Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

misak304

Ze začátku se to zdálo jako takový nenáročný film,ale od půlky se začalo všechno smotávat se vším a mně to přišlo už moc na jeden fantasy film. Velmi zamotaný děj, který mi chvílemi ani nedával smysl. Velké plus má u mě Colin Farrel a Will Smith, ikdyž to pro mě byl zvláštní zážitek viděl Willla v takovéhle roli. Bohužel jsem od filmu očekávala více. Průměr. ()

Labgirl

Krásný film! ...krásný takovým hodně zvláštním způsobem, ale krásný! A ještě výborné herecké obsazení a skvělá hudba!! ()

LencaN

Předem upozorňuju, ať počítáte při sledování Zimního příběhu s ďáblem, démony, strážnými anděly a zázraky. Dlouho jsem se snažila to pochopit a jen si ten film užívat. Ale bohužel to nešlo, protože to bylo celé nesmyslné. Nakonec jsem si řekla, že je to prostě snové, svoje vysvětlení to nemá a nesmím v tom hledat logiku. Jenže to bylo tak strašně divné. Mně to prostě vadilo. Jsem se těšila na romantiku a cestování v čase jako třeba Zakletý v čase, ale toto ani nevím jak označit. Fantasy sedí možná nejvíc. Ty přeskoky v časových obdobích na začátku byly zbytečně zmatečné a stejně nakonec film skončil rozdělený ve dví - minulost a současnost, jenže to z filmu skoro udělalo dva malé, které spolu nejsou zrovna kompatibilní. Ani oku to moc nelahodilo. Některé scény vypadaly tak strašně uměle a počítačově, tak kýčovitě až běda. Dokonce jsem nebyla ani schopna pobírat Zimmerovu hudbu, protože jsem z toho všeho byla zmatená a znechucená. Crowe a Smith se tady pěkně zakopali a myslím, že nebudou moc hrdí na svoji práci v tomhle filmu. Přišla jsem si, že čtu knihu. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, ale proto mám radši filmy než knihy, protože většinou když je kniha špatná, stejně ji musím dočíst a věnovat tomu ten čas. Špatný film se většinou vejde do dvou hodin, takže časová ztráta není tak markantní. Ale tohle se strašně vleklo i na film. Sice 118 minut není nic šíleného, ale klidně by to mohlo být o půl hodiny kratší. I když by to špatnou předlohu stejně nenapravilo. Přes to všechno se mi líbilo pár myšlenek tam vyřčených, viz např. "Co když jsme všichni jedineční a vesmír nás všechny miluje stejným dílem tak moc, že celá staletí dělá všechno pro to, aby pomáhal každému z nás. A my máme občas to štěstí, že si to uvědomíme." ()

bonovox

Mala to byť romantika roka, ale skončilo to len priemerným príspevkom do tohto žánru. Hlavným dôvodom je slabý scenár, niekoľko zbytočných klišé a hlavne nie príliš vierohodné herecké výkony. ()

Devilskitten

Taková pohádka pro dospělé...První část filmu mě doslova nadchla, ale závěr filmu byl takový nijaký, trochu mi to nedávalo smysl, zkrátka chyběl ten správný závěr. I tak ale si myslím, že je to povedený kousek, na který se mi moc pěkně koukalo, a to nejen díky skvělému hereckému obsazení, bylo to zkrátka to pravé pro příjemně strávený večer u filmu. :) ()

Vlasek

Vizuálně je to pěkné . Chápu, že jako fantasy děj obsahuje nadpřirozené prvky, ale tohle nedává moc význam. Mnohokrát jsem si při některých scénách říkala, proč tam vlastně jsou. Čekala jsem na velké finále a nic omračujícího se nestalo. Takové neucelené, bez šťávy. Dívat se na to ale dalo. *** ()

littleplayer

Nápad bol veľmi dobrý, trailer sa mi tiež veľmi pozdával. Čakal som na film asi pol roka, kým sa dostane do kín,ale keď sa film prehupol cez polku, šlo to s ním rapídne dolu kopcom a miestami sa človek strácal. O závere ani nehovorím, blbší koniec sa snáď ani nedal vymyslieť. Romantické duše, určite si pozrite film,ale radšej vôbec nad ním nepremýšľajte. ()

Staple

Je to takový americký Mrazík. Vypadá to hezky, ale snad nic tam nedává smysl a všechny postavy a dialogy působí hrozně komicky. Bohužel tomuto filmu chybí ten boží dabing, který Mrazíka vyšvihuje k pětihvězdičkové zábavě. ()

Kozlowski8

Poetický příběh o umírající dívce, mladém muži s andělským posláním, který se do ní zamiluje a taky o silách z temnot, které mu v jeho úsilí brání a snaží se ho zabít... Pohádka pro dospělé "děti" o střetu dobra se zlem a o nekonečné lásce. Zajímavý scénář, nebo spíš námět, kterému chybělo preciznější zpracování, jež by vedlo k oproštění díla od obsahových a logických faux-paux a rozporuplných momentů, kterých nebylo málo a které zbytečně - jinak velice milý a zajímavý film - srážely. Kromě hezkého příběhu, bohatého na dojemné pasáže a neskutečně libé hudby Hanse Zimmera, vidíme mnoho hereckých es, často v rolích s omezeným prostorem pro vyniknutí. Colin Farrell a Russell Crowe ho mají více a slušně s ním naložili. Absolutně úžasná je však, pro mne dosud neznámá, Jessica Brown Findlay s jejím všudypřítomným, přirozeně krásným a milým úsměvem, který mne absolutně dostal. Velká škoda nedostatků ve zpracování. 65%. ()

jouzy

Tohle je přesně moje parketa. Obsazení prostě top, není o čem mluvit. Prostě vánoční pohádka se vším všudy. Ti co nadávají, panebože je to Pohádka, podívejte se ještě jednou a pochopíte. Za mě full. ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)