Velká svatba

Veľká svadba

The Big Wedding

Komedie

USA, 2013, 90 min

Je to paradox. O tom že to nebol žiaden veľkolepí film sa nedá ani len pochybovať. A predsa u mňa zafungoval. Asi to bolo tým, že vtip nebol postavený na nechutnostiach a zvrátenostiach ako je to teraz v móde...Respektívne po zhliadnutí Scare movie 5 a Pár nenormálních aktivit mi to prišlo ako fajn. .....taký ľahký odpočinkový humor na všedný nudný deň. A i keď raz vidieť stačilo, účel to splnilo. **/***(14.9.2013)

Zápletka nápaditostí nehýří. Dialogy šustí papírem. Vtipy moc nefungují. Jenže, upalte mě, bylo to mnohem lepší, než jsem po traileru a recenzích čekala, a nemám pocit ztracených devadesáti minut. S největší pravděpodobností je to jen důsledek toho, že jsem mohla sledovat pohromadě několik herců, které mám velmi ráda, ale stejně.(30.5.2013)

prekvapivo zábavný film, ktorý utiekol ako voda. obsadenie bolo na jednotku. verila som im, že sú všetci jedna veľká disfunkčná rodina. to sa mi na tom filme páčilo, že bol o ľuďoch, ktorí sa dali pochopiť, ktorí sa mali radi aj v momentoch, keď sa neznášali, ktorí neboli dokonalí, ale o to prístupnejší. neviem, koho by som označila za najobľúbenejšiu postavu, ale Topherova premena na sexuálneho loudila, keď jeho postava stretla Nuriu bola silne nesympatická. mnohé zvraty vo filme boli predvídateľné, ale aj tak bol scenár dostatočne originálny na to, aby film nepôsobil opotrebovane. ak vyvolal istý pocit deja vu, bolo to do istej miery aj tým, že každá rodina je tak trochu strelená.(13.5.2013)

co do obsazení opravdu našlapaná komedie s velikým potenciáem,který ovšem ne naplno využívá.Hodně fórů míří apriori na první signální,ale ve výsledku nemám pocit ztraceného času,co víc nejednou jsem se upřímně zasmál a to nebývá u komedií posledních let pravidlem.Vzhledem k tomu,že jsem po letmém zkouknutí místního hodnocení očekával nemalý průser,jsem nakonec docela spokojen.Na 4 hvězdy to sice není,ale na lepší 3 s přehledem...70%(15.8.2013)

Nejsem profesionálním vymetačem svateb a vlastně mne spíše děsí svatební nadšení lidí, kteří si za pár let polezou krkem, ale na svatbu Missy a Alejandra bych se hrozně rád nechal pozvat. Velká svatba je totiž až neuvěřitelně zábavným počinem pro každého, kdo má rád pohodový humor a nepotřebuje při komedii prožívat existenciální drama. Navíc jsem měl velkou radost z toho, že jsem se za celý film ani jednou za nikoho nemusel stydět, protože všechny očekávané trapné situace byly vyřešeny s takovým nadhledem, že jsem něco podobného ještě neviděl. Pro mne prostě bylo hrozně příjemné sledovat nadrženého fackovacího panáka Dona, kterak se zkušeným klidem přijímá rány osudu a pokud se naskytne příležitost, tak neváhá zasunout. I ostatní svatebčané mě bavili, takže ve mně získal tento snímek svého diváka. Dle zdejšího hodnocení nás moc není, ale to nevadí, protože já se stejně nerad mačkám.(8.3.2014)

• - Svatba se koná v Connecticutu, kde vyrůstali Katherine Heigl a Topher Grace, kteří ve filmu ztvárnili sourozence. (jenik71)

• - The Big Wedding je již druhý počin, ve kterém spolu hráli Robert De Niro a Katherine Heigl. Poprvé se společně objevili ve filmu Šťastný Nový rok (2011). (Sufferer)

• - Původní název filmu byl "Gently Down the Stream". (squella)