• jandula00

Velká svatba je krásným příkladem toho, jak se i se skvělými herci dá natočit totálně zbytečný film. Není to ani vtipné, ani romantické, charaktery hlavních postav jsou až na výjimky dost nesympatické. Ani bych to nenazvala oddychovkou, protože člověk je při sledování vzpruzený, že mrhá svůj čas a že mu chcípají filmové buňky. De Niro je boží (ostatně jako vždy) a Sarandon je na svůj věk neskutečně zachovalá - to je tak všechno, co k tomu mohu říct!(18.5.2014)

Nejsem profesionálním vymetačem svateb a vlastně mne spíše děsí svatební nadšení lidí, kteří si za pár let polezou krkem, ale na svatbu Missy a Alejandra bych se hrozně rád nechal pozvat. Velká svatba je totiž až neuvěřitelně zábavným počinem pro každého, kdo má rád pohodový humor a nepotřebuje při komedii prožívat existenciální drama. Navíc jsem měl velkou radost z toho, že jsem se za celý film ani jednou za nikoho nemusel stydět, protože všechny očekávané trapné situace byly vyřešeny s takovým nadhledem, že jsem něco podobného ještě neviděl. Pro mne prostě bylo hrozně příjemné sledovat nadrženého fackovacího panáka Dona, kterak se zkušeným klidem přijímá rány osudu a pokud se naskytne příležitost, tak neváhá zasunout. I ostatní svatebčané mě bavili, takže ve mně získal tento snímek svého diváka. Dle zdejšího hodnocení nás moc není, ale to nevadí, protože já se stejně nerad mačkám.(8.3.2014)

• MartinezZ

The Big Shitting ~ De Niro totálně zesenilněl. Před chvílí se mi z jeho Malavity chtěl skoro brečet a vzápětí se představil ve skvadře známých jmen, tvořících lejno. Velkou svatbu jsem tak ve výsledku stihnul asi tak za 30-40 minut, protože vidět v celku, musel bych nejen samotnou televizi, ale celý byt vyhodit oknem, abych tu pachuť "komedie" ze sebe shodil. Co na tom bylo komediálního? Že se všichni chovají jak pacienti bloku E pro mentálně narušené chovance ústavu pro choromyslná individua? Že Amanda, to mě nepřekvapuje, Katherine také ne, i když ta by mohla mít i navíc, Robina sjem nikde moc poslední dobou neviděl, takže asi musel, Diane poslední dobou také účinkuje v kdejaké konině, Robert fakt senilní, ale že i Susan? Ještě kdyby to tak točil někdo, jehož kamarádi by na účinkování kývli ze známosti, ale ono to točila nějaká neznámá nicka! Děs! Komedie? Ne, děs.(13.12.2013)

Docela vydařená, lehce bláznivá americká komedie o jedné rodině a velké svatbě, která se může velmi lehce poněkud zkomplikovat. Hvězdné obsazení hraje jasný prim a nebýt jeho, jednalo by se jen o jeden z mnoha (pod)průměrných a lehce zapomenutelných příspěvků do žánru. Snímek obsahuje spoustu vtipných scén i dialogů, ale celkově působí jaksi křečovitě a mnohdy až přehnaně, chybí mu lehkost. Velká svatba mohla být lepší, ale také i horší, takto se na ni ve výsledku ještě dalo dívat a vnímat ji jako odpočinkový americký "produkt."(17.8.2014)

• TommyDiamond

Než jsem zjistil a rozluštil rodinné poměry a kdo ke komu patří bylo dobrých pětadvacet minut z filmu pryč. Pak už mě Velká svatba přestala úplně bavit. Navíc těch filmů o svatbách bylo už tolik, že už to člověka ani nemůže bavit. I když uznávám starší generaci herců (DeNiro,Keaton,Sarandon), která zde hrála, tak na mě jejich erudovaný humor vůbec nezabral. Přes neustálé mluvení a řešení zbytečných problémů jsem ani neměl, kdy se zasmát. Za tento slabý pokus dávám jednu hvězdu....(6.10.2013)

• - The Big Wedding je již druhý počin, ve kterém spolu hráli Robert De Niro a Katherine Heigl. Poprvé se společně objevili ve filmu Šťastný Nový rok (2011). (Sufferer)

• - Původní název filmu byl "Gently Down the Stream". (squella)

• - Svatba se koná v Connecticutu, kde vyrůstali Katherine Heigl a Topher Grace, kteří ve filmu ztvárnili sourozence. (jenik71)