Tři metry nad nebem

• Španělsko

Tres metros sobre el cielo

Three Steps Above Heaven

Drama / Romantický

Španělsko, 2010, 118 min

Má to podobnou magii jako stejně motorkářské Hotto Rodo, přestože to vypálí jinak. V Třech metrech nad nebem je magie tvořena dokonale kontrastní dvojicí, jejíž chemie ale dokonale funguje (Maria Valverde bezostyšně hrající v kalhotkách a podprsence je sama o sobě magická až až). Dost realistické. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=nNUKuWMsofw(20.5.2019)

Plusom tohto filmu je to, že herci hrajú naozaj parádne, všetko im uveríte a aj hudba je výborná. Mínusom je to, že ten príbeh je veľmi predvídateľný, a tak nejak už tisíckrát ohraný a je to plné klišé. No a tak nejak sa mi to vyrovnáva a ja dávam tri hviezdy. Odporúčam ale pokračovanie, ktoré ma bavilo ohromne - Tengo ganas de ti.(26.4.2015)

Viděno v původním španělském znění s anglickými titulky. Španělský snímek z r. 2010 je založen na stejnojmenné románové prvotině z r. 1992 od italského spisovatele, scénáristy a režiséra jménem Federico Moccia. Výtečně obsazený film, žánrově zařaditelný jako romantické drama, sleduje na prostoru téměř dvouhodinové stopáže milostný vztah ústřední nesourodé dvojice postav. V roli 17 leté Babi z lepších společenských kruhů herecky exceluje María Valverde, která se zde vrací k podobným postavám, jaké ztvárnila ve svých starších rolích ve filmech "Bolševikova slabina" z r. 2003 a "Zlodějíčkové" z r. 2007. Babi se zamiluje do problematického rebela a motorkáře s přezdívkou H. (Mario Casas), který vinou své prchlivé povahy setrvale balancuje na hraně kriminálu. Po jeho boku Babi prožívá nejen první lásku, ale i opojení z prvních emancipačních krůčků nastupující dospělosti a odporu vůči postavě přísné matky. Dějově spíše prostší snímek vyniká především ve svých romantických momentech, ve kterých naplno těží z odzbrojující chemie mezi H. a Babi. Film má svou stránku na Facebooku, mj. plnou nejrůznějších fotek, ze kterých si lze rychle udělat dobrou představu o tom, jaké šílenství Mario Casas coby H. vyvolal u domácího ženského publika, na které podle mě ostatně tento snímek primárně cílí. Důraz na estetické potěšení ze sledovaného obrazu kamery je navíc pro tento film příznačný - k tomu si přidejte nádherné mořské lokace a samozřejmou občasnou přítomnost zpomalených záběrů podbarvených emotivní hudbou, a máte snímek, který vás přenese na dvě hodiny do krásnější filmové reality. Jste-li romanticky založená žena, která si v podobných filmech libuje, pak je to snímek přesně pro vás.(16.12.2011)

Len tak pre začiatok, zmyslom tohto filmu je povedať že pre ženy je blbec ten čo je slušný a milý ;) Mladé pekná Babi má pokojný život, má milého priateľa, je dobrá študentka a vychádza s rodičmi, zatiaľ čo pán H je agresívny svalnatý motorkár v podmienke čo začne vypiskovať a baliť slušnú dievčinu, ktorý s partiou svojich rovnako tupých kamošov vtrhne na párty, urobia bordel, zničia dom, aby následne zničili auto priateľovi spomínanej Babi a zbili pána ktorý sa ho chcel zastať. Aby toho nebolo dosť keď už ju takmer má tam kde ju chcel mať si to po nociach pre istotu rozdáva s inou aby mu s toľkého semena vo vajcách ešte viac nepreplo. Keď sa nám už do neho Babi zaľúbi neodradí ju ani agresívna jazda a vysypávanie popelníc. Dočkáme sa aj dievčenského súboja kde sa Babi bije s tou čo pánovi H pomáha aby nemal plné vajcia, keď ich od seba odtrhnú tak pán H samozrejme vypráva kaleráby do hlavy ako je jediná, nepodvádza a kvak kvak kvak. Dokonca aj pri stretnutí s Babinom otcom je náznak kalerábu aby povedal že ho spomalila, že sa polepšil a potom vybehne na svojho brata omg Bože uder ! Keď sa nám Babi pokazila a začala si sama písať ospravedlnenky ktoré samozrejme stoja jej rodičov 8 000 euro :D šak čo dakto si kúpi auto a dakto falšuje podpis :D Dočkáme sa aj vyhrážania sa, vlúpania sa, dalšej agresie, klamstiev, znovu agresia ... tak čo ľudia, myslíte si že Babi dostane na konci filmu rozum ?(24.7.2013)

Příjemná pocitová partie. Přitažlivý plnokrevník pokukuje po panenské princezně. Pedantská pedagožka působí problémy. Pestrobarevní pacholci přepadnou parfémované pacifisty, prohrábnou peněženky prachatých, pečlivě přerovnají příbytek. Panenku pevných postojů pěnou patlají, pak potřísněna páchnoucí prská. Protiklady pozornost přitahují, praxí prověřená pravda pravdoucí. Parádní prostřihy. Proplouvání prostorem podloženo půvabnými party plus podtrženo počasím. Pochvalně pohvizduji.(19.6.2014)

• - Alternatívnym názvom filmu bolo aj označenie Twilight Love. (MikaelSVK)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na mnohých miestach v Katalánsku, predovšetkým v metropole Barcelona. (MikaelSVK)

• - Do jedné z rolí byla původně vybrána Blanca Suárez, která však kvůli časovému vytížení později roli odmítla. (chaometic)