Chladnokrevný

Chladnokrvný

Deadfall

Krimi / Thriller / Drama

USA / Francie, 2012, 90 min

Fargo ultralight bez konzervantů. On používá střelné zbraně, ona ty ženské (nejdřív manipulativně, poté upřímně) a pak už jen traumata, krev, sníh a dýňový koláč na Den díkuvzdání poutníků do Kanady.. Ruzowitzkeho vcelku interesantní zámořský debut by si zasloužil o jeden stupeň vyšší hodnocení, kdyby se vyvaroval šustění papíru v liniích rodinných vazeb (především šerif - dcera policistka) a šel více na dřeň osudovosti. Nicméně už jen kvůli obsazení stojí Deadfall za pozornost - pošuk Bana, dva staré revolvery (Kristofferson, Williams), či zaprášená Winchestrovka Spacek. A představa, jak rozehříváte pod pokrývkou lehce podchlazenou Olivii Wilde, taky není k zahození..(15.5.2013)

Kate Mara si už raz v zime zahrala, Transsiberian bol ale hutnejší, lepší a scenárovo dotiahnutejší. Tu máme len klasickú zápletku, klasický vzťah brat (úchyl) a mladšia sestra, neposlušný syn, rozhádaná rodinka a veeeeľa klišé. Digitálny sneh v niektorých scénach mi liezol na nervy, ale nebolo až tak strašné ako to niektorý hodnotia. Mohlo to skončiť oveľa horšie, trebárs, že by Addison pretiahol takmer zmrznutú matku 2 malých detí v lese, alebo že by Jay získal iba bronz... A nejak som nepochopil, prečo skončil Jay vo väzení prvýkrát. (ak niekto vie, pls napíšte mi to) :) Hups, a skoro som zabudol. Olivia... Oooliviaaa !!! 3*** , 60,056%(20.1.2013)

• noriaki

Je to docela umění natočit tak zasněženou kriminálku s tolika mrtvými, ve které není ani ždibec mrazivé atmosféry. Největší zápor je ale úplně jiný. Deadfall trpí hlavně mizerným scénářem a šablonovitými postavami. V zápletce se snoubí naivita a tupost, a vyjma finální scény je zoufale neoriginální. Všechno co je tady k vidění už bylo natočené někým jiným, a lépe. Hlavním tahounem jsou tak herci. Obsazení je hodně slušné, dokonce až rozmařilé, na to jak je film špatný. Charlie Hunnam je machr a i když film měl být původně o někom jiném, on si ho dokázal ukrást sám pro sebe. Dávám malé plus za neamerický závěr.(6.12.2012)

Bohužiaľ, Ruzowitzky, nemá dômyseľnosť bratov Coenovcov ani nápaditosť Q. Tarantina, možno sa snažil ako vedel, ale výsledok je tak trochu neduživý a chudokrvný ako studená zimná krajina, do ktorej bol situovaný dej. Kompozícia je pomerne komplikovaná, a najmä spočiatku je to poriadne veľká kláda pre réžiu. Prepletajú sa tu až tri dejové línie. Brat a sestra (E. Bana, O. Wilde) vykradli kasíno, mladík, bývalý boxer (Ch. Hunnam) sa vracia domov z basy práve v deň Vďakyvzdania a mladá usilovná policajtka (K. Mara) sa usiluje o kariérny rast. Hoci to nie je meisterstück Olivia Wilde je skvelá, Eric Bana presvedčivý, aj ostatní hrajú ostošesť, ale darmo, filmu chýba šťava.(8.3.2013)

Rakouský režisér nanejvýš primitivních béčkových hororů a slavného oskarového válečného dramatu dostal šanci ukázat co umí v Hollywoodu, Oskar prostě otevírá mnohé hollywoodské dveře a otevřel je i pro Stefana Ruzowitzkyho. Ten se poučil a zkombinovav přednosti prvého i druhého výše vyrčeného natočil tak opravdu vynikající staromódně působící atmosferický thriller. Jeho film vyniká vysokým stylem (asi mám navíc slabost pro tahle kriminální dramata ze severu USA zahalená do mrazivé nádhery sněhu a sněhových vánic) a silným hereckým obsazením. Příliš mnoho náhod sice trochu pokazilo zápletku, leč i přesto se jednotlivé dějové linie fatálně slévají v jeden silný dějový proud. Ale dobře to charakterizuje daný žánr, navíc všechna ta bezvýchodnost a násilí jen dotváří výsledný dojem. Jeden z mnoha velmi podhodnocených filmů na této databázi... Podobné filmy: Fargo(2.6.2013)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v meste Montreal a na ďalších miestach v kanadskej provincii Quebec. (MikaelSVK)

• - Původní název filmu byl Blackbird a Kin. (R´Hell)

• - Olivia Wilde byla v průběhu natáčení scény, kde její postava téměř umrzne, skutečně pouze v minisukni. Tyto záběry vznikaly v Kanadě. (betyn)