Klasický western, kde se ale příliš dlouho nic neděje a řeší se charaktery cestujících, které jsou přitom jasné od jejich nástupu na scénu (opilec - dobrák, obchodník s whiskey - dobrák, vozka - hlupák, šerif - čestňák, John Wayne - John Wayne), nebo vztahy mezi nimi, které jsou nakonec víceméně nedůležité.. Vizuál je však krásný, Ford má základní westernové motivy formálně v malíku a přepadení dostavníku bandou Indiánů patří k jeho vůbec nejlepším fušérským kouskům. Bezpochyby zasloužená legenda, avšak jen pro specifický divácký okruh... 60%(1.2.2016)

Není to úplně takový ten klasický akční western nacpaný přestřelkami od začátku do konce. Spíš konverzačka několika lidí s různými motivy a charaktery během jejich společné cesty dostavníkem. To přepadení visí po celý film ve vzduchu atmosféra postupně houstne. Nicméně akce jako takové se dočkáme až zhruba v 70 minutě i když uznávám, že ta naháněčka mezi indiány a dostavníkem je luxusně natočená s několika parádními kaskadérskými výkony. Ne, že by mě ty kecy před tím úplně nebavili, ale díky bohu, že je na scéně John Wayne který svým charizma převyšuje všechny ostatní postavy které mi tak nějak byli ukradené. Samotné přepadení je vrcholem filmu. Konec mi přišel už trochu nudný a zbytečně natahovaný.65%(22.3.2016)

Klasický western, který vedle tradičního střetu bledých tváří s indiány nabízí náhled na dočasné soužití tak rozdílných charakterů, jako jsou ze zločinu neprávem obviňovaný Ringo Kid, z prostituce obviňovaná Dallas, věčně opilý doktor Boone, karbaník a gentleman Hatfield, manželka důstojníka Mallory, obchodník s alkoholem Peacock a podvodík Gatewood. Vše začíná v městečku Tonto, kde se mj. setkáme s pokryteckou morálkou Ligy pro právo a pořádek. Ostatně je více než symbolické, že tonto ve španělštině znamená hloupý, pošetilý, zpozdilý, šašek... Jde o velice podařenou westernovou road movie..:-)))(8.5.2006)

Ať už otevřete jakoukoliv publikaci o westernech, nebo libovolný katalog shrnující nejdůležitější filmy světové kinematografie, Stagecoach v něm najdete tučným písmem. Legendární Fordův western nelíčí Apače jako mírumilovný a spravedlivý národ, na to si divák musel počkat až do doby zfilmovaných Mayovek. Nelze mu upřít, že poněkud fádnímu ději navzdory je opravdu dobře natočený a proto ani přes absenci překotnějšího vývoje nenudí. Přesto v dnešní době již překonaný, a škatulka legendy nechť mu tedy zůstane už navždy.(25.10.2009)

• Hejtmy

{119/1001} Prototyp westernu, jak ho nesnáším. Dostavník, indiáni, šerif, ženy, John Wayne, přestřelky,... Přepadení skutečně je přelomovým westernem, protože na něj tematicky i formálně navázují téměř všechny slavné westerny 40. a 50. let, ale mě jako zapřísáhlého westernového odpůrce nijak nezaujal. 20%(21.11.2010)

• - John Ford točil tolik opakovaných záběrů, že si John Wayne ve scéně, v níž se utírá ručníkem, odřel obličej. (KIT.HL)

• - Kaskadér Yakima Canutt (zaskakoval Johna Waynea) je známy pre vynález (dnes už vo väčšine krajín ilegálnej) nástražnej šnúry "Running W", o ktorú sa kone potkýnali a lámali si nohy pre efekt záberu. Táto pasca bola použitá pri scéne, kedy kočiši za jazdy strieľali na skupinu útočiacich Indiánov, výsledkom čoho bolo nemálo mŕtvych koní pri natáčaní. (whack)

• - Americký filmový institut  v roce 2008 zařadil film do Top 10 na 9. místo v kategorii western. (TheDude)