Red Force

Royal Warriors

Police Assassin

Akční / Drama

Hong Kong, 1986, 96 min

Z mého pohledu nostalgická záležitost: Kdysi jako dítě jsem to viděl dabované jedním hlasem pod názvem "Inspektorka" a ihned si film zamiloval. Tenkrát se mi sice líbily jiné věci než dnes, ale když jsem film viděl zhruba po deseti letech, kouzlo příliš neoprchalo. Velice sympatická M. Yeoh, přesvědčivý záporák, slušný příběh (sice jde "pouze" o pomstu, ale... člověk se všemi zúčastněnými charaktery soucítí a chápe jejich jednání - a to se ne vždycky podaří takhle dobře natočit), film nenudí - je dobře vyvážený a bez nějaké té akce nevydrží dlouho. Je v něm smutek, vztek, zrada i překvapení. Je to příjemná zábava se na to koukat. Alespoň pro mě určitě!(11.5.2006)

Akce, svižné karate, nepřesná střelba, tuny zdemolovaných aut, zástupy zabitých nezúčastněných osob a hlavně zjištění, že kovové tyče, nářadí, sklo, podlaha ani dveře hlavě trénovaného asiata příliš neublíží. To vše nabízí tento docela zábavný snímek,ve která se o napětí taky dá zakopnout a každý, kdo je odkojen videokazetami Intersonicu ví, co od něj může čekat. Ti ostatní by setkání s často nesmyslně pobíhajícími asiaty asi neměli riskovat.(4.2.2014)

• brutale

Choreografia bojových scén výborná(nemám na mysli zrýchlené zábery áut a niektoré nezmyselné výbuchy). Oceňujem kvalitu kaskadérskych kúskov, (resp. žiadne modré plátno ako dnes...)! Bohužiaľ to je celé pozitívum filmu. Herecké výkony a dialógy postáv, sú nad mieru komické. Dúfam, že mi fandovia, čo film videli v detstve odpusita...(30.4.2008)

Tohle je velka bombice. Takovy absurdity co se dejou na obrazovce nemuze nikdy clovek z evropy nebo emeriky natocit a ze se toho deje hodne. Uz uvodni unos letadla kdy je pri likvidaci 2 teroristu zabita snad polovina cestujicich nema konkurenci. Nasledujici ulety uz nebudu spoilerovat,tohle se proste musi videt. Do toho bombasticky rezonuje puvodni dabing od intersonicu a hodne povedeny fighty(3.1.2012)

Poctivá osmdesátková béčková akce, nadopovaná pravým synťákovým soundtrackem. Michelle Yeoh sice žádná oslnivá kráska nebyla - ikdyž proti takové Cynthii je to pořád o poznání lepší, ale docela jí to kopalo a to se počítá a navíc Hiroyuki Sanada byl sympaťák. Z první hodky jsem byl hodně nadšen, pak byla poněkud hlušší melo-dramatická pasáž, která (ač překvapivá) mě zrovna moc neoslovila, ale netrvala zase tak dlouho, aby nějak radikálně změnila můj pohled na film.(6.12.2009)