Pásla kone na betóne

Komedie / Drama

Československo, 1982, 78 min

• pepo

Slovenské filmy nie sú moja šálka čaju ale Ty vole! TY VOLE!TY VOLEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!! To čo malo byť? Až na pár (rovná sa 2) výborných momentov pre mňa úplne neznesiteľné Už dlho som takto pri filme netrpel. Jediný dojem čo mám tesne po dopozeraní je, že sa musím poospravedlňovať všetkým kamarátom z východu, že som ich počas celej doby sledovania nenávidel.Tá 1* nie je hodnotenie ale gesto.(24.4.2015)

že by to byla vysloveně komedie se říct nedá, spíš taková sociologická sonda do života (žen) na východním okraji ČSSR... Pro mně to bylo spíš takové retro, podívat se, jak se tehdy na vesnici žilo.... Stojí asi za zmínku, že mi vždycky přišlo, že čím víc jede člověk na východ, tím hezčí jsou tam holky, což tenhle film vcelku potvrzuje. jen poznámka - pro Čechy, zvlášť pro ty, kteří už nezažili federaci, by si film skoor zasloužil titulky. občas jsem měl potíže i já, a to slovensky rozumím slušně...(14.5.2011)

• Phex

Než jsem pochopil, že obtloustlá modrooká blondýnka je dcerkou dvou vyhublých romů, byl film za svou polovinou...Na tomto filmu je vidět národnostní průměrování v hodnocení. Slováci tomu mažou body jak Puček a spol. Viktorce za Horníka, kdežto česi se drží při zdi. Ještě že jsme se v třiadevadesátem rozešli, vždyť jsme tak rozdílní :-).(1.8.2012)

Zarazilo ma tak slabe hodnotenie jedneho z najlepsich filmov slovenskej kinematografie. Film bol v case uvedenia do distribucie absolutna hitovka, v istom prazskom kine sa dokonca premietal takmer dva mesiace nepretrzite, divacky jeden z najuspesnejsich slovenskych filmov ktory snat tromfol uz len titul Tisicrocna vcela ktory siel do kin o rok pozdejsie. Vravelo sa ze v cechach mal aj titulky kvoli zrozumitelnosti vychodniarciny. Aj po rokoch je to stale zaujimavy film ktory verne zachytava dobove realie a hlavna myslienka filmu, radosti a strasti slobodnej matky je aktualna vzdy. Jeden z najlepsich filmov Stefana Uhera a dnes uz slovenska klasika.(27.1.2009)

Veľmi vtipný, poetický a zároveň uveriteľný (teda aspoň pre nás Východňarov určite:) portrét života v malej dedinke na východnom Slovensku...kde každý každého pozná, kde sú prostoduché pletky na dennom poriadku, a kde si každý rieši svoje problémy sám a zároveň celá dedina spolu s ním. Hlavnú postavu bravúrne zahrala Milka Zimková, pričom jej zdatne sekundujú pestré vedľajšie postavy (napr. neodolateľne slizký buran Ľuba Pauloviča), ktoré nás sprevádzajú niekedy úsmevnými, inokedy vážnymi životnými peripetiami.(2.5.2008)

• - Autobusová zastávka, kam Pavlínka (Veronika Jeníková) beží na autobus, bola filmármi vytvorená iba pre potreby natáčania. (Raccoon.city)

• - Film je natočen podle knihy slovenské herečky Emílie Zimkové. (M.B)

• - Emília Zimková (Johana) videla film iba jediný raz pri preberaní na Kolibe. (Raccoon.city)