Red Force

Royal Warriors

Police Assassin

Akční / Drama

Hong Kong, 1986, 96 min

U nás na VHS vyšel film pod názvem Red Force: Při výkonu služby. Nebezpečný vrah přepravovaný letadlem do věznice chce uniknout, ale je zlikvidován i s komplicem. Jeho přítel profesionální zabiják za tento čin přísahá hongkongské policii pomstu.....takže tři policisté (vynikající Yeoh, Wong, Sanada) budou mít plné ruce práce. - vynikající akční (komická i smutná) záležitost, nářez!(26.9.2005)

Royal Warriors (nebo In the Line of Duty, resp. u nás Red Force) je výborný akčňák (naštěstí skoro bez "humoru"), který mě strhnul jako poslední dobou v tomto žánru máloco. Michelle Yeoh doslova září, akce samotná je lahůdková a je jí spousta (mými favority je brutální přestřelka v restauraci a souboj s motorovou pilou), dokonce funguje i ta melodramatická linie. Závěr s vykopáváním rakve a opancéřovaným autem vypadá sice jako z trochu jiného filmu, ale to je mi fuk. **** 1/2(12.5.2007)

Je mi zase deset, kdy táta nosil z půjčoven VHSky od Intersonicu. Nepřemýšlím nad tím, že to má otřesný dabing, místo toho hltám jednu akční scénu za druhou. Starý dobrý Hong Kong a filmy jako Red Force mě trvale poznamenaly v tom, že budu vždy upřednostňovat ručně provedenou akci pomocí střelného prachu a všehoschopných kaskadérů. Drsná akce, při které to odnese i pěkná řádka nevinných obětí. Hollywoode sorry, ale na tohle tys nikdy neměl koule... nostalgických 90%.(25.7.2009)

• brutale

Choreografia bojových scén výborná(nemám na mysli zrýchlené zábery áut a niektoré nezmyselné výbuchy). Oceňujem kvalitu kaskadérskych kúskov, (resp. žiadne modré plátno ako dnes...)! Bohužiaľ to je celé pozitívum filmu. Herecké výkony a dialógy postáv, sú nad mieru komické. Dúfam, že mi fandovia, čo film videli v detstve odpusita...(30.4.2008)

Prvy diel serie v ktorej jednotlive diely na seba vôbec nenadväzuju a tento diel napriklad vznikol neskôr ako dvojka. Ale D&B Films pripadalo asi vyhodne rozpredat niekolko stylovo podobnych filmov v jednom baliku a tak môzete najst tieto filmy v kolekcii pod rôznymi nazvami. Od Ultra Force, In The Line Of Duty po nazov Red Force, ktory pouzil u nas Intersonic. Cesky dabing je otrasny a odporucam sa mu vyhnut. Ja som zvyknuty na SK dabing, ktory aj ked obsahuje len par daberov, tak sa vydaril. Ale ten aj tak lahko nezozeniete, takze odporucam film v originale. Vzdycky som mal radsej parne diely tejto serie, ktore boli ladene komedialnejsie. Z neparnych temnejsie ladenych som mal najradsej prave tento. A po rokoch som si ho uzil snad este viac ako volakedy. Ziadne otravne triky, ktore znizuju pôsobivost akcnych scen ale pekne natvrdo poctiva kaskaderska robota. A neraz sa paradne predvedu aj samotne hlavne hviezdy. Ci uz v bitkach alebo pri vybuchoch v ich tesnej blizkosti. Asi jedinou slabsou strankou môze byt jednoduchy pribeh s obohratymi klise. Ale je to vyse 30 rokov stary film, tak by sa na to mal brat ohlad. Mne sa napriek tomu tento pribeh o pomste na druhu paci. A sedi mi aj klasicky HK styl vypjatymi dramatickymi scenymi, ktore sa obcas striedaju s komedialnymi. Ale humoru je v tomto diely pomenej, tak by to mohli rozdychat aj ludia bez zmyslu pre HK humor. Film ma skvele herecke obsadenie. Na strane kladnych postav nastupuju nove hviezdy: sexy Michelle Yeoh, zabavne otravny Michael Wong a mladucky postupne neskutocne nasraty Hiroyuki Sanada. Na strane zaporakov su zase zase veterani z kung-fu filmov zo sedemdesiatych rokov na cele s neskutocne slizkym Bai Yingom ako finalnym clenom gangu. Z odstupom casu ma potesilo v rôznych malych ulohach mnozstvo buducich hviezd a povedomych xichtov, ktore som si predtym nevsimol. Ja sa nenudim ani pri neakcnych scenach, ale tie akcne su prva liga. Nečudo kedze ich mali na starosti clenovia kaskaderskeho timu Sammo Hunga. Uzijeme si riadne pestru akciu. Pôsobivu nahanacku v ktorej auta robia kotrmelce jak v najlepsich flakoch od PM Entertainment. Obrovsku prestrelku v bare s mnozstvom nevinnych mrtvych za ktoru by sa nehanbil ani John Woo. Niekolko neskutocne nebezpenych vybuchov. Hlavnym lakadlom tejto serie su ale bitky. Choreografia je spickova, dynamicka, chvaty pôsobia kontaktne a drsne. Castokrat su bitky zakoncene poradne bolestivym padom o cokolvek co je po ruke. Snad ani nemusim spominat, ze dokonala prehladnost bola v tej dobe samozrejmostou. Z akcie ma najviac bavi uvod v lietadle, obrovska prestrelka v bare a skvele finale v ktorom Michelle Yeoh a Bai Ying blbnu s motorovou pilou. Vyraznym aspektom tejto serie je aj hudba. Kto raz pocul hlavny motiv, tak ho urcite nezabudne okrem ineho aj preto, ze bol pouzity vo viacerych filmoch z produkcie D&B Films. Ale je fakt vydareny a skvele podtrhuju emocie. Vlastne ma nenapada nic co by som na filme zlepsil. Ja by som snad predsalen rad prijal väcsiu porciu humoru, takze preto nedam plny pocet, ale len silnych 9/10.(28.1.2018)