Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Beatrice (Asia Argento), Paul (Rupert Everett) a Bruno (Jonathan Rhys Meyers) jsou trojka zlodějů šperků a jiných prkotin. Navzájem jsou mezi sebou velmi citově propojeni a bez sebe jsou ztraceni. Jenomže jednoho dne do Beatricina života vstoupí londýnský učitel Alan (Jared Harris). Ten ji okouzluje světem klidu, do kterého nikdy nepatřila, a proto se rozhodne Paula a Bruna opustit. Jenomže svou minulost nemůže jen tak odčinit a sama neví, jestli se někdy dokáže opravdu stát městskou manželkou v nudném stereotypu takového života. Naštěstí se ani Alan nehodlá vzdát své lásky a tvrdě o ni bojuje. (Morien)

(více)

Recenze (14)

Kalimero13 

všechny recenze uživatele

nemůžu si pomoct, ale když sem tento film viděl na čt2 v originálním znění, naprosto mě uchvátil svou atmosférou a uvěřitelností, přesto že to nebylo klasické sociální drama ale pro mě exotická (ne torpickká) love story (noir?) podívaná. Krásná Asia Argento, Zajímavý Harris a úchvatně hrající Meyers. Všem doporučuji. Myslím že toto byl film, díky němuž sem začal koukat na originální dabing ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Asia Argento je jediný důvod proč na to koukat. Je to sympaťačka a ukáže tam všechno. Čekal jsem nějakou svižnou gangsterku a ona je to nezáživná lovestory, kde se lupička Asia Argento zamiluje do meganesympatickýho prdelního ksichta. Pak tam jsou jakýsi dva teplí kumpáni a hodně sociální mafián. Prostě bez šťávy a bez nápadu. Gangsterku, kde je nejdramatičtější moment popichování (doslova) dětí ve školce fakt nebrat. ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele

Vulgární romance s poetickým nádechem prostoupená břitkým humorem, jazzem a Jonathanem Rhysem Meyersem. Co víc by si mohl člověk přát, když každá z ingrediencí by mohla fungovat i sama o sobě, snad kromě té vulgarity. Jenomže právě (a nejen) díky ní působí film opravdově a civilně; klidně bych věřila, že takhle se to opravdu někde stalo. "Do you know if you're gonna hit me or kiss me?" ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Obsah nahoře film vystihuje velmi dobře, ale už tam chybí pocity, které tenhle příběh vyvolal, to už nechali tvůrci na mně a to je jedině dobře, protože na každého bude působit asi trochu jinak. Ano, je tam romantiky celá hora, ale se slovíčky se tam moc nemazlí, ano je to thriller, ale možná trochu atypický než jsme zvyklí. A jsou tam herci, kteří tomu dali tu zvláštní rozháranou a zmatenou duši, kde měla prim pochopitelně ta vnitřně neuchopitelná a krásná Beatrice alias B.Monkey. A hudba dokonale podkreslila atmosféru celé té party ztracenců. Pravda, scénář malinko pokulhával, ale dnes to nechám u ledu. ()

Gaskin 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle film mám rád, a to hodně. Přisuzuji to ale nejen kvalitě filmu, která je nepochybně dobrá, ale též nesetřesitelnému pocitu, že je film o mě. Abychom si rozumněli, nesnažím se ztotožnit s každou atraktivní postavou - když jsem četl Na cestě, nechtěl jsem být Deanem Moriartym a když jsem viděl matrix, nekoupil jsem si černé brýle - ale postava trumpetisty s vlastním, ač malým jazzovým rádiem (nějakou dobu jsem vysílal internetové rádio, které mělo také asi pět posluchačů ve špičce), ubitým svou prací, která ho skličuje ačkoliv jí má rád a při tom všem očekává příchod víly- je jako by mi z oka vypadla. Po filmové stránce je film na "nezávislák" na hodně dobré úrovni, všechny aspekty, které mne obyčejně zajímají (kamera, režie, herecké výkony) jsou bez výtky, hudební doprovod brnká na můj vkus a navíc je i dobře posazený do děje. Nemylte se ale v jedné věci - přes četnost násil a máchání zbraněmi jde o romantický film - a od toho se vše odvíjí. Proto nemá cenu ho hodnotit jako akční nebo gangsterku a proto si zaslouží pět hvězd. Nechápu to slabé hodnocení, abych řekl pravdu. Tenhle film by měl mít dost slušný rozsah - je v něm sex, násilí i rychlá auta. Navíc pozadí asie argento by měl ocenit nejeden nenáročný divák. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama