Chladnokrevný

Deadfall

Krimi / Thriller / Drama

USA / Francie, 2012, 90 min

• Dale

Úvod vyzerá sľubne, no postupne sa to dostane do klasických koľají žánru a či už kladné alebo záporné postavy konajú až príliš predvídateľne, čo vyústi do typického B-čkového konca. Škoda toho hviezdneho obsadenia.(21.7.2015)

Dobrá atmosféra a parta charismatických herců.(6.9.2015)

Velmi semi to libilo konec bych trošičku protahl ale přesto vyborne, vyborne zimni prostředi prumerna akce, hlaška comi zustala v pameti :)(11.1.2013)

Čakala som biedu, a možno práve preto som bola milo prekvapená. Páčilo sa mi, počnúc muzikou ... http://www.youtube.com/watch?v=MGNM8qBFCGo ... a končiac hereckými výkonmi ... dej to malo dobrý, aj napriek niektorým prepísknutým momentom, obsadenie kvalitné, človek sa nestihne nudiť, Bana hral naozaj výborne, Wilde mám rada a Hunnam, kvôli ktorému som si film pozrela, je ten správny ochránca a za poslednú bitku by som mu dala kľudne aj tú zlatú medailu.(7.10.2013)

Vynikající kriminální thriller ze zimního americko-kanadského pohraničí od rakouského režiséra. A právě ta trochu atypická (neamerická) režie mě od začátku zaujala, hrálo se sice podle tradičních a celkem neoriginálních šablon, ale stále jsem měl pocit, že se film bežnému hollywoodskému průměru něčím vymyká. A navíc v něm účinkují zajímaví herci - Eric Bana jako lehce vyšinutý zabiják s morálními zásadami a s lehce incestními sklony (není divu), výborná byla Kate Mara jako milá policistka a submisivní dcera neurvalého a despotického otce-šerifa, a Sissy Spacek s Krisem Kristoffersonem tvoří zemitý a velmi sympatický starší manželský pár z odlehlého venkovského domu. Deadfall mě hodně bavil, ani chvíli jsem se nenudil a nenapadá mě momentálně nic, co bych mu chtěl vytknout. No, vlastně možná ten dokonalý make-up Olivie Wildeové v hospodě poté, co nejprve prožije těžkou autonehodu, pak stráví x hodin v blizardu a potom ještě absolvuje dlouhou jízdu v zapařeném autě.(12.5.2013)

• - Původní název filmu byl Blackbird a Kin. (R´Hell)

• - Olivia Wilde byla v průběhu natáčení scény, kde její postava téměř umrzne, skutečně pouze v minisukni. Tyto záběry vznikaly v Kanadě. (betyn)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v meste Montreal a na ďalších miestach v kanadskej provincii Quebec. (MikaelSVK)