poster

Schimanski: Zločin a trest (TV film)

 • Německo

  Schimanski - Schuld und Sühne

Krimi

Německo, 2011, 90 min

 • subic
  ****

  Schimanski 16, celkově už 45. Na malém policejním okrsku, který chtějí zrušit a policajty přerozdělit jinam, se to nějak proplétá a místní šéf Paul Hinz o tom ví nebo v tom spíš sám taky jede. Drogoví dealeři jsou v klidu, když dostanou echo, že bude kontrola. Podobně na tom jsou i pasáci, ti zase legalizují pobyt prostitutkám z Rumunska. Takže to musí odnést jeden mladý policajt i s mladou prostitutkou Světlanu, do které se zamiluje. Max von Rüden z vnitřního oddělení, které to ví, je pověřen Schimi, aby to vyřešil a našel důkazy. A protože je to navážno, někdo chce Schimiho zabít, odnese to bouračkou Marie-Claire v autě a i kámoš Hanschem, který skočí do rány před Schimiho, naštěstí oba přežijí. Nutno dodat, že legenda Schimanski je tímto filmem na světě už 30 let. 72%(19.1.2016)

 • Tony.cs
  *****

  Schimanski, ačkoli na tomto serveru tak špatně hodnocen, je podle mě nejlepší německé krimi. Syrové, drsné, Schimi neni superman a často dostane pořádně přes držku. A hlavně Götz George je vynikající. Tento nejnovější díl jsem viděl v televizi, stejně jako ostatní filmy Schimanského. Dávám pět a důvody jsem řekl.(15.6.2012)

 • Enšpígl
  **

  Mé randění s Götzeho filmografií jsem snad ani jinak než Schimanskim zakončit nemohl. Musím říct, že v posledním díle mě přišel Götze svěžejší a víc ve fyzický formě než v tomto předposledním, který mě vyzníval až příliš televizně. Při sledování mně přepadla mrcha nostalgie a vzpomínal na časy, kdy Schimi do sebe lil jedno za druhým a spolu s Tannerem byli králové Duisburgu a hlavně ty příběhy ve kterých bylo cítit obyčejný člověčenství z každýho záběru. Tohle byla jak z učebnice pro začínající režiséry seriálových kriminálek.(20.8.2017)

 • topi80
  *****

  Je velkým uměním tvůrců nechat hrdinu stárnout důstojně. Schimanski už do toho nejde tak po hlavě, ale svým (teď už bývalým) kolegům dokáže otravovat život i nadále, jen ty prostředky jsou s ohledem na věk trochu jemnější, ale atmosféra a vtip zůstává na stejné úrovni jako kdysi. A to hlavní, tento díl se opravdu povedl.(28.11.2015)

 • Snorlax
  *****

  Schimi trošku ztratil nadhled, zato se však ponořil hlouběji do celospolečenského problému. Stále je vlk samotář, má vtip a rozhodně si nehraje na amerického neprůstřelného supermana. Nezaslouží si tak nízké hodnocení, navzdory nízkému hodnocení je značně nadprůměrný.(9.3.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace