Velká svatba

Veľká svadba

Komedie

USA, 2013, 90 min

• jandula00

Velká svatba je krásným příkladem toho, jak se i se skvělými herci dá natočit totálně zbytečný film. Není to ani vtipné, ani romantické, charaktery hlavních postav jsou až na výjimky dost nesympatické. Ani bych to nenazvala oddychovkou, protože člověk je při sledování vzpruzený, že mrhá svůj čas a že mu chcípají filmové buňky. De Niro je boží (ostatně jako vždy) a Sarandon je na svůj věk neskutečně zachovalá - to je tak všechno, co k tomu mohu říct!(18.5.2014)

• jadran90

Americká svatba bez alespoň tří nevěr je považována za nudnou událost. Po infantilním začátku a zničení nadějí na slušné hodnocení se příběh přesune více do vztahové roviny, působící jaksi Vejdělovsky. To vážně není pochvala. Avšak některé části nebyly úplně zlé, takže jsem se i pobavil. Každá postava má svůj příběh, nejmíň jsme se toho dozvěděli o nevěstě. Navíc výborné obsazení. Heigl je zase zbouchnutá, De Niro neoblíbený fotřík a Seyfried si má s tatou taky o čem promluvit.(15.8.2014)

Nebejt toho nabitýho obsazení, asi určitě bych tento film v klidu vynechal. Příběh neni nic moc, jedná se prostě o klasickou letní vyplachovačku, nic víc, nic míň. Taky mě bolí, když vidim, že v tom hraje třeba De Niro nebo Williams, ale když už tam jsou, tak si jejich přítomnost alespoň "užiju"... 60%(20.12.2013)

Nebyť skvelého kastingu, neoprel by som o film ani pomyselný bicykel. Nechajme však bokom pripomienky, o ktorých by sme mohli napísať zoznam dlhý ako toaletný papier, pretože niekde tam na konci, až sa prehrabete celým radom ozvláštnenia, ktoré sa vo všetkých ohľadoch blíži k nule, natrafíte na epizódky, kde sa krížia postavy naprieč citovými patáliami. Síce bez naratívu, ale zásluhou hereckého zoskupenia docela úsmevne.(17.10.2013)

• berusche

Tak všeho moc škodí, že jo? No a tohle je toho zářným příkladem. Romanťárna, která není ani o té svatbě, ani o vztazích a ani o lidech. Hlavní postavy jsou naprosto pitomé, dialogy jsou naprosto nereálné a situace divně vyhrocené. Výsledek je prachsprostě de*ilní. Tak, teď vidíte, jak jsem se rozčílila. Celé se to totiž točí okolo toho, že obsazení slibovalo alespoň něco a děj by nemusel romantické komedii vadit, ale jak vidno, když to do ruky vezme nějakej mamlas, co si to musí sám napsat a pak ještě odrežírovat, přinese to pěkně shnilé ovoce. Prostě, nemůžete dělat víc věcí najednou, pak se ani jedné nevěnujete pořádně.(26.8.2013)

• - Svatba se koná v Connecticutu, kde vyrůstali Katherine Heigl a Topher Grace, kteří ve filmu ztvárnili sourozence. (jenik71)

• - Původní název filmu byl "Gently Down the Stream". (squella)

• - The Big Wedding je již druhý počin, ve kterém spolu hráli Robert De Niro a Katherine Heigl. Poprvé se společně objevili ve filmu Šťastný Nový rok (2011). (Sufferer)