Nově zvolený ředitel školy, Majer (Tomáš Magnusek), je úhlavním nepřítelem pro rodinu mafiána Dostála (Jan Šťastný), Dostála st. (Jiří Krampol) a Dostálové (Gabriela Vránová). Po sérii úmrtí na škole v době, kdy byl ještě Dostál řadovým učitelem, vše nasvědčovalo tomu, že vrahem mladíků, mezi nimiž byl i Dostál jr. A kteří údajně znásilnili učitelku (Majerovu sestru) a poté ji zavraždili, je učitel Majer. Pro neprokazatelnost důkazů však nebyl učitel Majer obviněn. Spolu s nástupem na pozici ředitele školy a místem v představenstvu města, je Majer ještě více trnem v oku rodině mafiána Dostála, který se chystá na pomstu za vraždu svého syna. Nejprve ho chce deptat po psychické stránce a poté připravit plán na pomstu. Zatímco ředitel Majer připravuje divadelní vystoupení v rámci slavností města, radní se obávají, že děti z jeho školy jsou neurvalci a bude s nimi problém. Ředitel Majer je však ujišťuje, že vše bude v pořádku. V místním policejním sboru dojde k úmrtí vyšetřovatele, který měl na starosti případ týkající se vražd učitelky a následně pak žáků, včetně mladého Dostála. Na jeho místo nastupuje policista Karas (Martin Dejdar). Ten dostane i stůl po zesnulém policistovi a v něm najde dokumentaci ohledně případu vražd ve škole. Po prozkoumání určitých detailů mu ihned vyvstane spousta nejasností, včetně nalezeného DNA u mrtvol chlapců ze školy. Poté, co zavolá do laboratoře, zjišťuje, že tam nikdo vzorky neposlal a nechal je uzamčené ve stole. Policista Karas neváhá a posílá vzorky do laboratoře, po dlouhém čekání se mu potvrdí jeho domněnka, vrahem všech chlapců včetně mladého Dostála je ředitel školy Majer. Ten je, jak se ukázalo, bratr znásilněné a zavražděné učitelky, tudíž se z jeho strany jedná o pomstu za svou zavražděnou sestru. Mafián Dostál chce na nátlak svého otce, Dostála st., odvetu uspíšit. Nejvhodnější okamžik, jak mu zjistila jeho milenka, učitelka Lamrová (Eva Čížkovská), bude v den vystoupení, kdy bude ředitel Majer sám ve škole, jen se školníkem Málkem (Jan Přeučil)... (TV Prima)

vozralec

V porovnání s předchozím filmem v určitých věcech slabší, ale i naopak silnější. Gorilu už nehraje Rytmus. Krampol drsně hláškuje, ale občas při tom vypadá komicky. Kladně hodnoceno zejména kvůli tomu, že se tento film (série) nebojí zpracovat ožehavé téma. ()

BlacksharkX odpad!

Čekat, že se Bastardi 2 vyrovnají už tak podprůměrné jedničce, bylo asi trochu unáhlené, ale že se na to až tak nepůjde dívat, to jsem fakt nepředpokládal. Hrozný "film".. ()

departed odpad!

Vlastně o trochu lepší než první díl, ale stejně je to pořád na odpad s vykřičníkem. Půl hvězdičky za bezkonkurenčního Krampola. ()

markyzgero odpad!

tomáš magnusek je NEHEREC obklopenej hercema, co nehrajou. tomáš magnusek je self made man, co to nikam nedotáh´. tomáš magnusek je...tomáš magnusek. chci bastardy trojku, jedině tak dosáhnu uspokojení z toho, že mi bude jan šťastný aka vitásek poskakovat na plátně, bude hrát mafiána a já budu spokojenej, že jsem viděl zásadní věc český kinematografie. ()

Neddo odpad!

1.díl se mi "celkem" líbil, člověk se rád zasměje, jak to ve skutečnosti vypadá v ČR alias Chánov. T.MagHnusek, výborný herec! líbil by se mi např. v pokračování Rockyho,nebo Predátora. Když vidím to obsazení, jako, Hemala, dokonce i R.Uzel, Krampol jako don Salieri, Brožová, I.Jahelka atd. + (nabarvit herce,aby vypadal jako rom...???). Říkám si, proč tam nehrají herci jako V.Klaus,nebo R.Rosenberg? Ať žijou normální ČESKÉ filmy a ne "tenhle humus". Celé mi to připadá, jako černá pojištovna štěstí namixovaná s Mr.Beanem. Nejlepší scéna z celého filmu, byla super akční honička s favoritem alias Kobra 11. Když jsem přežil druhý díl, tak na kolena mě položil trailer na třetí díl, ovšem na ten se raději nepodívám. Těhlech "spoluobčanů" mám plný kraj, přesně vystřižených, jak z filmu... *odpad* ()

johhny007

Tak tady už si někdo hraje na hollywoodskou trilogii :D trochu trapas na české poměry to ujde když se chrlý sračka za sračkou ()

Bezda22

Dávám 3 hvězdy stejně jako u jedničky. Ten film se mi líbí, nebojí se upozornit na tu problematiku. Ale to je spíš záležitost jedničky, ve dvojce to je boj "mafie" proti vraždícímu učiteli. Ale i tak dobrý... ()

dj_kure

To, že u nás prachy zmůžou všechno už víme. To, že Magnusek neumí hrát taky a hlavně víme, že Bastardi jsou sračka. Ten Dostál mohl bejt mafián, mohl bejt i šéf nějakýho gangu, ale jak jsme se dozvěděli tak je úplný hovno který má u sebe dvě gorily co si točí s fotrem. Nasráno z něj mohl mít snad jen kokot. Velká huba dělá holt podle Magnuska z člověka velký zvíře. Ach jo... 20% ()

Indyi

Mě na rozdíl od mnoha ostatních nepřijde příběh a scénář zas tak tragický, existuje celá řada mnohem a mnohem horších. Rozhodně to není žádný rasistický, anticikánský film, to jsou samozřejmě nesmysly a blbosti. Co mi však na filmu opravdu hodně vadí, tak to jsou herecké výkony téměř bez výjimky. Tomáš Magnusek na němž film stojí, tak to je naprostý antiherec ale i celá řada slavnějších hereckých jmen působí jak banda ochotníků. ()

Godhaj odpad!

,,To byla kočka! Ta měla očka! Ta měla oči kočičí!“ Jelikož jsem první díl Bastardů nazval ohavným paskvilem, nezbývá mi bohužel, než nazvat druhé pokračování ohavným krimi paskvilem. Příběh se totiž naprosto trapně pokouší o krimi zápletku ohromných rozměrů, což se vzhledem k neschopnosti tvůrců vůbec nedaří. Divák je tak nucen sledovat ubohého mafiánského bosse Krampola a na vesnické poměry až příliš drsného detektiva Dejdara. Nejvíce mě ale vadilo šílené přehrávání dětských herců. Soundtrack, který vytrvale trápil moje zvukovody, doslova bledne před ostatními chybami, nelogičnostmi a kravinami, které se v tomto filmu hojně vyskytují. Zdá se to tedy nemožné, ale tento díl je ještě o stupínek horší, než první Bastardi. ()

J.e.r.e.c

Tak sláva ! Konečně se už i u nás točí filmy, které se bez uzardění dají nazvat velkolepým akčním thrillerem. Tam, kde jednička nabídla jen komorní drama „Nebezpečené myšlenky cigošů a jejich kámošů“, přichází pokračování s mnohem komplexnějším obrazem ponuré české reality. Magnusek se inspiroval Coppolou, Scorsesem a Nolanem a natočil (byť znovu nerežíroval) spektakulární fresku o tom, jak vypadá vláda mafie v Čechách. Opět se podíváme do fiktivních „může to být i vaše město“ Bojan, které ovládá Don Krampolone a jeho Šťastný syn. Ten se snaží dělat hroznýho borce, jezdí v černý audině s řidičem z DSSS a prcá na střídačku tu číšnici z Hospody, co nebyla Bydžovská, a silikonovou Mesárošovou, a přitom vede válku s dvanáctiletým kvlt cikánem Grundzou, kterej ho pošle do píče a ani při tom nehne brvou. Krampolově famílii kryje záda Miss ČR 2010 a Brožová, která se tím cikánům sofistikovaně mstí za to, že jí kdysi ušetřili za holiče. Tahle klika má pod palcem celé město, a na jakous takous opozici se zmůže jen kmet Brzobohatý a Honzík z Arabely. Ještě, že je tu i hrdinný ochránce slabých Magnusek, který v sobě kombinuje talenty učitele pronárodů Jana Amose Komenského a Bruce Wayna. Sice jezdí po městě se stylovým nápisem VRAH na dveřích magnusmobilu, ale tentokrát se právě on stává lovnou zvěří. Navíc se kromě spiknutí mafie musí obávat už i policejních složek. Do akce se totiž dostává true detective Dejdar, kterej jde jak honící pes práva a pořádku nekompromisně po vražedné stopě z předchozího filmu. Magnusek se naštěstí, když bude nejhůř, může obrátit na Ivo Jahelku, což je snem každého z nás... Některé scény jsou neoddiskutovatelný zlatý fond, například moment, kdy se Magnusek v úplné tmě krade po školním schodišti s aktovkou plnou tajných materiálů a najednou se za ním zjeví Přeučil, oči mu září jak odraz bledé luny na černé hladině močálu a pronese svým deadly hlasem něco jako: „Já to schovám.“ Atmosféra 100 %. Nebo vysokooktanová automobilová honička magnusmobilu s audinou, kterou zakončí osudové střetnutí v březovém háji. O profesůře herectví Jiřího Krampola je zbytečné diskutovat, stačí se jen pozorně dívat a kochat se každou jeho replikou nebo dokonale podaným přísným pohledem. Podobně jako v případě Hranařů je toho ale na pořádný guilty pleasure příliš málo, a navíc se úplně vytratily úderné more hlášky z jedničky. Škoda, potenciál tu byl. 50 % ()

ForGump odpad!

Tenhle ''film'' jsem viděl asi třikrát jako odstrašující příklad toho nejhoršího, abych si vždy dobře promyslel čemu dávat odpad a čemu ne. A pořád při něm žasnu nad tím, jak lze špatně natočit film. A taky si říkám - Proč nadávat na všechny ty Playgirls, Nahoty na prodej, Andělské tváře, Babovřesky nebo Jěště větší blbce, než jsme doufali ? Vždyť ať jsou sebevíce blbé, tak teprve Magnusek dává slovu dno nový rozměr a co víc s herci, o kterých jsem měl dobré mínění. Bez jakéhokoliv filmového atributu a přitom to chce strašlivě moralizovat a poučovat. 5% ()

Hanz924

Slabší než jednička, ale koukatelné to bylo... Jen bych z tadyma ubral nějaké herce... Takový Rytmus, nebo Duchoslav, kteří tam oba nahrají asi 20 vteřín je tady naprosto zbytečné uveřejňovat. Bendig to celé kazí, fuj pryč s ním!!!! ()

greymon

Na jedničku se dalo trochu dívat, ale na tohle těžko. Nevím, jestli byli někteří herci tak zoufalý, že vzali tohle. Např. Dejdar, že by v tomhle hrál? Myslel jsem, že má nějakou důstojnost, ovšem pochybuji o tom. Ale je dobré, že film nepatří mezi 300 nejhorších. Ovšem schyluje se k tomu . ()

Jarduk03

Přidat sem pravdivý komentář, bylo by to na žalobu. Takhle jen snad dodám, že ačkoliv jak jednička, tak dvojka poukazuje na špatnost některého jednání těch malých fakanů, silně pochybuju, že diváci jejich věku to z filmu vycítí. Spíše se bojim opaku. ()