Zimní příběh

Zimný príbeh

Fantasy / Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2014, 113 min

• Anderton

Povedal by som, že minulý rok sa podarilo Yatesovi s Fantastickými zvieratami to, čo sa pár rokov pred ním nepodarilo Akirovi Goldsmanovi. Skutočne som občas neveril vlastným očiam ani ušiam. Mal som dojem, že pozerám nejakú televíznu, na rýchlo zbúchanú fantasy, určenú na ráno na druhý sviatok vianočný. Len že tu sú počítačom zamenené ksichty Farrella, Crowea, Smitha, Connellyovej a Hurta. Skutočne netuším, čo týchto vysoko vážených pánov a pani viedlo k účinkovaniu v tomto filme. Snáď je predloha super a tak sa im, alebo ich agentom, už nechcelo ani čítať scenár, veď Akira je predsa šikulka. No, tak nie vždy a vzniklo jedno z najväčších wtf posledných x rokov v Hollywoode. Vlastne vďaka tým nenormálnym absurdným scénam nejdem ešte nižšie, lebo ono vidieť lietajúceho koňa, potápajúce sa mafiánske autá a Smitha s briadkou a náušnicami so všetkými tými vážnymi ksichtami navôkol je proste brutálna zábava. Keď sa Connelly opýta Farrella, že či je na fotke jeho otec a vy dávno viete časové súvislosti, tak ste presvedčení, že Goldsman sa chcel pomstiť štúdiu a týmto filmom ho potopiť.(10.1.2017)

Uznávám, že Zimní příběh je extrémně pocitový film. Někoho to zaujme, jiného úplně mine. Já patřím do první skupiny, film si mě přes všechny tolik kritizované nedostatky získal melancholickou atmosférou osudového střetnutí dobra a zla. Přičíst musím i vliv krásné Jessicy Brown Findlay a herecky výborné Jennifer Connelly. Jako romantická fantasy pohádka to funguje, nic jiného jsem nečekal, logiku jsem v tom nehledal, ani tam nepatří. Kýče mohlo být méně, to ano.(5.6.2014)

• Linda.csfd

Téměř pokaždé se sama sebe ptám: "Chtěla bych ten film vidět ještě jednou?" Odpověď na tuto otázku mi nejvíce napoví, jak mám film hodnotit. Nyní odpovídám jednoznačné ne (stejné ne, jako u filmu Titanic). Myslela jsem, že mi film něco dá ačkoli nejsem věřící, že to bude něžný fantasy příběh. Ale tohle těžké cpaní víry do mozku je na mě fakt moc. Ani u příběhů o Narnii (myslím knihy), které mají úplně nejvíc nejokatější náboženský pozadí, mi toto nijak nepřekáží při prožívání děje. Tak alespoň hvězda za pořádnýho sexy chlapa Colina Farrella v hlavní roli a celkem harmonickou fantasy atmosféru.(20.8.2015)

Ten námět sám o sobě není špatný. Je zajímavé provázat romantiku s fantaskními, v tomhle případě v podstatě pohádkovými prvky, na druhou stranu to ani není nic nového. Film se bohužel - celkem oprávněně - jeví jako nedotažený, nefunkční a nesourodý. Nějak to pohromadě nedrží, což je jeho největší problém. Přitom náběh na něco krásného zde byl dobrý.(11.10.2014)

• Ainy

Co ... co tohle bylo? Plejáda známých tváří nemusí být zárukou kvalitního bijáku, pokud se nepovede to podstatné - napsat poutavý příběh, aby i plačka jako já, mohla smočit oko. I když na druhou stranu Russell Crowe byl padouch k pohledání. Plný ohně a ďábelskosti dokázal z nudy, šedi a zase jen z nudy vyčarovat alespoň jiskřičku přitažlivosti. Takže jen kvůli němu jsem to vydržela až do konce.(1.1.2018)