Velká svatba

• slovenský

Veľká svadba

Komedie

USA, 2013, 90 min

Vcelku dobrý autorský film, který mi je sympatický tím, jak je herecky dvougenerační. Sledovat onu souhru ostřílených hereckých bardů s jejich o generaci mladšími kolegy bylo vážně docela fajn - za zmínku určitě stojí vynikající Robert De Niro, okouzlující Susan Sarandon a především naprosto fantastická Katherine Heigl, na níž jsem mohl nechat oči. Užasl jsem, jak skvělá herečka se stala z toho 16 letého písklete, které si svůj herecký debut odbylo v r. 1994 v průměrné komedii MŮJ TÁTA HRDINA, v níž se objevilo po boku svého filmového otce Gérarda Depardieu. Při sledování VELKÉ SVATBY jsem si říkal, že by to klidně mohl být i můj oblíbený film, kdyby... ó ano, nic není dokonalé, kdyby v tom nehrála ta píča Diane Keaton, kterou z duše nesnáším. Rovněž je podle mě škoda, že film v několika momentech sklouzne do protivně obscénní polohy, která nepříjemně kontrastuje s jinak relativně kultivovaným zbytkem. Jako by scénář neobratně balancoval někde mezi chytrou konverzační komedií a vulgární slátaninou plnou postav řešících problémy, na nimiž jen nevěřícně kroutíte hlavou. Pokud bych měl tento snímek porovnat s nějakou tematicky podobnou podívanou z poslední doby, dere se mi na mysl islandská hořká komedie SVATBA ZA BÍLÉ NOCI z r. 2008, která po mém soudu strčí VELKOU SVATBU hravě do kapsy. Zatímco Zackham rozpačitě lavíruje mezi vážnou a komickou polohou, neváhaje přitom sáhnout k řadě odpudivých stereotypů à la nadržená latina, jeho islandský protějšek si nekompromisně razí cestu přímo do srdce svého diváka a osobně jsem byl v jeho záběru hodně naměkko. Vzato kolem a kolem, viděl bych své hodnocení někde mezi 3 a 4 hvězdami, s tím, že nepochybuji, že si tento film své diváky určitě najde a časem bych se na něj asi chtěl podívat ještě jednou.(30.5.2013)

Veľmi jednoduchá,nenáročná,gýčovitá komédia ktorú obsahuje zopár trefných hlášok a zábavných momentov, Starého nadržaného De Nira a to je asi tak všetko. Vlastne by som pozabudol na Robina Williamsa,ktorý príliš veľa priestoru nedostal,ale v jeho scénkach som sa asi najviac bavil. Keď sa človek veľmi nudí,tak mu tento film ideálne poslúži.(21.9.2013)

• Greg25

Absolutně mimo. Komedie bez jediného vtipu, jediného zábavného prvku, za to budete mít pocit, že ve filmu neexistuje postava, která by nespala přinejmenším s dvěma dalšími. Těžko uvěřit, že v tomhle filmu chtěl po přečtení scénáře vůbec někdo hrát, natož pak Robert DeNiro a Susan Sarandon. Ovšem stalo se a vznikl film, který nenabízí vlastně vůbec nic, jen neskutečně mdlý pokus o komedii na pozadí rodinných taškařic. 20%(23.2.2014)

Jedna z těch amerických komedií pro široké publikum, plná kýčů, kterou si pustíte, protože to předem očekáváte a nevadí vám, protože nemusíte moc myslet. A když k tomu přidáte slušný herecký arzenál jako je Robert De Niro, Susan Sarandon, Diane Keaton, Robin Williams nebo Katherine Heigl, plus eRkový punc, kolikrát se i zasmějete a zážitek není vůbec špatněj. # [viděno: monitor, 5.1, no sub] # příběh 5 | hudba 6 | humor 3 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(31.7.2013)

• milka

Tak debilní, morálně zvrácené a trapně nevtipné, až se mi chtělo ke konci brečet. Jestli si někdo z tvůrců či štábu opravdu myslel, že točí zábavnou komedii se sympatickými charaktery, tak film opravdu točila parta debilů. Další důkaz toho, že Diane Keaton se v posledních letech objevuje jen v naprostých břečkách a Robert De Niro už se k ní pomalu přibližuje.(29.9.2013)

• - Svatba se koná v Connecticutu, kde vyrůstali Katherine Heigl a Topher Grace, kteří ve filmu ztvárnili sourozence. (jenik71)

• - The Big Wedding je již druhý počin, ve kterém spolu hráli Robert De Niro a Katherine Heigl. Poprvé se společně objevili ve filmu Šťastný Nový rok (2011). (Sufferer)

• - Původní název filmu byl "Gently Down the Stream". (squella)