Erika je úspěšná kadeřnice, která právě oslavila 44. narozeniny. Erika má kariéru a vypadá dobře, ale i tak jí v životě chybí muž. Ve svém okolí má ale hned několik dobrých přátel: Alice je její švagrová a nejlepší kamarádka, Viktor je manžel, se kterým už 10 let nežije, ale mají skvělý vztah, a další důležitou osobou je Richard, její homosexuální kamarád. Erika také tráví hodně času se svojí matkou. Erika si uvědomila, že by se ráda stala matkou, a protože ve svém životě nemá žádného muže, poprosila Richarda o jeho sperma. Richardovi trvalo dlouho, než si to promyslel, ale jí o Vánocích řekl, že souhlasí. S dárcovstvím souhlasil i Lumír, což je Richardův přítel. Lumír se s Richardem seznámil díky Erice, která ho dostala jako dárek k narozeninám od svojí matky. Lumír měl udělat Erice narozeninový striptýz. Když Erika řeší svoje budoucí mateřství, začne Alice řešit objevení syna, kterého se v pubertě vzdala. Adam našel Alici a začali se scházet. Adam měl dokonce dorazit na Vánoce, ale na poslední chvíli změnil plány, což Alici ranilo. Eriku trápí, že je Alice smutná, takže na Štědrý večer vyrazí do baru, kde Adam pracuje, a začne se s ním bavit. Erika si nakonec vezme Adama k sobě domů, ale on to pochopí tak, že s ním chce spát. Erika na něj ale vybalí to, že ranil Alici, a celý večer skončí fiaskem. Adam odchází velmi naštvaný. Erika se tím ale moc netrápí a začíná s Richardem plánovat jejich umělé oplodnění. Po několika dnech se ale Adam objeví u Eriky v práci a uznává, že udělal chybu a že Erika měla pravdu. Adam a Alice se tedy znovu schází. Erika má radost. Když má Erika první ovulaci, přijde k ní Richard, aby se pokusili o první oplodnění. Richardovi chvíli trvá, než se uvolní, aby mohl masturbovat, ale pak se vše podaří. Příjemný a nadějný večer pokazí hádka Eriky s její matkou. Matka Eriky nedokáže pochopit, proč chce Erika vychovávat dítě sama a navíc ji štve, že použije sperma od gaye. Hádka je to skutečně velká. Erice ten večer od pláče pomůže jen to, že se u ní objeví Adam, se kterým se tu noc dá dohromady. Erika spí s Adamem a s Richardem se snaží otěhotnět. Alice o Adamovi a Erice nic neví, a když se u Eriky náhodou objeví, Erika Adama schová a zapře ho. Adam je velmi naštvaný. Brzy po této události slaví dcera Alice narozeniny a Adam se na oslavě baví s jinou slečnou. Nakonec tam ale přeci jen nejvíc času tráví s Erikou... (TV Prima)

Matulla

Tento film nemůžu srovnávat s předchozími snímky Alice Nellis, jelikož je to můj první film od této režisérky. A abych se přiznala, moc nechápu ty negativní ohlasy. Já se bavila od začátku až do konce a musím přiznat, že nejlepší dvojka, co podle mě vyzdvihla tuto komedii byla Ivana Chýlková - Ondřej Sokol. Některé hlášky, co ve filmu zazněly mi ještě dlouho utkví v paměti :-) . Já jsem spokojená. ()

catch66

Odpočinkový film, který můžu doporučit jako dobrou volbu pro odpoledne s kamarádkami. Z kina odejdete dobře naladěné s lehkým úsměvem. Žádný hlubší dojem ve vás film zřejmě nezanechá a za měsíc už si budete jen matně pamatovat jeho děj. Přesto mu dávám čtyři hvězdy především za herecký výkon Ondřeje Sokola, jehož balanc lehce za hranou karikatury mě dokázal bavit od začátku až do konce. A i odpočinkových filmů je někdy třeba. ()

Lubos N.

Musím se přiznat, že jsem od režisérky čekal trochu té zvláštní úsměvné nahořklé poetiky jako byla např. ve Výletu, ale v tomto filmu jsem ji hledal marně. Nechci ovšem srovnávat a porovnávat a analyzovat kariéru Alice Nellis... Spíš než celý film a jeho ústřední motiv mi přišly vtipné některé hlášky a situace. Naopak některé "podzápletky" bych asi vypustil úplně. Film se mi líbil, nepůsobil křečovitě ani trapně, jak se někdy u komedií stává. Myslím, že lví podíl na tom mají herci. Ivana Chýlková sice chvilkami jakoby "přehrávala", ale bavilo mě se na ni dívat. Příjemně překvapil Vojta Kotek. ()

dosak

Čekal jsem vtip, nějaký trochu originální příběh a slušné herecké výkony. Kromě Chýlkové a Kotka jsem se ničeho nedočkal, humor dost ubohý a příběh jakbysmet. ()

madline24

Po dlouhé době jsem se dobře zasmála. Film není žádný zázrak, kvalit mého oblíbeného Výletu nedosahuje ani omylem, ale je tak nějak ze života a i když některé pasáže jsou nudné, některé jsou zase opravdu vtipné, takže výsledek je příjemně koukatelný. Ještě lepší by to tedy bylo, kdyby se Alice Nellis naučila pracovat s product placementem, protože to jí opravdu nejde a narážky na Max Maru už byly dost směšné. Velké plus filmu patří také za čtveřici Chýlková- Sokol - Kronerová - Bydžovská, skvělí jako vždy. ()

Bajucha

Alice Nellis se zařadila mezí mé oblíbence především díky tomu, že se nebojí vyzdvihnout problémy moderní doby a myslím si, že tento film o jednom z nich je. Excelující Ivana Chýlková, která mimochodem snad ani nestárne a jestli ano, tak leda do krásy, je v podání Eriky ztvárněním problému mnohých moderních žen po čtyřicítce. Má nádherný byt, skvělou kariéru a zdá se tak, že jí v životě vlastně nic nechybí, zdání ovšem klame. Její biologické hodiny tikají a ona má pocit, že se za chvíli zastaví úplně. I přes slova své maminky, že ona je vlastně šťastná a že jí nemůže nic chybět, se rozhodne celou situaci vyřešit po svém. Možná se může zdát, že řešení, které našla je více než nemožné, praštěné či pro většinu společnosti nechutné, ale v tom je dle mého vyjádřena ta naprostá beznaděj, které propadá. Výkon Ondřeje Sokola jako Richarda je více než přesvědčivý, myslím, že se do své role vžil vskutku výborně a společně se Zuzanou Bydžovskou a Zuzanou Kronelovou je to bezesporu kvalitně obsazený film. Protipólem je tu mladý Vojta Kotek, který dodává celému filmu ještě více na absurditě a přesně v tuto chvíli se tu objeví momenty, kdy si může divák říct, bože ona už se snad vážně úplně zbláznila, to už je vrchol...ano, je to vrchol dnešní doby. Na závěr bych chtěla říct, že se mi tento film líbil, nebyl sice excelentní, sem tam by se tam pár momentů, které by tam být nemusely, našlo, ale já se bavila a to vesměs po celou dobu filmu a ještě k tomu všemu mě tento film donutil zamyslet se nad takovou to situací, která se ženě určitě snadno může přihodit. Nechci mužům nějak křivdit, ale asi málo z nich dokáže pochopit její počínání, neboť si ani při nejlepší vůli nedokáží představit, co se ženou dokážou udělat hormony, myslím, že i mnohým ženám to dělá problémy. Nezbývá nic jiného než říct, jděte, koukněte a zhodnoťte podle sebe, určitě to ale není film, který by za to nestál. Když už nic jiného, tak se snad aspoň trošku zasmějete. ()

Idzej

Nejsem filmová kritička, jsem ženská, co se přišla do kina pobavit a odreagovat. Povedlo se :-) Bavila jsem se já i manžel a evidentně i všichni ostatní v sále :-) Herecký výkon Ivany Chýlkové excelentní jako vždy, Ondřej Sokol byl také výborný....Závěrečná scéna s černým humorem zvláštní, možná trochu morbidní, nicméně působivá. ()

matej__

Zo začiatky mi tento film pripomenul Briget Jonesovú, (hlavne s tým svetríkom) ale potom sa film dejovo uberal úplne iným tempom a inými zápletkami, ale bavil som sa a povedal som si aký vie byť osud krutý. Čo sa týka réžie tak chválim, pretože na tento film som išiel s veľkou nechuťou, keďže ja české komédie nemusím a Nellis mi až tak známa nebola. Keďže divadelnú hru, na motív ktorého bolo vytvorené toto dielko absolútne nepoznám, beriem tento filmársky počin ako príjemnú oddychovku, ktorá určite pobaví ale ničím Vás nenadchne. ()

Abigail

Nellis bohužel předčila všechna očekávání, a to směrem dolů. Ke konci už to nebylo ani ke koukání, ta hvězda je za Chýlkovou a Kronerovou, u těch to místy bylo i zábavný. Možná by to bylo lepší (a reálnější), kdyby to dítě neměla - pak by se to dalo nasměrovat jinam - a nebo vůbec nenatočit. To druhý by myslím bylo skoro lepší. Vyhozený prachy. ()

Yekkal

Tušil jsem že bude snaha se přiblížit k Vejdělkovým ŽenámΜžům v čemsi ale že to bude tak slabý kus u kterého se téměř nezasměju a ty pointy které Nellis dělají filmy jsou tak očekávané až se mi nechce věřit. Snad se pro příště Alice a její tým polepší;-) ()

gorobily.pes

Nějakým záhadným způsobem se mi během filmu podařilo vypnout kritickou část svého mozku a musím říct, že jsem si promítání docela užil. Vtipy fungovaly, pointy byly přítomny a zrychlující se střídání jednotlivých "významných dnů" signalizovalo, že se blíží konec, takže jsem neměl potřebu koukat na hodinky. Příběh je takový, jako by tvůrci pořadu Nahá jsi krásná a Jak se staví sen dostali do pořadu pár minut navíc a tedy v rychlosti spíchli nějaký ten příběh. Tudíž hlavní hrdinka (mimochodem dobře hrající, bohužel už hůře vypadající Chýlková) žije ve vystajlovaném bytě s tapetami s kytičkou, chodí do "cool" klubu a dokonce má show, ve které mění normální lidi na ošklivé a pak na cool a vystajlované a má ty v této branži správně orientované kamarády. Což v tomto případě nutně nemusí znamenat nudu. Za mě teda dobrý. Takže za tři. ()

motoe

chvílemi dost nudný film. možná, kdybych byl 40ti letá ženská, tak by se mi to líbilo více. škoda peněz za kino. skvělý sokol a chýlkova. ()

la fiera

Dobrý film, který mě docela pobavil a předčil má očekávání.Chýlková byla prostě skvělá. Ale co mi trošku kazilo dojem byla ta rádoby "světovost" českého filmu. Když už tak všude nebo nikde a ne tak napůl. ()

jendajan

Když se na sebe vrhli Kotek s Chýlkovou, byl jsem z toho trošku rozpačitej, přeci jenom je mezi nimi až moc znatelný věkový rozdíl a působí to dle mého názoru "divně", ale jinak moc fajn film. Vojta Kotek předvedl velmi slušný herecký výkon a Klepl docela taky, pohodová komedie, dávám 70%. ()

EdnaBedna

Lehká vtipná komedie, nebuďme zbytečně přísní! :-) Ivana Chýlková je v této roli výborná a Ondra Sokol je k sežrání, zejména v tom růžovém svetru. ()