Kde je Hitler? (TV film)

Where is Hitler?

Dokumentární / Historický

Německo, 2010, 48 min

Michael Kloft

Komentáře uživatelů k TV filmu (30)

Název dokumentu je docela závadějící, protože dokument rozhodně nepodporuje fantasmagorie degenů co se přejedli ředvičkama a začali blábolit bajky o tom že Hitler žije tam či onde. Se divím, že nějakej zdejší pacient nepřišel z teorií, že Hitler žije a píše komentáře na csfd. V každým případě dokument si vezme ty nejčastější fantasmagorie pomatenejch sadařů a jednu po druhý rozmaže jak slepičenec. Škoda, že Hitler nedostal ten nápad s kulkou a spálením se, těsne po narození.(19.7.2012)

Kam zmizel Adolf Hitler? Dokument o teorii jak Hitler umřel a jestli vůbec zemřel nebo kam zmizel. Zajímavý dokument z konců jeho života, nejsem zklamán a pár důležitých informací nebylo zbytečných. ( Hodnocení: 7/10 )(13.4.2013)

• MM_Ramone

Ako komentár ku tomuto konšpiračnému pseudodokumentu použijem parafrázu textu piesne kapely Zóna A: "Kde je Adolf Hitler, kde sa zloduch skrýva? Nikto nemá tušenie, kde to zviera býva. Popíja snáď oranžádu na Floride v Miami? Iní majú presnú správu, žije v Paraguaji. Kde je Adolf Hitler? Kde je, kde je? Neviem, kde je! Možno žije v Taliansku. Videli ho v Zürichu. Možno ho Pinochet chránil, presúva sa potichu. Možno zomrel v Brazílii a možno žije vedľa nás. Odhaľte ho, prosím vás!" **(24.4.2018)

Objevného v tomto dokumentu nebylo právě mnoho, přestože nebyl zpracován špatně. Známé fabulace útěku na tajnou základnu v Antarktidě, do Argentiny či jinam. Hledání spálených těl spojenci, které však už měl dávno Stalin, který fabulace záměrně rozšiřoval. Jeden prapodivný ruský pseudověděc argumentující, že Hitler skutečně utekl (ale bylo to dost slaboučké). Co však může tento dokument ukázat, tak jen to, že i kdyby Hitler přežil, v podstatě jen jako živoucí ikona, tak by stejně už nic nedokázal. Německo bylo na mraky, zbytek Evropy na tom byl jen o chlup lépe, Berlín a Evropa rozdělená podle sfér vlivu na Východ a Západ. A náckové, kteří utekli, ti by toho stejně mnoho nezmohli. Tím nechci říci, že by v případě takové teorie Hitler nezasloužil soud a provaz, ale obnova nacistické strany by v podstatě znamenala sesbírání vyčpělých zatemněných nácků, kteří by už neměli šanci obnovit staré Německo. Protože na to bylo třeba myslících lidí jako Schacht, Kiesinger, Meinstein, Udet a jiní.(28.5.2011)

Nejsem si zcela jistá, co si o tom celém myslet. Já jsem brala jako jistou věc, že se A. Hitler zastřelil a byl NALEZEN MRTEV. Tak proč tahle konspirace? Nebo co víc.. proč dokument na celou tuhle konspiraci? Jsem k tomu trochu skeptická a nenašla jsem v tom dokumentu příliš historických faktů, o které bych se mohla opřít.(30.5.2011)

Nejsem přímým milovníkem konspiračních teorií,jelikož je většina přitažena za vlasy a spíše člověka rozesmějí než donutí nad tím uvažovat.Ale co se týče toho,že by Adolf Hitler mohl přežít-to mi přijde reálné.Není žádnou novinkou,že se výpovědi svědků neshodují-k tomu chci jen dodat,že když chci oblbout celý svět šokující pravdou o smrti "vůdce" tak se alespoň s ostatními domluvím na výpovědi ne??Takže to je první takový odrazový můstek k tomu,že je na tom zaručeně něco divného.A sama za sebe si také myslím,že Hitler všechny ty hnusy neudělal sám a nebyl by tolik v popředí,kdyby za tím nestála určitá velká společnost,která v tuto chvíli opět sedí na výslunní a tahá nenápadně za nitky v kulturním světě;ne-li v politice(viz.americký prezident).(23.7.2012)

Dokument byl nakonec přesně takový jaký jsem čekal. Pro ty co se o 2. sv. válku zajímají trochu blíže nebyl žádným překvapením skutečný konec vůdce, ale přesto musím říct, že různé teorie o zmizení Hitlera byly velmi zajímavé a já se dozvěděl spoustu zajímavých informací takže spokojenost- 75%.(26.5.2011)

Dobrý dokument především z toho hlediska, že historicky jasně dokládá verzi nejvíce pravděpodobnou, tedy že Hitlerovo mrtvé tělo našli Rusové a Stalin si pak z jeho osudu udělal hříčku pro své mocenské boje. Nabízí ale také pár konspiračních teorií, které ale nepředkládá jako historický fakt, nýbrž jako všeobecnou informaci, že takové teorie jsou. Čili dokument nejde do žádných konspiračních teorií, jen je předkládá, že existují, a následně divákovi ukazuje historii tak, jak by podle odtajněných dokumentů měla být. Zajímavé, poučné, prostě takové školní. Hudba: Kolja Erdmann(8.8.2014)

Smrt A. Hitlera a vyplývající důsledky pro tajné služby, politiky a blízké spolupracovníky - divák se dozví řadu nevšedních informací. Spekulace o přežití vůdce jsou takovou třešničkou na dortu. 70%.(4.9.2011)

Sumarizuje fakta a vyvrací mýty. Aspoň doufám :)(18.4.2012)

Přežil Hitler konec druhé světové války? Podle oficiálních zpráv nepřežil. Nicméně kolem smrti Adolfa Hitlera se vytvořil mýtus, který nedá některých historikům stále spát. Byla vedena rozsáhlá pátrání po těle, po lidech, kteří mohli dokázat, že je Adolf Hitler opravdu mrtvý. Nicméně ani tyto důkazy nejsou naprosto průkazné a nedokazují, že Adolf Hitler spáchal 30. dubna ve svém bunkru sebevraždu. Adolf Hitler dokázal za svojí kariéru oklamat tolik lidí, že podle některých bylo možné, že Adolf Hitler v poklidu dožil někde v ústraní se svými věrnými. Dožil Hitler v Argentině, kde měl spoustu obdivovatelů i po válce, nebo v údajně nacisty vytvořeném bunkru na odlehlé Antarktidě? Na to se nám snaží odpovědět tento dokument, který nám popisuje, proč se po celém světě někteří lidé domnívali, že Adolf Hitler nezemřel tak, jak je to uvedeno v učebnicích dějepisu. Jedná se o velice povedený dokument, který se snaží popsat nejasnosti okolo smrti Adolfa Hitlera. Nevýhodou dokumentu je jeho příliš krátká délka a také fakt, že nepřináší žádná nová fakta. Závěrem bych chtěl konstatovat, byl by vůbec takový maniak, jako byl Hitler, žít dále po rozpadu jeho velkého snu? Moje hodnocení 60%(22.4.2012)

Trošku bulvárně a lacině znějící název dokumentu který mě chvilku odrazoval. Nakonec jsem zjistil že i tento dokument přináší zajímavé a pro mě nové informace. Opět spokojenost.(22.2.2014)

Hláška: vypravěč: - "O dva dny později obdržel okresní soud v Berchtesgadenu dopis, který byl odeslán z města Hürt u Kolína nad Rýnem. 'Pořád žiji. Za 10 let bude o mně zase mluvit celý svět.' Podepsán... Adolf Hitler."(26.2.2012)

Občas som pri sledovaní tohto dokumentu mal pocit, že tvorcovia varia z vody. Niektoré názory, ako napr. že Adolf zmizol na jednom z pólov sa mi zdal až šialený. Mnoho dokumentov popisuje ako spáchal samovraždu a nemyslím, že by tolké roky sa dokázal skrývať. Či už pred USA alebo Sovietmi. Neviem si predstaviť, že z okupovaného Berlína by sa mu podarilo odletieť a nik by si to nebol všimol.(21.9.2014)

Lehce bulvární výčet známých dohadů a teorií, nic nového nebylo řečeno. Příliš prostoru dokumentu zabraly zbytečnosti typu Hitlerovi dvojníci hrající v poválečném filmu a podobně. Pěkně zpracované, ale pro ty, kteří se o 2. WW zajímají nudné.(1.8.2011)

• arcticsky

Pouze staré známé záběry a k tomu fámystické řečičky. Fantasmagorické a spiklenecké teorie pro debily - to je to pravé, co opravdu "miluju"......(24.5.2011)

• Pitrsss

Dokument, který se od začátku do konce plácá na místě, nepřináší jedinou objevnou informaci a nic neřeší. Ztráta času.(20.7.2012)

souhlasím s enšpílem: název dokumenu je opravdu zavádějící ... každopádně zajímavých 40 minut, kde jsem se dozvěděla nové poznatky a který nebyl zaujatý jedním pohledem na věc(3.9.2012)

Zaujímavo podané, ale obsahovo nevýživné. Ak by to bolo o polovicu kratšie, všetky informácie by sa tam v pohode zmestili, a bolo by to zaujímavejšie.(3.6.2011)

Vcelku zajimavé, poučné a rozhodně ne přehnaně senzacechtivé. Prostě dobrý dokument...(27.6.2011)

<< předchozí 1 2