poster

Tři metry nad nebem

 • Španělsko

  Tres metros sobre el cielo

 • USA

  Three Steps Above Heaven

Drama / Romantický

Španělsko, 2010, 118 min

 • Padme_Anakin
  ****

  Příjemná pocitová partie. Přitažlivý plnokrevník pokukuje po panenské princezně. Pedantská pedagožka působí problémy. Pestrobarevní pacholci přepadnou parfémované pacifisty, prohrábnou peněženky prachatých, pečlivě přerovnají příbytek. Panenku pevných postojů pěnou patlají, pak potřísněna páchnoucí prská. Protiklady pozornost přitahují, praxí prověřená pravda pravdoucí. Parádní prostřihy. Proplouvání prostorem podloženo půvabnými party plus podtrženo počasím. Pochvalně pohvizduji.(19.6.2014)

 • mat.ilda
  ***

  Tolik musím říct, že o události všeho druhu tady nebyla nouze - na to, že se jedná o romantický film - ehm, tedy pokud vaše představa romantiky zahrnuje výživnou porci adrenalinu na každé schůzce s pouličním raplem, jenž má natolik "ukrutnou" životní zkušenost, že zapříčinila jeho přeměnu z učiněného mazánka na nevyzpytatelnou mlátičku... Došlo i na takový - "Babi nebude stát v koutě, sem řek", prostě nebudu nic zastírat, přece jen jsem si trochu uslintla ;-), navíc bylo pořád na co se dívat (nejen kouzelná María Valverde), nechyběl slušný smysl pro detail, dynamika a dokonce jakási svěžest, se nebojím podotknout... Mimo to jsem si stačila vytvořit hrubý náčrt na pokračování, už bez romantiky, zato s asistencí policie a sociálky, a tím již tradičně přispěji svojí pesimistickou troškou do mlýna - takový pako se nikdy nezmění, jasný holky?(20.7.2016)

 • Vančura
  ****

  Viděno v původním španělském znění s anglickými titulky. Španělský snímek z r. 2010 je založen na stejnojmenné románové prvotině z r. 1992 od italského spisovatele, scénáristy a režiséra jménem Federico Moccia. Výtečně obsazený film, žánrově zařaditelný jako romantické drama, sleduje na prostoru téměř dvouhodinové stopáže milostný vztah ústřední nesourodé dvojice postav. V roli 17 leté Babi z lepších společenských kruhů herecky exceluje María Valverde, která se zde vrací k podobným postavám, jaké ztvárnila ve svých starších rolích ve filmech "Bolševikova slabina" z r. 2003 a "Zlodějíčkové" z r. 2007. Babi se zamiluje do problematického rebela a motorkáře s přezdívkou H. (Mario Casas), který vinou své prchlivé povahy setrvale balancuje na hraně kriminálu. Po jeho boku Babi prožívá nejen první lásku, ale i opojení z prvních emancipačních krůčků nastupující dospělosti a odporu vůči postavě přísné matky. Dějově spíše prostší snímek vyniká především ve svých romantických momentech, ve kterých naplno těží z odzbrojující chemie mezi H. a Babi. Film má svou stránku na Facebooku, mj. plnou nejrůznějších fotek, ze kterých si lze rychle udělat dobrou představu o tom, jaké šílenství Mario Casas coby H. vyvolal u domácího ženského publika, na které podle mě ostatně tento snímek primárně cílí. Důraz na estetické potěšení ze sledovaného obrazu kamery je navíc pro tento film příznačný - k tomu si přidejte nádherné mořské lokace a samozřejmou občasnou přítomnost zpomalených záběrů podbarvených emotivní hudbou, a máte snímek, který vás přenese na dvě hodiny do krásnější filmové reality. Jste-li romanticky založená žena, která si v podobných filmech libuje, pak je to snímek přesně pro vás.(16.12.2011)

 • dopitak
  ****

  Všechno, co jsem psal u Tengo ganas de ti, platí o 100 % víc i tady. Přestože jsem Tři metry vidět tehdy nechtěl. Je to perfektní film, "akční" pecka plná romantiky a bolavých témat - ale cílová skupina jsou skutečně čtenářky Bravíčka (a to hlavně ty, co si ho půjčují potají od kamarádky, protože by jim maminka ještě nedovolila jej číst). Psí kousky na motorkách co by mohl závidět leckterý cirkusový artista, scénář který bych mohl napsat sám (vytušíte všechno dopředu) a JEJÍ první poprvé, ozvláštněné jedině tím, že tu Mariu prostě budete každýmu závidět. I když je tu už starší, než by být měla (hraje 17/18). A má tu pěknou "ségru". Formálně dokonalé, ale bacha na cílovku!(11.5.2017)

 • Fr
  **

  ,,NEBYLA JSEM DOBRÁ, CO?“...,,BYLA JSI PERFEKTNÍ.“...,,UDĚLAL JSI MĚ ŠŤASTNOU. JSEM ŠŤASTNÁ.“...,,JÁ JSEM ŠŤASTNĚJŠÍ.“...,,NE, JÁ JSEM VÍC.“...,,ODSUD AŽ DO BARCELONY.“...,,TAK JÁ JSEM JEŠTĚ VÍC.“...,,JAK MOC?“...,,AŽ TŘI METRY NAD NEBE.“....... /// Puberťačky z vyšší vrstvy a puberťáci z ulice. Holčičácky (?) hloupej scénář od autorů Bravíčka (španělskýho). Soutěž o největšího primitiva vyhrává... ten s vypracovaným tělem, co mele sračky a umí řídit motorku..... Je fakt boží...a vona slaďoučká...(nebo obráceně?)....a tenhle (tahle) taky. Holky to musíte vidět!...Já jsem úplně zvlhla.... (nojo, ale co mám dělat já??) Možná by to mohlo bejt ,,péčko“... dialogy tomu odpovídaj (a dočkaj se i příznivci (lehce) hambatých obrázků...). Tak tohle se dneska mladejm líbí? A já myslel, že radši poslouchaj popíkovský popěvky. No jo, vždyť vím – holčičky vždycky přitahujou zlobivý kretína a děcka baví dělat zakázaný věci (i když to pak rodiče stojí 8tisíc eur). Neskutečně dlouhý okamžiky štěstí (to si snad ani nezasloužím!), aby mohlo zaznít: ,,ještě jsem to nedělala.“ (...uvolni se lásko...) Samozřejmě – tragédie dá příběhu (i životu) vždycky jinej průběh, ale tady přichází dost pozdě (jen si pobreč, míň vychčíš...). ,,KDYŽ ZJISTÍŠ, ŽE SE VĚCI STÁVAJÍ JEN JEDNOU....UŽ NIKDY SE NEBUDEŠ CÍTIT TAK, JAKO BY JSI BYL TŘI METRY NAD NEBEM“.... Nejlepší bude, když budu (nadosmrti) dělat, že jsem tuhle romanci holky a vzteklýho zvířete (kteří nechtěj zestárnout a bejt jako já(my)) nikdy, -opakuji NIKDY! neviděl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Říkaj mi ,,H“ (,,H" jako Hrdina). 2.) Se svojí dívkou pouštíme draka, chodíme na pláž... (a pak na vlajce V.B....na veřejnosti...vlastně nic.) 3.) Thx za titule ,,PIRAT20AJ“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(7.1.2012)

 • - Do jedné z rolí byla původně vybrána Blanca Suárez, která však kvůli časovému vytížení později roli odmítla. (chaometic)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo na mnohých miestach v Katalánsku, predovšetkým v metropole Barcelona. (MikaelSVK)

 • - Alternatívnym názvom filmu bolo aj označenie Twilight Love. (MikaelSVK)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace