Půvabná policistka ovládající bojová umění Michelle (Yeoh), tvrdý mlčenlivý ex-policajt Peter (Sanada) a lehkomyslný letecký detektiv Michael (Wong) se neznali, dokud náhodou společnými silami nepřekazili pokus o osvobození mafiána, letícího k soudu stejným letadlem jako oni. Zabitý mafián a jeho kumpán ale mají na zemi další dva nebezpečné komplice, kteří jsou rozhodnutí kamarády za každou cenu pomstít... První díl po ULTRA FORCE druhé vlajkové série Intersonicu. (choze)

drankeryth

Dalsi z mnohych akcnych serii od hongkongskych tvorcov, ktore som hltal, ked som este bol teenager:) Tento film patril medzi moje prve filmy na videokazetach a teraz po dlhej dobe som si to zopakoval znova a pozrel to. Teraz sa mi to zda take obycajne, nie moc vytrcajuce nad priemerom. Film je brany vaznym sposobom a ani komedialne prvky sa tu neukazuju, ako som mal moznost vidiet v inych filmoch. Ked tak premyslam, jedna komedialna nepatrnost sa tam predsa objavila, ale v podani takeho cierneho humoru pri prestrelke v bare, ked jeden typek zahlasil, ze pomoze jednemu zranenemu a vzapati na to schytal par nabojov do tela:) Pocas filmu sa aj strhla bitka na sposob texaskeho masakru, kde priestor dostala motorova pila. Skoda, ze sa jej nepodarilo urobit zarez do tela:) Velmi komicke vyzeral ten zaverecny boj, kde sa objavilo to obrnene vozidlo vypadajuc, ako nejaky hybrid poskladany do detskeho vzhladu. Vsetko to do seba dobre zapasovalo a film mi ubehol rychlo ani som sa nenazdal. ()

Shit

Naprostá akční nálož, od začátku do konce to je samá honička, bitky v pěkný a tvrdý choreografii a doslova destruktinví přestřelky, navíc příběh sice neni zrovna složitej a ani chytrej, ale místa mezi akcí rozhodně vyplňuje nenudícím způsobem, což je u takovýhle akční řežby naprosto dostačující a zbytek zábavy pak už obstará Michelle Yeoh v super formě a její dva kamarádi vs. válečný veteráni a že je to zábava víc než parádní, to je snad jasný ()

EdaS

Royal Warriors (nebo In the Line of Duty, resp. u nás Red Force) je výborný akčňák (naštěstí skoro bez "humoru"), který mě strhnul jako poslední dobou v tomto žánru máloco. Michelle Yeoh doslova září, akce samotná je lahůdková a je jí spousta (mými favority je brutální přestřelka v restauraci a souboj s motorovou pilou), dokonce funguje i ta melodramatická linie. Závěr s vykopáváním rakve a opancéřovaným autem vypadá sice jako z trochu jiného filmu, ale to je mi fuk. **** 1/2 ()

Lacike

Prvy diel serie v ktorej jednotlive diely na seba vôbec nenadväzuju a tento diel napriklad vznikol neskôr ako dvojka. Ale D&B Films pripadalo asi vyhodne rozpredat niekolko stylovo podobnych filmov v jednom baliku a tak môzete najst tieto filmy v kolekcii pod rôznymi nazvami. Od Ultra Force, In The Line Of Duty po nazov Red Force, ktory pouzil u nas Intersonic. Cesky dabing je otrasny a odporucam sa mu vyhnut. Ja som zvyknuty na SK dabing, ktory aj ked obsahuje len par daberov, tak sa vydaril. Ale ten aj tak lahko nezozeniete, takze odporucam film v originale. Vzdycky som mal radsej parne diely tejto serie, ktore boli ladene komedialnejsie. Z neparnych temnejsie ladenych som mal najradsej prave tento. A po rokoch som si ho uzil snad este viac ako volakedy. Ziadne otravne triky, ktore znizuju pôsobivost akcnych scen ale pekne natvrdo poctiva kaskaderska robota. A neraz sa paradne predvedu aj samotne hlavne hviezdy. Ci uz v bitkach alebo pri vybuchoch v ich tesnej blizkosti. Asi jedinou slabsou strankou môze byt jednoduchy pribeh s obohratymi klise. Ale je to vyse 30 rokov stary film, tak by sa na to mal brat ohlad. Mne sa napriek tomu tento pribeh o pomste na druhu paci. A sedi mi aj klasicky HK styl vypjatymi dramatickymi scenymi, ktore sa obcas striedaju s komedialnymi. Ale humoru je v tomto diely pomenej, tak by to mohli rozdychat aj ludia bez zmyslu pre HK humor. Film ma skvele herecke obsadenie. Na strane kladnych postav nastupuju nove hviezdy: sexy Michelle Yeoh, zabavne otravny Michael Wong a mladucky postupne neskutocne nasraty Hiroyuki Sanada. Na strane zaporakov su zase zase veterani z kung-fu filmov zo sedemdesiatych rokov na cele s neskutocne slizkym Bai Yingom ako finalnym clenom gangu. Z odstupom casu ma potesilo v rôznych malych ulohach mnozstvo buducich hviezd a povedomych xichtov, ktore som si predtym nevsimol. Ja sa nenudim ani pri neakcnych scenach, ale tie akcne su prva liga. Nečudo kedze ich mali na starosti clenovia kaskaderskeho timu Sammo Hunga. Uzijeme si riadne pestru akciu. Pôsobivu nahanacku v ktorej auta robia kotrmelce jak v najlepsich flakoch od PM Entertainment. Obrovsku prestrelku v bare s mnozstvom nevinnych mrtvych za ktoru by sa nehanbil ani John Woo. Niekolko neskutocne nebezpenych vybuchov. Hlavnym lakadlom tejto serie su ale bitky. Choreografia je spickova, dynamicka, chvaty pôsobia kontaktne a drsne. Castokrat su bitky zakoncene poradne bolestivym padom o cokolvek co je po ruke. Snad ani nemusim spominat, ze dokonala prehladnost bola v tej dobe samozrejmostou. Z akcie ma najviac bavi uvod v lietadle, obrovska prestrelka v bare a skvele finale v ktorom Michelle Yeoh a Bai Ying blbnu s motorovou pilou. Vyraznym aspektom tejto serie je aj hudba. Kto raz pocul hlavny motiv, tak ho urcite nezabudne okrem ineho aj preto, ze bol pouzity vo viacerych filmoch z produkcie D&B Films. Ale je fakt vydareny a skvele podtrhuju emocie. Vlastne ma nenapada nic co by som na filme zlepsil. Ja by som snad predsalen rad prijal väcsiu porciu humoru, takze preto nedam plny pocet, ale len silnych 9/10. () (méně) (více)

Pecival

Poctivá osmdesátková béčková akce, nadopovaná pravým synťákovým soundtrackem. Michelle Yeoh sice žádná oslnivá kráska nebyla - ikdyž proti takové Cynthii je to pořád o poznání lepší, ale docela jí to kopalo a to se počítá a navíc Hiroyuki Sanada byl sympaťák. Z první hodky jsem byl hodně nadšen, pak byla poněkud hlušší melo-dramatická pasáž, která (ač překvapivá) mě zrovna moc neoslovila, ale netrvala zase tak dlouho, aby nějak radikálně změnila můj pohled na film. ()