Beowulf

Beowulf

Horor / Akční / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1999, 95 min

Blonďatý Christopher Lambert zabíjející pouhým pohledem, vyprsená Rhona Mitra a cool hudba stačí k tomu, aby do toho filmu člověk šel, i když je mu jasné, že to žádné umění nebude. Zvláštní futuretro, takový až trochu steampunkový Conan... Ona je to opravdu blbost, ale kupodivu takřka čtyřhvězdičková blbost. Beowulf by mohl být ryzím příkladem guilty pleasure, kdybych tento výraz uznával. 3.5*(24.1.2018)

• choze

Nic moc fantasy béčko se zajímavým námětem křížícím středověkou legendu s postapokalyptickým filmem od režiséra LEBKOUNů. Už logem snímku pod úvodními titulky se pan režisér hrdě hlásí k MORTAL KOMBATU, který se po zbytek filmu dost neúspěšně pokouší napodobit. Výsledek totiž není ani zdaleka tak svižný a zábavný jako jednička, ani tak trashově dementní (a zábavný) jako dvojka. Hlavní problém je, že režisér nemá ani trochu citu pro akční scény, kterých je tu sice hodně, ale do jedné jsou statické a nudné a stereotypní tvrdá hudba navíc brzy omrzí. Většinu filmu jsem tak strávil přemýšlením nad tím, co by z toho dokázal vyčarovat můj oblíbenec Albert Puyn, který s Lambertem natočil dva roky před tím jeho nejlepší videobéčko PODLÉ ZBRANĚ. Nejlepší na filmu je ten futuristický hrad a Rhona Mitra jako hradní paní. A ta břitva-gilotina na začátku. Vow!(17.12.2005)

• nirvanafan

Tohle se hrozně těžko hodnotí, protože na větší blbost narazíte jen stěží, ale ty "vážně míněné" dialogy jsou často údernější než toporná snaha kdejaké parodie. Zároveň to má asi ten nejotřesnější soundtrack na světě a oblečení Rhony Mitry napoví, co si pořídit pro zpestření sexuálního života, protože ačkoliv jsem žena, tak jsem jí nečuměla na prsa jenom ve chvílích, kdy zabírali pouze obličej.(11.3.2013)

divné...dosť zaujimavé zvlášť prvá polka je vo vysokom tempe a potom to ide len dole a dole...priblblá hudba pripominajúca mortal kombat (celý Rayden...) a nejaké techno remixy, neuveritelne sprosté kostýmy a tie zbrane....ozubené koliečka ktorá sa vrtia v stredoveku, alebo v akom čase to má byť situované :D a tie vychitávky ako zipsy, rozhlas, či kvalitné boty pridávajú na celkovej kvalite...:D ale aby neboli len zápory treba uznať že dobrá kamera a hlavne v prvej polke filmu výborne snímaná obluda, kde to pridavalo na gradácii, taktiež skvelý Lambert, keby tam dajú nejakého lepšieho herca pokazí si meno, ale Lambert svojou charizmou dokázal tento film aspoň ako tak povzniesť...a záverečná scéna s pani škorpiónovou či čo to malo byť pekne debilné :D aspoň som sa nasmial(10.2.2010)

• Lacike

Pokial sa bojuje, tak je na co pozerat a nuda to rozhodne nie je. Exceluje hlavne Lambertov kaskader, ktory miestami predvadza slusne kusky. K tomu hra nadupana muzika a pôsobi to ako cool videoklip. Nevadili mi ani miestami slabsie roztomile triky. Ale akonahle dôjde na dialogy, tak je to peklo. Pôsobia dost trapne. Lambert sa cely cas tvari vazne, jak keby hral v uplne inom filme ako ostatni. Aspon ze je odfarbeny na blond, takze pôsobi cool. Zapletka prilis nefunguje a napinave to nie je ani na chvilu. Fakt to zachranuju len akcne sceny. Nastastie to ma ale kratku stopaz, takze raz sa to da v pohode pozriet. Patri to k tym lepsim filmom, ktore Lambert v tom obdobi tocil. 5/10.(4.12.2015)

• - V souboji s Beowulfem (Christopher Lambert) přichází Grendel o levou paži. Ovšem krátce nato je pohřešována jeho pravá paže. (Conspi)

• - Malou zvukovou anomálii si filmařský štáb neodpustil během tréninku Beowulfa (Christopher Lambert) s Rolandem (Götz Otto), v níž se po zabodnutí těžkého ocelového meče do dřevěné podlahy ozve jen nevýrazný zvuk, který názorně dokazuje použití dřevěných maket zbraní. (Conspi)

• - Když se Grendel (Vincent Hammond) krátce po souboji s Beowulfem (Christopher Lambert) a jeho družinou snaží vydrápat na plovoucí pramici, je možné na Grendelově těle zachytit zbytky po bezpečnostních lanech. (Conspi)