Chladnokrevný

Chladnokrvný

Deadfall

Krimi / Thriller / Drama

USA / Francie, 2012, 90 min

Fargo ultralight bez konzervantů. On používá střelné zbraně, ona ty ženské (nejdřív manipulativně, poté upřímně) a pak už jen traumata, krev, sníh a dýňový koláč na Den díkuvzdání poutníků do Kanady.. Ruzowitzkeho vcelku interesantní zámořský debut by si zasloužil o jeden stupeň vyšší hodnocení, kdyby se vyvaroval šustění papíru v liniích rodinných vazeb (především šerif - dcera policistka) a šel více na dřeň osudovosti. Nicméně už jen kvůli obsazení stojí Deadfall za pozornost - pošuk Bana, dva staré revolvery (Kristofferson, Williams), či zaprášená Winchestrovka Spacek. A představa, jak rozehříváte pod pokrývkou lehce podchlazenou Olivii Wilde, taky není k zahození..(15.5.2013)

• Laxik

V mnoha ohledech dokonale průměrné. Sice je to slušný napínák, ale jediný, kdo si to aspoň trochu dává, je Bana. A i ten jede docela na jistotu. Vidím tam hromadu nevyužitého potenciálu a mám dojem, že se v tom někde skrývá mnohem temnější (incestem načuchlejší) psychologická verze, na kterou si tvůrci nakonec netroufli. Scénář tak ve výsledku spíš než tříchodové menu připomíná švédské stoly. Vyjedené švédské stoly plné oschlých roznípaných zbytků.(29.10.2017)

Není vůbec špatný pocit, připadat si jako jasnovidec, jen to bohužel neprospívá filmu, když po půl hodině víte přesně, jak bude vypadat závěrečná scéna a všechny ostatní věci víte minimálně 5 minut předem, než se stanou. Naštěstí Charlie je borec ze Sons (o Olivii není třeba mluvit), a tak jsem tomu dal šanci. Musím uznat, že to mělo povedený konec, to se poslední dobou jen tak nevidí a nevím o ničem, co by se mi na filmu nelíbilo, že bych kvůli tomu snižoval hodnocení, takže celkově jsem docela spokojený, hlavní důvod mého hodnocení je spíš v tom, že mi tam něco chybělo a že po celou dobu sledování jsem si připadal, jako když jsem ve třinácti koukal na nějaký běžný film na AXN (ne zas, že by jich tam nebylo dost luxusních). Když to ale beru jako film, od kterého jsem nic moc nečekal a vlastně jsem ani vůbec netušil, na co koukám, jsem dost spokojený.(25.11.2012)

• KOZEL84

Nejlepší je na tomhle samozřejmě Bana (vyměn' agenta nebo něco)-nejhorší samozřejmě kontraband (první kategorie) v podobě ''scénáře'' (dementní banda sexistických fízlů (to bylo i na mě moc) a můj favorit pětisekundový sex,který odstartuje ohromnou lásku-to byla romantika).To se pak na to zase může celé,celkem slušné,obsazení vyjebat a akorát to dá za pravdu všem,kterým se nelíbila ´Dáblova dílna (mě jo).A Hunnam sice vypadá jako Ledger,ale hraje jak Worthington.2aPůl jen za toho Banu.(1.12.2012)

"Deadfall" je thriller a já jsem hodně přemýšlel o tom, jestli dát recenzi na něj sem, do mého týdenního přehledu, anebo recenzovat film na Necronomiconu. Řekl jsem si, že podobných filmů, které jsou skutečně především akčními a dramatickými věcmi jsme měli na Necronomiconu dost a ještě dost jich bude. Na film "Deadfall" není nic až tak speciálního, i když je pravda, že to bylo snad poprvé, co jsem viděl Erica Banu hrát takovým způsobem, že se mi to i líbilo. Další herci jsou také výborní. Olivia Wilde má konečně roli, kde není jen za krásku, ale může trochu ukázat něco ze svého umění. Není toho moc, ale jde to. No a Sissy Spacek a Kris Kristofferson jsou stálice, které svým výkonem vždy potěší. Tihle všichni se sešli ve filmu, jehož motivy úplně nechápu. Je zde prostě dvojice vrahů a zlodějů, kteří se rozdělí, aby každý šel svým osudem. Ona najde možná něco víc, než hledala, ale co on? Je to nekompromisní zabiják. Dostane se ze všech malérů, které způsobí? Problém s filmem je v tom, že dokáže mít celkem dobrou atmosféru, když je Bana na scéně, ale jinak se snaží do příběhu dát prvky, které nějak nefungují. Láska mezi propuštěným vězněm a nalezenou ženou. Vztah syna k otci, osudy dalších postav, tohle je prostě tak nějak náplň navíc, která nepřinese pro příběh nic zásadního. Některé scény jsou skutečně dobré, ale jak říkám, musí být Bana na scéně, protože jeho vrahoun je vážně celkem podařený magor. Nijak speciální, nebude to nový Lecter, ale pro potřeby filmuje až nadprůměrný. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/tobruk-valcik-s-basirem-2-dny-v-new.html(4.3.2013)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v meste Montreal a na ďalších miestach v kanadskej provincii Quebec. (MikaelSVK)

• - Olivia Wilde byla v průběhu natáčení scény, kde její postava téměř umrzne, skutečně pouze v minisukni. Tyto záběry vznikaly v Kanadě. (betyn)

• - Původní název filmu byl Blackbird a Kin. (R´Hell)