Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Toto romantické drama vypráví příběh dvou dospívajících, kteří oba patří do jiného světa. Jejich vztah je prakticky nemožný, nicméně stejně tak je nevyhnutelný. Ona je dobře vychovaná dívka, jež byla odmalička vedena k velkorysosti, naivitě a dodržování pravidel. On je rebel, impulzivní, nezodpovědný a závislý na riziku a nebezpečí. Neustále se díky svému chování dostává do konfliktů a absolutně ignoruje zdravý rozum. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Tolik musím říct, že o události všeho druhu tady nebyla nouze - na to, že se jedná o romantický film - ehm, tedy pokud vaše představa romantiky zahrnuje výživnou porci adrenalinu na každé schůzce s pouličním raplem, jenž má natolik "ukrutnou" životní zkušenost, že zapříčinila jeho přeměnu z učiněného mazánka na nevyzpytatelnou mlátičku... Došlo i na takový - "Babi nebude stát v koutě, sem řek", prostě nebudu nic zastírat, přece jen jsem si trochu uslintla ;-), navíc bylo pořád na co se dívat (nejen kouzelná María Valverde), nechyběl slušný smysl pro detail, dynamika a dokonce jakási svěžest, se nebojím podotknout... Mimo to jsem si stačila vytvořit hrubý náčrt na pokračování, už bez romantiky, zato s asistencí policie a sociálky, a tím již tradičně přispěji svojí pesimistickou troškou do mlýna - takový pako se nikdy nezmění, jasný holky? ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Plusom tohto filmu je to, že herci hrajú naozaj parádne, všetko im uveríte a aj hudba je výborná. Mínusom je to, že ten príbeh je veľmi predvídateľný, a tak nejak už tisíckrát ohraný a je to plné klišé. No a tak nejak sa mi to vyrovnáva a ja dávam tri hviezdy. Odporúčam ale pokračovanie, ktoré ma bavilo ohromne - Tengo ganas de ti. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Možný spoiler : Ano, tak tohle byla romantika jako blázen, ne nadarmo se říká zamilovaným, že jsou to jen zamilovaní blázni. Tady to platilo na entou. Motorkáři se spoustou těžkých frajerů, diskošky, párty, pití, bitky a samozřejmě láska. Ta nespoutaná, krásná, něžná, divoká, sladká, bláznivá láska. Rebelant a lehkovážný Hugo Oliver (ale jeho duše je přitom plná bolesti) s postavou, kterou by mu záviděl kde kdo a on si toho byl tek kluk moc dobře vědom, nouzi o ctitelky rozhodně neměl a hle, najednou mu vstoupí do života ta milá, sympatická, naivní, půvabná a špatnou morálkou netknutá Babi. A tak se pomalu rozvíjí vztah, kde se přelévá obrovská škála emocí a ta úžasná chemie, která nám tak zoufale chybí v jiných filmech, tak tady jsem jí jim věřila na sto procent. Ano, bylo tam spoustu klišé a patetických momentů, ale mně to bylo fuk. Já byla s nimi ne tři, ale sto metrů nad zemí a nebo naopak sto metrů pod zemí. K tomu výborná muzika a já se jen musím podívat znovu na druhý díl, který jsem viděla dávno, protože tyhle konce já romantička tělem a duší v těchto případech neberu. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Viděno v původním španělském znění s anglickými titulky. Španělský snímek z r. 2010 je založen na stejnojmenné románové prvotině z r. 1992 od italského spisovatele, scénáristy a režiséra jménem Federico Moccia. Výtečně obsazený film, žánrově zařaditelný jako romantické drama, sleduje na prostoru téměř dvouhodinové stopáže milostný vztah ústřední nesourodé dvojice postav. V roli 17 leté Babi z lepších společenských kruhů herecky exceluje María Valverde, která se zde vrací k podobným postavám, jaké ztvárnila ve svých starších rolích ve filmech "Bolševikova slabina" z r. 2003 a "Zlodějíčkové" z r. 2007. Babi se zamiluje do problematického rebela a motorkáře s přezdívkou H. (Mario Casas), který vinou své prchlivé povahy setrvale balancuje na hraně kriminálu. Po jeho boku Babi prožívá nejen první lásku, ale i opojení z prvních emancipačních krůčků nastupující dospělosti a odporu vůči postavě přísné matky. Dějově spíše prostší snímek vyniká především ve svých romantických momentech, ve kterých naplno těží z odzbrojující chemie mezi H. a Babi. Film má svou stránku na Facebooku, mj. plnou nejrůznějších fotek, ze kterých si lze rychle udělat dobrou představu o tom, jaké šílenství Mario Casas coby H. vyvolal u domácího ženského publika, na které podle mě ostatně tento snímek primárně cílí. Důraz na estetické potěšení ze sledovaného obrazu kamery je navíc pro tento film příznačný - k tomu si přidejte nádherné mořské lokace a samozřejmou občasnou přítomnost zpomalených záběrů podbarvených emotivní hudbou, a máte snímek, který vás přenese na dvě hodiny do krásnější filmové reality. Jste-li romanticky založená žena, která si v podobných filmech libuje, pak je to snímek přesně pro vás. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NEBYLA JSEM DOBRÁ, CO?“...,,BYLA JSI PERFEKTNÍ.“...,,UDĚLAL JSI MĚ ŠŤASTNOU. JSEM ŠŤASTNÁ.“...,,JÁ JSEM ŠŤASTNĚJŠÍ.“...,,NE, JÁ JSEM VÍC.“...,,ODSUD AŽ DO BARCELONY.“...,,TAK JÁ JSEM JEŠTĚ VÍC.“...,,JAK MOC?“...,,AŽ TŘI METRY NAD NEBE.“....... /// Puberťačky z vyšší vrstvy a puberťáci z ulice. Holčičácky (?) hloupej scénář od autorů Bravíčka (španělskýho). Soutěž o největšího primitiva vyhrává... ten s vypracovaným tělem, co mele sračky a umí řídit motorku..... Je fakt boží...a vona slaďoučká...(nebo obráceně?)....a tenhle (tahle) taky. Holky to musíte vidět!...Já jsem úplně zvlhla.... (nojo, ale co mám dělat já??) Možná by to mohlo bejt ,,péčko“... dialogy tomu odpovídaj (a dočkaj se i příznivci (lehce) hambatých obrázků...). Tak tohle se dneska mladejm líbí? A já myslel, že radši poslouchaj popíkovský popěvky. No jo, vždyť vím – holčičky vždycky přitahujou zlobivý kretína a děcka baví dělat zakázaný věci (i když to pak rodiče stojí 8tisíc eur). Neskutečně dlouhý okamžiky štěstí (to si snad ani nezasloužím!), aby mohlo zaznít: ,,ještě jsem to nedělala.“ (...uvolni se lásko...) Samozřejmě – tragédie dá příběhu (i životu) vždycky jinej průběh, ale tady přichází dost pozdě (jen si pobreč, míň vychčíš...). ,,KDYŽ ZJISTÍŠ, ŽE SE VĚCI STÁVAJÍ JEN JEDNOU....UŽ NIKDY SE NEBUDEŠ CÍTIT TAK, JAKO BY JSI BYL TŘI METRY NAD NEBEM“.... Nejlepší bude, když budu (nadosmrti) dělat, že jsem tuhle romanci holky a vzteklýho zvířete (kteří nechtěj zestárnout a bejt jako já(my)) nikdy, -opakuji NIKDY! neviděl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Říkaj mi ,,H“ (,,H" jako Hrdina). 2.) Se svojí dívkou pouštíme draka, chodíme na pláž... (a pak na vlajce V.B....na veřejnosti...vlastně nic.) 3.) Thx za titule ,,PIRAT20AJ“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Galerie (70)

Zajímavosti (3)

  • Do jedné z rolí byla původně vybrána Blanca Suárez, která však kvůli časovému vytížení později roli odmítla. (chaometic)
  • Filmovanie snímky prebiehalo na mnohých miestach v Katalánsku, predovšetkým v metropole Barcelona. (MikaelSVK)
  • Alternatívnym názvom filmu bolo aj označenie Twilight Love. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama