Beowulf (Christopher Lambert), syn boha temnoty a pozemskej matky disponuje neuveriteľnou silou a technikou boja. Prichádza do zdevastovanej základne, kde zúri tajomná beštia, ktorá postupne vyvražďuje osadenstvo. Beowulf ponúkol pomoc Hoghartovi a jeho dcére Kyre. Ako však zisťuje, všetko je zložitejšie, tajomnejšie a dômyselnejšie, než si spočiatku myslel... (adooo)

nirvanafan odpad!

Tohle se hrozně těžko hodnotí, protože na větší blbost narazíte jen stěží, ale ty "vážně míněné" dialogy jsou často údernější než toporná snaha kdejaké parodie. Zároveň to má asi ten nejotřesnější soundtrack na světě a oblečení Rhony Mitry napoví, co si pořídit pro zpestření sexuálního života, protože ačkoliv jsem žena, tak jsem jí nečuměla na prsa jenom ve chvílích, kdy zabírali pouze obličej. ()

lamps

Veskrze špatný film, jehož největší ozdobou (a nejlepší herečkou!) je opět ultra přitažlivá Rhona Mitra, které to ve středověku zkrátka sedí (ano, zdravím Soudný den). Lambert si znuděně odehraje to svoje a Graham Baker diriguje docela zajímavý béčkový námět s celkem roztomilou nemohoucností velkého fanouška, co nemá dost prostředků ani talentu na vytvoření čehokoli dostatečně pamětihodného. Akční scény a efekty jsou opravdu zoufalé, ale film alespoň rychle uteče a pořád se něco děje. ()

Likan7 odpad!

Jsem se zase jednou podival na film..Beowulfa znám díky tomu filmu s nahou animovanou Jolie, nestál za nic. A tenhle? Stojí ještě za míň. Trapný scénář s ještě trapnějším Christopherem Lambertem, který dělá salta, kotrmelce, nikdo neví proč a při tom utíká před něčím co vzdáleně připomíná 10 metrového pavouka se ženskou hlavou. Triky odporný, herci blbý, scénář se nedostavil. ()

Lacike

Pokial sa bojuje, tak je na co pozerat a nuda to rozhodne nie je. Exceluje hlavne Lambertov kaskader, ktory miestami predvadza slusne kusky. K tomu hra nadupana muzika a pôsobi to ako cool videoklip. Nevadili mi ani miestami slabsie roztomile triky. Ale akonahle dôjde na dialogy, tak je to peklo. Pôsobia dost trapne. Lambert sa cely cas tvari vazne, jak keby hral v uplne inom filme ako ostatni. Aspon ze je odfarbeny na blond, takze pôsobi cool. Zapletka prilis nefunguje a napinave to nie je ani na chvilu. Fakt to zachranuju len akcne sceny. Nastastie to ma ale kratku stopaz, takze raz sa to da v pohode pozriet. Patri to k tym lepsim filmom, ktore Lambert v tom obdobi tocil. 5/10. ()

eraserhead666

Blonďatý Christopher Lambert zabíjející pouhým pohledem, vyprsená Rhona Mitra a cool hudba stačí k tomu, aby do toho filmu člověk šel, i když je mu jasné, že to žádné umění nebude. Zvláštní futuretro, takový až trochu steampunkový Conan... Ona je to opravdu blbost, ale kupodivu takřka čtyřhvězdičková blbost. Beowulf by mohl být ryzím příkladem guilty pleasure, kdybych tento výraz uznával. 3.5* ()

• Krev na Beowulfově (Christopher Lambert) meči se během prvního souboje ztrácí a opět objevuje v obměněném množství a zbarvení. (Conspi)
  • V souboji s Beowulfem (Christopher Lambert) přichází Grendel o levou paži. Ovšem krátce nato je pohřešována jeho pravá paže. (Conspi)
  • Když se Grendel (Vincent Hammond) krátce po souboji s Beowulfem (Christopher Lambert) a jeho družinou snaží vydrápat na plovoucí pramici, je možné na Grendelově těle zachytit zbytky po bezpečnostních lanech. (Conspi)

Související novinky

Glover v novom CGI Zemeckisovi

Glover v novom CGI Zemeckisovi

07.08.2005

Po tom, ako bol (doteraz vcelku nvýrazný) herec Crispin Glover pre svoje prehnané nároky doslova vyhodený z oboch pokračovaní kultového dobrodružstva Návrat do budúcnosti, sa opäť spája s režisérom… (více)