Top Gear: Apokalypsa

Top Gear Apocalypse

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2010, 74 min

Phil Churchward

Je sice pravdivým faktem, že kdyby tam byl i Jeremy Clarkson, bylo by to o něco lepší, to ale nemění nic na tom, že to bylo plné pravého motoristického humoru, nápady skvělé. James May:"Myslím, že tohle je posunuté nahoru." Richard Hammond:"Ne, na palubní desce je leguán." A spoustujiných hlášek bylo povedených. (Tento speciální díl Top Gearu je pro mě téměř 100%)(25.7.2013)

Další velmi vtipná záležitost od hochů z Top Gearu. Bohužel zde chybí Jeremy, který by to jistě posunul ještě o kousek dál. Ale i tak si Richard a James celkem vystačili sami. Jen mi bylo líto těch Mondeí MK II, kterými v jaderné tmě oba pánové jeli do práce.... Každopádně tato britská záležitost s typickým britským humorem je velmi povedeným a zábavným vánočním dárkem pro všechny příznivce tohoto automobilového pořadu. A až budete po jaderném výbuchu čekat v nekonečné frontě na dálnici, nezapomeňte hrát v autě hry .-))))))) Těším se na další díly, jakékoliv. * * * *(21.9.2011)

Spíš jako speciál mi to připadá jako že se kluci opravdu hodně nudili. Z toho, že tam nebyl Clarkson se jako valná většina tady nezblázním, ale je pravda, že chyběl. Zrovna tak by to ale bylo, kdyby se neukázal Hammond, nebo May - prostě jsme zvyklí na všechny :-) Tenhle díl mě nebavil tak moc, jako všechny ostatní, ale šílenosti opět nechyběly a pobavila jsem se. Obzvlášť při počáteční jízdě do práce v nukleární zimě.(19.3.2013)

Tady Clarkson opravdu lehce scházel (bez něj to prostě nejde) a bylo to poznat hlavně po stránce vtipnosti, který se postupem času začal docela ohrávat. Každopádně nápad dobrý, přesně tohle je něco, čemu by se TG prostě měl věnovat, takže po stránce tématu paráda, jen to zpracování docela habruje (a čím déle Apokalypsa trvá, tím víc je to vidět). A proč tedy dávám pět? Prostě a jednoduše proto, že mě to bavilo. Ať už jízda do práce v polární tmě (to nejlepší na začátek, že) nebo závody aut na dálkové ovládání (čert aby se vyznal v tom, jak to s tímhle druhem závodů vlastně je) a nebo i souboj "Mad Max" aut jsou rozhodně zapamatováníhodné momenty. Zajímavě vypadala i část se společenskými hrami do auta, ale to pak zkazili (začalo to někde u leguána...) a zrovna z tohoto slabý a zahraný scénář čouhal jako z máločeho. Otázku, kam podle jejich názoru nalít poslední benzín, vyřešili podle mého názoru docela dobře, přecejen je to jejich názor, že, ale obzvlášť s Jamesovým Ferrari jsem já osobně spokojen. Takže nakonec celkem obstojný speciál, i když na ty klasické cestovatelské to samozřejmě ani trochu nemá, ale zábava dobrá a za mě 90%.(27.4.2015)

Námět postapokalyptických dopravních trablí je přímo výtečný, pár věcí mi tu ale bezesporu chybělo. Film začal moc hezkým úkolem se zatemněnými skly a bylo to skutečně velmi zajímavé, ale jako by si snad scénáristi jinak tak neuvěřitelně zábavné show dopřáli dovolenou v seriózních krajích, chyběly mi rýpavé vtípky i narážky na známé osobnosti. Proto slabší 4*, absence Jeremyho ani tak neurazí, jako jeho chybějící díl skládačky s názvem Top Gear.(1.5.2011)

• - Když Richard Hammond jede v Bowleru, je při záběrech na palubní desku vidět, že je na tachometru 0. (alambert)