Podmanivý příběh dívenky, která - lapena ve víru hořké rodičovské bitvy o její opatrovnictví - prosí o milost. Titulní hrdinka Maisie, která je zároveň vypravěčkou příběhu, přechází onen narůstající zmatek s nevinností, šarmem a velkorysou duší šestiletého dítěte. Stárnoucí rocková hvězda a obchodník se současným uměním, Susanna a Beale jsou tak zahleděni do sebe, že rezignují dokonce i na svou rodičovskou roli. Jejich boj o dcerku Maisie představuje jen další bitvu v epické válce dvou osobností. Všemu nasadí korunu tím, že si oba namluví naprosto nevhodné partnery – otec bývalou chůvu Margo a matka mnohem mladšího barmana Lincolna. Necitelnost, s níž si mezi sebou Maisie přehazují jako horký brambor, tak na dívce zanechává čím dál tím znepokojivější následky. Stále ostražitá Maisie si však začíná uvědomovat, že se z marasmu dospělácké dětinskosti a sobeckého zaslepení dostane jen a pouze vlastním přičiněním. (oficiální text distributora)

klukluka

Jak měla Maisie smůlu, tak měla nakonec ohromný štěstí. Taky se nemusela objevit žádná Margot a žádný Lincoln... V reálném světě bych podobný příběh viděl spíš bez happy endu. Tady se navíc nabízel i jeden reálnější (relativně) šťastný konec (v porovnání s děcákem). Matka zpěvačka by snad mohla utáhnout jednu chůvu, byť na full time..? Takže příběh z mého pohledu trochu kostrbatý, ale dobře obsazený, zahraný a natočený, takže celkově spokojenost. A ta holčička byla tedy úžasně šikovná. ()

Benedygtus

Mala holcicka svym podmanivym pohledem popisuje jednu nestastnou udalost a tou je rozvod svych rodicu.. Veskera trapnost, ubohost zaznamenana do detailu. A ja proto porad(naivne) doufam, ze az i laska vyprcha, porad si s budouci matkou svych deti budu moc v klidu pohovorit o vsem, zvlaste pak o tom dulezitem, jako treba o detech. Rezie to zvladla na vybornou a Onata Aprile si me absolutne ziskala od sameho zacatku. ()

Gogo333

Moc pěkný film, tak nějak jsem to tušil a doufal, že to takhle dopadne, když se na scéně objevil Alex, že si ji jde vyzvednout. Maisie měla smůlu na své rodiče, ale naštěstí její nevlastní rodiče jsou fajn. Film se mi trefil do nálady, herecké obsazení je moc pěkné a celkově se na to moc dobře dívá. 75% ()

ruhebitte2010

Místy až trošku moc pomalé až nudné, ale na druhou stranu velmi příjemně natočené a slušně zahrané. Škoda jen, že v případě, že dojde k rozvodu rodičů bývá realita ještě trpčí. Žádný Lincoln nebo Margo... ()

adam9

Rodiče si nevybíráme, bohužel. Maisie ve mně navodila takový pocit, až jsem chtěl mít vlastní dítě. Film ve mně vyvolal ochranářské pocity, protože to co její rodiče předváděli je nepochopitelné a nepopsatelné. O to smutnější je, že se tohle v dnešním světě děje normálně. ()

Hanys_

Strašně silné, zároveň ale žádné násilné citové ždímání. Tahle kombinace je v posledních letech dost vzácná. ()

HonzysKISS

Já vám nevím, já v tom něco zase tak geniálního teda nevidím. Takový klasický reálný příběh, kdy se bojuje o to, který rodič si nechá děcko. A nakonec je to stejně vlastně jedno… Je to moc pěkně natočený. Julianne Moore to zahrála mistrovsky, protože sám jsem jí už chtěl za to chování dát facku. Malou Maisie budete chvíli skutečně litovat. Jenomže celé je to takový šup sem, šup tam. Bez nějakého většího dramatu. Chybělo v tom prostě moc věcí, který by to o hodně vylepšily. Aspoň nějaký ty facky, nebo nevěry před ní… Ještě k tomu je v tom straně moc časových skoků dopředu. Pro mě je to spíš lepší průměrný film. Kdo si tohle reálně zažil, tak věřím, že se mu bude snímek stoprocentně líbit. ()

decay

Ak budete mať nutkanie pridrbať tým "rodičom", tak potom je všetko v poriadku. Ono to takto bohužiaľ vo veľa prípadoch funguje. ()

lucijelucije

Nádherná O. Aprile, úplně jsem s ní cítila. Tenhle film má velké emoce..A ty sebou táhnete až do konce filmu. Jak těžké je pro vlastní rodiče, uzmout něco málo ze svých zájmů, pro vlastní dítě. Strašné, poučné a neuvěřitelně schopné skloubit lítost a nenávist zároveň. 7/10 ()

Schuldiner

Příjemné drama, kde je bezkonkurenčně hlavní rolí malá Maisie. Kolem se odehrává takové všelijaké menší či větší klišé, a malá Maisie tím proplouvá s roztomilou dětskou naivitou, jakoby bez zájmu k okolí, smířená vždy s variantou, kterou jí okolí podstrčí. Líbí se mi, že všichni 4 dospělí v jejím okolí jí mají opravdu rádi, je to vidět z každého rozhovoru, každého setkání, ale bije se to vždy s jejich egem, především v případě obou rodičů. ()

Prochy38

Nádherný příběh, jako vytržený z normálního života. Ještě více umocněný nevinností a chytrostí malé vypravěčky. To všechno ještě více zkvalitňuje výběr nadprůměrně kvalitních herců. Skvělá J. Moore, vynikající A. Skarsgård, nádherná J. Vanderham, parádní S. Coogan a dokonalá O. Aprile. Vzalo za srdce, slzu vytlačilo. Skvělé! ()

peetriss

Smutný příběh, nabitý emocemi, o děvčeti, které se stalo obětí nejen rozpajícího se vztahu jejích rodičů, ale také rozpadajícího se vztahu obou rodičů vůči ní samé. Film o vnímavé a zcela citově opomíjené Maisie je tristním svědectvím o majetnickém přístupu k rodičovství plném sobeckosti. Avšak protože všechno zlé je něčemu dobré, nečekaně se objeví láska a porozumění ze směrů, kde by to člověk nejméně očekával. Silný film bez zbytečně násilného citového vydírání, který budí lítost i hněv přirozenou cestou. Onata Aprile je výtečná a celý film táhne s naprostým přehledem, dospělí spoluherci zdatně sekundují. 90% ()

Nethar

Drama rozpadlého manželství, v jehož víru se zmítá malá dcera. Citlivé, rozrušující. Člověk si celou dobu říká, jak je to možné a jak z toho ven, i když výsledek je vcelku předpokládatelný. Herecké výkony zdařilé, hlavně té nejmenší. ()

Domec

Deti me nijak zvlast nedojimaj a proto se divim, ze jsem si film vubec pustila. Nastesti! Moc krasnej film, kde koukate na svet ocima Maisie kde jeji neschopni rodice hazej odpovednost na nekoho jinyho. A mala Onata? Uzasna, skvela, vytecna. ()

sedlo03

Maisie má jako většina dětí mámu a tátu, jenže jak už to tak bývá rodiče se dost hádají a nakonec se rozvedou. Otec si vybojuje opatrovnictví u soudu, ale protože je pořád na pracovních tripech mimo zemi nemá na ni moc času. Ožení se s Margo, která se o Maisie stará většinu času. Závistivá matka ve snaze získat Maisie pro sebe se vdá za Lincolna, aby ukázala, že může poskytnou stabilní rodinu, jenže když má na čas Maisie u sebe, je většinou zaneprázdněna a tak to padá na Lincolna. Není tedy divu, že malá Maisie začíná víc inklinovat k Margo a Lincolnovi, což se ještě zhorší, když její matka vyrazí na turné a otec na business trip do Anglie. Chudák Maisie je nechána napospas náladám rodičům, kteří si ji vyzvedávají jako majatek a nechávají kde chtějí. Vrcholem, je, když ji matka nechá v restauraci samotnou, protože musí urychleně vyrazit na tour. Margo a Lincoln už to nevydrží, a protože na rozdíl od rodičů se o ni rádi a s láskou starají, a vemou ji na opuštěný dům na pláži, kde tráví své dny v rodinné harmonii. Navíc si spolu začnou románek. Jenže ani jeden nejsou jejími pravými rodiči a moc dobře to ví. Jednoho večera přijede matka z turné uprostřed noci a chce si ji odvést na koncert, aby spolu byli aspon nějaký ted den. Jenže ona má zítra domluvenou jízdu na lodi s Margem a Lincolnem. Co když, co když by radši zůstala s nimi, než jela se svou matkou? Hodnoceno 3.9 a pro mě je to zatím film roku. ()

zdenur

Dojemné a předvídatelné. Jednohubka na jeden večer. Nebýt některých silných scén s malou Maisií, ráno bych si už ani nevzpomněl. A nic tak příšerného jako bylo její nadabované chichotání jsem ještě za moji éru kulturního barbara nezažil. ()

theSaint

Nejsem milovníkem představy, že bych měl mít už dítko, ovšem malou Massie bych bral okamžitě. Onata je naprosto kouzelná. Velmi příjemný filmový zážitek. ()

barteca

Dítě jako zbraň ve válce rodičů. Lámou mu psychiku, dělají z něj mrzáka, ale nevadí jim to. Psychické utrpení není vidět. Kvalitní scénář, režie, herecké výkony. ()