Dobře placená procházka

(TV film)

Džezová buffo-opera vznikla v roce 1965 v Semaforu v autorské dílně Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého. Mimořádný ohlas tohoto představení vedl k televiznímu přepisu, jehož se v druhé polovině šedesátých let minulého století ujali Ján Roháč, Miloš Forman a kameraman Jaroslav Kučera. Divadelní text J. Suchého pojednává o dědictví po tetě z Liverpoolu, která odkázala milion dosud nenarozenému dítěti Uliho a Vanilky. Ovšem manželé se rozvádějí. Mazaný advokát chce peníze pro sebe a Vanilku svádí. Ta se rozhodne mít dítě s listonošem (J. Suchý), ale ten jejímu pokušení odolá. Do toho přijíždí živá teta. Předá Vanilce šek a zemře. Všichni se přitom začínají o šek prát, zmocní se ho listonoš a šek rozstříhá. Diváky jistě potěší, že se mohou opět podívat na pořad, který patří do Zlatého fondu televizního archivu. (Česká televize)

josieaddms

Krásná opera od Š&S s Evou Pilarovou a Hanou Hegerovou jako třešničkou na velmi povedeném dortu. Docela mě potěšila ta absurdita, na všechny herce se tam skvěle dívalo, všichni velmi příjemně zpívali, a uteklo to jako voda. Bylo to docela dost pikantní téma, a zároveň to bylo velmi vtipné a ani náhodou vulgární, což se u filmů vidí opravdu zřídka kdy. Zkrátka se na tom sešla parta velmi talentovaných lidí - dnes už zcela vymřelý, či téměř vymřelý druh - a vyšlo z toho něco nezapomenutelného, právě ve své jednoduchosti, kráse a upřímnosti. Nasmála jsem se. ()

Lobotommy

Pro jednou ano. Místy jsem se i bavil. Paní Hegerová byla parádní a její závěrečná scéna okouzlující. Jinak bych pravdu řekl, že jsem byl nehezky překvapen. Těšil jsem se... vlastně ani moc nevím na co. Na Formana jsem se těšil. Ale tady jsem ho moc nedostal. Nebylo to zlý. ()

Jehan

Sestava snů, ale prostě a jednoduše mě to nebavilo a hotovo. A to mám starý Semafor a všechny zúčastněné moc rád. ()

ostravak30

Kdo ví, proč tato hra dosáhla tak velkého úspěchu. Rozhodně mě to překvapilo. Pravdou je, že teta z Liverpoolu, dědictví a zajímavé melodie udělaly své. Mě ale opera zaujala jen tak na půl, abych pravdu přiznal. Děj mi nepřišel příliš zábavný a pouze část melodií a textů se mi líbilo. Tak z dnešního pohledu je třeba říct, že na dílko nahlížíme zcela jinak než oči tehdejších návštěvníků. Každopádně Eva Pilarová se mi nikdy nelíbila, ale zde byla naprosto okouzlující. ()

ilclassico

Nevím, zdali zpívané dialogy byl dobrý nápad. Jednak jejich rýmová absence trhala uši a jednak zcela zazdil samotné písničky, což se mi jeví jako vážnější problém. V rámci žánru za 3. ()

Anglicankaaa

Myslím si, že Dobře placená procházka ani nepotřebuje nijak obsáhlý komentář. Za mě stačí vidět značku S+Š a je o kvalitu postaráno. Skvělá Formanova a Roháčova režie i Kučerova kamera. Jak Eva Pilarová jako Vanilka, tak i Hana Hegerová jako teta z Liverpoolu nebo Jiří Suchý v roli listonoše byli úžasní. A Jiří Šlitr v roli advokáta byl neodolatelný. ()

jessic

Hudební filmy, muzikály apod. nesnáším, takže se neodvážím hodnotit níže. Ale ano, ani jsem moc netrpěla. Takže v rámci žánru by to klidně mohlo být za pět. Ani jsem moc netrpěla. Subjektivně by to byla 0 jako u všech hudebních filmů kromě scén s paní Hegerovou. ()

PTuranyi

Výborná spievaná veselohra (jazzová opereta). Prostý príbeh rozvodu manželov a následnej komplikácie s dedičstvom po tete je zabalený do originálnej formy. Vstupy Jiřího Šlitra ako rozvodového právnika vyvolávajú úsmev už len jeho prítomnosťou. Jiří Suchy a René Gabzdyl ako poštár a manžel sú tak trocha v jeho tieni. Hana Hegerová je skutočná hviezda, ktorá si ma získala svojím šarmom, čím opäť zatienila Evu Pilarovú. ()

gizi

Milé, zábavné, pěkné melodie, jednoduchý, ale dobrý příběh a hlavně na rozdíl od mnoha jiných muzikálů: děj se krásně sleduje, i když je téměř výhradně zpíván. 75%, 10.11.12. ()

baron156

Pan režisér Miloš Forman mě už nikdy nesklame. Krásné písničky Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra jsou působivé i dnes. "Teta umřela stop. Tetinko hádej kdo umřel. Tetinko?" ()

Kaleidoskop

Vztahová komedie zaobalená do jazzových melodií dvojce Šlitr&Suchý. Geniálně napsané, ovšem na divadelních prknech to možná vyzní lépe. ()

dalia

Vtipný příběh, pěkné písničky, některé scény trochu rozvláčné, ale celkově je to spíše kratší film, takže ani přes několik hluchých míst nenudí. Nejlepší je tu podle mne Jiří Šlitr. ()