Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

Hpatrik

Těžko popsatelný "sci-fi" snímek, který zapůsobí hutnou atmosférou a opájí místy až fascinujícími, hypnotickými scénami, a poměrně detailní studií nahého těla Scarlett. Dění na plátně je tak nepředvídatelné, že nemáte tušení, co bláznivého/šokujícího/nepozemského se v následující vteřině může přihodit. Jak se mi to od začátku moc nezamlouvalo, tak jsem tomu přišel na chuť, a zdaleka ne kvůli Scarlett. PS:Mimochodem kolegyně mat.ilda to ve svém komentáři shrnula velmi vtipně. ()

Ondr@932

Celkem kvalitní art lahůdka, která srší sci-fi originalitou a to si cením. A navíc moje oblíbená herečka v hlavní roli, tak co víc si přát. 70% ()

FeiNike

Veeelmi tazke hodnotenie. Ten spravny creepiness factor tu rozhodne neabsentuje a zopar scen sa fakt zaryje az pod kozu ale ako celok pre mna skor sklamanie ako nadsenie. Analyza ludskej rasy cez mimozemsku optiku je genialny motiv ktory Glazer spracoval posobivo a sugestivne ale na moj vkus az prilis abstraktne. Pri citani knihy som ani raz nemal pocit ze sa nudim, pri sledovani filmu som sa s pribudajucim casom neubranil pocitu monotonnosti. Preto ma trochu mrzi ze sa tvorcovia nedrzali kniznej predlohy ktora tiez nie je nabita zbesilou akciou ale myslim ze obsahuje dostatok potencialu na to aby sa podla nej natocil film [minimalne] rovnako znepokojivy ale ovela zaujimavejsi ako tento. Na zaver pochvala za paradnu kameru a magneticku Scarlett v hlavnej ulohe. ()

KUFI

Silene rozvlacnej film s mistama uchazejici atmosferou u kteryho jsem opet nepochopil co to melo znamenat (motorkar wtf?). ()

pa3ce

1* za nahú Scarlett. Mohli byť dve, keby nie je trošku pri tele. Ale film veľmi zlý a hrozne nudný. Navyše som celý film nezistil, aký to má mať vlastne význam. Alebo som od tej nudy nedával pozor, neviem. Od tohto ruky preč. ()

miawallacova

Buď to bylo hodně špatné, nebo opravdu hodně dobré. Kdo ví? Absurdně dlouhé, nesmyslně otravné. Plusové body za hudbu, krajinu, nahou Scarlett a konec. Ovšem jinak to byla nuda. Na druhou stranu, alespoň člověk nesedí jen před filmem, ale během si dokonce stihne i umýt hlavu a uvařit oběd. ()

Pekisan

Najzaujmavejsi sa momentalne javi "oficialni text distributora", pretoze nic z toho z filmu vobec nevyplyva. Dokonca by podla mna mohli byt kludne aj nejaky druh mutantov. Vidite dobre, je tam mnozne cislo, lebo mutanto alienov je tam vseho vsudy dva. A tiez sa zda, ze dovod na unasanie chlapov a zien su minimalne dva, ale o tom nechcem. Pacilo sa mi to, lebo taketo nieco sa len tak nevidi. Veci, ktore tam boli boli casto velmi originalne, casto velmi neprijemne, bohuzial v jednom momente aj celkom nudne. Avsak artove filmy tak casto nepozeram a styl rozpravania napriek tomu, ze bol velmi pomaly (a tichy) mi velmi sedel. Tak sa dostavam k najmenej zaujmavej veci. Tym je lokalny majster fitnes Pomov a jeho trapny komentar o Scarlettinej postave. Borecek jeden, urcite dal plnych 5 hviezd poslednemu zaznamu Miss Universe. Vivat fake Hollywood. ()

Torpid

Když jsem viděl poslední Avengers, říkal jsem si, že by se Scarlett měla zase ztratit v překladu. Tenhle film točila mezi jednotlivými díly superhrdinské série, ale rozhodně to není, co jsem jí ve skutečnosti přál. Jde o silně divácky nevstřícnou záležitost, která sice zůstane v paměti a nevyšumí, ale taky dost nudí. Minutové záběry bez hudebního doprovodu na Scarlett sedící v dodávce nebo na ubíhající krajinu mi spíš přišly jako nezvládnuté ambice, než navození hlubokého uměleckého ponoru. Pokud se stane, že mne vyprávění nevtáhne natolik, že polovinu času přemýšlím o tvůrci, dávám maximálně 2*. Režiséra jsem tipoval na někoho, kdo pracuje v designu a ví prd o režii. Nakonec jsem si přečetl, že jde o slavného tvůrce reklam a videoklipů, co má za sebou dva průměrné celovečeráky. Jednu hvězdu přidávám za těch několik originálních scén s dokonalým vizuálem a asi za tu zásadní myšlenku, že člověk má pouze tři možnosti, jak se svým životem naložit. Buď se stát lovcem anebo loveným /nebo tohle rozhodnutí co nejdéle odkládat/. Doporučuju si předem nečíst anotaci /která je tady ve skutečnosti spoilerem ! / ani komentáře. Předem nic nevědět o ději je výhodou. ()

Rratinadress

Hutná a těžce stravitelná atmosféra. Do živýho masa řezající hudba. Pomalý, velmi pomalý tempo. Jako by člověk po lžičkách polykal asfalt. Velmi znepokojující až solidně depresivní. Pokud je člověk fandou dialogů, miluje akci, nesnese trpělivě sledovat téměř statický záběry, aniž by mu u toho začal krvácet mozek a nutně potřebuje znát odpovědi, tak ať se tomuhle filmu obloukem vyhne. Kdo se naopak rád nechává pomalu vizuálně trýznit, bude patrně nadšen. Do páté hvězdy tomu něco přece jen chybělo, ale i tak ve mně film zanechal slušně hlubokou stopu. Emoce ze mě vyždímal a dokonce se mi o něm i zdálo. ()

Perth

Snímek je hypnotickým dokumentem o povrchnosti vnímání krásy a opovrhování toho uvnitř. Výběr záběrů skotských plání, nasvícení scén a autentičnost kolemjdoucích dodávají filmu punc neskutečně působivého vizuálu a smyčce v hudebním doprovodu intenzivních scén se vám zaryjí pod kůži opravdu hodně hluboko. Škoda jen že stopáž by šla sestříhat na hodinku. ()

AngelG

Art filmy budou vždycky neskutečně nedoceněné. Lidé preferují mít vše přesně nalinkované od začátku do konce, nemít žádné nejistoty nebo neporozumění a nedej bože, že by se po nich chtělo přemýšlení anebo mít otevřenou mysl pro něco jiného.Cokoliv co se tedy vymyká zajetému stylu, bude vždy označované jako nesmysl bez myšlenky. Under the skin je naprosto dokonalý film po všech stránkách. Má to originální příběh, syrové zpracování, mrazivou a hnusnou atmosféru, skvělé herecké výkony (konečně byla pro mě Scarlett výrazná), skvělé efekty a NAPROSTO dokonalý soundtrack. Ale bohužel se tam nestřílelo každých 5 minut a nelítal tam žádný mamlas v elesťákách a vlnkou na čele, tak je to holt pro většinu blbost. :) ()

Vabr

Upřímně se tento film řadí mezi lepší A24 produkci. Má to překvapivě (nahou) Scarlett Johansson, takže jde vidět, že už do toho museli dat větší budget, má to zajímavé filmařské techniky (propustná podlaha, vyhledávání nových obětí, ,,sáček" ve vzduchu...) a i zajímavý námět, který ke konci parádně vygraduje a má i myšlenku - jsem to musel sledovat s otevřenou hubou. Jenom je škoda, že tak skvělý nápad zabíjí poněkud nudný průběh, který šlo rozhodně zlepšit a provést záživněji. Takhle to jsou pouze lepší 2*. Vyhodnocení: Určitě bych tento film nenazval erotickým 👙 na rozdíl od nějakých zdejších komentujících P.S. Námět mě natolik zaujal, že jsem si pořídil i knížku, jen šla opravdu těžko sehnat, musel jsem si ji doslova od někoho koupit, protože na žádném e-shopu nebyla, po přečtení napíšu edit ()

Razzor_82

"Jste pěkný chlap." Nahá Scarlett Johansson je asi největším lákadlem tohoto podivného film z pohledu mimozemské bytosti v ženském těle. Hudba mě šíleně deprimovala už od začátku. Na můj vkus hodně psychologicko-filozofické dílo bez  většího vysvětlení. Kryštof Hádek v menší roli pobavil.  4/10 ()

krumpy odpad!

Opravdu dlouho jsem neviděl takovou debilitu. Tento film mi nestojí ani za delší popis. Věřím, že takovéto filmy pouští v pekle před spaním. Už nikdy víc prosím! ()

Tamten odpad!

Film natočení jen proto, aby se Scarlett mohla svlékat. Nic neříkající děj, ve kterém se člověk nic nedozví, nekončící pomalé a nudné záběry a výsledné odhalení nulové. ()

Slimakovec odpad!

co to do hajzlu bylo? naštěstí maj přehrávače možnost posunu dopředu, takže jsem tuhle ultranudnou megasračku přeskákal docela rychle a zastavil se na částech, kde se Scarlett svlíkla. Kdyby nebyly tyhle části, tak to mám za sebou ještě rychlejc. A za tohle jako někdo platí, jo? ()