Velká svatba

Veľká svadba

The Big Wedding

Komedie

USA, 2013, 90 min

co do obsazení opravdu našlapaná komedie s velikým potenciáem,který ovšem ne naplno využívá.Hodně fórů míří apriori na první signální,ale ve výsledku nemám pocit ztraceného času,co víc nejednou jsem se upřímně zasmál a to nebývá u komedií posledních let pravidlem.Vzhledem k tomu,že jsem po letmém zkouknutí místního hodnocení očekával nemalý průser,jsem nakonec docela spokojen.Na 4 hvězdy to sice není,ale na lepší 3 s přehledem...70%(15.8.2013)

• jadran90

Americká svatba bez alespoň tří nevěr je považována za nudnou událost. Po infantilním začátku a zničení nadějí na slušné hodnocení se příběh přesune více do vztahové roviny, působící jaksi Vejdělovsky. To vážně není pochvala. Avšak některé části nebyly úplně zlé, takže jsem se i pobavil. Každá postava má svůj příběh, nejmíň jsme se toho dozvěděli o nevěstě. Navíc výborné obsazení. Heigl je zase zbouchnutá, De Niro neoblíbený fotřík a Seyfried si má s tatou taky o čem promluvit.(15.8.2014)

Nebejt toho nabitýho obsazení, asi určitě bych tento film v klidu vynechal. Příběh neni nic moc, jedná se prostě o klasickou letní vyplachovačku, nic víc, nic míň. Taky mě bolí, když vidim, že v tom hraje třeba De Niro nebo Williams, ale když už tam jsou, tak si jejich přítomnost alespoň "užiju"... 60%(20.12.2013)

• kristianzen

I přes pár velmi povedených vtipů, ve filmu bohužel přebývá více těch pubertálních, sexistických, prostě těch méně povedených, které jsou však v moderní době velmi v oblibě a shazujou žánr komedie na "trapná komedie". Je to nejspíše tím, že scenárista není tolik inteligentní člověk - aby nespadal do násilně vložených trapáren, ani zkušený člověk aby mohl vytěžit vtipy opravdu "ze života" - což je velmi těžké a sám vnímám komedii za nejtěžší filmový žánr. A nebo to prostě napsal na žádost studia za tři týdny.. U dvou z hlavních postav nedává smysl proč se chovají tak jak se chovají.. U jedné se to vysvětlí po půl hodině, u druhé vůbec.. Co se týče řemesla, režisér už si někde všimnul, že je hezké film otevřít a uzavřít stejným motivem, a jednou ve filmu uvidíme chytré využití střihu. Však co se musí nechat, je že herci i přes to jak trapně a nepřirozeně se místy musí chovat, to hrají velmi dobře, však ještě aby ne při jejich kvalitách.. Je to prostě snímek pro masy, které se přišli "odreagovat?" a rychle zapomenout, není v něm nic nového, nic překvapivého, až na pár kvalitních hlášek a poměrně krátké stopáže.(6.5.2013)

Bláznivá americká komedie, která se zjevně nebere vážně a vznikla především pro divákovo pobavení. Takhle nějak bych asi vnímal tento film, který je milý, docela vtipný a především je to odpočinková nenáročná záležitost, kterou si někdo, kdo nechce u filmu moc přemýšlet, dokáže krásně vychutnat. Herecký ansámbl je přímo skvostný, věřil bych i tomu, že si to jednotliví herci perfektně užili, a celkově ten film vyzařoval velice pohodovou a uvolněnou atmosféru. Ovšem vyznat se ke konci filmu, kdo, kdy, s kým a co měl, to už jistou divákovu pozornost vyžadovalo, ovšem já mám vypointované konce rád, a když ještě vedou k docela solidnímu divákovu pobavení, tak není co dodat. Jen mě trochu mrzí, že film neměl nějaké vyšší ambice, mohlo to být ještě totiž o něco lepší, takhle se obávám, že časem si ani nevybavím, o co ve filmu šlo, prostě na jedno skouknutí příjemný film, který pobavil a zaujal, v dlouhodobějším vnímání jen průměrná komedie, která mi za chvíli splyne s řadou podobných filmů. I proto nakonec uděluji pouze průměrné tři hvězdy.(27.7.2014)

• - The Big Wedding je již druhý počin, ve kterém spolu hráli Robert De Niro a Katherine Heigl. Poprvé se společně objevili ve filmu Šťastný Nový rok (2011). (Sufferer)

• - Původní název filmu byl "Gently Down the Stream". (squella)

• - Svatba se koná v Connecticutu, kde vyrůstali Katherine Heigl a Topher Grace, kteří ve filmu ztvárnili sourozence. (jenik71)