"Mrtví nemluví... Proč, to nevím."  Mladý kuchař Odd Thomas (Anton Yelchin) dokáže vidět mrtvé. Možná je to dar, možná je to prokletí. Odd si nikdy nebyl jistý. Každé němé duši, která ho vyhledá, se ale snaží pomoci. Některá touží po spravedlnosti a prostřednictvím Odda pomůže vyřešit zločin, další jinému zločinu zabrání. Když se v Oddově restauraci objeví tajemný muž, mladík začne cítit blížící se katastrofu. Jediný, o to zlověstnější důkaz, který má, je lístek vytržený z kalendáře s datem 15. srpna. Dnes je 14. srpna. (Bontonfilm)

Miagy

Prekvapivé a zaujímavé. Thriler so zaujímavým fantasy prvkom a výborným rozuzlením na konci plný emócií. PLUS: herecké výkony, nápadité scény, myšlienka, výborné herecké výkony, dostatok zvratov v deji, nepredvídateľný dej, záver MINUS: dlhši stopáž. ()

navabaca

Zpočátku trochu fantasmagorické (knihu bych asi nebyl s to dočíst), ale nakonec se mi tahle neobyčejná "detektivka" zalíbila a nedokázaly mi ji znechutit ani typické americké růžové brýle, za kterými jsou vždy krásní lidé bez vady na kráse a prosluněné město tak čisté, jako by právě bylo postaveno. ()

papadoce

1 hviezda za tvár a vlasy Addison Timlin, 1 hviezda za bruško Addison Timlin, 1 hviezda za to že ma to celé príjemne prekvapilo a pobavilo, za Antona v hlavnej úlohe......áááááá.....1 hviezda za Addison v nádherných ružových nohavičkách. To máte tak, keď hodnotím film penisom. A mimochodom, je to neuveriteľne smutný film, tak sa nedajte oklamať a nepozerajte to, ak nechcete slziť. ()

sWONDER

Nečakane ma to vtiahlo hneď od začiatku a bavilo a bavilo a bavilo... , originálna zápletka, samotná postava Odda, jemný hororový nádych, slabšie trikovo, no o to nápaditejšie prevedenie zla a tempo, ktoré udržalo moje zmysly napaté, až do celkom prekvapivého konca. Bez problémov viac krát pozeratelné, aj keď už nečakáme na rozuzlenie. 80% ()

Lavinia

Pouhá hodina a půl a jak svižné tempo, napětí, radost se podívat. Dobrý příklad toho, co s filmem udělá správný střih, na rozdíl od všech těch užvaněných, utahaných dvou a více hodinových lovosic poslední doby. Poloduchařská, polodetektivní zápletka s akcí: Mladík vidí duchy a pomáhá jim, o čemž nikdo nesmí vědět (kromě šerifa a přítelkyně a dalších ...), takže je takový záhadný detektiv a mstitel v jednom. Většina děje je honičkou za tajemstvím, kdo chystá ve městě masakr, rozřešení až úplně na konci, celkem neočekávané. Po dlouhé době jsem neumírala nudou. Vřele doporučuji! ()

viky13

Celý film je podaný s nadhledem a humorem. Proto je dramatický ale do jisté míry uspokojující konec tak dechberoucí. ()

Megynka

65%? ... proč mi neustále přijde, že tu není skoro nikdo, kdo by dokázal ocenit kvalitní film a příběh ... Ještě teď se klepu a slzy mi tekly až do závěrečných titulek. Opravdu nádherný příběh, hlavní hrdina příjemný a navíc charismatický ... Děj byl prostě ... no já nevím, co napsat. Úžasný film. ()

jafuska

Neskutečně ujeté, trapné, dobře, když se to vezme jako film, který je o duchařině, budiž, ale jako scénář nestojí za nic, chápu, že se nemůžou točit jen megafilmy, ale musí se točit za každou cenu, i když je to promarněný čas a peníze? vůbec toto není můj šálek kávy a v po pár minutách jsem to vypla, nedalo se na to vůbec dívat, ()

george82

Z tohoto filmu jsem si odnesl jen hezkou vzpomínku. To je jedna hvězda. A ta druhá patří Addison Timlin, která tu hezkou vzpomínku utvořila. Nic víc. ()

Kortexo

Geniální kniha Deana Koontza převedená na poctivý film s prvky komedie.I když to není horor, genialita románové předlohy je tady znát a to je nejdůležitější... ()

Solverino

Velmi otrocky natočený film, dialogy a vůbec vše... těžká nuda. Pouze průměrná záležitost. Pro čtenáře Koontzovi série ODD THOMAS je to povinnost, pro ostatní ale jen ztráta času... ()

subic

Kuchař, který umí vejce na několik způsobů a k tomu vidí mrtvé. Mladičká Addison Timlin známá z Californication je důvod, proč jsem to chtěl vidět. Začátek vypadá dobře, ale po chvíli je z toho nekoukatelné bláto. ()

MartinTerran

V celku vydařený film s fantasy nádechem. Není to úplně originální bo vídám mrtvé lidi už tu bylo. Ve městě se schyluje k nebezpečí a jediný kdo to musí vyřešit je samozřejmě náš Odd, jelikož je jediný kdo má dar vidět "smrťáky" a mrtvoly. Příběh je docela komplikovaný a zamotaný, taková detektivka, tak můžete tipovat kdo všechno je do toho zapletený a jak vše do sebe zapadá či nikoliv. Spravování se mi líbilo, ale ten konec jsem tak nějak tušil. Herecky pěkně zahrané, takže jsem s filmem spokojen. Hodnocení: 77/100. ()

Brano

Nápad o tom že tínedžerský chlapec vidí "mrtvých" sa mi páčil, ale to spracovanie mi prišlo priemerné. Takisto mi vadil vyprávadzký komentár hlavnej postavy, ktorý mi prišiel miestami dosť rušivý. Hlavný herec mi tiež neprišiel zrovna ako veľký sympaťák. Priemerné béčko, s celkom pozerateľnou krimi zápletkou. ()

PlysovyMacko

Hlavny hrdina vidí mŕtvych a démonov, vďaka čomu pomáha ľuďom. Film pracuje s nadprirodzenými prvkami, ale námet aj spracovanie vyznieva druhotriedne. Viac by ma bavilo, to co bolo naznačené-boj so zlom v Las Vegas a viac sa pohrať so scenárom. ()

Facerr

I když je Odd docela svižná podívaná, minimálně do půlky až tříčtvrtiny se pořád na něco čeká. Když "to" přijde, uteče to tak rychle, že člověka napadne cosi o zbytečně dlouhý stopáži. Pak ale přijde konec, kterej je šokující, efektní a mooooc smutnej. Právě za ten konec dávám o hvězdu navíc, jinak by to byly slabý tři hvězdy. ()

djbarrel

Nevím jak přesně hodnotit. Po většinu stopáže jsem měl pocit, že sleduju dobrodružný film pro děti na nedělní odpoledne. Pouze občasné lekačky a hlavně zahnívající Bobova mrtvola mě vracely do reality a říkali, že je to "serióznější" film. Celou iluzi dětského filmu nakonec zboural samotný závěr, který mě dost překvapil. První půlku filmu jsem prozýval, druhá polovina již byla lepší a závěr překvapující. S přihmouřenýma očima to stačí na tři hvězdy. 60 % ()

Don Maty

Príjemný film. Bolo na ňom veľmi cítiť behanie z žánru do žánru. Prišlo mi to niečo medzi thrillerom a rodinným filmom na nedeľňajšie poobedie na Markíze. Celkovo to ale dalo dokopy pekný koncept, pri ktorom sa človek nemusí bát, s chuťou to pozerať a tešiť sa z originality Bundachov. Najsmutnejší je žiaľ ten nelogický koniec. Keď som to videl, pýtal som sa, čo to kur** je? Aj tak ale...4* ()