poster

Co všechno věděla Maisie

 • USA

  What Maisie Knew

Drama

USA, 2012, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jhrasko
  ***

  Absolute misscast. J.Moore, S.Coogan, A.Skarsgard a J.Vanderham k sebe vôbec neladia, "nevlastní" rodičia sú akoby z iného filmu, z úplne iného sveta. Vymyslené, filmové, umelé postavy. Malá Maise (skvelá Onata Aprile) ťahá celý príbeh. A Lucy Schwartz s jej Feeling of being. Inak vskutku nevyužitý potenciál.(22.10.2013)

 • sochoking
  ***

  Zatiaľ čo sa Julianne Moore (P.J.Harvey wanna b) mumifikuje pred vašimi očami na obrazovke, tak maličká Onata Aprile vás doslova rozseká svojou bezprostrednosťou: ''I dnt want 2 ruin that.'' Decká vo filmoch mi zväčša pijú krv, ale malú Maise je doslova radosť sledovať...P.S. Susanne mi neuveriteľne prznila zážitok z celého filmu, takže ked' vypadla na turné, mi spadol kameň zo srdca!(27.7.2013)

 • Enšpígl
  ****

  Teda tohle budu ještě chvíli vydejchávat, protože pořád mám chuť rodiče Maisie nakopat do prdele. Některý scény mě daly nehorázně zabrat, vidět jak ego rodičů vítězí nad láskou k dítěti je fakt vrcholnej humus. Příběh byl odvyprávěn výtečně s citem pro tak křehký téma jako je dětský cit. Tady musím pochválit hlavně malou Onatu, protože stačil jeden její pohled a už mě měla. Takovýhle dětský herecký výkon v emočně velmi náročným snímku není moc často k vidění a troufnu si číct, že Onatin herecký výkon je hlavní důvod mého intezivního prožitku.(9.7.2014)

 • standsiller
  ****

  Ako sa líši dieťa od herca ? Tak , že ešte žiadnym nie je a pozná len jednoduché veci, ktoré ho naučil život. Vie ako má správne v daných okamihoch reagovať a ticho dieťaťa sa zakaždým zmieta s nevšedným počudovaním, ktoré je výstrahou. Maisie bola veľkým otáznikom vo svete dospelých. Detský svet verzus detinské spoločenstvo, v ktorom Maisie vyrastala. Úprimný a jednoduchý príbeh.(2.8.2013)

 • Mr.Cinephile
  ****

  Prvotřídní drama, které se první půlhodinku rozjíždí docela pomaloučku ale jakmile se na scéně objeví Alexander Skarsgård je na co koukat. S postavou Maisie jsem se totálně propojil a prožíval s ní každičkou změnu jejího životního prostoru. Je fajn, že od začátku víte, kteří dospěláci jsou ti špatní a dobří. Režiséři perfektně vykreslily charaktery hlavní postav tak, že jedním to prostě nejde nepřát a těm druhým bych neměl problém dát pár facek. What Maisie Knew není pro každého, ale kdo se tomu poddá, tak na konci dostane zaslouženou odměnu.(15.8.2014)

 • - Film byl natočen na motivy románu "Co všechno Maisie věděla" od Henryho Jamese. (strelenaL)

 • - Julianne Moore v interview uvedla, že pro roli Susanny jí byly inspirací Courtney Love a Patti Smith, které jsou rovněž jak matky, tak rockové hvězdy. (Stanislaus)

 • - Joanna Vanderham nahradila v úlohe Margo Evan Rachel Wood. (Inspector)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace