Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Beowulf (Christopher Lambert), syn boha temnoty a pozemskej matky disponuje neuveriteľnou silou a technikou boja. Prichádza do zdevastovanej základne, kde zúri tajomná beštia, ktorá postupne vyvražďuje osadenstvo. Beowulf ponúkol pomoc Hoghartovi a jeho dcére Kyre. Ako však zisťuje, všetko je zložitejšie, tajomnejšie a dômyselnejšie, než si spočiatku myslel... (adooo)

(více)

Recenze (59)

honajz 

všechny recenze uživatele

Je pravda, že triky fakt nic moc a někdy i choreografie scén pokulhává, ale popravdě až na pár vycpávek je to slušný postapo sci-fi horor podle slavné severské ságy a myslím, že funguje i ta mystika za tím. Pravda - tím prokletím si to bere trochu z Highlandera, ale přece jenom - pohanský polobůžek bojuje s jinými, zlými pohanskými polobohy, aby sám nebyl zlý, to je drama hodné Hamleta. Dokonce i ta Základna vypadá vevnitř jako středověký hrad. Bavilo mě to hodně navzdory všem chybám a směšným replikám a myslím, že minimálně scenáristicky se to velmi povedlo. A Lambert mi sem sedí. A abych nezapomněl, drží to jednotu místa, času a děje, to se dnes málokdy vidí. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Středověký hrad posedlý démonem. Tvrdá, hlasitá, možná až otravná hudba. Řada technických vychytávek a důmyslných zbraní. Rhona "Polootevřená pusa" Mitra. A především Christopher Lambert metající gymnastické řady přemetů, salt a hvězd bez rukou a střílející ostré šípy z kuší a úsečné hlášky z huby. Kdyby souboje nevypadali jako kydání hnoje, normálně bych dal tři hvězdičky, protože atmosféru to má. ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Blonďatý Christopher Lambert zabíjející pouhým pohledem, vyprsená Rhona Mitra a cool hudba stačí k tomu, aby do toho filmu člověk šel, i když je mu jasné, že to žádné umění nebude. Zvláštní futuretro, takový až trochu steampunkový Conan... Ona je to opravdu blbost, ale kupodivu takřka čtyřhvězdičková blbost. Beowulf by mohl být ryzím příkladem guilty pleasure, kdybych tento výraz uznával. 3.5* ()

choze 

všechny recenze uživatele

Nic moc fantasy béčko se zajímavým námětem křížícím středověkou legendu s postapokalyptickým filmem od režiséra LEBKOUNů. Už logem snímku pod úvodními titulky se pan režisér hrdě hlásí k MORTAL KOMBATU, který se po zbytek filmu dost neúspěšně pokouší napodobit. Výsledek totiž není ani zdaleka tak svižný a zábavný jako jednička, ani tak trashově dementní (a zábavný) jako dvojka. Hlavní problém je, že režisér nemá ani trochu citu pro akční scény, kterých je tu sice hodně, ale do jedné jsou statické a nudné a stereotypní tvrdá hudba navíc brzy omrzí. Většinu filmu jsem tak strávil přemýšlením nad tím, co by z toho dokázal vyčarovat můj oblíbenec Albert Puyn, který s Lambertem natočil dva roky před tím jeho nejlepší videobéčko PODLÉ ZBRANĚ. Nejlepší na filmu je ten futuristický hrad a Rhona Mitra jako hradní paní. A ta břitva-gilotina na začátku. Vow! ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Veskrze špatný film, jehož největší ozdobou (a nejlepší herečkou!) je opět ultra přitažlivá Rhona Mitra, které to ve středověku zkrátka sedí (ano, zdravím Soudný den). Lambert si znuděně odehraje to svoje a Graham Baker diriguje docela zajímavý béčkový námět s celkem roztomilou nemohoucností velkého fanouška, co nemá dost prostředků ani talentu na vytvoření čehokoli dostatečně pamětihodného. Akční scény a efekty jsou opravdu zoufalé, ale film alespoň rychle uteče a pořád se něco děje. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (6)

  • Když se Grendel (Vincent Hammond) krátce po souboji s Beowulfem (Christopher Lambert) a jeho družinou snaží vydrápat na plovoucí pramici, je možné na Grendelově těle zachytit zbytky po bezpečnostních lanech. (Conspi)
  • Krev na Beowulfově (Christopher Lambert) meči se během prvního souboje ztrácí a opět objevuje v obměněném množství a zbarvení. (Conspi)
  • V souboji s Beowulfem (Christopher Lambert) přichází Grendel o levou paži. Ovšem krátce nato je pohřešována jeho pravá paže. (Conspi)

Související novinky

Glover v novom CGI Zemeckisovi

Glover v novom CGI Zemeckisovi

07.08.2005

Po tom, ako bol (doteraz vcelku nvýrazný) herec Crispin Glover pre svoje prehnané nároky doslova vyhodený z oboch pokračovaní kultového dobrodružstva Návrat do budúcnosti, sa opäť spája s režisérom…

Reklama

Reklama