Max a Jeremie

Max & Jeremie

Max and Jeremy

Krimi / Drama

Francie / Itálie, 1992, 110 min

Nájemný zabiják zaučuje svého nástupce(16.3.2003)

Velké setkání tří velkých osobností filmového plátna. Skvělý stárnoucí Noiret, Lambert v úspěšných začátcích velké kariéry.(20.2.2010)

Chladný stárnoucí zabiják kontra mladý blbý frajer a nakonec je z toho parádní přátelství. Tento snímek rozhodně není tak dobrý, jako sympatický a vlastně i pohodový.(28.4.2011)

Neviem preco som doteraz tento film prehliadal, pretoze vysledok mi urobil velku radost. Christopher Lambert presne v tej krehkej polohe v ktorej ho mam najradsej a naviac ho tu dokonca dabuje jeho najlepsi daber. Film o velmi zvlastnom priatelstve dvoch najomnych zabijakov, ktori nemaju nikoho ineho na svete s kym by mohli nadviazat nejaky vztah. Philippe Noiret ako ten inteligentnejsi a kultivovanejsi a Lambert ako ten zivocisnejsi a nie dvakrat inteligentny. Pôsobia trochu ako otec a syn ale len do urcitej miery. Do konca filmu sa ten ich vztah neda poriadne definovat. No a ako bonus su tu dost drsne akcne sceny s par pôsobivými kaskaderskymi kuskami. Skoda len toho trochu brutalneho zaveru. Pre mna sa z toho vyklula neznama pecka. 8/10.(23.12.2014)

Velice zajímavá noir krimi detektivka s vynikajícím dosluhujícím nájemným vrahem Philippem Noiretem a mladičkým hloupoučkým Christopherem Lambertem. Co se mi líbilo, bylo především netradiční zpracování celého děje, na začátku člověk bude asi trochu tápat, než se plně zakousne do děje, ale nakonec budete mít pocit, že jste skoukli docela solidní film. ... a vůbec, na ten závěr se vyplatí počkat :-)(21.4.2009)

• xaver

Nájemný vrah a zasloužený odpočinek? To je teda blábol. Jediný zasloužený odpočinek pro nájemného vraha je tvrdý kriminál. Zase ta nesmyslná a neodůvodněná glorifikace nájemných vrahů.(23.3.2012)

• Grafito

Na Lamberta nadprůměr, na Noireta podprůměr, stejně jako celej film..(2.1.2007)

Střet světů profesionálního zabijáka a toho dětsky naivního nájemného vraha s sebou přináší několik bizarních situací doplněných o nelogičnosti, přesto však si mě tenhle film získal právě tím naivním vztahem, který mezi těmito dvěma muži vznikl a své do toho měl co říci i detektiv pasoucí po obou z nich.(8.2.2009)

Christopher Lambert jako příjemně arogantní parchant.(21.1.2004)