Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. I přes stáří tohoto westernu jde o Fordův klenot - režií, výstavbou děje, vývojem různorodých charakterů lidí jedoucích v dostavníku, stupňováním napětí. Možná jde o černobílý fim (existuje v i v kolorované verzi), ale charaktery postav jsou celobarevné - z Waynova psance se stává hrdina, ze ctihodného bankéře zločinec, z Mitchellovy opilecké trosky moudrý a oslavovaný doktor, z děvky obětavá ošetřovatelka (C.Trevor), z Carradinova karbaníka gentleman,... Jen ti indiáni zůstávají jednobarevní, i když i to Ford ve svých pozdějších dílech změnil. A taky hudba hodně film dotváří, třeba jen zvukem polnice. Bojová scéna: http://www.dailymotion.com/video/xetxa6_stagecoach-john-ford-1939_shortfilms(29.3.2011)

Klasický western, kde se ale příliš dlouho nic neděje a řeší se charaktery cestujících, které jsou přitom jasné od jejich nástupu na scénu (opilec - dobrák, obchodník s whiskey - dobrák, vozka - hlupák, šerif - čestňák, John Wayne - John Wayne), nebo vztahy mezi nimi, které jsou nakonec víceméně nedůležité.. Vizuál je však krásný, Ford má základní westernové motivy formálně v malíku a přepadení dostavníku bandou Indiánů patří k jeho vůbec nejlepším fušérským kouskům. Bezpochyby zasloužená legenda, avšak jen pro specifický divácký okruh... 60%(1.2.2016)

Není to úplně takový ten klasický akční western nacpaný přestřelkami od začátku do konce. Spíš konverzačka několika lidí s různými motivy a charaktery během jejich společné cesty dostavníkem. To přepadení visí po celý film ve vzduchu atmosféra postupně houstne. Nicméně akce jako takové se dočkáme až zhruba v 70 minutě i když uznávám, že ta naháněčka mezi indiány a dostavníkem je luxusně natočená s několika parádními kaskadérskými výkony. Ne, že by mě ty kecy před tím úplně nebavili, ale díky bohu, že je na scéně John Wayne který svým charizma převyšuje všechny ostatní postavy které mi tak nějak byli ukradené. Samotné přepadení je vrcholem filmu. Konec mi přišel už trochu nudný a zbytečně natahovaný.65%(22.3.2016)

Dobře načrtnuté postavy. Bohužel zůstalo jen u toho načrtnutí, což by stačilo pro klasický „přestřelkový“ western či pro konverzační komedii, ale ne pro film založený právě na postavách a třenicemi mezi nimi. Veškerý vývoj charakterů je, zda to ten či onen (ne)přežije. Tempo tomu však nechybí, dobré obsazení také ne a tak je na škodu pouze linie s Waynem. Jednak zbytečně natahuje stopáž a navíc uvěřit Dukovi touhou na pomstu sžíraného desperáta s dobrým srdcem snad ani není v lidských silách; on je prostě v každé roli "pouze" John Wayne. Někam to sedne, sem ne.(28.12.2010)

Stagecoach je predpokladám najstarší western čo som videl, paradoxne ako prvý som videl jeho remake:) Aj tento originál je celkom svieže dielko, s prepracovanými postavami. Páčila sa mi postupná gradácia filmu, nasnímanie nájazdu apačov, aj cool záver. Každopádne Stagecoach oceňujem skôr pre jeho "historickú hodnotu", nejaké oslavné ódy si tentokrát ušetrím.(3.5.2010)

• - Náčelník John Velký Strom, který hraje indiánského zvěda, stál modelem pro americký pěticent s indiánský profilem z roku 1912. (StevenW.)

• - John Ford točil tolik opakovaných záběrů, že si John Wayne ve scéně, v níž se utírá ručníkem, odřel obličej. (KIT.HL)

• - O roli Ringo Kida přišel jeden z adeptů Bruce Cabot, ale získal dlouholetého kolegu a přítele Johna Wayna, který touto rolí nastartoval svou hvězdnou kariéru v Hollywoodu. (Roman.Ticka)