Co všechno věděla Maisie

What Maisie Knew

• Nizozemsko

What Maisie Knew

USA, 2012, 99 min

Zatiaľ čo sa Julianne Moore (P.J.Harvey wanna b) mumifikuje pred vašimi očami na obrazovke, tak maličká Onata Aprile vás doslova rozseká svojou bezprostrednosťou: ''I dnt want 2 ruin that.'' Decká vo filmoch mi zväčša pijú krv, ale malú Maise je doslova radosť sledovať...P.S. Susanne mi neuveriteľne prznila zážitok z celého filmu, takže ked' vypadla na turné, mi spadol kameň zo srdca!(27.7.2013)

Moc pěkný příběh holčičky zmítané nevraživým světem dospělých a hlavně rodičů. Kde najít trochu lásky, když nikdo nemá čas? Jak pochopit ty věčné hádky a lži rodičů? Kam vlastně patřím? Všichni hlavní hrdinové, Julianne Moore (matka), Steve Coogan (otec), Joanna Vanderham (au pair), Alexander Skarsgard (?), ale hlavně malá Onata Aprile, zahráli své role skvěle.(5.10.2014)

Říkám dopředu, že vím, že si to pět hvězd nezaslouží :-D :-D, kdybych na to měl koukat ze všech hledisek. Určitě je tam dost divná následnost vztahů rozvedených rodičů, asi moc podivná shoda náhod, že se oba jejich partneři, které si museli hned vzít, daleko víc hodí k sobě, než k nim. Ale čert to vem. Bylo to vážně skvěle natočeno. Super zaznamenáno dětskýma očima, holčičky, která nesoudí, nevybírá, jen žije uprostřed světa, kde se k ní rodiče nechovají spravedlivě. A i když se jim stále do kola snaží dávat šanci, oni si to prostě nezaslouží. Na druhou stranu získává skvělý vztah se svou nevlastní matkou a otcem, kteří vážně vědí, jak mít rádi dítě a jak s ním zacházet. A tak lehce nenápadně a pozvolna jí začínají být daleko bližší, než její vlastní rodiče, kteří si opravdu holčičku jako ona nezaslouží. Samozřejmě, že ty role jsou lehce přehnané a shoda náhod je poněkud vysoká. Ale vážně mě to upoutalo, dostalo do děje a zapůsobilo na emoce tak, jak se to většině filmů ani zdaleka nepovede. Zpracování taky výborné. Takže měly by to být asi 4, ale ze srdečních důvodů za 5.(2.2.2014)

Rozvod, hádky, soud o péči o dítě, atd. To jsou skvělá témata pro drama, ale zároveň nejsou ničím novým pod sluncem. Toto je film, který zobrazuje docela typický rozvod dvou nezodpovědných a neohleduplných rodičů, ale jedinečně pouze očima oběti toho všeho. Takže se připravte na dojemný, lehce smutný a velmi zajímavý příběh, jímž vás provede úžasná malá Maisie, kterou si všichni dospělí přehazují jako horkou bramboru. Doufám, že její představitelka Onata Aprile věkem neztratí takový herecký potenciál, protože tenhle film si celý zcela právem přivlastnila a už jen díky tak skvělému dětskému herectví se na film stojí za to podívat.(28.7.2013)

Skvělé drama o tom, že nějací rodiče jsou sobci a ne každý by měl mít děti. Čekal jsem americký doják, ale žádné hraní na city tento snímek ani nepotřeboval, jelikož příběh je sám o sobě silný a díky nepřeplácanému scénáři a výborným hereckým výkonům (především Onata Aprile a Julianne Moore) i velmi uvěřitelný.(20.7.2014)

• - Julianne Moore v interview uvedla, že pro roli Susanny jí byly inspirací Courtney Love a Patti Smith, které jsou rovněž jak matky, tak rockové hvězdy. (Stanislaus)

• - Kniha, ktorú Lincoln (Alexander Skarsgård) priniesol vo filme Maisie (Onata Aprile), sa volá "Young People's Natural History". (Laslo)

• - Natáčanie snímky prebiehalo na autentických miestach v americkom meste New York. (MikaelSVK)