Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

s1r1us

Stojí a padá na Scarlett. Bizár emzácká kudlanka a její pasáci na mašinách. Rádoby-art atmoška staví na vyjevené bezbrannosti a nulových dialozích, dlouhém civění do mlhy či tmy a voyerském šmírování hlavní protagonistky. Kdyby hlavní roli hrála neznámá hvězdička, ztratilo by to patrně ten šokující náboj a neštěkl by po tom ani pes. A to přes ono hlubokomyslné filozofování a proměnu hlavní kudlanky. PS: ten Hádek tam byl jak pěst na voko. ()

Boris.

Další artová kravina. Tyhle filmy by měli mít nálepku s varovánim: "POZOR! během sledování můžete zažít pekelnou nudu." Aspoň že se dáj sledovat videa ve "zrychlenym" módu, takže sem film stihl za pětadvacet minut. Ale na druhou stranu si film zaslouží jednu hvězdičku že předvedl nahou Scarlett. ()

spacylemon

Jak by řekl Homer Simpson: "Nůůůůůda". A nezachrání to ani těch pár povedených bizarností (pes v oceánu, "sloní muž"), ani fakt, že jde o jediný film, ve kterém se Scarlett svlíkla... ()

m4xp4yn3

Under the Skin není podbízivým samoúčelně artovým filmem, ale schází mu síla. Místo aby pohltil, cítíte že se vás různými prostředky snaží zaujmout, jako student, který má talent a dobré nápady, ale ještě nemá dost zkušeností s médiem a vlastní rukopis. Film funguje, ale nabízí z mnohého trochu, namísto ucelené myšlenky a soustředěně pojatého námětu. Díky tomu zase nabízí interpretační svobodu. Mě z toho nejlépe vychází čtení, při kterém není obsazení jedné z nejslavnějších současných hereček pouze vábničkou pro diváka, ale dalším rozměrem filmu, díky kterému se divák stává součástí příběhu, dalším chudákem vlákaným do dodávky zábavního průmyslu, který korigují muži na motorkách. ()

kaza

NE! Nepředstavitelně nudný, rozvleklý, zbytečný, gigantický fail... Na slíbené mimozemské korporace sytící gurmány z vesmíru rovnou zapomeňte. Autor textu distributora si zřejmě šlehnul něco hodně kvalitního a rozproudilo mu to fantazii - bohužel tvůrci filmu už takové štěstí neměli. Jestli si říkáte, že stále zbývá Scarlett - pak ano, uvidíte ji stále dokola. ALE neodolatelně určitě nepůsobí, takto hnusně jste ji ještě neviděli, čestné pionýrské. K dobru jí přičtěme, že se tváří konstantně mimozemsky, což je asi nejvýraznější scifi prvek v celém díle. Na začátku jsem naivně doufal, že se něco začne dít a vůbec ještě netušil rozměry právě probíhajícího průseru... Ne, nic se dít nezačne a během téměř dvou hodin padne snad 30 vět. Vyhrává trvale monotónní, řídce pak dramatická hudba. Nuda vás bude krájet v každé minutě. Jste-li opravdu MOC stateční, dočkáte se zaslouženě ubohého závěru/nezávěru, který překvapí jedině tím, jak nečekaně je špatný. Taková debilita, eh! ()

RAFT

Jaj co to bylo za kravinu ,film sem chtěl zkouknout jenom, kvůli herečce Scarlett Johansson a ta snímek bohužel nezachrání. ()

mac000

Je pravda, že film může vyvolat velmi rozporuplné reakce u diváků.(kolik diváků bude chtít shlédnout film jenom pro nahotu hlavní protagonistky Scarlett Johanssonové ?). Film má v sobě cosi znepokojujícího a minimalistická hudba to jenom potvrzuje. Z filmu samotného si musí divák, neznalý literární předlohy, hodně domýšlet a rozhodně se např. nedozví, že na planetě, odkud žena pochází, je "lidské maso považováno za naprostou lahůdku" (viz text distributora). Tři a půl hvězdičky, z toho jedna za krásnou skotskou krajinu. ()

DavidWebb

Johanssonová bola na drogách keď podpisovala zmluvu na tento "film"?! Ja som sa na tento snímok fakt dlho tešil ale nevidieť to tak o nič neprídem. Nevadia mi "iné" filmy a nevadil mi ani jeden výraz na Scarlettinom xichte počas celého flicku - hrala mimozemšťanku, takže to malo svoj dôvod, ale niečo tak prázdne a nudné som už dlho nepozrel, čéče. Priznávam, že som tomu nevenoval 100%-nú pozornosť, ale mne v tom flicku nedávalo takmer nič zmysel, vôbec neviete čo (Scarlett) robí, ako to robí, ani prečo to robí. A kto do tyče bol ten chlap na motorke? Hudba nie je hypnotická ale otravná rovnako ako celý film, ktorý sa perfektne hodí ako tabletka na spanie. Ak niekto naozaj veľmi obdivuje Johanssonovú, pre toho môže byť určitou satisfakciou aspoň to, že sa tam ukáže úplne nahá. Pre mňa to však nie je nič, čo by robilo z tohto snímku niečo extra. Takže čo nám chcel vlastne rejža povedať? Že mimozemšťan strávi chvíľku medzi ľuďmi na Zemi a už získava emócie a začne sa z neho stávať človek? Neviem z toho ani prd. Veľmi pomalé, veľmi zvláštne, nelogické, proste akýsi prázdny obal. PS: Obsah od distribútora si vycucali odkiaľ, z penisu? ()

john.h

Podivnost. která se snaží bejt tak moc artově cool, že je to z toho znát a to je špatně. Asi nejlepší momenty jsou imploze týpka a konec. Je to taková evropská Lynchovina, která má ale do mistra hodně daleko. Zajímavostí je, že se ve filmu mluví jen minimálně. Kozy Scarlett zachraňují všechno a asi si to najde hodně diváků i kvůli tomu. ()

pekl

90%, téměř majstrštyk. Každopádně životní role Scarlett Johansson. Takhle důsledně minimalisticky natočené sci-fi se hned tak nevidí (možná http://www.csfd.cz/film/248829-moon/). Nezapomenutelná scéna zániku skotské rodiny na mořském pobřeží za asistence Kryštofa Hádka, jakožto Čecha (až takhle daleko šla režisérova důslednost), hledajícího vnitřní klid ve Skotsku. Kdo na to tomuhle Glazerovi mohl dát prachy? Je to něco mezi http://www.csfd.cz/film/16367-donnie-darko/ a http://www.csfd.cz/film/242060-vejdi-do-prazdna/. Myslím, že podobně jako režisér Donnieho Darka bude tenhle Glazer až do konce života přemýšlet, jak se mu mohlo něco takového povést... Bohužel ten minimalizmus je až za hranou - obsah filmu dle oficiálního textu distributora vám vlastně dojde, až si ho ex post přečtete (nebo jste předtím četli knížku). Ale jinak klobouk dolů, sci-fi efekty i hudba jsou naprosto skvělé, o nahaté Scarlett nemluvě. Asi si ještě zpětně přečtu tu knížku. Tak knížka přečtena a mohu potvrdit, že Glazer si nechal inspirovat jen opravdu volně... Nejlepší komentář - viz darkrobyk ()

Clark_Kent

Je to velmi dobrá sci-fi málokdo to umí natočit tak aby se tam přímočaře nezabíjelo. Zbytečně tam netekli proudy krve atd. Pomalý hopnotický a Scarlett je tam konečně naháááá. ()

darthhokro odpad!

Proboha co je to za srač...ku?! Šak je to nudné, jak hovno z nutrie! Čekal jsem něco ve stylu Vesmírných kanibalů a dostal, uspávající záběry na indyjány, důchodce a Havlova gumáka. Od odpadu to vážně nezachrání ani nahá Johanka :( ()

AndrewT

Je mi líto, ale nebudu tu ze sebe dělat nějakého profesionálního filmového kritika, kterej dá 5* jak je to skvělý a podobně jen, abych si honil triko a byl "frajer". Tohle je přesně uměleckej film podle věty: "Aby byl film umělecký, musí se lidem nelíbit." Pro ty ostatní, radši si pusťte něco jiného, protože překousnout se a dokoukat to je poměrně už počin. ()

neo250 odpad!

Ako naozaj? Tak tento film bol čistý pôrod. Zdĺhavé, nudné, nezaujímavé.... To Zdenek Troška natočí lepší film a to je už čo povedať. Film nezachránila ani nahá Scarlett, ktorá sa tam furt vyzliekala. Film som po hodine preklikal a ľutujem, že som to nespravil už skôr. Filmu by som dal 1* aj to za nahú Scarlett ale ani to nemôžem dať. Toto je žumpa nie odpad! ()

mimozakon

Celkovú podstatu príbehu som pochopil ať po prečítaní si obsahu to na webe. Mal som to mnohokrát chuť vypnúť ale predsa len som chcel zistiť, o čo tam vlastne ide. Už len kvôli Scarlett. Dá sa na ňu pozerať. Ako novopečeného majiteľa takého prcka, ako bol ten na pláži ma tá scéna straší a ešte asi dlho bude. Pred takým rokom by som nad scénov len mávol rukou. Kto má rovnako ako ja, pochopí. ()

Majzlík

U Zrození se Glazer evidentně dost krotil, ale i tam už jsem cejtil, že má v hlavě asi pořádnou bramboračku. V Under the Skin se evidentně přestal ovládat - prostě to asi muselo ven. Sledování tohohle divnofilmu je velice intenzivní a zároveň dost nepříjemný zážitek. Celou dobu jsem měl pocit, že se mi v hlavě napíná nějaká struna (psycho "hudba" dělala své) a já se pak potopim pod hladinu slizu, kde mě vymoštujou emzáci, stejně jako se to děje v tomhle psycho snímku. Pak jsou tu ale okamžiky světla (alespoň pro mužskou a lesbickou část populace), kdy se bohyně Scarlett svlíkne (jako fakt úplně! a dokonce opakovaně!!) a všechno je najednou takové ÓMM a vy si řeknete jen: "děkuji ti Bože, že jsem se toho dožil!" ()

Gertruda.W

Fascinující, uhrančivý, hypnotický. Vizuálně hudebně emocionální požitek. Prosím nezapojovat během sledování oblast rozumového a kritického myšlení. A už vůbec nečíst oficiální text distributora! ()