Missy (Amanda Seyfried) a Alejandro (Ben Barnes) jsou mladí, krásní a chtějí se vzít. Na tom by nebylo nic tak divného, jen kdyby se do věci nevložila Alejandrova přísně katolická biologická matka, která se nečekaně rozhodla letět přes půl světa, aby se chystané svatby zúčastnila. A právě její bigotní přístup k víře se neslučuje se skutečností, že manželé Griffinovi, kteří Alejandra vychovali jako vlastního, jsou rozvedeni. Exmanželé Don (Robert De Niro) a Ellie (Diane Keaton) Griffinovi se tedy pustí do ne zrovna šťastné taškařice a rozhodnou se, že před Alejandrovo biologickou matkou zahrají po dobu svatby spokojený manželský páreček. Což je možná zábavné pro jejich děti Lylu (Katherine Heigl) a Jareda (Topher Grace), ale už méně pro Donovu dlouholetou partnerku Bebe (Susan Sarandon). K tomu si přidejte oddávajícího kněze otce Moinighana v podání Robina Williamse a musí vám být jasné, že je všechny čeká opravdu perný víkend! (Bontonfilm)

Trailer 1

Sufferer

Nebyť skvelého kastingu, neoprel by som o film ani pomyselný bicykel. Nechajme však bokom pripomienky, o ktorých by sme mohli napísať zoznam dlhý ako toaletný papier, pretože niekde tam na konci, až sa prehrabete celým radom ozvláštnenia, ktoré sa vo všetkých ohľadoch blíži k nule, natrafíte na epizódky, kde sa krížia postavy naprieč citovými patáliami. Síce bez naratívu, ale zásluhou hereckého zoskupenia docela úsmevne. ()

Greg25

Absolutně mimo. Komedie bez jediného vtipu, jediného zábavného prvku, za to budete mít pocit, že ve filmu neexistuje postava, která by nespala přinejmenším s dvěma dalšími. Těžko uvěřit, že v tomhle filmu chtěl po přečtení scénáře vůbec někdo hrát, natož pak Robert DeNiro a Susan Sarandon. Ovšem stalo se a vznikl film, který nenabízí vlastně vůbec nic, jen neskutečně mdlý pokus o komedii na pozadí rodinných taškařic. 20% ()

BOURQUE

Jednoduchá a nenáročná „komédia“, ktorá síce miestami pobaví ale z celkového pohľadu nám neposkytne žiadnu novinku. Z hereckej stránky je to priemerné, z režisérskej ľahký podpriemer. Jedno však je isté: rodina a láska sú najdôležitejší!!!! Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

MartinezZ

The Big Shitting ~ De Niro totálně zesenilněl. Před chvílí se mi z jeho Malavity chtěl skoro brečet a vzápětí se představil ve skvadře známých jmen, tvořících lejno. Velkou svatbu jsem tak ve výsledku stihnul asi tak za 30-40 minut, protože vidět v celku, musel bych nejen samotnou televizi, ale celý byt vyhodit oknem, abych tu pachuť "komedie" ze sebe shodil. Co na tom bylo komediálního? Že se všichni chovají jak pacienti bloku E pro mentálně narušené chovance ústavu pro choromyslná individua? Že Amanda, to mě nepřekvapuje, Katherine také ne, i když ta by mohla mít i navíc, Robina sjem nikde moc poslední dobou neviděl, takže asi musel, Diane poslední dobou také účinkuje v kdejaké konině, Robert fakt senilní, ale že i Susan? Ještě kdyby to tak točil někdo, jehož kamarádi by na účinkování kývli ze známosti, ale ono to točila nějaká neznámá nicka! Děs! Komedie? Ne, děs. ()

misterz

Veľké sklamanie. Film som si pustil hlavne kvôli De Nirovi a Sarandonovej. Prišiel však trest. Nestačil som sa čudovať do akej filmovej sračky to vošli. Nešlo o to, že by zle hrali, svoje postavy zvládli ako vždy skvele. Ide čisto o námet a scenár. Niečo tak neskutočne ploché a nudné sa len tak ľahko nevidí. A navyše bol Williams ako vždy slizký a hrozný. Na mojej čiernej listine hercov su dvaja a on je jedným z nich. Chcelo to viac nápadov, lepšiu zápletku, nejaké hlášky, viac humorných dialógov a mohlo to celé dopadnúť inak. Takto jedna hviezdička pre De Nira, druha Sarandonovej, film sám o sebe je odpad ako vyšitý. 30/100 ()

• Původní název filmu byl "Gently Down the Stream". (squella)
  • Svatba se koná v Connecticutu, kde vyrůstali Katherine Heigl a Topher Grace, kteří ve filmu ztvárnili sourozence. (jenik71)