Podmanivý příběh dívenky, která - lapena ve víru hořké rodičovské bitvy o její opatrovnictví - prosí o milost. Titulní hrdinka Maisie, která je zároveň vypravěčkou příběhu, přechází onen narůstající zmatek s nevinností, šarmem a velkorysou duší šestiletého dítěte. Stárnoucí rocková hvězda a obchodník se současným uměním, Susanna a Beale jsou tak zahleděni do sebe, že rezignují dokonce i na svou rodičovskou roli. Jejich boj o dcerku Maisie představuje jen další bitvu v epické válce dvou osobností. Všemu nasadí korunu tím, že si oba namluví naprosto nevhodné partnery – otec bývalou chůvu Margo a matka mnohem mladšího barmana Lincolna. Necitelnost, s níž si mezi sebou Maisie přehazují jako horký brambor, tak na dívce zanechává čím dál tím znepokojivější následky. Stále ostražitá Maisie si však začíná uvědomovat, že se z marasmu dospělácké dětinskosti a sobeckého zaslepení dostane jen a pouze vlastním přičiněním. (oficiální text distributora)

warrenur

Velmi pekny film a vyborna volba ustrednych hercov. Nehovoriac o tom dievcatku. Mila zalezitost. Zvlast k zaveru. Julian Moore v roli rockovej "star" trpiacej nejakym stihomamom taktiez dokonala. ()

hazaba

Jaké to je, když se rodiče rozvedou a dítě je v jejich střídavé péči, když jejich partneři se o ono dítě zajímají víc, než vlastní rodiče. Zajímavě natočeno z pohledu malé Maisie. Moc se zde nemluví, ale kamera/pohledy řeknou vše. Nezodpovědné chování rodičů vyvolává vztek, obzvlášť u matky, která na jednu stranu až hystericky dává najevo svou lásku, na stranu druhou je schopná svou dceru nechat v podstatě na ulici. Výborně zahráno. ()

Lyžař

Smutné jsou příběhy některých dětí. A smutné je, jací rodiče občas jsou. Tohle prostě bolí. Každý na tenhle příběh budeme asi nahlížet trochu jinak. Podle toho, čím jsme si v mládí prošli právě my. Dětem ale úsměv na tváři sluší. Nemají se jim dělat takovéhle věci. Vždyť je to ovlivní na celý život :-( ()

Ben Nevis

Celkem běžný rodinný scénář. Rodiče u soudu bojují o dítě jenom kvůli tomu, aby to natřeli expartnerovi. Pak dítě skončí u chůvy, prarodičů nebo putuje jako horký brambor v "úžasně fungující" střídavé péči. Třeba ten film trkne partnery uvažující o rozchodu jenom proto, že otec/matka jejich dítěte se už omrzeli. ()

CharlieSs

Nemám ráda Julienne Moore, to za prvé. Zadruhé, nemělo to konec, vůbec jsem nevěděla jak to teda asi skončilo. Ta holčička byla nádherná a hrála výborně celou dobu, a já, kdybych byla na jejím místě, tak rozhodně nezůstanu s tou matkou, její chováni bylo naprosto příšerné. Radši, kdyby to nešlo jinak, zůstanu s tím otcem. Nejlepší by ale bylo, kdyby ji vychovávali Margo a Lincoln společně. Což z konce nejspíš neplyne. No, 3* a víc nic... ()

West

Moc milej film.. Na jednu stranu smutnej. Matku bych vzal po hlavě nečim.. ale až film skončí, budete se ješte dlouho usmívat. A herecký výkon malé Onaty Aprile řadím snad za jeden z nejlepších dětských rolí. Bravo! :) ()

tančísvlky

Onata Aprile v tomto filme nehrá ona je. V takomto veku podať takýto výkon to som ešte nevidel. Je to na všetky plyšáky na svete samozrejme pre jej výkon. Senzačná hudba , kamera dych vyrážajúca. Dospelí potlačení do úzadia pre podporenie detského výkonu. Jemnocit , ktorý Vás prevalcuje. Réžia vzbudzujúca viac ako len úctu. Skvele vybraní herci pre všetky úlohy. Zážitok , ktorý vydrží viac ako len nejakú krátku dekádu. Plný počet hviezd na nebeskom plátne... ()

sehe

Detská herečka s krasnym menom Onata Aprile hraje brilantne,akoby uz podobnú skusenost,ako filmová Maisie mala.Nezodpovedni rodičia zatiahnu svoju malú dcérku do svojich vzájomných problémov a nasleduje kolotoč hadok,súdov,kde dieťa je az na poslednom mieste.Predpokladať,ako sa príbeh skončí sa dá celkom ľahko,ale film aj vďaka hercom sa dobre pozerá. ()

TommyDiamond

Jsou lidé, kteří si díky vlastnímu sobectví svého potomka ani nezaslouží a jsou lidé, kteří dokážou dát lásku i úplně cizímu dítěti.. I když osud nadělil naší malé Maisie dva dobrodince, tak příběh nemůže skončit tak dobře (je to pouze uměle vytvořený happyend). Je to kruté, ale osobně bych ocenit drsnější (reálnější) závěr. I přesto jsem drama působící tak opravdově a přesvědčivě už dlouho neviděl... Tento snímek je velmi citlivý a působivý, což určitě nenechá nikoho chladným. Myslím, že velký podíl na úspěchu filmu mají i herecké výkony v cele s Onatou Aprile. Myslím, že jinak než za čtyři hvězdy dat ani nelze. ()

Jakub

Chudák Maisie, přehazovaly si jí jak pytel brambor, jak se v tom asi měla zorientovat. Moc dobrý a smutný film který bohužel zapadl ,a který můžu vřele doporučit. ()

miki68cz

Absolutní jednička mého letošního žebříčku, krásný lidský film o úžasné holčičce, která zvládá rozchod rodičů s neskutečným přehledem. Jeden z nejlepších dětských hereckých výkonů historie filmu, nádhera. Fantastická doprovodná muzika, výborné herecké výkony, zvláště Alexander Skarsgård převyšuje všechny, ale i tak vedle malé Onata Aprile jen statuje. Citlivý film ze života, který vám vřele, ale opravdu vřele a ze srdce DOPORUČUJI ()

Persephone9

Plný počet pre Onatu a Alexandra, tí dvaja sa k sebe hodia dokonale. Osobne nezdielam pocit, že by bol film bez konca. Jedinou túžbou Maisie bolo plaviť sa na loďke a to sa jej v úplnom závere splnilo. Na ničom inom už nezáležalo. Vžiť sa do pocitu keď bežala po móle musí hriať pri srdci každého, kto si spomenie na svoje detské nesplnené sny. ()

jafuska

Bohužel emoce se u mě nedostavily, tak se dalo očekávat, což o to, takové příběhy jsou v reálu docela časté, ale bylo to natočeno docela chladně, žádné pocity, které by mě uzemnily tak, abych si řekla, jo tak ta holčička má fakt neštastné dětství, ale ono tomu tak není rodiče se snaží dát vše co umí, jen ne tam kde by to bylo nejlepší, ale takový je už osud rodičů a upřímně být rodičem není nic jednoduchého a můžou se dopustit hodně vžných chyb i třeba jen nevědomky. ()

gicous

Rodičovství není stvořeno pro každého. V pravý moment to pochopili i Susanna a Beale, jejichž jedinou smysluplnou prioritou v životě je práce. Obětovali jí i svoji dcerku Maisie, která se nejprve během rozchodu stala trofejí, díky nichž může jedna strana té druhé uštědřit potupnou prohru a následně přítěží, s níchž si ani jeden z rodičů neví rady. Osud ovšem Maisie seslal záchranu v podobě Lincolna a Margo, kteří jí poskytujou vše to, co jí rodiče odpírají. Člověk by nečekal, že se v tak skromném a nenápadném snímku skrývá tolik pravdy, emocí a síly. Největší formou uznání z mé strany tedy nebudou jen tyto řádky, ale také můj čin zařazení tohoto filmu do mé osobní sbírky, kde budou Maisie dělat společnost všichni možní terminátoři, predátoři, vetřelci, x-meni a jiná hollywoodská havěť. Ovšem Maisie nebude stát nikde v koutě. Bude mít stejné postavení jako všichni ostatní hrdinové, protože si to jednoduše svou dokonalostí zaslouží. 10/10 ()

thepeabody

Susanne a Beale svoji dceru milují. Milují ji možná dokonce nadevše, jen to sami pořádně nevědí. Nebo to neumějí. Své dceři dávají ti dva lásku najevo poměrně často, nešetří objetími a polibky, ale něco tam chybí. Chybí tam pravé emoce a upřímnost. Mělo by jít o něco víc, než jen plnění své mateřské/otcovské povinnosti na oko. Zvlášť, když ti dva své rodičovské povinnosti z pragmatického hlediska nezvládají vůbec. Všichni herci byli skvělí, ale Julianne a Onata samozřejmě vedou. Málokdo dokáže přinutit diváky, aby jej nesnášeli a na druhou stranu jej litovali a soucítili s ním zároveň tak, jako Julianne. Onata zase svou roli hrála tak autenticky, že vlastně ani nehrála, jen sebou nechala volně plynout ty samé pocity, které cítila Maisie. Byla sama sebou, jen ve smyšleném světě. Nejprve mi chyběl nějaký pořádný konec, ale pak jsem si uvědomil, že What Maisie Knew je příběh z jedné části života malé holčičky, příběh ze života takový, jak se prostě děje, a proto film skončil přesně tam, kde skončila tato část. Nenuceně, což je dobře. A nic jiného tomu nechybělo. Možná přeháním, ale nejdůležitější věcí na světě jsou pocity. ()

Barghest

Nečekala jsem nic, dostala jsem moc. What Maisie Knew nakusuje nepříjemně aktuální téma a podporuje můj názor, že někteří lidi by děti pro dobro všech mít prostě neměli. Malá Onata byla dokonalá, Julianne Moore očividně odvedla svou práci taktéž dobře, neboť jsem měla chuť jí pořádně proplesknout. U Skarsgårdů se charisma, talent a sympaťáctví očividně dědí. Mít doma takovýho chlapa jako Alex/Lincoln a nevážit si toho považuju za zločin proti lidskosti. ()

Queendom

Maisie toho věděla kurňa hodně a co vim já je to, že to byl nejlepší dětskej hereckej výkon, co jsem schopná si vybavit. Kam se hrabe třeba Dakota F. Jinak je příběh Maisie lehce nadprůměrný a trochu překombinovaný rodinný drama, kterejch já se prostě nikdy nepřejim. ()