Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

montel

Peter Lake (Colin Farrell) vyrůstal jako sirotek a nyní se živí jako zlodějíček. Při vloupání do domu, který se chystá vykrást tam potká dceru majitele domu Beverly (Jessica Brown Findlay) a v tu ránu se oba okamžitě se do sebe zamilují. Beverly však trpí zákeřnou nemocí a na živu už moc dlouho nezůstane. Peter však doufá v zázrak, který je předpovězen a snaží se Beverly zachránit. Proti tomu je zástup démonů, v čele s Pearly Soamesem (Russell Crowe), který se snaží Peterův plán překazit. O sto let později se tentýž příběh opakuje znovu...Tak knihu jsem nečetl, ale pokud je nezfilmovatelná jak se tvrdí, asi je to pravda. Zimní příběh se opravdu moc nepovedl. Pokud divákovi nebo spíše divačkám stačí roztomilý kukuč Colina Farrella, s pár romantickými scénami a řečmi o tom jak je láska důležitá, tak pochopím že to může být pro někoho super film. Já dostal na stůl průměnou fantasy romanci, s výborným Russellem a celkem slušným příběhem, který ovšem za srdce příliš nechytá. 45% ()

Epco

Je vidno kto ma dobrých kamaratov, lebo inač nie je možné že by sa toľko dobrých kercov hralo v tak nedotiahnutom a zmysel nedávajucom filme. ()

ardeas

Taky slaby cajik bez cukru, s 3 lyzickami citrodeka. Namet pekny ale celu dobu tam nieco chybalo, iskra, ktora vas do deja vtiahne. Jedine co si z filmu jasne pamatam je Colin Farrell s nesympatickym ucesom a jeho pegasa :) to je malo asi aj na 2*. Skoda. ()

athena07

Tento film nemá hlavu ani patu, po skončení přináší více otázek než odpovědí, hodně věcí je nedotažených a nevysvětlených, no možná všechno. Jediné, na co se tady dá koukat je Jessica Brown Findlay, která je milým překvapením. Na místech, kde by člověk měl cítit nějaké emoce, nepřichází žádné. Je to škoda, příběh by to mohl být hezký, ale asi by musel být jinak nebo někým jiným uchopený. Bůh, Ďábel, Paegas, zázraky, cestování v čase - asi to tam nemělo být všechno. Alespoň za hezkou atmosféru a efekty dávám ty dvě hvězdičky. ()

Monditrade

Hezká romantika....dobrý příběh, i když člověk ví co bude následovat je to film, který nebude vadit ani na po třetí. ()

BlackMolla

mám z toho takové smíšené pocity.. chvílemi jsem si říkala, že to je fakt blbost a zbytečně přehnaný, ale holt je to fantasy, takže to tak asi má být.. proč ne, celkově to mělo dobrý nápad a líbilo se mi i herecké obsazení, a proto hodnotím průměrem až lehce nadprůměrem.. ()

Hall900

Ano , většinou tak nechtěně směšné jak jsem si to představoval. Tento film je vhodný pokud jste , za A vždy toužili vidět Collina Ferrella letět na okřídleném bílém koni, nebo za B, i přesto že jste viděli Batmana a Robina , rozhodli jste se strávit dvě hodiny života s fantasy peckou od Akivi Goldsmana. Já bohužel z mnou nepochopitelného důvodu spadàm do jedné z těchto kategorií. Jednu hvězdičku za Russella Crowea který si svého maniakàlního milovníka pečených puštíků užívá. A jednu za rapujícího satana. Will Smith je tady zase holt pořàdnej Bad Ass. ()

flouny8

Jak mohla taková známá jména kývnout na takovouhle blbost, to mi fakt hlava nebere. Nudná romantická slátanina s ubohým scénářem. Nevhodná pro mužské pohlaví 12+. ()

Ajka13

Čekala jsem krásný dojemný příběh, napínavý, fantasy... Ale dojem ve mně žádný nezůstal, za pár dnů nejspíš zapomenu, o čem to vlastně bylo. ()

SaMaeL98

Znáte to... Projíždíte profil nějakého herce (Russell Crowe) a narazíte na slibně vypadající fantasy, o kterém jste nikdy neslyšeli. Po těch dvou hodinách jsem zjistil několik věcí. Russell se opravdu uplatní jak v kladných, tak záporných rolích, že Colin Ferrell má dobrý vlasy a že ne každý slibně obsazený film musí být zpravidla dobrý. Ze začátku jsem v tom viděl něco jako Hugo a jeho velký objev, Hvezdný prach, nebo něco, co za to bude zkrátka stát. Po chvíli ale zjišťujeme, že zloděj má nadlidské schopnosti stylu nabalení holky (která vypadá tak minimálně o 15 let mladší než on) s tuberkulózou, získání přízně jejího otce a usmrcení souloží. Konec byl jednoduchý a očekávaný.... zkrátka prostý. Trochu dojemné bylo setkání Colina, který ani o den nezestárnul a malé holčičky, ze které byla už bábinka... Jedině vlasy Colina a tato scénka mi dokázali obměkčit klávesnici a dát 2 hvězdičky. ()

skrob

Jedna hvězda za to, že mě při sledování napadalo, že ta kniha by mohla být možná zajímavá. Ale převedení do filmu... Třeba scéna, kdy se 2 hlavní hrdinové poprvé potkají by měla být o tom, že mezi nimi "přeskočí jiskra" ... no bohužel žádná chemie, ani jiskřička a pár nesmyslných replik, které možná fungovaly v knize pro náctileté holky. ()

Pythonator

Tomu se říká zasloužený propadák. Tak chabý a trapný příběh nemusí být ani zimní, aby stál úplně za hovno. Jessica Brown Findlay je rozkošná a nejeden by od ní jistě rád chytil TBC, ale na utáhnutí filmu to jaksi nestačí. ()

pindruche

Hezký, film se mi trefil do nálady. Jednou jsem se dojala. Na odpoledne kdy máte dost manžela i dětí a potřebujete si oddychnout, parádní. ()

Hajkovna

Život je krátkej a já svejch 113 minut nikdy nedostanu zpátky. Už si ani nepamatuju, co se tam stalo. Farrel tam běhal protože umřel v minulosti ale transportoval se do budoucnosti? Shyamalan je na tohle kratkej. ()

Triginal

Takový potenciál, ale výsledek je bohužel velice smutný a zmatený... Nemám ráda, když si tvůrci nelogicky hrajou ve filmu s časem, tj. "prostě se nám hodí, aby se tady Colin najednou ocitl v současnosti, tak ho tam lupnem jen s delším hárem..."  Asi půl hodiny mi trvalo než mi to došlo... Víc zápletek nedává smysl, najdou se ovšem i takové, které jsou zajímavé. Celkově ovšem film působí jako hybrid mezi seriálem Lucifer, HP, Narnií a Titanicem.. Největší plus za mě patří jednoznačně Jessice Brown Findlay - je opravdu moc sympatická a ty zrzavé vlasy, to je nádhera...Tak alespoň ty 2*, škoda no... :( ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)