Středoškolačky Ari a Oona jsou odlišné typy a přesto jsou si podobné. Ari s blonďatými copy pochází z navenek spokojené trendy rodiny jako vystřižené z katalogu na panenky Barbie. Tmavovlasá Oona vyrůstající v uměleckém prostředí se zasekla v temném berlínském undergroundu osmdesátých let. Mezi cukrově růžovou panenkou a černě oděnou rockerkou však vzniká pevné pouto. Společné pro obě dívky, řídící se svými pudy a instinkty je schopnost ničit se. Ari nezávazným sexem, Oona morbidními kresbami. Nové přátelství je vyvede z prostředí nefungujících rodin a pomáhá jim zvládnout pokrytectví okolí. Až do okamžiku, kdy dojde k události, která všechno změní. (oficiální text distributora)

Majduska

Po dlouhé době film, který se automaticky řadí mezi mé zamilované kousky. Už po prvním shlédnutí jsem měla touhu se na něj brzo podívat znovu. Z hudebního hlediska nelze přehlédnout opravdu hodící se a dobře vybranou hudbu. Příběh...už to všechno jednou někde bylo, nicméně atmosféra, barvy a podání je prostě zamilování hodné! Je to tak správné ulítlé, že to nejde ani slovy popsat...:) ()

Dr.Cilka

Velmi pozitivne prekvapenie na navsteve filmoveho klubu - pestrofarebny film po kazdej stranke, ci vizualnej (vsuvky komixovo-depresivnych animacii), hudobnej (skvely sound fiktivnej kapely "Tier") alebo scenaristickej (dej je teda poriadne trhly). Film ignoruje vsetky klise a ukazuje krasne absurdny pohlad na "usporiadane" rodinky dneska. Pribeh sa odviha na osudoch dvoch na prvy pohlad uplne odlisnych stredoskolacok, ktore si k sebe najdu cestu a zistuju, ze su si vlastne velmi podobne. Jedina skoda, ze druha polovica filmu uz tak nestiha tej bravurnej prvej. Tempo nestandardnej dramy sa trochu zvolni, a divak s usmevom na tvari sleduje morbidny finiš ciernej komedie. Po takto skvelom debute musim drzat palce reziserke, pri dalsej filmovej tvorbe.. ()

bubblebobble

Videné 3x tri dni po sebe. To hovorí za všetko. Nič pre konzervatívneho diváka, šupa pre nás ktorí sme tak trochu mimo a možno sa tak trochu ešte stále hľadáme aj keď nám už nie je 15. Jendnoduchý ale pôsobivý film. Myslím, že som sa do neho zamiloval. A tá blondínka je teda riadne ... uff. ()

haroska

Mrazivá dramaticko-komediální mrazivá podívaná.Je to ulítlé,je to křiklavé,ale přesto tolik fascinující.Skvělý příběh o tom,že když jsou rodiče zrůdy,z dcer se stanou ještě větší!':)Dala bych jen 4*.ale jedna plusová je za excelentí postavu Ariiny maminky :D!!!!!!!!!!! ()

amim

Z filmu odnesl přesně dvě věci - Sarah Horvath je fakt pěkná a člověk o dvě vlelo o jednu řadu přede mnou je naprosto úžasnej. Ne, vážně. Během filmu se u mě střídali wtf pocity a pocity "wow, that´s cool". Pozitivně na mě působila hlavně audio stránka filmu a některé velmi dobře vizuálně zpracované scény (tím myslím hlavně "nakreslené" prostříhy). Myšlenka a potenciál tu je veliký, jen škoda, že z celého filmu na mě křičí "podívejte se na mě. Jsem originální". Horší 3*. ()

Darth Kedr

První zkušenost s filmovým festivalem, konkrétně Das Filmfest v Praze v Lucerně. Film je to neskutečnej! Další německý film, který opět potvrzuje vzestup německé kinematografie. Takhle dobře už jsem se dlouho u filmu nepobavil. Film je autobiografický, tudíž velmi drsný až naturalistický, ale je podáván tak krásně odlehčenou formou, že je to ideální teenage rebelský film a je dost možné, že spousta x-náctek si najde své idoly (pak se máme čeho bát). Závěr filmu je dost nečekaný, drsný, vtipný a podle reakcí diváků je dokonalým vyvrcholením. Na závěr přišla chvilka ticha a zasloužený potlesk režisérce. Někteří "hnidopiši" rejpali do režisérky s tím, že je to moc feministické a amorální. Marná snaha, zážitek z filmu mi tím rozhodně nezkazili a ta porce zábavy je opravdu nadprůměrná, proto zasloužených 5*. ()

hanazu

Už po prvotní scéně, kdy Ari zlomí naběračku a tím odstartuje bratrův záchvat, jsem věděla, že je to film pro mě. Hodně oceňuju, že si postavy zachovaly charaktery až do samého konce, že diváka nečekala nějaká rodinná psycho proměna ve stylu "promiň, už vidíme, jak jsme mimo", která by sem rozhodně nepatřila. Zdařilé byly taky ikeácké záběry na holčičí pokojíčky. ()

ProfiDivak

Filmári si môžu dovoliť skutočne všetko a ak sú pre niekoho samoúčelní, ten istý film môže inému naplno otvoriť oči. Mierne "rammsteinovsky" ladený hudobný motív vystihuje zobrazenú temnotu, ale rovnako aj nadhľad a tvorivosť filmu. ()

black8

Na režisérsku celovečernú prvotinu je to veľmi vydarený kúsok. Neviem, asi to súvisí aj s vekom, ale nedobre sa mi pozerá na sex pätnásťročného dievčaťa, ktoré nech sa akokoľvek chce podobať na beštiu, stále pôsobí veľmi nevinne. Ten komixový nádych celého príbehu robí tento film tak trochu absurdným, ale mohlo to dopadnúť aj oveľa horšie. ()

Anetulicek

Neviem či sa mi to zdá, ale mám pocit, že všetky Nemecké filmy sú tak nejako ujeté...Niekto by tento film mohol brať ako umelecké dielo, niekto zase za beznádejný odpad. Ja som na rozcestí, čiže za 3*. ()

rakosabasta

Živé, barevné a ač typicky filmově přehánějící, přesto psychologicky propracované. Jeden z mála filmů, které se "nezkazily" na konci, ale svou téměř parodičnost dotahují do absurdity. ()

RXP

Dve rozdielne pätnástky sa stretnú v rovnakej situácii, že doma to majú na hovno. Jedna(čiernovláska) pochádza z rodiny zkrachovalých umelcov a vyzerá to u nich ako na návšteve u Adams family a u druhej(blondýna) to doma vyzerá ako na najhnusnejšiom bad tripe aký si dokážem predstaviť a rodičov má tak prepnutých,jak keby odchodili všetký psychadelic festivaly po celej Európe. Tučná blondýna v priebehu filmu zistí že má kozy a tak po deflorácii nejakým asocialom začne pichať o preteky.Čiernovláska sa na ňu nasere,že opíchala nikoho koho nemala, z čoho má zlú krv a tak si ju odpustí.Bolo tam množstvo bizardnch situacií dohnaných až k ad absurdum a graficky veľmi plodné.A posledná scéna to všetko podtrhla.Nieje to žiadna socialna ani psychologická sonda,ale to je možno len dobre.Skrátka farebná oddychovka inšpirovaná komixom.PS. tí Nemci sú hrozne škaredí,keby sa Hitlerovi podarilo presadiť rasový imperatív,jak zamýšlal,tak by svetu už naozaj nezostala iná možnosť, len čakať na príchod Trierovej Melanchólie. ()

juluch

film, ktorého kúzlo na mňa osobne pôsobilo aj napriek schématičnosti a v podstate neoriginalite námetu. k tým 4 hviezdam kľudne pridám ešte pol. ()

vixina

Dlhšie som zvažovala, či to bude stáť za to a výsledok napokon predčil moje očakávania. Vizuálna a hudobná stránka a prechody "medzi dvoma svetmi" celého dielka na mňa zapôsobili veľmi osviežujúco a nedovolili mi v temne kinosály oko ani len prižmúriť. Pôvodné dojmy boli na 5*, ale na druhý deň som si uvedomila, že proste nemôžem Riemannovej prepáčiť viacero scenáristických nedostatkov. Ako prvý by som spomenula, že do vyše troch štvrtín filmu som mala napriek všeobecnému ulahodeniu mojich chúťok výrazné pochyby, či to celé bude mať aj nejaký príbeh. Za druhé - až sa konečne tá dejová linka vykryštalizovala, nechápala som, prečo sa autorka toľko venovala blonďatej Ari, keď tá mala byť vlastne len vedľajšou postavou? To takisto spôsobilo, že kým sa dej začal vytvárať (niekde asi za polovicou stopáže?), tak som sa znateľne nudila, hoci relatívne luxusne. Po odchode z kina som nedokázala uveriť, že to celé trvalo vážne iba hodinku a pol. Slasherský koniec mi to síce vynahradil (až mám pocit, že min. 80% spoluprítomných po rozsvietení svetiel nechápali, čoho boli práve svedkami). Po poslednom pretitulkovom zábere mi nezostalo nič iné, iba sa z chuti zasmiať bez oľutovania. ()

46. ročník MFF Karlovy Vary

46. ročník MFF Karlovy Vary