Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Thomick
  **

  Špetka Popelky, špetka Mrazíka, kopec severský ujetosti, složitých metafor, fatálně nekvalitního černýho humoru a koncentrovaný fantasmagorie = jedna dramatická "pohádka" s bisexuálem-krasobruslařem-nejlepšimhokejistouplanety, nesmyslnou líbačkou v průběhu hokejovýho zápasu, hrozivě překombinovanym závěrem a úchvatnou Aliciou. Právě ta, spolu se solidnim soundtrackem, nakonec zařizuje ony (celkem potupný) dvě hvězdičky. Tahle magie mě fakt neoslovila.(12.3.2013)

 • sulimo
  ****

  Zlatou rybku spláchnou do záchoda, vysněný princ je (asi) gay (což už mi přišlo trochu moc a trochu zbytečné, ale čert to vem), zlato ne a ne se objevit, kouzelný klíč vede do světa, kterej zas tak kouzelnej neni a není cesty zpět a chudá krásná dívka je ještě chudší, nešťastnější a osamělejší a osud ji (asi) donutí vraždit. Život neni pohádka, a to i když je tak vyprávěn, natočen a je zde pár dobrých jedinců s kouzelnými charaktery a dobrými úmysly, které jim ovšem štěstí nepřinesou. Atmosférická a docela krutá podívaná, kde si netroufnete odhadnout, co příjde v další minutě a rozhodně pak, jak to celé dopadne. Emocionálně vyčerpávající snímek pro svoji tragičnost, místy snad až moc, přesto ale výborný.(17.1.2012)

 • mirekem
  *****

  "První klíč odemyká štěstí. Druhý odemyká radost. Třetí odemyká lásku. Vím, kam patří ten čtvrtý. Je to klíč k nebeské bráně." Aneb když si myslíš, že jsi ve sračkách, zkoukni tento film a zjistíš, že nejsi. Jinak devátý viděný film s Alicií Vikander u mě tuto skvělou švédskou herečku posouvá definitivně do TOP 10.(30.8.2016)

 • ibeh
  ***

  Když někdo film popíše jako drama, tak bych byla ráda, aby tomuto popisu styl filmu odpovídal. Jenže tady se tak nestalo a jsem zklamaná. Žánrů se tam prolíná na jeden film až dost. Psycho, drama, melodrama, romantika, poetika, fantazy a v poslední fázi pro mě i komedie. Celkově pohádka pro dospělé a to není zrovna můj šálek kávy. První polovina mě okouzlila, krásné vodní fantazijní scény, dramatické zápletky. Druhá polovina se proměňovala, natahovala, byla polopatická a na konci z mého pohledu až směšná. Možná to chtělo více střihu. Ale abych nebyla nespravedlivá, hlavní představitelka Vikander byla výborná, nejlepší hokejista byl roztomilý, za první půlku 4*, za druhou 2*, celkově 55%.(18.2.2016)

 • claudel
  ***

  Velmi zvláštní film, povrchně by se to dalo smáznout komentářem typu - "další depka ze Švédska, jen trochu divná". Korunovační klenoty působí značně atypicky, u několika scén jsem si říkal, "to je šíleně ujeté, praštěné anebo je to pokus o netradiční pojetí magického realismu ve filmu". Filmu tak nelze upřít i jistá poetika, což se negativně projevuje ve scénáři, v příběhu, který je někdy až fantaskní. Největší plus? Alicia, bez diskuse, na tu se dá dívat kdykoli v čemkoli.(11.8.2016)

 • - Název filmu pochází ze starého švédského přísloví určeného těm, kteří nějakým způsobem vyčnívají, ostatními jsou považováni za podivíny. (ellegrey)

 • - Natáčení filmu probíhalo v Litvě. (skudiblik)

 • - Švédská televize vysílala rozšířenou verzi jako tříhodinový televizní seriál. (skudiblik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace