období docela teplo, takový Colin Farrell musí být otužilec! ()

Pethushka

Trailer je za pět hvězd a mohla bych si ho pouštět třeba pořád dokola. A to hlavně proto, že je to vlastně sestřih těch nejkrásnějších scén z celého filmu. S filmem samotným je to už o trochu horší. První část byla úžasná, a navíc romantika jako prase. Druhá část mě zklamala, nebo aspoň nenaplnila tak, jak bych si přála. Problém je hlavně v tom, že spolu ty dvě části tak nějak nedávají smysl. Ale nádherná hudba, Colin Farrell a božský Russell Crowe v roli "nadčlověka", z toho i tak udělali jeden z těch lepších filmů. I když nejkouzelnější byla stejně Jessica Brown Findlay a ta její fantastická přirozenost. 3,5* ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $12,600,231Tržby Celosvetovo $30,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,035,086 //počet predaných kusov 27,595Tržby za predaj DVD v USA $2,182,373 //počet predaných kusov 129,230║ Samozrejme že Akiva Goldsman nedokáže úplne predať tento zimný príbeh, nedokáže naplniť potenciál ale na druhú stranu čo to dokáže ponúknuť a režisérsky natočil v celku príjemnú ľahkú poetiku, ktorú dosť vystužia dobré herecké výkony, nový objav Jessica Brown Findlay je roztomilá v každom ohľade, film má iskru, určitú dramatickosť aj keď nie úplne zosúladenú ale za to nepríde na žiadne otravné momentky čo by nejak brzdili dej a až nečakane rýchlo to ubehne a dokonca aj trošku dojme, plusom je pekný vizuál. /60%/ ()

tron

?????????? Ďaleko za hranicou akceptovateľnej znesiteľnosti. Toto bude s odstupom času skoro určite hodnotené ako jeden z najhovadskejších hollywoodskych filmov desaťročia. Od prvých minút som nechápavo krútil hlavou nie ani tak nad tým, čo je nejaká osoba schopná dať na papier, ale, to hlavne, nad tým, že jej na to niekto poskytol 60 miliónov dolárov a že taký sračkový scenár zaujal Russella Crowea, Colina Farrella, Williama Hurta, Jennifer Connelly a Willa Smitha. Rodičia v pohode dajú bábätko na loďku a tú spustia na otvorené more, čo sa možno dá chápať v Súboji titanov, ale toto nie je Súboj titanov. Trvá to smrtiace, smrteľné a len ťažko znesiteľné (až neznesiteľné) dve hodiny, počas ktorých som uvažoval, či je mi odpornejší výkon totálne nesympatického Crowea alebo štyridsiatnika Colina, pomaly ale isto musiaceho brať do úvahy, že by mal brať nejaké podporné prípravky na bolesť kolien, čo mu ale nebráni (ale malo by!) v hraní roztopašného mladíka. Fascinovala ma dvojminútová rolička pre Willa Smitha a to, ako z deja miznú zásadné postavy a nikoho, napríklad režiséra, to netrápi (kamarát-černoch, stará šéfredaktorka, Will Smith). Desili ma obludné, nepochopiteľné a nelogické rozhodnutia postáv. Otec radšej dobrovoľne vybuchne vinou pokazeného kotla, namiesto toho, aby proste kurva vyšiel von z domu a X desaťročí žil s dvomi milujúcimi a milovanými dcérami. Chalan sa radšej nechá dobrovoľne umlátiť k smrti, než by vyskočil na zázračného, lietajúceho koňa, nachádzajúceho sa približne 25 centimetrov od neho. Magor hodinu a pol krvavo prenasleduje týpka a potom sa uspokojí s tým, že ho zhodí z mosta do vody. Znepokojili ma i drobné krvavé a sexuálne motívy. Hm. Myslel som, že to mala byť rozprávka, ale asi som to nepochopil. Príbeh je strašne stupídny a radšej som nad ním ani príliš nerozmýšľal. O tom, že režisérovi bolo všetko jedno, svedčí množstvo odlfáknutých vecí (napr. je jasne povedané, že Connelly býva na 12. poschodí, Colin do daného bytu príde, vidíme oknom von na ulicu a evidentne ide max. o tretie poschodie). Tento film je proste ako zraz poisťovacích agentov a nábor agentov OVB dokopy. ()

Malarkey

Já jsem tomu zdejšímu hodnocení nechtěl uvěřit a tak jsem investoval dvě hodiny k tomu, abych se kochal úplně zbytečným filmem, kterej v sobě má všechno, co by dobrej film měl mít. Muziku od Zimmera nebo herce jako Farrell, Crowe nebo Connelly. Výsledek je ale tak debilní, že podle mě i samotní herci se za něj styděj. To fantasy je tady fakt na místě a romantický vlastně taky. Je to takovej Titanik bez lodi s prvky fantasy a s tuny nesmysly. Děs, běs. ()

• Když byl Colin Farrell dotázán, který z hereckých partnerů mu nejvíce imponoval, odpověděl, že po práci si mohli procházet natočené scény a místo těch svých vždy sledoval scény Russella Crowa. Byly prý naprosto úžasné. (Terva)
  • Na výrobu vizuálnych efektov bola najatá firma Rhythm and Hues, ktorá však v roku 2013 skrachovala. Dokončiť ich preto musela iná - Framestore. (misterz)