Co všechno věděla Maisie

What Maisie Knew

USA, 2012, 99 min

Absolute misscast. J.Moore, S.Coogan, A.Skarsgard a J.Vanderham k sebe vôbec neladia, "nevlastní" rodičia sú akoby z iného filmu, z úplne iného sveta. Vymyslené, filmové, umelé postavy. Malá Maise (skvelá Onata Aprile) ťahá celý príbeh. A Lucy Schwartz s jej Feeling of being. Inak vskutku nevyužitý potenciál.(22.10.2013)

Zatiaľ čo sa Julianne Moore (P.J.Harvey wanna b) mumifikuje pred vašimi očami na obrazovke, tak maličká Onata Aprile vás doslova rozseká svojou bezprostrednosťou: ''I dnt want 2 ruin that.'' Decká vo filmoch mi zväčša pijú krv, ale malú Maise je doslova radosť sledovať...P.S. Susanne mi neuveriteľne prznila zážitok z celého filmu, takže ked' vypadla na turné, mi spadol kameň zo srdca!(27.7.2013)

Teda tohle budu ještě chvíli vydejchávat, protože pořád mám chuť rodiče Maisie nakopat do prdele. Některý scény mě daly nehorázně zabrat, vidět jak ego rodičů vítězí nad láskou k dítěti je fakt vrcholnej humus. Příběh byl odvyprávěn výtečně s citem pro tak křehký téma jako je dětský cit. Tady musím pochválit hlavně malou Onatu, protože stačil jeden její pohled a už mě měla. Takovýhle dětský herecký výkon v emočně velmi náročným snímku není moc často k vidění a troufnu si číct, že Onatin herecký výkon je hlavní důvod mého intezivního prožitku.(9.7.2014)

Ako sa líši dieťa od herca ? Tak , že ešte žiadnym nie je a pozná len jednoduché veci, ktoré ho naučil život. Vie ako má správne v daných okamihoch reagovať a ticho dieťaťa sa zakaždým zmieta s nevšedným počudovaním, ktoré je výstrahou. Maisie bola veľkým otáznikom vo svete dospelých. Detský svet verzus detinské spoločenstvo, v ktorom Maisie vyrastala. Úprimný a jednoduchý príbeh.(2.8.2013)

Prvotřídní drama, které se první půlhodinku rozjíždí docela pomaloučku ale jakmile se na scéně objeví Alexander Skarsgård je na co koukat. S postavou Maisie jsem se totálně propojil a prožíval s ní každičkou změnu jejího životního prostoru. Je fajn, že od začátku víte, kteří dospěláci jsou ti špatní a dobří. Režiséři perfektně vykreslily charaktery hlavní postav tak, že jedním to prostě nejde nepřát a těm druhým bych neměl problém dát pár facek. What Maisie Knew není pro každého, ale kdo se tomu poddá, tak na konci dostane zaslouženou odměnu.(15.8.2014)

• - Film byl natočen na motivy románu "Co všechno Maisie věděla" od Henryho Jamese. (strelenaL)

• - Julianne Moore v interview uvedla, že pro roli Susanny jí byly inspirací Courtney Love a Patti Smith, které jsou rovněž jak matky, tak rockové hvězdy. (Stanislaus)

• - Joanna Vanderham nahradila v úlohe Margo Evan Rachel Wood. (Inspector)