Hokej v srdci

Dokumentární / Sportovní
Česko, 2003, 58 min

Hokejový národ prožil na pražské Štvanici historické zápasy, které změnily podobu světových mistrovství. Originální vzpomínky aktérů a jedinečné archivní záběry ze čtyř MS (1933, 1938, 1947, 1959). (Česká televize)

boul

Parádní dokument do sbírky, tentokrát o hokeji v době ČSSR a ČSFR a jeho shrnutí, kdy jsme se a na jakém šampionátu umístili na stupních vítězů a roky, kdy jsme dokázali porazit steroidní vlak z Ruska.. Výpovědi hokejistů a trenérů, politické zásahy do hokeje v době, kdy sport byl spíš politickou hrou a hlavně skvělé výkony a ukázkovou souhru hráčů se srdcem a touhou po vítězství. ()

AllShallFall

Já jsem velký fanoušek hokeje, takže jsem si nenechal ujít takový dokument. V dřívějších dobách tento sport byl velmi odlišný a dosažení titulu bylo mnohem těžší. Je ale krásné a hezké vědět, že Češi už byli dobří hokejisté odnepaměti, kdy se hrávalo ještě na poloviny a s míčkem a lední hokej byl součástí Letních Olympijských her. V tomto dokumentu je zmapován první titul Mistrů Světa našich hokejistů. Pro mě strašně srdcová záležitost. ()

Maynard.

Hokej v srdci mám, bez debat. Ale tenhle dokument mi nesednul. Celkem dost dobovejch záběrů a rozhovorů s legendami, ale nějak mě to nechytlo, dával sem to tak po 10ti minutách na 5x, což svědčí samo o sobě. Docela sem se bavil u dobovejch záběrů, hlavně teda gomani bez jakýkoli masky nebo něčeho podobnýho. To musel bejt prima zážitek čelit střelám soupeřů bez helmy :o). Ostatní chrániče taky nic moc, mantilely, plexiskla žádný... Jen to pifo se asi na zimáku lemtalo stejně jako dneska :o). ()

Frajer42

Naprostá povinnost pro každého fanouška tohoto druhého nejlepšího sportu na světě. Moc hezké dobové záběry z doby, kterou si málokdo dnes vůbec dovede představit. Moc hezké povídání o mužích, kteří si po práci v továrně zaběhli na Štvanici zahrát MS, kde na vítěze čekalo 1 horské kolo na celý tým a když jste prohráli, tak vás lidi chtěli zabít. Jo, to musela být krásná doba. Moc hezké. [80 %] ()

Marze

Pro mě jsou v dokumentu zajímavé ta mistrovství, které jsem neviděl. Sleduji každý rok, ale hodně mě vzal za srdce letošní sestup našeho Kladna s Jágrem do první ligy.A to jak bylo řečeno v dokumentu Kladno bylo často hlavním dodavatelem reprezentace. ()