Co všechno věděla Maisie

What Maisie Knew

USA, 2012, 99 min

Takového otčíma bych taky chtěla.. Náhradní manželé rodičů (kteří jim měli pomoci svěřit dítě do péče) se spolu dají dohromady (což bylo jasné od jejich prvního setkání) a dítě si vezmou s sebou. Spíše než drama to připomíná telenovelu. Zachraňuje to však svým výkonem božská Julianne.(15.1.2014)

Skvělé drama o tom, že nějací rodiče jsou sobci a ne každý by měl mít děti. Čekal jsem americký doják, ale žádné hraní na city tento snímek ani nepotřeboval, jelikož příběh je sám o sobě silný a díky nepřeplácanému scénáři a výborným hereckým výkonům (především Onata Aprile a Julianne Moore) i velmi uvěřitelný.(20.7.2014)

Příjemné drama, kde je bezkonkurenčně hlavní rolí malá Maisie. Kolem se odehrává takové všelijaké menší či větší klišé, a malá Maisie tím proplouvá s roztomilou dětskou naivitou, jakoby bez zájmu k okolí, smířená vždy s variantou, kterou jí okolí podstrčí. Líbí se mi, že všichni 4 dospělí v jejím okolí jí mají opravdu rádi, je to vidět z každého rozhovoru, každého setkání, ale bije se to vždy s jejich egem, především v případě obou rodičů.(31.12.2014)

Perfektně natočený film o tom, jak rozchodem rodičů trpí zejména ti nejzranielnější, jejich děti. Dětská herečka, která hrála Maisie, byla naprosto perfektní (jen na to nekoukejte s dabingem, ten se k holčičce moc nehodí) a sekundují jí všichni čtyři dospělí: Julianne More, Alexander Skarsgård (oujééé), Joanna Vanderham i Steve Coogan. Nabubřelé dospělé ego, kdy se rodiče dohadují, kdo z nich bude mít klíče od bytu, kdo bude bydlet v Anglii a kdo s kým bude spát či nespat. Do toho si přehazují jak horký brambor šestiletou Maisie, která všemi těmi hádkami trpí nejvíc a nemá, jak by se bránila. Za konec samotný dávám jednu hvězdu navíc, protože rozhovor u autobusu mě zkrátka dostal a Julianne se mi po tomhle filmu (i když jen na chvíli) hodně zprotivila.(4.8.2014)

Moc pěkný film, tak nějak jsem to tušil a doufal, že to takhle dopadne, když se na scéně objevil Alex, že si ji jde vyzvednout. Maisie měla smůlu na své rodiče, ale naštěstí její nevlastní rodiče jsou fajn. Film se mi trefil do nálady, herecké obsazení je moc pěkné a celkově se na to moc dobře dívá. 75%(7.8.2013)

• - Natáčanie snímky prebiehalo na autentických miestach v americkom meste New York. (MikaelSVK)

• - Film byl natočen na motivy románu "Co všechno Maisie věděla" od Henryho Jamese. (strelenaL)

• - Joanna Vanderham nahradila v úlohe Margo Evan Rachel Wood. (Inspector)