Beowulf

Beowulf

Horor / Akční / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1999, 95 min

divné...dosť zaujimavé zvlášť prvá polka je vo vysokom tempe a potom to ide len dole a dole...priblblá hudba pripominajúca mortal kombat (celý Rayden...) a nejaké techno remixy, neuveritelne sprosté kostýmy a tie zbrane....ozubené koliečka ktorá sa vrtia v stredoveku, alebo v akom čase to má byť situované :D a tie vychitávky ako zipsy, rozhlas, či kvalitné boty pridávajú na celkovej kvalite...:D ale aby neboli len zápory treba uznať že dobrá kamera a hlavne v prvej polke filmu výborne snímaná obluda, kde to pridavalo na gradácii, taktiež skvelý Lambert, keby tam dajú nejakého lepšieho herca pokazí si meno, ale Lambert svojou charizmou dokázal tento film aspoň ako tak povzniesť...a záverečná scéna s pani škorpiónovou či čo to malo byť pekne debilné :D aspoň som sa nasmial(10.2.2010)

Blonďatý Christopher Lambert zabíjející pouhým pohledem, vyprsená Rhona Mitra a cool hudba stačí k tomu, aby do toho filmu člověk šel, i když je mu jasné, že to žádné umění nebude. Zvláštní futuretro, takový až trochu steampunkový Conan... Ona je to opravdu blbost, ale kupodivu takřka čtyřhvězdičková blbost. Beowulf by mohl být ryzím příkladem guilty pleasure, kdybych tento výraz uznával. 3.5*(24.1.2018)

Úžasný. Nevim jestli se styl tohohle filmu dá nějak označit (řekl bych trošku steampunk říznutej post-apo), ale rozhodně je dobrej. Něco tak neskutečně vizuálně originálního se fakt jen nevidí. Hudba skvělá, hodí se k tomu. A hodně šílenej finální boss (myslim, že je na místě použít herní terminologii) je taky bonus. Nesmí se to brát jako středověkej Beowulf (byť skutečnej Beowulf nebyl ještě ani středověk). Je to něco jako modernizace Shakespeara, prostě stejnej příběh přesunutej do jiné doby, či prostředí. Mimochodem od původní legendy se to kromě konce moc neodchyluje. Neřek bych, že je to tak úplně béčko. Herci se totiž docela snaží a rozhodně nejsou špatný (v porovnání s některýma dnešníma českýma jsou to mistři). Souboje trošku slabší, ale je to rok 98, ne 2008. A Uwe Boll dokázal, že skutečné béčko (či občas spíš céčko) lze natočit kdykoliv, zatimco natočit něco takhle ujetýho a současně relativně kvalitního v roce 98 je docela úspěch. Včetně vizuálních efektů, které jsou na tu dobu docela dobré (byť by mohly být lepší, ale hádam, že nezbyly peníze). Není to film pro každého, spíš bych řekl pro velmi omezené publikum, které je schopné oprostit se od dnešního mainstreamu a pokusit se pochopit o co tvůrci šlo. Já bych řekl, že se to povedlo.. nemyslim si, že někdy někdo natočí něco podobného. 3 hvězdičky za dobrej film a 4tá za výstřih hlavní hrdinky a boty, které nápadně připomínají produkci firmy New Rock.(7.9.2010)

• choze

Nic moc fantasy béčko se zajímavým námětem křížícím středověkou legendu s postapokalyptickým filmem od režiséra LEBKOUNů. Už logem snímku pod úvodními titulky se pan režisér hrdě hlásí k MORTAL KOMBATU, který se po zbytek filmu dost neúspěšně pokouší napodobit. Výsledek totiž není ani zdaleka tak svižný a zábavný jako jednička, ani tak trashově dementní (a zábavný) jako dvojka. Hlavní problém je, že režisér nemá ani trochu citu pro akční scény, kterých je tu sice hodně, ale do jedné jsou statické a nudné a stereotypní tvrdá hudba navíc brzy omrzí. Většinu filmu jsem tak strávil přemýšlením nad tím, co by z toho dokázal vyčarovat můj oblíbenec Albert Puyn, který s Lambertem natočil dva roky před tím jeho nejlepší videobéčko PODLÉ ZBRANĚ. Nejlepší na filmu je ten futuristický hrad a Rhona Mitra jako hradní paní. A ta břitva-gilotina na začátku. Vow!(17.12.2005)

• nirvanafan

Tohle se hrozně těžko hodnotí, protože na větší blbost narazíte jen stěží, ale ty "vážně míněné" dialogy jsou často údernější než toporná snaha kdejaké parodie. Zároveň to má asi ten nejotřesnější soundtrack na světě a oblečení Rhony Mitry napoví, co si pořídit pro zpestření sexuálního života, protože ačkoliv jsem žena, tak jsem jí nečuměla na prsa jenom ve chvílích, kdy zabírali pouze obličej.(11.3.2013)

• - Když se Grendel (Vincent Hammond) krátce po souboji s Beowulfem (Christopher Lambert) a jeho družinou snaží vydrápat na plovoucí pramici, je možné na Grendelově těle zachytit zbytky po bezpečnostních lanech. (Conspi)

• - Část, během níž má Grendel (Vincent Hammond) pohlavní styk s Kyrou (Rhona Mitra), byla sice natočena, ale ve finální verzi filmu se neobjevuje. Režisér Graham Baker uvedl, že do celkového konceptu nezapadala. (Conspi)

• - Malou zvukovou anomálii si filmařský štáb neodpustil během tréninku Beowulfa (Christopher Lambert) s Rolandem (Götz Otto), v níž se po zabodnutí těžkého ocelového meče do dřevěné podlahy ozve jen nevýrazný zvuk, který názorně dokazuje použití dřevěných maket zbraní. (Conspi)