Chladnokrevný

Chladnokrvný

Deadfall

Krimi / Thriller / Drama

USA / Francie, 2012, 90 min

Čakala som biedu, a možno práve preto som bola milo prekvapená. Páčilo sa mi, počnúc muzikou ... http://www.youtube.com/watch?v=MGNM8qBFCGo ... a končiac hereckými výkonmi. Dej to malo dobrý, aj napriek niektorým prepísknutým momentom, človek sa nestihne nudiť. Obsadenie kvalitné, Bana hral naozaj výborne, Wilde mám rada a Hunnam, kvôli ktorému som si film pozrela, je ten správny ochránca a za poslednú bitku by som mu dala kľudne aj tú zlatú medailu.(7.10.2013)

Addison (Eric Bana) a jeho sestra Liza (Olivia Wilde) po úspěšné loupeži v kasinu prchají na sever do Kanady. Bohužel se připletou k dopravní nehodě, a poté ještě zabijí policistu, takže se musí rozdělit a každý do Kanady razit svojí cestou. Zatímco Liza potká sympatického Jaye, který by ji mohl kousek cesty svézt (ale který má také dost svých vlastní problémů - a navíc se do Lizy zamiluje), tak po Addisonovi jde téměř celý policejní sbor v okrese. Nakonec se Addison i Lisa znovu sejdou, u Jayových rodičů, které Addison vezme jako rukojmí... To máte tak, pejsek s kočičkou se zase jednou rozhodli uvařit film, a tak do něj naskládali všechno, co jim padlo pod ruku, od zajímavého prostředí, sněhové bouře, dvou uprchlíků, zamilované dvojice, boxera propuštěného z vězení, sporů s otcem (toto dokonce ve dvojím podání), a to vše završeno absurdní večeří k svátku Díkůvzdání. Ale jinak se na film docela dobře koukalo (hodně dělalo to prostředí), a příběh jako takový taky nebyl úplně marný, herecké obsazení mně docela sedělo (v hlavních i vedlejších rolích), takže vlastně nevím, proč bych si měl stěžovat. Jasně žádného Oskara tento film nedostane, ale to ani nebylo jeho cílem...(21.3.2014)

Deadfall nabízí prostý komorní příběh, který se do letošní zimy hodí tím spíš, že je k ní silně kontrastní. Už dlouho vám u filmu nebylo tak chladno. Nečekejte ani krimi, ani thriller, snad jen mírné drama. Silně to vyvolává vzpomínku na Fargo - sníh, cajti, krev. Ale není tu Buscemi & Stormare. Erik Blána se ovšem dost snaží a pomalu tak aspiruje do mé topky.(22.1.2014)

Film ma bavil už od začiatku, mal dobrý spád a zimnú atmosféru čo ja zbožňujem. Potešilo ma príjemné obsadenie všetkých zúčastnených na čele s Ericom Banom, ktorému záporná úloha sedela náramne. Scenár nieje bohvieako našlapaný, ale to mi tak nevadilo, pretože sa neustále niečo dialo. Nenápadný film, ktorý si nezaslúži byť na odpis.(23.12.2012)

Je fakt obrovská škoda, že asi 70 z celkových 93 minut je nudná sračka a nebýt spanilé Olivie Wilde, asi bych to dávno vypnul. Naštěstí tu "hraje" a já jsem měl tak šanci vidět poměrně překvapivou a napínavou "hřebejkovskou" stolovou závěrečnou scénku, které oproti české režii dopadla o něco více americky (čti: prásk prásk,hajzle,chcípni,to máš za to) a celé to vytáhla aspoň na ten průměr...............moje hodnocení = 5,5 z 10.(20.9.2014)

• - Původní název filmu byl Blackbird a Kin. (R´Hell)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v meste Montreal a na ďalších miestach v kanadskej provincii Quebec. (MikaelSVK)

• - Olivia Wilde byla v průběhu natáčení scény, kde její postava téměř umrzne, skutečně pouze v minisukni. Tyto záběry vznikaly v Kanadě. (betyn)