Territoires

• Kanada Territories (více)

Skupina přátel se v dobré náladě vrací ze svatby svých známých, když je na pomezí hranic amerických států zastavena dvojicí mužů. V té době ještě netuší, že ti, kteří se vydávají za celní policii, jsou ve skutečnosti psychicky narušení dozorci z nechvalně proslulého tábora v Guantanamu, a jejich jediným cílem je udělat svým obětem ze života peklo. (SICK_BREED)

Soubi

2* a to mám dnes ještě výjimečně dobrou náladu. Začátek ujde, tam člověk ještě neví, co ho čeká, potom se ale rozjede kolotoč ... nudy. Solidní nápad, ale děsivě pojatý. Linka se sympatickým fetujícím detektivem mi nepřišla zbytečná, bylo to obohacení jinak stále stejně šedých vod (leč zavádějící). Film kategorie zhlédnout - smazat. A pokud nejste fanda tak ani nestahovat ;) ()

Pitryx

Filmu jednoznačně schází větší "šmrnc". Postavě sympatického detektiva se moc fandit nedá, není čas se s ním sehrát. Proto je konec takový "vyšmudlený". Nejde o žádné gore, ani nějaký napínavý thriller. Spíše o metody používané jistou skupinou lidí. 201205208651/9126 ()

tremors

Tenhle typ hororů mě přesně nebaví. Celý film se nic neděje. Vše je jen o mučení obětí. A u Terrirories jsem se nudil příšerně. Hlavní postavy, s kterými jsem měl pravděpodobně soucítit, jsem si neoblíbil a byly mi nesympatické. Navíc poslední třetina filmu, kdy se zapojí do filmu detektiv se podle mě nepovedla. SPOILER A vyloženě mě zklamal, konec, který je poněkud neuzavřený. Co se stalo s tou bandou? SPOILER Jen doufám, že autor nebude chtít točit druhý díl. ()

DonBraso

Bravůrní podíváná se SKVĚLÝm koncem.Hned vysvětlím proč se mě líbil konec.Jedna věc je jasná,tohle divák nečekal.Druhá je,že jsem v tom hledal poslání,co nám režisér chtěl říci.Jestli někdo opět jako ve stovkách hororů čekal odvetu jak na běžecím pásu,má smůlu.Dvojka chlapíků co rádi svoji rodnou zem ukázala svoje charaktery i během chvilky.Začátek šlápnul na plyn a dlouhá scéna při kontrole byla famózní.Pak přišla klec a další mučení.Film se vyhnul gore efektům a nějakých nechutným drancování těl,ale přešel k násílí.Divák,který tohle hledal a vlastně si pustil musel chrochtat blahem.Pak bohužel přišla menší odbočka a to do příbytku dvouch buranů či spíše přátel,který jsou hrdí na svou zem.Takže začne vyslýchání obětí,kreté bohužel už trochu postrádá kvalitu,ale v vzápětí je opět hodí do boudy,kde se rozproudí dead metal a halogeny do očí a divák si opět říká,tohle už žaludek jen tak nedá.Pak přijde i to realistické pojetí,že doopravdy někdo ví,že někteří lidi i žijí.Policie je bezradná a tak jedno soukromý očko,kterej je nejspíš vochlasta a feťák,což je opět důkaz co nám nejspíš chtěl říci režisér co si myslí o společnosti lidí.Zbytečně to nebyla dlouhá show,ale je fakt,že diváka vzala na druhou na kolej.Konec,kdy byl jen čirý náběh kamery na přívěs byl ten moment,kdy jsem si říkal,že i takhle dopadají někdy konce,takže jo,tohle beru. ()

barikhartlik

Od teď už asi nezastavím žádné policejní kontrole, natož v noci. Velice zajímavá hororová podívaná, kde i když se to odehrává v hlubokém lese, tak chybí tradiční konec se zaseknutou sekerkou v hlavě rádoby přeživšího. ()

mokrasek

Neznámý režisér Olivier Abbou v levném, ale nikoliv špatném filmu, dokázal vytáhnout z aktérů celkem hezké výkony. Fyzický a psychický teror zvládl udržet na uzdě tak, že časově nedominuje valné délce celého děje-nejedná se celý film pouze o bezhlavé trýznění. Z vyjimkou snad dvou scén fyzického týrání se již jedná více o duševní utrpení (uzavřený prostor s blikajícím světlem a hlasitou hudbou, výslechy atd.), které je mnohdy horší, než to tělesné. S negativním koncem, jak ostatně bývá u podobných snímků zvykem, se však vytrácí slibně se udržující atmosféra filmu. Pozor: Film nebude pro každého jen tak lehce stravitelným. Závěr: I přes určité tápání v závěru, jakým způsobem to nejlépe zakončit, byl snímek Territories pro mě dozajista překvapení. Nečekal jsem nic, ale dostal jsem víc. 65%. ()

musolini

Tak tenhle film se fakt povedl,začátek člověka namlsá,pak to trochu opadne,ale stále je na co koukat a připoutá až do konce,jak to dopadne...jediná chyba na kráse je dementní soukromý detektiv,který se chová trochu nelogicky,po tom co objeví unesené lidi,ale budiž...film zůstane pár dní v hlavě... ()

wrong3

Podle mne dobrá narážka na to jak v USA jednají s "teroristy".První půlka brutální až nechutná,druhá půlka deprese jak prase.Opravdu hodně divný film o tom jak dva magoři vezmou spravedlnost do svých rukou... ()

Snakefinger

Psychologicky mistrně vystavěné, hlavně na začátku filmu kde čtveřici mladých lidí zastaví falešní cajti a začnou je lustrovat. Uvodní scénu jsem si musel pustit dvakrát po sobě, tak jsem byl konsternován. Škoda, že pak film ztratí tempo a trochu i nápad, ale i tak vás bude příjemně (nepříjemně?) mrazit celou dobu. Trochu mi to připomínalo Funny Games a bezmoc budete cítit do druhého rána. Happy end se zase nekoná a to je možná i dobře. Falešní policajti jsou fakt hnusní a slizcí... paráda. ()

PanSoudce

Nebýt toho, že jeden z nich vypadal jako Perníkovej táta, tak asi nedam ani tu jednu hvězdičku. panebože to byla hovadina první kategorie... a ten konec tomu dodal korunu: za a) co to ku*va bylo za detektiva? b)jeho dojemnej příběh s jakousi holčičkou mě nezajímal za c) ty lidi se tam vykálely nebo se rozpustili? protože poslední záběr byl na plešatýho psychopata tlačícího trakař a kýbl do kontejneru a za d) ZTRÁTA ČASU ()

lineker

Tak tohle bylo hodně nekompromisní. A i člověka s minimem empatie by tenhle film měl dostat. Není velkým problémem se dostat jak do hlav čtveřice týraných vězňů, tak i dvou nacionalistických magorů, kteří zamrzli v době kdy jediným argumentem je dobře mířená rána či sadistická šikana. ()