Velká svatba

Veľká svadba

Komedie

USA, 2013, 90 min

• sedm.1

Chce se mi zvracet. Alespoň jsem se ale v jednom utvrdil. Roberta De Nira považuji za hereckého boha, ovšem celou jeho kariéru ho provázejí těžký přešlapy a tahle sračka je toho jasným důkazem. Nicméně právě on zachránil tuhle pohromu od úplného Odpadu, protože se tu jediný alespoň o něco snaží. Ikdyž tedy na rovinu, marně. Na druhou stranu, filmy, kde se objeví jména Seyfried, Heigl, Grace a Keaton, jsou pro mě naopak zárukou zmaru, infantility a nesoudné trapnosti, což zde opět všichni s jistotou sobě vlastní potvrdili a já je všechny nesnáším zas ještě o pořádný kus víc. Jinak celá tato podívaná je tedy jen další z oslavných ód na příkladnou americkou rodinu, všichni se milují ať se děje co se děje, odpouštějí si jak na běžícím páse, toleranci, respekt, uznání mají k snídani, obědu i k večeři, prostě extra porce nereálnosti, kdy ve skutečnosti, když by se dělo, co se dělo zde, by lítali talíře, facky a vulgarity od první do poslední minuty a nejspíš by nakonec musela naběhnout i zásahovka. Někdo na tyhle přeslazenosti má zkrátka žaludek, já doufal, že půjde o trochu něco jiného, leč nestalo se, rozhodně tedy nedoporučuji, tyhle snímky vážně nedávám ani s tou největší dávkou tolerantnosti.(14.8.2016)

Zaráží mě tak velké množství negativních komentářů a hodnocení, jsem ten poslední, co by vychvaloval americkou demenci a kulturu, ale tenhle film je pěkná rodinná komedie na uklidněnou, možná s jednou vadou a to je to propagování náboženství, ale to se dá přežít. Ale jinak celkově je to velice příjemný snímek a určitě nenaštve..:)(14.9.2013)

• E lan

Taková obečejná americká komedie o svatbě. Bylo to tady snad stokrát, asi padesátkrát s obdobným hereckým obsazením. Při sledování pak opravdu netuším jestli pocit toho, že jsem to viděl je z podobnosti s dalšími filmy a nebo prostě na tento film jsem honem rychle úplně zapomněl. Ale ok, v televizi se dá...(25.8.2016)

• Khalesi

S takýmto obsadením vytvoriť tento béčkový brak, musel byť asi dosť náročný výkon! Navyše si neviem predstaviť nič viac amerického (budhistka, žid, lesbička, latinoameričania a nadržaný alkoholik s kamošom kňazom) Všetky postavy neustále vzájomne jedna druhú klamali a hneď v zápätí si všetko odpustili... Amerika musí byť dokonalá krajina, kde má každý pre druhých obrovské pochopenie, vládne tam láska a tolerancia, bla bla bláááááááá(8.8.2013)

Ze svatby mám větší paniku než žirafa z podchodu pro chodce. Jenom to slovo někde zaslechnu nebo uvidím a už se mi kříží všechny prsty na rukou. Ve skrytu duše tajně doufám, že je to s ní stejné, jako s tímhle filmem; člověk od něj nic moc nečeká, dívá se na něj jen kvůli ostatním, ale nakonec je to celkem príma. Jenže i kdyby, svatbu opravdovou nemůžete jít po vystřízlivění vrátit do půjčovny. Anebo jo?(7.1.2015)

• - Svatba se koná v Connecticutu, kde vyrůstali Katherine Heigl a Topher Grace, kteří ve filmu ztvárnili sourozence. (jenik71)

• - Původní název filmu byl "Gently Down the Stream". (squella)

• - The Big Wedding je již druhý počin, ve kterém spolu hráli Robert De Niro a Katherine Heigl. Poprvé se společně objevili ve filmu Šťastný Nový rok (2011). (Sufferer)