Podmanivý příběh dívenky, která - lapena ve víru hořké rodičovské bitvy o její opatrovnictví - prosí o milost. Titulní hrdinka Maisie, která je zároveň vypravěčkou příběhu, přechází onen narůstající zmatek s nevinností, šarmem a velkorysou duší šestiletého dítěte. Stárnoucí rocková hvězda a obchodník se současným uměním, Susanna a Beale jsou tak zahleděni do sebe, že rezignují dokonce i na svou rodičovskou roli. Jejich boj o dcerku Maisie představuje jen další bitvu v epické válce dvou osobností. Všemu nasadí korunu tím, že si oba namluví naprosto nevhodné partnery – otec bývalou chůvu Margo a matka mnohem mladšího barmana Lincolna. Necitelnost, s níž si mezi sebou Maisie přehazují jako horký brambor, tak na dívce zanechává čím dál tím znepokojivější následky. Stále ostražitá Maisie si však začíná uvědomovat, že se z marasmu dospělácké dětinskosti a sobeckého zaslepení dostane jen a pouze vlastním přičiněním. (oficiální text distributora)

jolly.rose

Velice citlivě natočený film, kdy režie člověka opravdu netlačí k slzám, spíše k hlubokému zamyšlení. Dle mého názoru by tento film měli povinně vidět všichni rodiče v předrozvodovém a rozvodovém řízení. Vlastně i časově vytížení rodiče a tak, jak nad tím přemýšlím, také snad ještě i nesezdané páry, které zvažují potomstvo. ()

Babulik

Je až neskutočné, ako dokáže jedno decko potiahnuť a odohrať celý film. A ostatných "profíkov" strčiť s prehľadom do vrecka bez toho, aby si to nejak uvedomovalo. Ak to bol od tvorcov zámer, poskytnúť tejto postave toľko priestoru, tak vyšiel na sto percent. ()

darth_swan

Tak takové rodiče (ty biologické) bych nechtěl a nepřál nikomu. Máma - nespolehlivá, jen na sebe myslící rockerka. Táta - obchodník, co je pořád v luftu (nebo pořád někomu telefonuje). A mezi nimi, aby to měla echt těžké, ve střídavce (což je mimochodem opravdu "parádní" model rodičovství) malá Maisie. Navzdory reáliím skutečného života ve filmu sice přijde "pohádkový" konec, ale pořád film zůstává ve své podstatě hrozně smutný. Výborné herecké výkony všech zúčastněných. // Co mě zaujalo: Excelentní výkon malé Onaty Aprile. ()

Vasyl

Filmy s děckama rád nemám, ale Maisie už z obrázků je strašná sympoška, tak jsem to zkusil. Nelituju. Je to takovej malej sluníčkovej film se dvěma pořádnýma mrakama. Motto dnešního dne - "Radši mít holou prdel a byt slušnej člověk, než se chovat jako čurák." Vasyl, 23.4.2014 Jo a slyšel jsem ve filmu The Kills. Několikrát. Normálně bych za to dal hvězdu navíc, ale na plnou palbu to přece jenom nebylo. ()

ShosannaS

Kdyby to dítě nebylo tak hnusný, tak by se s nim možná dalo sympatizovat. Julianne je bájo, jako vždycky, jinak bych je všechny nakopla - včetně připosranýho-pedo-Alexe, na kterýho normálně nedám šáhnout. Vlastně mě jenom zajímalo, jak to dopadne s tou Julianne... ()

Ruadek

Co Maisie ví? Ví, že rodiče už dávno ztratila a že je jí nejlépe s lidmi, kteří jsou jí bližší než samotní rodiče. A co ještě ví? Že maminka mluví sprostě, mluví o tom, jak moc ji miluje, a přitom je to jen fráze. Je to víc přání než hluboký cit. A také, že tatínek s lidmi jedná stejně jako se zbožím, se kterým obchoduje. Že o dceru se staral jen z povinnosti. Co všechno Maisie ví? Že by tento příběh měl skončit dobře protože si toho ve svém věku prožila až moc // Působivý snímek s tichou holčičkou, která nezneužívá obou rodičů, kteří se jí snaží ve svých návalech péče, snést modré z nebe. Je naprosto normálním dítetěm, které trpí tím, jak se s ním zachází. What Maisie Knew je celkem jasně prohlédnutelný film, bez jakýchkoli překvapení, bez neprokouknutelných postav. Obrovskou devízou tu však je reálný, prostý a jasný pohled na rozehrané životy. Reálnost tohoto snímku, citlivá režie, příjemná kamera a v neposlední řadě výborní herci - tohle dnes není ani zdaleka samozřemnost. Protože natočit takhle civilní, přirozený snímek, to už dokáže málokdo. Vychutnal jsem si to a maximální hodnocení si z mého pohledu zaslouží plným právem. ***** ()

EdmundDantes

Stačí jen abychom se dívali kolem sebe. To, co filmaři natočili bývá často k vidění všude kole. Děti jsou odkládány k babičkám, tetám a všude možně, jen aby se maminka a tatínek mohli realizovat ve svém osobním životě. Proč si potom pořizujejí děti?.....smutné, stejně jako film. Dobře natočený, věrohodně působící. ()

Rodriguess

UPLNE TOP FILM, najgenialnejsi detsky herecky vykon vsetkych cias. Pribeh z bezneho zivota a boja o dceru ktoru vlastne maju vsetci radsej ako jej rodicia. ()

kolodej1

výborný film, ještě lepší než jsem čekal. Takhle to vypadá, když je dítě na druhé koleji a pro rodiče je mnohem důležitější jejich kariéra. Matka se o dceru zajímalo jen v té souvislosti, aby uškodila svému bývalému manželovi, otec se o Maisie nezajímal vůbec, tomu byla zcela ukradená. Cizí lidi se k holce chovali lépe. Moc hezky vystavěný a uvěřitelný příběh, plný emocí, při jehož sledování mě vůbec nenapadlo sledovat čas do konce, což někdy dělávám, když se nudím. Výborné vedení představitelky Maisie, v jejíž smutných očích bylo všechno, nebylo třeba nic říkat. Film mě dostal a neváhám s plným hodnocením. ()

Kozlowski8

Snímek je hlavně sondou do rozpolcené dušičky malé holky, jejíž rodiče se neustále hádají a následně rozcházejí, příčemž každý z nich se snaží získat Maisie na svoji stranu řadou neupřímných a necitlivých gest, i když vlastně ani jeden z nich nemá na ni čas a je jim spíše přítěží... Moc pěkný, silný a v dnešním světě bohužel i velice pravdivý příběh se skvělými hereckými výkony v čele s malou, neskutečně přirozenou Onatou Aprile. Její pohled a občasné lehké přikývnutí či zavrtění hlavou jako gesto souhlasu či naopak odporu, mi dlouho zůstanou v hlavě. Přestože člověk dopředu tuší jak to celé dopadne, byl jsem příběhem zcela pohlcen a velmi jsem vše prožíval. Skvělý scénář byl skvěle režisérsky zrealizovaný s velkým citem, bez něhož by mohl příběh sklouznout v jedno velké klišé, což se nestalo. 85%. ()

Dvojirakri

Moc hezký film z období života děvčátka, kdy sice vnímá co se okolo ní děje, ale podstatu si začne uvědomovat až v samém závěru, až když zjistí že se dá žít i jinak... Vůbec, ta holčička hraje bravurně, přirozeně, uvolněně, velmi mi připomíná výkon Míly Drbala ve Vláčilově filmu Pasáček z doliny! Zato její maminka... Ne, nebudu tu rozebírat postavu od postavy, tenhle snímek si zcela jistě zaslouží vaši pozornost. A ještě něco - vynikající český dabing! Pro mě za plný počet! ()

Welsiot

Opravdu krásný a citlivý film, kde vás režisér netlačí do milostných klišé, ale lpí na detailech a pomalu buduje vaši důvěru v opatrovníky. Poctivá filmařina! 84% ()

macoslavek

f*ck, tohle mě rozsekalo.. většinu stopáže jsem měla sevřené hrdlo, knedlík v krku a chuť zabíjet.. někteří by neměli mít děti. ()

Wartord

Kdo není svědkem rozpadu své rodiny, připadá mu to jako příběh z jiné planety. Z planety, kde matka zpravidla zpívá a vrtí se do rytmu a otce, který si z trucu vezme au pair, a vůbec to není kvůli tomu, že je mnohem hezčí než stará flekatá Moore. Jak bych se asi cítil, kdyby jsem se musel přestěhovat k holce, která mě hlídala, a k poloviční zombii? Nevím. Ale rozhodně bych netoleroval podobné chování. A to jak z pohledu dítěte, tak i diváka. Prý film o dítěti na obtíž... Kdepak. Je to o tom, jak dospělí dělají něco, co se jim nevyplatí a přitom se k okolí chovají odcizeně. ()