Chladnokrevný

Chladnokrvný

• Nizozemsko

Krimi / Thriller / Drama

USA / Francie, 2012, 90 min

Není vůbec špatný pocit, připadat si jako jasnovidec, jen to bohužel neprospívá filmu, když po půl hodině víte přesně, jak bude vypadat závěrečná scéna a všechny ostatní věci víte minimálně 5 minut předem, než se stanou. Naštěstí Charlie je borec ze Sons (o Olivii není třeba mluvit), a tak jsem tomu dal šanci. Musím uznat, že to mělo povedený konec, to se poslední dobou jen tak nevidí a nevím o ničem, co by se mi na filmu nelíbilo, že bych kvůli tomu snižoval hodnocení, takže celkově jsem docela spokojený, hlavní důvod mého hodnocení je spíš v tom, že mi tam něco chybělo a že po celou dobu sledování jsem si připadal, jako když jsem ve třinácti koukal na nějaký běžný film na AXN (ne zas, že by jich tam nebylo dost luxusních). Když to ale beru jako film, od kterého jsem nic moc nečekal a vlastně jsem ani vůbec netušil, na co koukám, jsem dost spokojený.(25.11.2012)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $66,351 Tržby Celosvetovo $1,936,000▐ dobrá atmosféra, herci slušne to ustoja na to že to mohla byť všedná šablónová rutina, len škoda že to občas skĺzne do balastu pri niektorých riešeniach policajtov, pozerateľný priemer /60%/(10.7.2014)

Nadstandartní obsazení, poměrně obyčejné kulisy. Eric Bana si záporáka vychutnává a člověk má tendenci mu fandit, Olivia je tu nádherná a všichni ostatní hrají skvěle. Příběh rozhodně není předvídatelný, ale je tak nějak... ničím nevybočující. Poselství není nijak extra, jen krev není víc než voda. Pozitivní pocity, ale převládají. Palec nahoru.(28.11.2012)

• noriaki

Je to docela umění natočit tak zasněženou kriminálku s tolika mrtvými, ve které není ani ždibec mrazivé atmosféry. Největší zápor je ale úplně jiný. Deadfall trpí hlavně mizerným scénářem a šablonovitými postavami. V zápletce se snoubí naivita a tupost, a vyjma finální scény je zoufale neoriginální. Všechno co je tady k vidění už bylo natočené někým jiným, a lépe. Hlavním tahounem jsou tak herci. Obsazení je hodně slušné, dokonce až rozmařilé, na to jak je film špatný. Charlie Hunnam je machr a i když film měl být původně o někom jiném, on si ho dokázal ukrást sám pro sebe. Dávám malé plus za neamerický závěr.(6.12.2012)

Možná béčko, ale kvalitní. Neuvěřitelný příběh i setkání? No a, přesto moc pěkně natočené, Eric si záporáka fakt užívá a celkově to vypadá dobře. Jediným mínusem tak snad je, že je na relativní krátkost filmu rozehráno trochu příliš dějových linií: Eric a Olivia na útěku; Olivia a ex-vězeň, co si to zase pokaňhal a taky více méně utíká; staří rodiče, jimž se po propuštění z vězení vrací nevyvedený syn; Eric na útěku, který za sebou nechává mrtvoly a má pifku na tyranské otce; Olivia na útěku, jejíž život se mění po setkání s ex-vězněm, který by se policii také raději vyhnul, ale jede navštívit rodiče; a mladou policistku, jejíž otec, šerif, chtěl mít raději syna, ale mezitím mu někdo postupně pobíjí jeho policejní jednotku. Takoví Knoflíkáři. A to, že je všechno v zimě a zahalenou sněhem, tomu dodávalo atmosféru. Rozhodně spokojenost. Jednou za čas se někomu tohle propojení osudů podaří. ~~~ PS: Je fakt, že by si Eric mohl v té zimě alespoň zvednout límec :)(21.12.2012)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v meste Montreal a na ďalších miestach v kanadskej provincii Quebec. (MikaelSVK)

• - Původní název filmu byl Blackbird a Kin. (R´Hell)

• - Olivia Wilde byla v průběhu natáčení scény, kde její postava téměř umrzne, skutečně pouze v minisukni. Tyto záběry vznikaly v Kanadě. (betyn)