Top Gear: Apokalypsa

Top Gear Apocalypse

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2010, 74 min

Phil Churchward

Je sice pravdivým faktem, že kdyby tam byl i Jeremy Clarkson, bylo by to o něco lepší, to ale nemění nic na tom, že to bylo plné pravého motoristického humoru, nápady skvělé. James May:"Myslím, že tohle je posunuté nahoru." Richard Hammond:"Ne, na palubní desce je leguán." A spoustujiných hlášek bylo povedených. (Tento speciální díl Top Gearu je pro mě téměř 100%)(25.7.2013)

• alambert

Zaprvé je to celé nesmyslné. Až přijde apokalypsa a vědci říkají tohle a tamto, bla bla. Úplně mimo realitu. Ale především mi vadí, že při jízdě v Bowleru je vidět, že je na tachometru 0 a jedná se o nějakou * projekci. To takhle dělají celý Top Gear, je to jen animovaná fikce? Asi budu muset přehodnotit celý pořad.(31.3.2015)

V podstatě nataženější epizoda Top Gearu bez Clarksona. Spousta skvělých dětinských zábav (třeba geniální závod s prohozeným řízením) s auty, debilně přehnaných blbostí a hloupých vtipů. Jeremy mi nechyběl, vlastně jsem se výborně bavila i bez něj, už jenom proto, že to bylo skvěle zabalené do celé té. "Scientists believe...". Nebojím se o svůj život, pokud přežiju apokalypsu. Protože už vím, že se dá řídit i auto bez zraku (tak trochu), přežít cestu skrz plechovky s fazolemi (tak trochu) a dokonce už i vím, jakým autem projet poslední barel benzínu. P.S. Chyběl mi The Stig - ten by totiž apokalypsu určitě přežil.(13.7.2013)

Pánové se zřejmě nudili, plus jim po sezóně zbylo ještě pár mega v rozpočtu, tak zapřemýšleli, jak utratit co nejvíc a přitom se dobře pobavit. Kdyby náplň tohohle "dílu" prodávali jako zážitkový den, byl by to kasovní trhák (projíždka v supersportech i běžných autech, jízda "pod palbou", dálková řízení, slepá jízda...), ale jako motoristický magazín už to vážně hodně ztratilo kontakt s realitou :)(25.7.2013)

Námět postapokalyptických dopravních trablí je přímo výtečný, pár věcí mi tu ale bezesporu chybělo. Film začal moc hezkým úkolem se zatemněnými skly a bylo to skutečně velmi zajímavé, ale jako by si snad scénáristi jinak tak neuvěřitelně zábavné show dopřáli dovolenou v seriózních krajích, chyběly mi rýpavé vtípky i narážky na známé osobnosti. Proto slabší 4*, absence Jeremyho ani tak neurazí, jako jeho chybějící díl skládačky s názvem Top Gear.(1.5.2011)

• - Když Richard Hammond jede v Bowleru, je při záběrech na palubní desku vidět, že je na tachometru 0. (alambert)