Chapter 65 (S05E13) (epizoda)

Drama

USA, 2017, 56 min

 • 0verseer
  *****

  ”Gore Vidal once wrote that power is an end to itself, and the instinctive urge to prevail the most important single human trait. I've always told myself that everything I did was for her. But maybe it wasn't. Maybe I love power more.” Áno je to fikcia, áno je to už menej uveriteľná fikcia ako predtým, ale čert to ber. Na posledné diely piatého ročníka House of Cards sa konečne po vlažnom úvode pozeralo tak dobre ako na predchádzajúce série. Je pravda, že tvorcovia viac riskujú a vzdiaľujú sa realite čím ďalej tým viac, ale po toľkých epizódach je to zrejme jediný spôsob ako pridať seriálu šťavu, ktorú začínal postupne strácať.(4.11.2017)

 • castor
  ****

  Politika je špinavá díra, kdy jeden den do ní někoho strčíme a další zase kvůli spojenectví vytáhneme. Očekával jsem pořádný steak a nikoliv veganské tofu. Celkově jsme tak zůstali někde na půli cesty. Nebudu přeci cpát pět hvězd za několik vteřin trvající skvostnou scénu.. Frank si pěkně pozvolna chystá půdu, aby mohl mrazivě zaskočit a udeřit. Vůbec nedokážu říct, zda se mi vyvrcholení v podobě posledních dvou dílů zamlouvalo. Ano, nepostrádaly to, co by divák od konce páté série očekával: napětí, dravost, skvostné herecké výkony, peprné dialogy, zvraty. Jenže právě zvraty už natolik zamotávají jednotlivé role zúčastněných, že se nad jejich věrohodností povážlivě třese zem. A to i přesto, že víme, že celou dobu sledujeme jednu výborně napsanou a zrežírovanou politickou pohádku. Pravidla stranou. Nicméně lepší než mdlá třetí série.(22.7.2017)

 • strom-z
  *

  TRAGÉDIE. Je mi líto, ale Forman21 to sepsal tak dobře, že kopíruju: "Aha. Takže Frank na sebe velmi komplikovanou cestou všechno práskne, dobrovolně rezignuje a doufá v milost od Claire, a to všechno proto, aby konečně získal tu "skutečnou" moc?? Tady to scénáristé ve snaze za každou cenu překvapit diváka ostudně překombinovali a spláchli tím do té chvíle skvělý seriál do kanálu. A nesmyslné postrčení ministryně ze schodů (s velmi nejistým a dosud neodhaleným výsledkem) tomu celému zpětně dává šaškovskou korunu." Ach bože. Pátá série mi dlouho přišla dost slušná, ale ve 2 posledních dílech se ten domeček z karet dokonale sesypal. Fantasmagorie na entou, strčení ministryně ze schodů absolutně nedávalo smysl a tím to jen začalo, z Claire se stalo už jen absolutní monstrum, kterýmu ale bohužel už člověk absolutně nevěří, protože to prostě psychologicky absolutně nedává smysl. Zabije svýho milence, zbaví se svýho manžela... a to všechno PROČ? Ještě tou poslední banálně feministickou větou se proměnila v dokonale sebeparodickýho robota sebe samý. Mimo jiné jsem čim dál hůř snášel teatrální Dougův pološepot a Frankovy strašně na-efekt projevy, který při bližšim ohledání haprujou podobně jako nesmyslnej projekt "America Works".... aneb House of Cards se tváří chvílema strašně vybroušeně, ale občas je to jen děsně pitomý.(18.7.2018)

 • Forman21
  **

  Aha. Takže Frank na sebe velmi komplikovanou cestou všechno práskne, dobrovolně rezignuje a doufá v milost od Claire, a to všechno proto, aby konečně získal tu "skutečnou" moc?? Tady to scénáristé ve snaze za každou cenu překvapit diváka ostudně překombinovali a spláchli tím do té chvíle skvělý seriál do kanálu. A nesmyslné postrčení ministryně ze schodů (s velmi nejistým a dosud neodhaleným výsledkem) tomu celému zpětně dává šaškovskou korunu. Škoda.(2.10.2017)

 • Necrotongue
  ****

  Po závěrečné epizodě páté sezóny jsem měl smíšené pocity. Některé scény mě nadchly (mrazivý závěr s Claire, prezentace Frankovy vize), ale viděl jsem i mnoho překombinovaných záležitostí a v podstatě šlo asi o to, aby byl Kevin Spacey dostatečně upozaděn, když je to takový hrozný, neusvědčený zločinec a aby se tak usnadnilo jeho odejití ze seriálu.(7.5.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace