Tři metry nad nebem

• Španělsko

Tres metros sobre el cielo

Three Steps Above Heaven

Drama / Romantický

Španělsko, 2010, 118 min

Všechno, co jsem psal u Tengo ganas de ti, platí o 100 % víc i tady. Přestože jsem Tři metry vidět tehdy nechtěl. Je to perfektní film, "akční" pecka plná romantiky a bolavých témat - ale cílová skupina jsou skutečně čtenářky Bravíčka (a to hlavně ty, co si ho půjčují potají od kamarádky, protože by jim maminka ještě nedovolila jej číst). Psí kousky na motorkách co by mohl závidět leckterý cirkusový artista, scénář který bych mohl napsat sám (vytušíte všechno dopředu) a JEJÍ první poprvé, ozvláštněné jedině tím, že tu Mariu prostě budete každýmu závidět. I když je tu už starší, než by být měla (hraje 17/18). A má tu pěknou "ségru". Formálně dokonalé, ale bacha na cílovku!(11.5.2017)

Příjemná pocitová partie. Přitažlivý plnokrevník pokukuje po panenské princezně. Pedantská pedagožka působí problémy. Pestrobarevní pacholci přepadnou parfémované pacifisty, prohrábnou peněženky prachatých, pečlivě přerovnají příbytek. Panenku pevných postojů pěnou patlají, pak potřísněna páchnoucí prská. Protiklady pozornost přitahují, praxí prověřená pravda pravdoucí. Parádní prostřihy. Proplouvání prostorem podloženo půvabnými party plus podtrženo počasím. Pochvalně pohvizduji.(19.6.2014)

Len tak pre začiatok, zmyslom tohto filmu je povedať že pre ženy je blbec ten čo je slušný a milý ;) Mladé pekná Babi má pokojný život, má milého priateľa, je dobrá študentka a vychádza s rodičmi, zatiaľ čo pán H je agresívny svalnatý motorkár v podmienke čo začne vypiskovať a baliť slušnú dievčinu, ktorý s partiou svojich rovnako tupých kamošov vtrhne na párty, urobia bordel, zničia dom, aby následne zničili auto priateľovi spomínanej Babi a zbili pána ktorý sa ho chcel zastať. Aby toho nebolo dosť keď už ju takmer má tam kde ju chcel mať si to po nociach pre istotu rozdáva s inou aby mu s toľkého semena vo vajcách ešte viac nepreplo. Keď sa nám už do neho Babi zaľúbi neodradí ju ani agresívna jazda a vysypávanie popelníc. Dočkáme sa aj dievčenského súboja kde sa Babi bije s tou čo pánovi H pomáha aby nemal plné vajcia, keď ich od seba odtrhnú tak pán H samozrejme vypráva kaleráby do hlavy ako je jediná, nepodvádza a kvak kvak kvak. Dokonca aj pri stretnutí s Babinom otcom je náznak kalerábu aby povedal že ho spomalila, že sa polepšil a potom vybehne na svojho brata omg Bože uder ! Keď sa nám Babi pokazila a začala si sama písať ospravedlnenky ktoré samozrejme stoja jej rodičov 8 000 euro :D šak čo dakto si kúpi auto a dakto falšuje podpis :D Dočkáme sa aj vyhrážania sa, vlúpania sa, dalšej agresie, klamstiev, znovu agresia ... tak čo ľudia, myslíte si že Babi dostane na konci filmu rozum ?(24.7.2013)

Má to podobnou magii jako stejně motorkářské Hotto Rodo, přestože to vypálí jinak. V Třech metrech nad nebem je magie tvořena dokonale kontrastní dvojicí, jejíž chemie ale dokonale funguje (Maria Valverde bezostyšně hrající v kalhotkách a podprsence je sama o sobě magická až až). Dost realistické. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=nNUKuWMsofw(20.5.2019)

Tolik musím říct, že o události všeho druhu tady nebyla nouze - na to, že se jedná o romantický film - ehm, tedy pokud vaše představa romantiky zahrnuje výživnou porci adrenalinu na každé schůzce s pouličním raplem, jenž má natolik "ukrutnou" životní zkušenost, že zapříčinila jeho přeměnu z učiněného mazánka na nevyzpytatelnou mlátičku... Došlo i na takový - "Babi nebude stát v koutě, sem řek", prostě nebudu nic zastírat, přece jen jsem si trochu uslintla ;-), navíc bylo pořád na co se dívat (nejen kouzelná María Valverde), nechyběl slušný smysl pro detail, dynamika a dokonce jakási svěžest, se nebojím podotknout... Mimo to jsem si stačila vytvořit hrubý náčrt na pokračování, už bez romantiky, zato s asistencí policie a sociálky, a tím již tradičně přispěji svojí pesimistickou troškou do mlýna - takový pako se nikdy nezmění, jasný holky?(20.7.2016)

• - Do jedné z rolí byla původně vybrána Blanca Suárez, která však kvůli časovému vytížení později roli odmítla. (chaometic)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na mnohých miestach v Katalánsku, predovšetkým v metropole Barcelona. (MikaelSVK)

• - Alternatívnym názvom filmu bolo aj označenie Twilight Love. (MikaelSVK)