Zimní příběh

Zimný príbeh

Fantasy / Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2014, 113 min

• lopata555

Na tento film som sa veru tešil, hlavne teda kvôli Jennifer Connelly. Nakoniec som sa ale nielenže musel dostať cez tie časti kde sme mali bieleho koňa či psa alebo to bol pegas ? Neviem budem si musieť asi znova doštudovať mytológiu aby som nemal resty. Tá opovážlivosť, že Crowe nedostal tú sovu v reštaurácií / čo bola asi rovnaká trúfalosť ako keď v Arabele pán Labuda nedostal Hrocha na kyslo / mi spôsobila nutkanie to vypnúť, ale! kedže nie som predsa neľudský démon čo sa nemá emaptiu tak som to predsa len dal do konca. Teraz ma omluvte, idem si dať jeden vyprošťovák !(19.5.2014)

Akiva Goldsman nie je zlý scenárista, no ako režisér týmto filmom moc neprerazil. Treba vyzdvihnúť v prvom rade nádhernú vizuálnu stránku, dobrých hercov s nádhernou ozdobou menom Jessica Brown Findlay a hudbu Ruperta Gragsona-Williamsa, ktorému dopomáhal Zimmer, no príbeh je tak nezáživný (a ani mi nedával zmysel), že keby som bol v tom filme namieste Colina Farrella asi by som zomrel od nudy. Slabý priemer a to len za vizuál hercov a hudbu. 55% - 3*(27.6.2014)

V zámoří velice populární kniha v podání Akiva Goldsmana o tom, že pro všechny je tu smysl života a zázraky existují. Akivu považuji za nepříliš kvalitního scénáristu, ale musím říct, že jeho první film má rozhodně své kvality. Vizuální strának je i přes určitou umělost velice zajímavá až pohádková, což doufám byl záměr. Příběh je doslova vánočně pohádkový, i když v něm vystupují andělé, démoni i sám Lucifer. Obsazení je papírově dokonalé, ale ve výsledku možná spíše škodí. I přes svou zdlouhavost filmu a nelehkou úlohu přetvoření knihy ve film (zde je ten proces opravdu bolestivý), nejde o špatný film, jen ten důraz na city až do konce filmu mi přišel přehnaný. PS: v podstatě všem postavám je i přes zimní období docela teplo, takový Colin Farrell musí být otužilec!(16.1.2017)

• MikO_NR_1909

Navoňaná zdochlina. Veľmi stručná charakterizácia postáv (postačujúca pre prerozprávanú fantasy-pohádku od starých rodičov ale nie pre plnohodnotné dielo), slabý scenár (veľmi heslovitý a skratkovitý), nie zrovna najvydarenejšie rozprávkové prostredie (chýba tvorcovský dotyk poctivej štylizácie), triviálny príbeh (ktorý je na svoj zjednodušený rozprávkový obsah zbytočne prekomplikovaný a neprehľadný). Už nemám skrátka desať rokov, aby mi takýto nával klišé neprekážal. Knihu som nečítal, tá by mohla byť dvakrát lepšia... Ale nie je to žiadna hrôza (filmové spracovanie), pre nenáročné publikum nadpriemerná slasť :).P.S.: Russell Crowe je tu otrasný.(6.6.2014)

She was like a bright light. Velká hra světel znamenitě podkresluje netradiční lovestory, kde jde o vyšší princip; lovestory, jež je součástí něčeho mnohem většího; a v konečném důsledku tedy i lovestory, na kterou by se vlastně dalo pohlížet jako na vedlejší dějovou linku. --- Scénář (stejně jako debutantova režie) rozhodně není bez chyb, to tvrdit nebudu, nicméně svůj smysl dává, a to poměrně velký. Jeho "rakovina" spočívá v tom, že všechno nedává smysl okamžitě, a že se ve Winter's Tale vyskytuje hned několik scén s dvojím smyslem, po kterém musíte mít chuť pátrat. Bohužel ve chvílích, kdy tyhle detaily se zpožděním docvakávají, jsou už naši znudění intoši na novinářských projekcích dávno v limbu z toho, jak moc vehementně předtím museli kroutit hlavou. --- To já byl v limbu docela jinačího charakteru; v limbu ryze příjemném, pohádkovém, celý omámen jiskřivostí vztahu Jessiky a Colina. Právě jejich chemie, řekl by jeden, se snad musí dotknout i toho největšího cynika pod hvězdami. No nic. Aspoň v jednom má ta Hild pravdu - tohle se vážně nedá popsat, to se musí vidět. --- Hvězdičku ubírám za zbytečně vytučněnou (rozuměj přetaženou) "osu zla" s ještě zbytečnějším Luciferem na čele. Takové věci patří jen do opravdových pohádek; ne už do filmů s pohádkovou atmosférou, ale i mnoha nosnými myšlenkami.(14.2.2014)

• - Traduje se, že o předlohu Marka Helprina projevil zájem i Martin Scorsese, nakonec však práva odmítl s tím, že kniha je "nezfilmovatelná". Režisér Akiva Goldsman už nebyl tak úzkostlivý a pokusil se o to. (Honzulik)

• - Tesne po vydaní knihy v roku 1983 kúpil práva na sfilmovanie Steven Spielberg. (toi-toi)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom New Yorku. (MikaelSVK)