Podmanivý příběh dívenky, která - lapena ve víru hořké rodičovské bitvy o její opatrovnictví - prosí o milost. Titulní hrdinka Maisie, která je zároveň vypravěčkou příběhu, přechází onen narůstající zmatek s nevinností, šarmem a velkorysou duší šestiletého dítěte. Stárnoucí rocková hvězda a obchodník se současným uměním, Susanna a Beale jsou tak zahleděni do sebe, že rezignují dokonce i na svou rodičovskou roli. Jejich boj o dcerku Maisie představuje jen další bitvu v epické válce dvou osobností. Všemu nasadí korunu tím, že si oba namluví naprosto nevhodné partnery – otec bývalou chůvu Margo a matka mnohem mladšího barmana Lincolna. Necitelnost, s níž si mezi sebou Maisie přehazují jako horký brambor, tak na dívce zanechává čím dál tím znepokojivější následky. Stále ostražitá Maisie si však začíná uvědomovat, že se z marasmu dospělácké dětinskosti a sobeckého zaslepení dostane jen a pouze vlastním přičiněním. (oficiální text distributora)

Mark1983

Tak tenhle film dost jasně znázorňuje jací někteří rodiče opravdu jsou,že afinita mezi dítětem a rodiči je téměř a to asi z 90% nedostatečná,a velkým překvapením se stane,že dítě začne mít raději svým způsobem cizí lidi,kteří k němu mají bližší vztah,než jeho vlastní rodiče,kteří litují jen sami sebe. Dalo by se říct,že v tom hraje z větší části i sobectví ze strany rodičů. Avšak přesto všechno musím konstatovat,že se jedná o emocionální snímek,který (jak interpretuje Kleopatra) si nenajde svou popularitu u každého,jelikož je hodně rodin a domácností,kde to buď vypadá stejně,či podobně a nebo ještě mnohem hůř. ()

chytri

Tak tady jsem dostal víc než jsem čekal. Julianne Moore jako vždy perfektní a role špatné matky jí sedla náramně. Film je od poloviny celkem předvídatelný, ale i tak se jedná o jeden z nejlepších kousků v roce. Na něco podobného by se měl juknout každej co chce rozvod :-) ()

90125

Nezvycajne nesentimentalne a nekomercne rozpravany pribeh. Ziadna velka drama, celkom obycajny zivot, cize skoro nuda. Pribeh je ale celkom skutocny. O sebeckych rodicoch, ktori nemaju na svoje dieta cas. Celkom bezna vec aj nasich zemepisnych sirkach. Zaujmave je, ze hlavnu ulohu nehraju dospeli, ale 6 rocne dievca. Mala Maisie je ako dieta uplne uzasna, je az neuveritelne bezproblemova. Celu dobu sledujeme jej nadherne naivny detsky pohlad, ktorym riesi koho ma vlastne rada a komu moze dôverovat. Skvely je casting. J. Moore je ako ozajstna BitchMother super. Hlavne ale mala Onata Aprile, ktora chvalabohu nehra preafektovaneho fracka typu Dakota Fanning, je svojou prirodzenostou obdivuhodna. Scena v zavere, ked mamicka dostane kopanec nedôvery je dychberuca. Velmi slusne kino. Tucne tri *. 72 % ()

Ivuska71

No, proč to neříct, že... Alexander Skarsgard může za to, že jsem tenhle film objevila. Je to zatraceně pěkný kus chlapa a navíc jako bonus umí hrát, takže jsem proletěla jeho filmotéku. A našla jsem tenhle poklad. Ještě stále jsem z toho naměkko, tak nejsem moc schopná psát v souvislých větách. A to myslím, mluví za sebe. ()

Tomulka

Film začal být zajímavý, tak po hodině a musím říci, že hlavně zásluhou Alexandera Skarsgård a Joanny Vanderham, protože jejich výkon zachránil film. Ostatní bylo slabé a protože zápletka byla jasná docela brzo tak o nic jiného nešlo než podání herců vlastně nešlo. Také nutno ocenit i výkon Onaty Aprile i když se vlastně moc neprojevovala. Ale za slzičku si zaslouží velký obdiv. ()

Grossing

Tahanice o dítě dvou sobeckých umělců zahleděných do sebe, a na konci úplně zničený charakter nevinného dítěte. ()

1normalny

Emócie z toho liezli na všetky strany. Súhlas, J.Moore ako nejaká egocentrická rocková speváčka ktorej sa páčia "bubny v pozadí" bola úplne mimo misu. ()

loyeme

Sucasny pribeh dnesnej spolocnosti, t.j., ako to dopadne ak maju spolu dieta ludia, ktorych prioritou deti nikdy neboli a ak sa pritom daju dokopy ludia, ktori v podstate ani nic spolocne nemali a naivne si mysliaci, ze ved sa to nejak vyriesi s tou malinkatou zodpovednostou - dietatom. Najsmutnejsie je, ze toto vsetko x-nasobne viac vnima a preziva jedno inteligentne dieta, v ktoreho okoli sa najdu nastastie aj dobri ludia a prinesu do inak smutneho dna trochu svetla a nadej na normalny zivot.. Hodnotenie je u mna za 8 - koniec mohol byt viac "dotiahnuty do konca" avsak mala Onata, je maximalne talentovanie dieta, ktore ma normalne dokazalo vo filme zarmutit a podat pocity fakt vierohodne. Odporucam ludom, ktori trocu depkoidnej dramy v pohode preziju a rovnako sa zamyslaju nad zmyslom vztahov a zmyslom zakladania rodin. ()

kakttus

Naprosto stejně a přece úplně jinak pojatý film o rozhádaných rodičích, kteří svou agresi přesunou na bitevní pole. Každý bojuje o dceru, každý vlastním způsobem sleduje vlastní sobecké zájmy bez toho, aniž by se zajímali o to, co to dělá s malou Maisie. Každý z nich hází péči o dceru na nového partnera/partnerku a sami se zajímají jen o právní tahanice. Není tedy divu, že se Maisie čím dál tím víc sbližuje s nevlastními rodiči, kteří se jí věnují, protože ani jeden z biologických rodičů není schopen postavit dceru před práci a peníze. Úžasná Onata Aprile s nevinným kukučem, uťápnutý Alexander a úžasně protivná Julianne jsou jen třešničky na dortu, který by ale bez nich rozhodně nebyl tak dobrý. ()

Yhitte

Neuvěřitelně jednoduchá a smutná pohádka z pohledu malé Maisie, která vlastě nemůže ovlivnit svoje štěstí, které závisí pouze na dospělích kolem ní. Pomalé tempo příběhu bez zbytečných slov dává možnost přemýšlet a tím prohlubovat zážitek z nejméně dramatického dramatu co jsem viděl. Pohužel mi bylo docela jasné, jak to celé skončí a jediné co se mohlo změnit byl absolutní konec. Ještě k tomu jsem z nějakého nepředstavitelného důvodu myslel, že jí někdo unese (tak to vypadá, když stále čekáte ve filmu nějaký twist), ale nakonec jsem i docela rád, že to bylo tak jak jsem si ze začátku myslel. P.S naprosto jsem žral Joannu Vanderham, chci víc filmů s ní! ()

pyromantik

Výborne prevedená sonda do detskej dušičky. Taký ,,Chlap prezývaný Brumteles" na moderný americký spôsob. Po tomto filme sa s manželkou už viac nebudem hádať. ()

nimajtanova

Film ktorý ma chytil za srdce. Počas sledovania so mnou zmietali snáď všetky emócie od ľutústi kvôli Maisie až po hnev, že ako sa môže niekto chovať k dieťaťu ako k veci. Úžasná Aprile Onata ma úplne dostala. Krásny snímok ktorý donúti zamyslieť sa nad tým, že to, že dieťa nepotrebuje drahé veci, hračky ale hlavne pozornosť a lásku svojich rodičov nie je klišé ale fakt. ()

JIRKKA

Chudák Maisie. To není jen film, ale realita spousty dětí a pro mně velmi osobní film. Tak jsem moc dobře rozuměl proč, s kým a jak moc, byla Maisie opravdu šťastná. Správně někdo napsal, že jsou lidé, co by měli mít zakázáno, mít děti a spíš dostat nakopáno někam....Viděl jsem to v dabingu, pak teprve jsem si pustil trailer a lepší je to vidět v originále, s titulkama. ()

Foxlady1

Přiznám se, že na film jsem se chtěla podívat hlavně kvůli Alexandrovi, jehož vzezření jsem si v posledních týdnech při sledování True blood tak oblíbila. Zajímalo mě, jak se mu bude dařit před kamerou v jiné tématice než pan Božský - sexy upír. Jsem moc ráda, že jsem si tenhle film nechala na deštivé sobotní odpoledne, kdy si může člověk bez výčitek zalézt do pelechu a věnovat se jen a jen sledování. Po delší době jsem viděla něco, co mě dostalo na kolena. A překvapivě to nebyl Alexander ale malá Maisie. Onata je pro mě tak trošku Haley Joel Osment v sukni. Když se na ní díváte máte totiž pocit, že je dospělá nebo spíš mnohem dospělejší než všichni ti co se kolem ní ve filmu motají a chovají se jako idioti. Podobné pocity jsem měla před lety při prvním sledování právě malého Osmenta v I.A. umělá inteligence. Ten shodně propalující pohled plný zoufalství a nepochopení proč se ti dospělí tak hnusně chovají mě tehdy také vzal za srdce a pamatuji si ho do dneška. What Maisie knew je film u kterého by se měl každý, kdo si myslí, že na prvním místě jsou kariéra a prachy, hluboce zamyslet. Je to přesně o dnešní hektické době a pokřivených lidských prioritách jejichž obětí se často stávají právě ti, kteří se nemohou bránit - děti. Celou dobu jsem měla pocit, že bych těm dvěma hňupům malou Maisie nejradši ukradla a vzala si jí k sobě domů :-) Sladký Alexander už pak byl jen třešničkou na dortu a i on a jeho roztomilá nesmělost přispěly k páté hvězdičce ;-) ()

pallok

Asi Vás všetkých sklamem, ale takto sa podľa mňa nevyužíva herecký potenciál Júlče Moórovej, miesto nej mohla kľudne hrať hocaká holyúdska dievčina a efekt by bol setsakrastejný = špatný. Dej filmu je tak predvídateľný, že uhádnuť jeho poentu sa dá asi tak v deviatej minúte a trinástej sekunde. Čas strávený medzi týmto medzníkom a position The End je určený na drink, prípadne šlófika, ak Vás nezobudia záverečné titulky - spite kľudne do rána, o nič ste neprišli. PS A to mám Julianne Moore v obľúbených, ináč by som o film asi ani nezavadil ()

Charliesed

Jednoduchý, ale účinný koncept, kdy je celý film z pohledu malé holčičky, která se dívá na svět primitivně a nevinně. Ukazuje nám, co se skrývá v nezodpovězených situacích dospělých (vidí skutečnost, že se dva lidé vlastně nemilují, a jsou ve "vztahu", kvůli něčemu jinému), jak na ni ostatní reagují, co se děje kolem ní. KRÁSA FILMU SPOČÍVÁ V JEHO JEDNODUCHOSTI A SNADNÉ POCHOPITELNOSTI – TEDY I LIDSKOSTI. PROTO DOPORUČUJI VŠEM. ()