House of My Father

Casa de mi Padre

Casa de mi Padre

Komedie

USA, 2012, 84 min

Bohužiaľ jeden z filmov, kde genialita traileru ďaleko predčí film samotný. Casa de mi Padre je bezpochyby zaujímavá komédia, bohužiaľ až príliš hrá na formálnu stránku a sústredí sa na inside jokes hispánskej komunity, resp. mexickej filmografie. Will Ferrell je ale ako vždy geniálny a smiech jeho a jeho parťákov pekelne nákazlivý!(6.8.2012)

Ne úplně dotažená, ale i tak hodně povedená parodie na španělsko / mexickou filmografii. Pro spoustu lidí se obávám, že to bude hodně těžko snesitelné, je to absolutně odlišný styl humoru a pro neznalé paradovaného stylu na tom asi nebude zhola nic vtipného. Palec nahoru pro Ferrellovu odvahu vše odehrát a odzpívat ve španělštině! Je to borec.(10.2.2013)

:)))) Dokonale polarizujúci film, buď - alebo, také mám rád! Ja som sa bavil poriadne, hoci viem pochopiť všetky tie odpady a nízke hodnotenia. Casa de mi Padre je výbornou paródiou, ktorá sa tvári ako "seriózny" film. Oceňujem nápad, invenciu v scénach, "strihoch", réžii a všetky tie ostatné zhovadilé propriety mexických alebo celkovo latinskoamerických telenoviel a zlých filmov. Herci si ten film museli užiť a ja som si to užil s nimi. Mimochodom jeden z tých filmov, kde ani Will Ferrell nevadí, priam naopak, svojim tupým ksichtom a nulovým herectvom sem geniálne zapadol...(16.1.2013)

• Segrestor

Jak moc rád bych filmu namazal těch několik pár hvězdiček, už jen proto, že obsahuje všechny ingredience, které mám rád. Však spojením těchto ingrediencí vznikl dokonalý paskvil, který může bavit snad jen už úplně zfanatizované mexikofily, kterým rozhodně nejsem. A co by na to řekl Radek John? Nápad dobrej, provedení špatný. Jeden vtípek se povedl (nenápadné detaily, které záměrně film kazí - kulisy, Ferrellovo balení cigaret apod.), za tu jednu hvězdičku snad stojí, ale slátanina, která si chvíli hraje na Zuckerovo/Abrahamsové gagy, chvíli opisuje z Rodrigueze a chvíli bičuje jakýsi telenovelský styl, který je mi celkem neznámý, je rovna čistému poctivému filmovému odpadu. Po delší odmlce komika Ferrella jsem nyní čekal mnohem víc. V podstatě jsem mohl čekat nějakou blbost, ale tohle je, i na lopatu jakou jsem já, až příliš.(18.7.2012)

Krásně upřímná pocta mexické kinematografii, která velmi často předvádí skutečně precizní filmařinu a zároveń glosuje na několika úrovních. Škoda jen, že bonmoty na adresu technických nedostatků jsou možná až příliš doslovné a tedy ne tak elegantní, jako třeba v Black Dynamite... Gael Gariía Bernal je tu Oscarový..(26.8.2012)

• - Měsíc pracoval Will Ferrell se svým asistentem na překladu scénáře z angličtiny do španělštiny. Během natáčení pak údajně použil pouze jedinkrát karty s nápovědou a taktéž nemusel žádné repliky předabovat. (Brousitch)