Reklama

Reklama

Top Gear: Apokalypsa

  • Velká Británie Top Gear Apocalypse
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2010, 74 min

Chlapci z Top Gearu to zase rozjíždějí, tentokrát jen jako duo ve složení Richard Hammond a James May. Jak by na tom byl svět, konkrétně motorismus, v post-apokalyptickém světě? Jak se dostat autem do práce v nukleární zimě? Do kterého auta nalít poslední benzín? Nejen tyto, ale mnoho dalších životně důležitých otázek bude zodpovězeno. (Catfood)

(více)

Recenze (67)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Tady Clarkson opravdu lehce scházel (bez něj to prostě nejde) a bylo to poznat hlavně po stránce vtipnosti, který se postupem času začal docela ohrávat. Každopádně nápad dobrý, přesně tohle je něco, čemu by se TG prostě měl věnovat, takže po stránce tématu paráda, jen to zpracování docela habruje (a čím déle Apokalypsa trvá, tím víc je to vidět). A proč tedy dávám pět? Prostě a jednoduše proto, že mě to bavilo. Ať už jízda do práce v polární tmě (to nejlepší na začátek, že) nebo závody aut na dálkové ovládání (čert aby se vyznal v tom, jak to s tímhle druhem závodů vlastně je) a nebo i souboj "Mad Max" aut jsou rozhodně zapamatováníhodné momenty. Zajímavě vypadala i část se společenskými hrami do auta, ale to pak zkazili (začalo to někde u leguána...) a zrovna z tohoto slabý a zahraný scénář čouhal jako z máločeho. Otázku, kam podle jejich názoru nalít poslední benzín, vyřešili podle mého názoru docela dobře, přecejen je to jejich názor, že, ale obzvlášť s Jamesovým Ferrari jsem já osobně spokojen. Takže nakonec celkem obstojný speciál, i když na ty klasické cestovatelské to samozřejmě ani trochu nemá, ale zábava dobrá a za mě 90%. ()

LiborGondek 

všechny recenze uživatele

Je vidět, kdo je tahounem Top Gearu... Bez Jeremyho se z 5 hvězdičkového pořadu stává slabý 4 hvězdičkový. I přes dobré nápady a sem, tam zajímavé testy, je Apokalypsa převážně nudná a trapná. Klucí to sami, jak je vidět, asi nezvládnou nikdy tak dobře. Ale pořád je to Top Gear a pořád tam jsou auta, takže 70%... ()

Reklama

alambert odpad!

všechny recenze uživatele

Zaprvé je to celé nesmyslné. Až přijde apokalypsa a vědci říkají tohle a tamto, bla bla. Úplně mimo realitu. Ale především mi vadí, že při jízdě v Bowleru je vidět, že je na tachometru 0 a jedná se o nějakou * projekci. To takhle dělají celý Top Gear, je to jen animovaná fikce? Asi budu muset přehodnotit celý pořad. ()

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Ale jo, je to sice v podstatě jen jeden další díl Top Gearu, navíc bez Jeremyho, takže koupě DVD je trochu rozhazovačná záležitost, ale já se pobavil. Nejsem fanoušek aut a motorismu, ale jsem velký fanoušek Top gearu a taky post-apo filmů a musím říct, že tato komediální moto verze apokalypsy má něco do sebe. Závěrečný souboj ozbrojených rezavých aut dobře známých z Mad maxe a jeho klonů je opravdu něco. ()

xardix 

všechny recenze uživatele

I Top Gear umí šlápnout vedle, čehož je Apokalypsa jasným důkazem. Chybí zde Clarkson, chybí zde humor, chybí zde nápady. Prakticky jediný světlý moment je použit hned na začátku (jízda podle navigace), zbytek je jen nesouvislý slepenec špatných nápadů a mizerného provedení. Prosím, pánové, touto cestou už nikdy více. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Když Richard Hammond jede v Bowleru, je při záběrech na palubní desku vidět, že je na tachometru 0. (alambert)

Reklama

Reklama